سلام saeidr

امیدوارم کارت درست شده باشه مرد.

می خواستم ببینم خبری شد از معافیتت؟ اگه اشتباه نکنم قبل از عید یعنی مارچ اقدام کردی و تا جولای خبری نبوده!
با این اوصاف احتمالا کار من سخت تر باشه. من تنها راهی که پیدا کردم برای خروج، خروج زیارتی بود. ۱۵ میلیون هم وثیقه گذاشتم. حالا ۵ سال می گذره که من دارم زیارت می کنم!

منتظر خبرت هستم.

رامین

نقل قول نوشته اصلی توسط saeidr نمایش پست ها
سلام؛

اولا دعا کنید که کارم راه بیفته که بقیه هم مطمئن بشن که راه قابل اعتمادیه :-)

1- در اصل اینطوری بود که اصلا سفارت اتاوا قبول نمیکرد که این کار رو انجام بده، چون میگفتن بار مالی داره و از اینجور صحبتها. بهشون پیشنهاد دادم که خوب بیاید بزارید توی پاکت دربسته و خودم با هزینه ی شخصی پست میکنم که قبول کردن در نهایت. آره من هم DHL کردم بسته ام رو به کنسولگری توی مونیخ.
2- من خیلی باهاشون تماس میگرفتم. در این حد که یارو شاکی شد در نهایت و الان توی وبسایت نوشته که با ما تماس نگیرید. در اصل کنسولگری توی مونیخ باید فکس کنه نامه ی تاریخ معاینه رو به اینها توی اتاوا، و اینها بهتون خبر بدن. من خودم زودتر از آلمان تاریخ رو گرفته بودم، چون سفارت اتاوا 2 هفته بعد از اینکه فکس رو گرفتن به من خبر دادن!!! در نهایت فکس رو اسکن کرد و بهم ایمیل زد. 3 تا تاریخ بهت میدن برای معاینه، و توی یکی از اون 3 تاریخ باید بری اونجا. شماره ی دکتر هم میدن که حتما حتما باهاش تماس بگیر به چندین دلیل!! یکیش اینکه بهش بگی کی داری میای که مطمئن بشی هستش اون موقع. دوم اینکه معمولا آدرسی که از دکتر کنسولگری مونیخ میده اشتباهه و دکتر من آدرس درست رو به من داد!!! سوم اینکه دکتره یه نگاهی به پرونده ات بکنه، که اگه آزمایش یا اسکن بیشتر نیاز داری تا اینجا هستی انجام بدی وگرنه آلمان هزینه ات خیلی بالا میره برای آزمایش ها و اینجور چیزها.
3- گیری که به من دادن یه موضوع خاص هست. وقتی پرونده ام رفت نظام وظیفه تهران، گفتن که تا حالا کلا 11 نفر از این طریق اقدام کردن و تو نفر 12 ام هستی، و نفر اول با شرایطی که داری. من با معافیت تحصیلی از ایران خارج شدم و الان یک سالی میشه که فارغ شدم. ولی در اصل هنوز غیبت نخوردم و وثیقه ای که دارم هنوز ضبط نشده. اینها توی سیستمشون بندی برای من تعریف نکردن. آخه معافیت تحصیلی خارج از کشور، ظاهرا فقط با ورود من با کشور و یا گذشتن اون تاریخ اعتبار وثیقه باطل میشه، و چون هنوز باطل نشده نمیتونن اصلا درخواست من رو ثبت کنن. حالا دارم پی گیری میکنم که بابا این bug سیستم خودتون هست، حلش کنید یه جورایی چون من زود اقدام کردم و قاعدتا باید وثیقه ام بهم برگرده. حالا آپدیت میکنم اینجا که در ادامه چی میشه، الان خانواده ام هر روز نظام وظیفه میرن و میان!!