صفحه 7 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 99

موضوع: مهاجرت و مشکل خواب

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

پیش فرض پاسخ : تحصیلات من در خارج!

نقل قول نوشته اصلی توسط salazar716 نمایش پست ها
    یکی مثل من که کلا ایران زندگی کرده...بعد یه دفعه وارد یه فضای باز مثل کانادا میشه با امکانات خیـــــــــــــلی بیشتر از ایران روبرو میشه...این تغییر باعث نمیشه نسبت به هدفش (که همون درس خوندنه) بی رغبت بشه و کلا بره دنبال لهو و لعب؟ منظورم مثل این شخصه که کلا دنبال تفریحه و درس رو بیخیاله!
    به نظر من این کاملا بستگی به شخصیت و... طرف داره، مثلا یکی از دوستان من ایران هم که بود اهل لهو و لعب بود، الان هم که در سرزمین گوزن های شمالی (!) به سر می بره، هم لهو و لعبش رو داره و هم تحصیلات آکادمیکش رو ادامه میده، اتفاقا خودش میگه اومدم خارج از ایران، انگیزه هام برای ادامه تحصیل بیشتر هم شد! (حالا من نمیدونم انگیزه اش چیه، لطفا نپرسید! )
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

Banned
    رشته و دانشگاه
    اکانت فعلا غیرفعال است.

نقل قول نوشته اصلی توسط salazar716 نمایش پست ها
    دوستان یک سوال.
    یکی مثل من که کلا ایران زندگی کرده...بعد یه دفعه وارد یه فضای باز مثل کانادا میشه با امکانات خیـــــــــــــلی بیشتر از ایران روبرو میشه...این تغییر باعث نمیشه نسبت به هدفش (که همون درس خوندنه) بی رغبت بشه و کلا بره دنبال لهو و لعب؟ منظورم مثل این شخصه که کلا دنبال تفریحه و درس رو بیخیاله!

لینکت خدا بود!

نگران نباشید Don't worry

ما اینقدر تو ایران سختی کشیدم که پیش این سوسولها کم نمیاریم

نقل قول نوشته اصلی توسط Artin Raad نمایش پست ها
    بعد اومدن شاید یه مدت کوتاهی جذب زرق و برق مستکبرین بشیم اما خیلی زود عادی میشه
    انسان یک خصلت خوب/بد (بستگی داره چجوری بهش نگاه کنید، مطلق نیست، نسبی هستش) داره به اسم عادی شدن (عادت کردن)...این باعث می شود که بعد از یک مدت جذابیت های اشاره شده، دیگه جذاب نباشه...

مثلا دوست کلمبیاییم میگه اینجا مترو دیده اما ایرانی ها و چینی ها میگن مترو اینجا خیلی کهنه است!
    این تساوی ایرانی ها و چینی ها رو خوب اومدی، چون قریب به 70% واگن ها و تقریبا 80% خطوط متروی ایران (ساخت مترو)، چینی است! یا بهتره بگیم، این روزها همه چیز (!) چینی است، شما چطور؟!!

در ضمن چندوقت پیش تو روزنامه دیدم یه عددی بالای 80 درصد دانشجویان مقطع دکتری دانشگاه مونترال بود یا کنکوردیا(ایرانی ها هستند
    اتفاقا من خودم چندی پیش مقاله ای در همین زمینه در روزنامه وطنی جام جم خوندم که می گفت، اگر بین ایرانیان مقیم (دانشجو + شهروند) امریکا، مردم امریکا و سایر مهاجرین نسبت بگیرید، ایرانیان جزء تحصیل کرده ترین مهاجرین هستند...
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!

Banned
    رشته و دانشگاه
    اکانت فعلا غیرفعال است.

نقل قول نوشته اصلی توسط smonabav نمایش پست ها

این تساوی ایرانی ها و چینی ها رو خوب اومدی، چون قریب به 70% واگن ها و تقریبا 80% خطوط متروی ایران (ساخت مترو)، چینی است! یا بهتره بگیم، این روزها همه چیز (!) چینی است، شما چطور؟!!
    ما هم بعله!

اینجا هم همه چیز چینی است! به ونکوور عملا میگن چاینوور! حالا تو مونترال مثلا کم هستند کلی محله و فروشگاه دارند!هر جا میری امکان نداره نبینیشون! حالا ببین چاینوور چه خبره!

ApplyAbroad Hero

اتفاقا من خودم چندی پیش مقاله ای در همین زمینه در روزنامه وطنی جام جم خوندم که می گفت، اگر بین ایرانیان مقیم (دانشجو + شهروند) امریکا، مردم امریکا و سایر مهاجرین نسبت بگیرید، ایرانیان جزء تحصیل کرده ترین مهاجرین هستند...
    برخلاف فرهنگ ما درس خوندن در خارج بخودی خود ارزش نیست، به همین دلیل نوع نگاهشون با ما متفاوت هست. اونورآبی ها هدف اصلیشون آرامش و سعادت دونیوی هست خوب درس هم یکی از راههای اون هست و برخلاف ایران اگه اغراق نکرده باشیم تنها راه نیست. و در ضمن اکثر ایرانی هایی که خارج رفته اند کار دیگه ای بلد نیستند که حالا مثلا درس رو بی خیال شند و با همان کیفیت زندگی رو ادامه دهند.

در ضمن اتفاق افتاده که ( خیلی کم ) ایرانی هایی که رفتند و بعد متوجه شده اند که این اونی نبوده که می خواستند در نتیجه انتخابشون رو عوض کرده اند. خارج به شما نشون میده که کلا چی از زندگی می خواهید و ممکنه بعد 20 سال درس خوندن برید اونجا و با دکتری برق آشپز یا آرایشگر یا .. باز کنید نه اینکه مثلا عرضه نداشتید تو رشتتون کار کنید بلکه به این دلیل بوده که بعد از مدت ها برای اولین خود خودتون شدید و می تونستید انتخاب کنید.

پس زیاد نگران نباشید برید خارج با هر دلیلی بعد هم اگه دید همین ایران بهترین جا براتونه با سرافرازی برگردید چون زندگی نیازموده خطاست.
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

Banned
    رشته و دانشگاه
    اکانت فعلا غیرفعال است.

نقل قول نوشته اصلی توسط attanew نمایش پست ها
    برخلاف فرهنگ ما درس خوندن در خارج بخودی خود ارزش نیست، به همین دلیل نوع نگاهشون با ما متفاوت هست. اونورآبی ها هدف اصلیشون آرامش و سعادت دونیوی هست خوب درس هم یکی از راههای اون هست و برخلاف ایران اگه اغراق نکرده باشیم تنها راه نیست. و در ضمن اکثر ایرانی هایی که خارج رفته اند کار دیگه ای بلد نیستند که حالا مثلا درس رو بی خیال شند و با همان کیفیت زندگی رو ادامه دهند.

در ضمن اتفاق افتاده که ( خیلی کم ) ایرانی هایی که رفتند و بعد متوجه شده اند که این اونی نبوده که می خواستند در نتیجه انتخابشون رو عوض کرده اند. خارج به شما نشون میده که کلا چی از زندگی می خواهید و ممکنه بعد 20 سال درس خوندن برید اونجا و با دکتری برق آشپز یا آرایشگر یا .. باز کنید نه اینکه مثلا عرضه نداشتید تو رشتتون کار کنید بلکه به این دلیل بوده که بعد از مدت ها برای اولین خود خودتون شدید و می تونستید انتخاب کنید.

پس زیاد نگران نباشید برید خارج با هر دلیلی بعد هم اگه دید همین ایران بهترین جا براتونه با سرافرازی برگردید چون زندگی نیازموده خطاست.
    کاملا تحلیل درست و واقع بینانه ای ارائه کردید

همچنین اضافه کنم برای کسیکه 30 ساله بار و نایت کلوب و... ندیده,با فرهنگش,روشش اشنا نیست خودبه خود این زرق و برق ها حذف میشه و بیشتر ایرانی ها چون منزوی میشوند بیشتر درس میخونند که جای بحث داره چرا؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Artin Raad نمایش پست ها
    کاملا تحلیل درست و واقع بینانه ای ارائه کردید
    همچنین اضافه کنم برای کسیکه 30 ساله بار و نایت کلوب و... ندیده,با فرهنگش,روشش اشنا نیست خودبه خود این زرق و برق ها حذف میشه و بیشتر ایرانی ها چون منزوی میشوند بیشتر درس میخونند که جای بحث داره چرا؟
    یعنی با این حرف شما، طرف (ایرانی بار و نایت کلاب و ... ندیده!) بعد از اینکه زرق و برق اینها از بین رفت براش (به دلیل عدم وجود فرهنگ درست استفاده!) منزوی می شود و چون منزوی شده است میگه خب، چه کار کنم؟ چه کار نکنم؟ برم در رشته Computer Science در UCIrvine دکتری بگیرم؟!
    در حالی که همین هموطن، از ابتدا به قصد ادامه تحصیل و یا حداقل یافتن فرصت های تحصیلی بهتر عازم دیار غربت و سرزمین بار و نایت کلاب ها شد!
    اینکه متناقض نما (پارادوکس) شد!
    ویرایش توسط smonabav : March 3rd, 2012 در ساعت 11:56 PM دلیل: گفتن شب بخیر به دوستان، چون باید 4 صبح بیدار شم برم سر کار!

Banned
    رشته و دانشگاه
    اکانت فعلا غیرفعال است.

یعنی با این حرف شما، طرف (ایرانی بار و نایت کلاب و ... ندیده!) بعد از اینکه زرق و برق اینها از بین رفت براش (به دلیل عدم وجود فرهنگ درست استفاده!) منزوی می شود و چون منزوی شده است میگه خب، چه کار کنم؟ چه کار نکنم؟ برم در رشته Computer Science در UCIrvine دکتری بگیرم؟!
    در حالی که همین هموطن، از ابتدا به قصد ادامه تحصیل و یا حداقل یافتن فرصت های تحصیلی بهتر عازم دیار غربت و سرزمین بار و نایت کلاب ها شد!
    عزیزم برو استراحتتو بکن!آخه چرا منو تو این موقعیت قرار میدی!!!!

البته برای همه صادق نیست این قضیه,بسته به شخصیت و روحیه هرفرد میتونه شرایط متفاوت حاصل بشه,در مجموع ایرانی ها تو شهرهایی که ایرانی کم هست بیشتر منزوی میشوند

1-مسئله زبان:مثلا بیشتر مهاجران افریقایی و عربی فرانسه یا زبان مادریشونه یا دوم و در ثانی اکثرا انگلیسی بهتر از ما بلدندند پس تو شهر فرانسه زبونها ماها حرفی برای گفتن نداریم!

2-فرهنگ:فرهنگ ما بعنوان فرهنگ شرقی یا ایرانی با فرهنگ امریکایی یا کانادایی خیلی فرق میکنه این عادات زندگی معمولا در ما شکل گرفته و به نوعی خودمون دوستش داریم هرچند همش میگیم این چه فرهنگیه! پارادوکس داریم

3-همزبون:واقعا همزبونی و داشتن فرهنگ نزدیک یه چیز دیگه است و ایرانی ها هرچند در ابتدای ورود ایرانیان را پس میزنند اما بعد مدتی همش به دنبال یافتن محافل ایرانی هستند!

Banned
    رشته و دانشگاه
    اکانت فعلا غیرفعال است.

در ایران :
    تو دستشویی فکر میکنند،
    تو حمام اواز میخوانند،
    سر کلاس میخوابند،
    تو رختخواب تلفن حرف میزنند،
    ... موقع درس خوندن بازی میکنند،
    موقع تی وی دیدن فیسبوک چک میکنند،
    موقع فیسبوک چک کردن غذا میخورند،
    موقع خواب بیدارند،
    موقع بیداری خوابند،
    سر کار روزنامه میخوانند،
    و اوقات فراغت کار میکنن
    ویرایش توسط Artin Raad : March 4th, 2012 در ساعت 12:43 AM دلیل: آخییییییی!

Banned
    رشته و دانشگاه
    اکانت فعلا غیرفعال است.

البته منظورم از بیشتر درس خوندن,یعنی وقتی درس میخونه یا دانشجوه ,بیشتر از همکلاسیاش,که بیشتر تو لهو ولعب! هستند و هرشب باید با خاک انداز اونها رو از کف بارها و نایت کلوب ها جمع کرد,درسشو میخونه

نه اینکه چون منزوی میشه میره درس میخونه(البته خیلی ها برای خروج از انزوا میرن ادامه تحصیل میدن که فکر و ایده مناسبی بنظر میاد)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)