صفحه 6 از 6 نخستنخست 123456
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 53 , از مجموع 53

موضوع: اقدام برای معافیت پزشکی از خارج از کشور

Local Moderator

پیش فرض پاسخ : اقدام برای معافیت پزشکی از خارج از کشور

نقل قول نوشته اصلی توسط futureroad نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون. ظاهرا امکان اقدام در حین تحصیل هست (یا حداقل برای مشکل پزشکی من) . اینو در نظام وظیفه شهرستان بهم گفتن. ولی بهم گفتن چون ایران درس نمیخونم باید از طریق کنسولگری کشوری که درس‌میخونم اقدام کنم. در این لینک هم توضیحاتش هست : http://econsulate.mfa.ir/index.aspx?...2&pageid=27919

ولی موضوع اینه که اولا در کانادا کنسولگری یا سفارت وجود نداره، ثانیا در همین لینک‌نوشته شده برای‌دانشجوهای خارج ممکن نیست! من الان موندم باید چیکار کنم.

ممنون از توضیحات تکمیلی‌تون،
    بله گویا قانون کلی به همین صورت که می‎فرمایید هست و برای دانشجویان خارج از کشور این امکان دیگه فراهم نیست.
    http://munich.mfa.ir/index.aspx?siteid=166&pageid=25426

پیش‎تر به این صورت بود که شما اگه واجد شرایط تشخیص داده می‎شدی از طرف یکی از چند دفتر نماینده‎ی ایران، به پزشک معتمد معرفی میشدید و باقی ماجرا طی میشد. در این روش هم ساکنین بسیاری از کشورها ناچار میشدند به کشورهای‎های همسایه سفر کنند، چرا که در کشور خودشون نماینده‎ی ایران در امر معافیت تحصیلی وجود نداشت!
    اما به نظر میرسه که فعلا به طور کلی معافیت پزشکی برای دانشجویان خارج از کشور منتفی شده.

در هر حال، به نظرم شما مستقیما با تلفن سفارت ایران در مونیخ، و یا دفتر حافظ منابع در واشنگتن تماس بگیرید.

Member ashkan_mc آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    آلمان

دوستان کسی دیگه اخیرا واسه معافیت پزشکی از خارج از کشور حین تحصیل اقدام نکرده ؟

من رفتم مونیخ کلی کار انجام دادم ... وزارت خارجه نامه زد به نظام وظیفه بعد اونا گفتن نه نمیشه ... وزارت خارجه از خودش خود سر انجام داده ... بهم گفتن فقط باید برم ایران اونجا انجام بدن ... ۴۰۰ یورو هزینه کردم آخرشم هیچی

Junior Member

سلام،
    کسی از دوستان بوده که با مهر خروج مشمولین (که برای سالی 2 بار و مجموعا 3 ماه) داده میشه به ایران بره و اقدام برای معافیت پزشکی بکنه؟(اگر معافیت گرفت که هیچی، اگر نگرفت برگرده به دیار غربت و صبر کنه تا یک قانون شامل حالش بشه)

صفحه 6 از 6 نخستنخست 123456

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)