صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 53

موضوع: اقدام برای معافیت پزشکی از خارج از کشور

Junior Member

پیش فرض اقدام برای معافیت پزشکی از خارج از کشور

دوستان من توی اخبار چندین مورد خوندم که برای ایرانیان مقیم سایر کشورها، پزشک نماینده‌ی دولت ایران در سفارت ایران مستقر میشه تا درخواست معافیت‌های پزشکی رو برای ایرانیان ساکن کشورهای دیگه بررسی کنه. توی سایت نظام وظیفه هم، در قسمت مشاوره سوال کردم که آیا چنین چیزی صحت داره، و اونا هم تایید کردن.
    میخوام ببینم کسی تا حالا چنین کاری کرده یا تجربه‌ای داره؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اقدام برای معافیت پزشکی از خارج از کشور

من هم همین سوال رو دارم. دوستان لطفآ اگر کسی اطلاعی یا تجربه ای داره به اشتراک بذاره. جنابbehrooz66 آیا شما به نتیجه ای رسیدید؟

نقل قول نوشته اصلی توسط behrooz66 نمایش پست ها
    دوستان من توی اخبار چندین مورد خوندم که برای ایرانیان مقیم سایر کشورها، پزشک نماینده‌ی دولت ایران در سفارت ایران مستقر میشه تا درخواست معافیت‌های پزشکی رو برای ایرانیان ساکن کشورهای دیگه بررسی کنه. توی سایت نظام وظیفه هم، در قسمت مشاوره سوال کردم که آیا چنین چیزی صحت داره، و اونا هم تایید کردن.
    میخوام ببینم کسی تا حالا چنین کاری کرده یا تجربه‌ای داره؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط ESL نمایش پست ها
    من هم همین سوال رو دارم. دوستان لطفآ اگر کسی اطلاعی یا تجربه ای داره به اشتراک بذاره. جنابbehrooz66 آیا شما به نتیجه ای رسیدید؟
    سلام دوست عزیز. بله من این کار رو کردم. اگه سوالی دارین پیغام بدید جواب میدم.
    ویرایش توسط daniyal_arj : May 28th, 2012 در ساعت 05:24 PM

http://www.applyabroad.org/wiki/inde..._از_كشور

در حال حاضر رسيدگي به معافيت پزشكي مشمولان يا اعلام نظر درخصوص بيماري بستگان مشمول، توسط شوراي پزشكي واحدهاي وظيفه عمومي در داخل كشور صورت مي‌گيرد ليكن به منظور تسهيل در روند رسيدگي به معافيتهاي پزشكي مشمولان ايراني مقيم خارج از كشور و جلوگيري از تردد و مسافرتهاي غيرضروري كه باعث اتلاف وقت و هزينه‌هاي زياد مي‌شود با هماهنگي‌هاي بعمل آمده با مراجع ذيربط مقرر گرديده اين امور نيز در نمايندگي‌هاي منتخب جمهوري اسلامي ايران در خارج از كشور صورت گيرد كه برنامه‌ريزي‌هاي لازم براي توجيه پزشكان معين انجام شده و چگونگي آن پس از هماهنگي‌هاي مربوط به شرح ذيل خواهد بود. 1- مراجعه مشمول به نمايندگي جمهوري اسلامي ايران در محل سكونت يا نزديكترين نمايندگي در خارج از كشور . 2- تكميل فرمهاي مربوط و ارائه مدارك خواسته شده به نمايندگي . 3- پرداخت هزينه‌هاي مربوط. 4- تعيين نوبت براي مشمول جهت شركت در جلسه معاينه پزشكي از سوي نمايندگي . 5- اخذ نظريه تخصصي از بيمارستان تعيين شده در خارج از كشور و شركت در جلسه پزشكان معين (در صورت نياز) . 6- تنظيم نظريه پيرامون وضعيت جسمي و بيماري مشمول يا كسان مشمول با تاييد نمايندگي . 7- ارسال كليه مدارك از طريق نمايندگي به وزارت امور خارجه . 8- تاييد و ارسال مدارك رديف هفت از طريق وزارت امور خارجه به سازمان وظيفه عمومي ناجا . 9- بررسي و طرح پرونده در شوراي پزشكي مركز وظيفه عمومي تهران بزرگ و صدور راي . 10- اعلام نتيجه راي شوراي پزشكي به وزارت امور خارجه يا وكيل قانوني مشمول براي پرداخت هزينه‌هاي درنظر گرفته شده . 11- صدور كارت معافيت و تحويل آن به وزارت امور خارجه يا وكيل قانوني مشمول .  در صورت منفي بودن راي شوراي پزشكي، برگ اعزام براي مشمول صادر و به وزارت امور خارجه يا وكيل قانوني مشمول تحويل خواهد شد.

Junior Member

من توی کانادا هستم و ظاهرن سفارت ایران توی کانادا با کنسول ایران توی آلمان خیلی هماهنگ نیستن!
    اینا یه چیزی میگن اونا یه چیز دیگه... فعلن که گیر کردیم.
    کسی اطلاع نداره کی قراره که توی بقیه‌ی کشور‌ها هم پزشک قرار بدن؟ آخه اول گفته بودن توی هفت تا کشور میذارن. الان فقط گذاشتن توی آلمان.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط behrooz66 نمایش پست ها
    من توی کانادا هستم و ظاهرن سفارت ایران توی کانادا با کنسول ایران توی آلمان خیلی هماهنگ نیستن!
    اینا یه چیزی میگن اونا یه چیز دیگه... فعلن که گیر کردیم.
    کسی اطلاع نداره کی قراره که توی بقیه‌ی کشور‌ها هم پزشک قرار بدن؟ آخه اول گفته بودن توی هفت تا کشور میذارن. الان فقط گذاشتن توی آلمان.
    من هم می خوام این هفته مدارک چشم پزشکی ام رو به سفارت ایران در کانادا بفرستم برای تایید
    بعد مدارک رو می فرستم به آلمان

کسی این کارو کرده از کشوری غیر از آلمان
    چقدر طول می کشه ؟‌

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nomadali نمایش پست ها
    من هم می خوام این هفته مدارک چشم پزشکی ام رو به سفارت ایران در کانادا بفرستم برای تایید
    بعد مدارک رو می فرستم به آلمان
    جناب nomadali ، میشه لطفآ بیشتر توضیح بدید که مدارک پزشکی رو چطور آماده کردید؟ آیا سفارت به شما پزشک خاصی را معرفی کرده بود؟ و از چه لحاظ سفارت ایران در کانادا ، مدارک را تایید می کند؟ آیا باید از ابتدا با سفارت ایران در آلمان ، در تماس بود؟ آیا کاری در ایران لازم هست که انجام شود؟ پیشاپیش از راهنمائی شما تشکر میکنم.

Junior Member

دوستان،

من در واقع اولین فردی بودم که از کانادا اقدام کردم، و خودم پی گیری کردم که الان سفارت ایران تو اتاوا این پرونده ها رو قبول میکنه! کلی دنبالش دویدم تا اینها با مونیخ هماهنگ شدن. من قبل از عید فرستادم مدارکم رو برای مونیخ، و تاریخ 18 May هم نوبت معاینه ی پزشکیم بود که رفتم مونیخ. الان پرونده ام توی نظام وظیفه تهران هست ولی بهش گیر دادن و هنوز به نتیجه ای نرسیدم راستش. اگه سوالی دارید میتونید از من بپرسید که بهتون بگم دقیقا به چه موردی توی نظام وظیفه تهران گیر دادن که شماها بی خودی هزینه نکنید اگه قرار نیست نتیجه بگیرید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط saeidr نمایش پست ها
    دوستان،

من در واقع اولین فردی بودم که از کانادا اقدام کردم، و خودم پی گیری کردم که الان سفارت ایران تو اتاوا این پرونده ها رو قبول میکنه! کلی دنبالش دویدم تا اینها با مونیخ هماهنگ شدن. من قبل از عید فرستادم مدارکم رو برای مونیخ، و تاریخ 18 May هم نوبت معاینه ی پزشکیم بود که رفتم مونیخ. الان پرونده ام توی نظام وظیفه تهران هست ولی بهش گیر دادن و هنوز به نتیجه ای نرسیدم راستش. اگه سوالی دارید میتونید از من بپرسید که بهتون بگم دقیقا به چه موردی توی نظام وظیفه تهران گیر دادن که شماها بی خودی هزینه نکنید اگه قرار نیست نتیجه بگیرید.
    سلام دوست عزیز. ناز شصتت که راه رو باز کردی! ولی میشه بیشتر توضیح بدی؟ بذار من وضعیتم رو بگم و بعدش چند تا سوال بپرسم.
    من مدارک پزشکیمو فرستادم سفارت توی اتاوا و اینا به من گفتن که ما تایید می‌کنیم و یه پوشه‌ی دربسته بهت میدیم و خودت باید بفرستیش آلمان.
    1. برای شما هم همین کار رو کردن یا اینکه خودشون فرستادن آلمان؟
    2. چطوری بهت اطلاع دادن که تاریخ معاینه‌ت کیه؟ از آلمان زنگ زدن یا نامه دادن یا از سفارت داخل کانادا؟ یا اینکه اصلن خودت پیگیری کردی؟
    3. اون مورد گیر رو هم میشه دقیق‌تر توضیح بدی که ما هم بدونیم؟ دلیل اینکه اینجا دارم می‌پرسم اینه که شاید بقیه هم بتونن استفاده کنن، اما اگه میخوای شما با پیغام خصوصی جواب بده. ممنون.

Junior Member

سلام؛

اولا دعا کنید که کارم راه بیفته که بقیه هم مطمئن بشن که راه قابل اعتمادیه :-)

1- در اصل اینطوری بود که اصلا سفارت اتاوا قبول نمیکرد که این کار رو انجام بده، چون میگفتن بار مالی داره و از اینجور صحبتها. بهشون پیشنهاد دادم که خوب بیاید بزارید توی پاکت دربسته و خودم با هزینه ی شخصی پست میکنم که قبول کردن در نهایت. آره من هم DHL کردم بسته ام رو به کنسولگری توی مونیخ.
    2- من خیلی باهاشون تماس میگرفتم. در این حد که یارو شاکی شد در نهایت و الان توی وبسایت نوشته که با ما تماس نگیرید. در اصل کنسولگری توی مونیخ باید فکس کنه نامه ی تاریخ معاینه رو به اینها توی اتاوا، و اینها بهتون خبر بدن. من خودم زودتر از آلمان تاریخ رو گرفته بودم، چون سفارت اتاوا 2 هفته بعد از اینکه فکس رو گرفتن به من خبر دادن!!! در نهایت فکس رو اسکن کرد و بهم ایمیل زد. 3 تا تاریخ بهت میدن برای معاینه، و توی یکی از اون 3 تاریخ باید بری اونجا. شماره ی دکتر هم میدن که حتما حتما باهاش تماس بگیر به چندین دلیل!! یکیش اینکه بهش بگی کی داری میای که مطمئن بشی هستش اون موقع. دوم اینکه معمولا آدرسی که از دکتر کنسولگری مونیخ میده اشتباهه و دکتر من آدرس درست رو به من داد!!! سوم اینکه دکتره یه نگاهی به پرونده ات بکنه، که اگه آزمایش یا اسکن بیشتر نیاز داری تا اینجا هستی انجام بدی وگرنه آلمان هزینه ات خیلی بالا میره برای آزمایش ها و اینجور چیزها.
    3- گیری که به من دادن یه موضوع خاص هست. وقتی پرونده ام رفت نظام وظیفه تهران، گفتن که تا حالا کلا 11 نفر از این طریق اقدام کردن و تو نفر 12 ام هستی، و نفر اول با شرایطی که داری. من با معافیت تحصیلی از ایران خارج شدم و الان یک سالی میشه که فارغ شدم. ولی در اصل هنوز غیبت نخوردم و وثیقه ای که دارم هنوز ضبط نشده. اینها توی سیستمشون بندی برای من تعریف نکردن. آخه معافیت تحصیلی خارج از کشور، ظاهرا فقط با ورود من با کشور و یا گذشتن اون تاریخ اعتبار وثیقه باطل میشه، و چون هنوز باطل نشده نمیتونن اصلا درخواست من رو ثبت کنن. حالا دارم پی گیری میکنم که بابا این bug سیستم خودتون هست، حلش کنید یه جورایی چون من زود اقدام کردم و قاعدتا باید وثیقه ام بهم برگرده. حالا آپدیت میکنم اینجا که در ادامه چی میشه، الان خانواده ام هر روز نظام وظیفه میرن و میان!!

صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)