صفحه 3 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 53

موضوع: اقدام برای معافیت پزشکی از خارج از کشور

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اقدام برای معافیت پزشکی از خارج از کشور

سلام saeidr

امیدوارم کارت درست شده باشه مرد.

می خواستم ببینم خبری شد از معافیتت؟ اگه اشتباه نکنم قبل از عید یعنی مارچ اقدام کردی و تا جولای خبری نبوده!
    با این اوصاف احتمالا کار من سخت تر باشه. من تنها راهی که پیدا کردم برای خروج، خروج زیارتی بود. ۱۵ میلیون هم وثیقه گذاشتم. حالا ۵ سال می گذره که من دارم زیارت می کنم!

منتظر خبرت هستم.

رامین

نقل قول نوشته اصلی توسط saeidr نمایش پست ها
    سلام؛

اولا دعا کنید که کارم راه بیفته که بقیه هم مطمئن بشن که راه قابل اعتمادیه :-)

1- در اصل اینطوری بود که اصلا سفارت اتاوا قبول نمیکرد که این کار رو انجام بده، چون میگفتن بار مالی داره و از اینجور صحبتها. بهشون پیشنهاد دادم که خوب بیاید بزارید توی پاکت دربسته و خودم با هزینه ی شخصی پست میکنم که قبول کردن در نهایت. آره من هم DHL کردم بسته ام رو به کنسولگری توی مونیخ.
    2- من خیلی باهاشون تماس میگرفتم. در این حد که یارو شاکی شد در نهایت و الان توی وبسایت نوشته که با ما تماس نگیرید. در اصل کنسولگری توی مونیخ باید فکس کنه نامه ی تاریخ معاینه رو به اینها توی اتاوا، و اینها بهتون خبر بدن. من خودم زودتر از آلمان تاریخ رو گرفته بودم، چون سفارت اتاوا 2 هفته بعد از اینکه فکس رو گرفتن به من خبر دادن!!! در نهایت فکس رو اسکن کرد و بهم ایمیل زد. 3 تا تاریخ بهت میدن برای معاینه، و توی یکی از اون 3 تاریخ باید بری اونجا. شماره ی دکتر هم میدن که حتما حتما باهاش تماس بگیر به چندین دلیل!! یکیش اینکه بهش بگی کی داری میای که مطمئن بشی هستش اون موقع. دوم اینکه معمولا آدرسی که از دکتر کنسولگری مونیخ میده اشتباهه و دکتر من آدرس درست رو به من داد!!! سوم اینکه دکتره یه نگاهی به پرونده ات بکنه، که اگه آزمایش یا اسکن بیشتر نیاز داری تا اینجا هستی انجام بدی وگرنه آلمان هزینه ات خیلی بالا میره برای آزمایش ها و اینجور چیزها.
    3- گیری که به من دادن یه موضوع خاص هست. وقتی پرونده ام رفت نظام وظیفه تهران، گفتن که تا حالا کلا 11 نفر از این طریق اقدام کردن و تو نفر 12 ام هستی، و نفر اول با شرایطی که داری. من با معافیت تحصیلی از ایران خارج شدم و الان یک سالی میشه که فارغ شدم. ولی در اصل هنوز غیبت نخوردم و وثیقه ای که دارم هنوز ضبط نشده. اینها توی سیستمشون بندی برای من تعریف نکردن. آخه معافیت تحصیلی خارج از کشور، ظاهرا فقط با ورود من با کشور و یا گذشتن اون تاریخ اعتبار وثیقه باطل میشه، و چون هنوز باطل نشده نمیتونن اصلا درخواست من رو ثبت کنن. حالا دارم پی گیری میکنم که بابا این bug سیستم خودتون هست، حلش کنید یه جورایی چون من زود اقدام کردم و قاعدتا باید وثیقه ام بهم برگرده. حالا آپدیت میکنم اینجا که در ادامه چی میشه، الان خانواده ام هر روز نظام وظیفه میرن و میان!!

Junior Member

سلام دوستان یه راهنمایی فوری میخاستم/من الان اگر وثیقه بذارمو معافیت تحصیلی بگیرم برای ارشد و خارج شم میتونم مثلا دو ماه دیگه واسه کارای معافیت پزشکیم اقدام کنم تا وقتی که درست شد وثیقمو پس بگیرم؟

ApplyAbroad Hero Hamid_110 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط elmaster نمایش پست ها
    سلام دوستان یه راهنمایی فوری میخاستم/من الان اگر وثیقه بذارمو معافیت تحصیلی بگیرم برای ارشد و خارج شم میتونم مثلا دو ماه دیگه واسه کارای معافیت پزشکیم اقدام کنم تا وقتی که درست شد وثیقمو پس بگیرم؟
    خیر، چند پست قبل هم دوستان توضیح دادن؛ تا زمانی که معافیت تحصیلی دارید نمی تونید برای معافیت پزشکی اقدام کنید.
    ناخواناترین نوشته ها از قویترین حافظه ها ماندگارترند

Junior Member

اقا یه سوالی مثلا شما الان معافی تحصیلیو میگیریو واسه ارشد خوندن میری حالا وسط کار بخوای درخواست پزشکی بدی 1)برمیگردی 2)درخواست باطل شدن معاقی تحصیلیو میدی3)درخواست پزشکی میدی درسته؟خوب حالا اگه رد شد و گفتن سربازی چی؟
    اون معافی تحصیلیت تعلیق شده و به راحتی قابل برگشته یا اینکه باید از اول درخواست بدی و دوباره مراحلو یه تعداد سال کامل دیگه واسه اون دوره تحصیلیت مثلا ارشد از اول میزنن؟یا اینکه اصا هیچی باید بری اشخوری؟ممنون میشم اینو واسم روشن کین
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeidr نمایش پست ها
    ببین مشکل اصلا مشکل وکالت نیست، و این هم نیست که بگن معاینات پزشکی که رفتی قبول نیست و اینجور چیزها. حرفی که میزنن اینه: مشمول با معافیت تحصیلی از کشور خارج شده. در حین معافیت تحصیلی، نمیشه برای معافیت پزشکی اقدام کرد، بنابراین باید اول معافیت تحصیلی باطل بشه بعدا برای معافیت پزشکی اقدام کرد. معافیت تحصیلی خارج از کشور ( دقت کنید که برای این نوع معافیت فقط ها!) تنها با ورود فرد به کشور باطل میشه. یعنی حتی اگه تاریخش بگذره و وثیقه ضبط بشه، از نظر اونها وضعیت تبدیل به "معافیت تحصیلی معلق" میشه و به هیچ وجه معافیت تحصیلی باطل نمیشه. مشکل نظام وظیفه همینه که میگه باید این کنسل بشه که اون یکی رو بشه وارد سیستم کرد. با وکالت و اینها هم کار راه نمیگیره چونکه من خونوادم وکالت داشتن که اونجا بودن ولی نشد که کاری انجام بشه. خلاصه که من خودم به شخصه دارم 3-4 هفته دیگه میرم ایران که حضوری مشکل رو حل کنم. ظاهرا 24 ساعت بعد از ورود به کشور، معافیت تحصیلی توی سیستم باطل میشه و میشه درخواست رو ثبت کرد.

توصیه ی من اینه که اگه از پرونده تون مطمئن هستید، پاشید برید ایران انجامش بدید ( ظاهرا تهران اقدام کنی 20 روز بیشتر طول نمیکشه اگه همه چیزت آماده باشه). اگه مطمئن هم نیستی که کلا بیخیال شو چون ایران گیر کنی بیرون اومدنی نیستی.

در ضمن، به من گفتن که دارن قوانین جدیدی ابلاغ میکنن برای مشمولین خارج از کشور که 15 مرداد قراره اعلام بشن. شاید توی اونها چیز به درد بخوری باشه.

Junior Member

من امروز شنیدم که تمام کسایی که به صورت قانونی از ایران خارج شدن، از این قانون مستثنی هستن! یعنی اینکه اصلن برای امثال ماها قابل استفاده نیست این قانون... اونایی هم که رفتن آلمان فقط پول حروم کردن...

Junior Member

من همین هفته گذشته معافیت پزشکیم رو بالاخره گرفتم. به طور کلی کسایی که دانشجویی از کشور خارج شدن نمیتونن از مونیخ اقدام کنن و رفتن به اونجا پول حروم کردن هست. هرچند برای من، وقتی رفتم کمیسیون پرونده ام از مونیخ رو نشون دادم و کمکم کرد. من الان 40 روز هست که اومدم ایران و توی این زمان ( با احتساب تعطیلی های کنفرانس عدم تعهد و عید فطر ) تونستم معافیتم رو بگیرم و الان دارم برمیگردم.

Smile پاسخ : اقدام برای معافیت پزشکی از خارج از کشور

نقل قول نوشته اصلی توسط feryparhizgar نمایش پست ها
    سلام سعید جان. خیلی ممنون از اطلاعات ارزشمندی که دادی. میشه به یه سوال من جواب بدی؟ الان اگه بری تهران برای اقدام کردن، ایا بازم باید بری تست پزشکی یا اینکه همون نظر دکتر آلمان رو قبول دارن. مشکل من اینه که بیماریم درجه بندی داره و من مطمین نیستم که با وضعیت کنونی بیماریم ، حتما معاف بشم. برای همین می خوام تا وقتی که خارج از ایرانم از اینکه معاف میشم یا نه مطمئن شم و بعد با خیال راحت برگردم ایران دنبال کار معافیت. برای همین ترجیه میدم برم آلمان و وضیعتم رو مشخص کنم .

دوستان از طریق دبی میتونید برای معافیت پزشکی اقدام کنید. من دارم برای اینجا اقدام میکنم هرکسی سوالی داره بپرسه.
    http://jamejamonline.ir/newstext2.as...m=100825785846

Junior Member

آقا دبی هم که بری، فایده ای نداره اگر به طور قانونی و با وثیقه از ایران خارج شده باشی. مساله ی اصلی اینه که معافیت تحصیلی اگر صادر شده باشه، فقط با ورودت به کشور باطل میشه و بدون باطل شدن اون امان درخواست معافیت پزشکی وجود نداره. هم من و هم کلی دیگه از کسایی که میشناسم هزینه کردیم رفتیم مونیخ (اون موقع که مونیخ مال همه جا رو قبول میکرد) و به این مشکل برخوردیم و کارمون به هیچ جا نرسید.

Junior Member

سلام به همه معافیون پزشکی :-)‌

ممنون سعید جان

من این روند رو شروع کردم ولی با توجه به حرفهایی که زدی اینجا می خوام متوقفش کنم
    در مورد من وثیقه برداشته شده چون من چند سال پیش فارغ شدم از تحصیل
    فکر می کنی اگر برم ایران غیبت من مشکلی برای کار معافی و یا مدت زمانش پیش می یاره ؟
    گزینه دیگر من این هست که نرم ایران و اینجا دکتری رو شروع کنم. چه پیشنهادی داری ؟

سلام

کسی میدونه اگر ما ۲ تا گزینه داشته باشیم یکی رفتن به دوبی و دیگری مونیخ کدام بهتر هست؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)