صفحه 4 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 53

موضوع: اقدام برای معافیت پزشکی از خارج از کشور

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اقدام برای معافیت پزشکی از خارج از کشور

نقل قول نوشته اصلی توسط saeeid_shirazi نمایش پست ها
    دوستان از طریق دبی میتونید برای معافیت پزشکی اقدام کنید. من دارم برای اینجا اقدام میکنم هرکسی سوالی داره بپرسه.
    http://jamejamonline.ir/newstext2.as...m=100825785846
    در چه مرحله ای هستید الان ؟! من اقدام کردم که الان زدن واسه مونیخ که من درخواست دادم عوض کنند با دبی ! شما کارتون درست شده؟!

Junior Member

سلام دوستان عزیز. من از حافظ منافعه ایران در آمریکا اقدام کردم اخیرا اما گفتن که چون به شکله دانشجویی از کشور خارج شدی (با معافیت تحصیلی‌) بهت تعلق نمی‌گیره حتا اگه از لحاظ پزشکی‌ معاف باشی‌. می‌خوام بدونم آیا راهی‌ هست واسهٔ افرادی که از اینجا دکترا گرفتن و الان میخوان دورهٔ فوق دکرتا (پست دکترا) بگذرونن اما چون وثیقه گذاشتن باید برگردن. آیا همهٔ کسا یی که این شرایط رو دارن مجبورن برن ایران ازاون‌جا اقدام کنن یا راهه دیگه یی هست. می‌دونم بعضی‌ از دوستان قیده ایران رفتن رو می‌زنن اما من می‌خوام اگه بشه قانونی کار هارو انجام بدم تا جایی که بشه.

Junior Member

سلام دوستان،
    من با توجه به اینکه نزدیک به هفت سال که از ایران برای ادامه تحصیل خارج شدم و چون معافیت تحصیلیم عملا دو سال پیش تموم شده وثیقه ام ذبط شده. آیا کسی که با شرایط مشابه من برای معافیت خارج از کشور اقدام کرده؟ (شرایط من چون وثیقمو گرفتن با شرایط سعید جان که بالا توضیح داده متفاوته.)

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط iamabroad نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    من با توجه به اینکه نزدیک به هفت سال که از ایران برای ادامه تحصیل خارج شدم و چون معافیت تحصیلیم عملا دو سال پیش تموم شده وثیقه ام ذبط شده. آیا کسی که با شرایط مشابه من برای معافیت خارج از کشور اقدام کرده؟ (شرایط من چون وثیقمو گرفتن با شرایط سعید جان که بالا توضیح داده متفاوته.)

فرض من بر اینه که شما میخوای معافیت پزشکی در خارج از کشور بگیری!
    برای معافیت پزشکی غیبت اشکالی ایجاد نمیکنه ولی خب تا وقتی وارد ایران نشی که نیازی به معافیت وجود نداره! و وقتی هم که وارد شدی اگه شرایط معافیت رو داشته باشی بدون در نظر گرفتن غیبتی که داشتی معاف میشی و اگه نداشته باشی به سربازی + اضافه خدمت اعزام خواهد شد.

* توجه داشته باش که در صورت اقامت بیش از 3 سال در خارج از کشور میتونی بدون کنترل وضعیت سربازی 2 بار در سال به مدت 3 ماه به کشور تردد کنی. [اطلاعات بیشتر]

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    فرض من بر اینه که شما میخوای معافیت پزشکی در خارج از کشور بگیری!
    برای معافیت پزشکی غیبت اشکالی ایجاد نمیکنه ولی خب تا وقتی وارد ایران نشی که نیازی به معافیت وجود نداره! و وقتی هم که وارد شدی اگه شرایط معافیت رو داشته باشی بدون در نظر گرفتن غیبتی که داشتی معاف میشی و اگه نداشته باشی به سربازی + اضافه خدمت اعزام خواهد شد.

* توجه داشته باش که در صورت اقامت بیش از 3 سال در خارج از کشور میتونی بدون کنترل وضعیت سربازی 2 بار در سال به مدت 3 ماه به کشور تردد کنی. [اطلاعات بیشتر]
    مشکل دقیقا همینه که من برای معافیت پزشکی می خوام خارج از کشور اقدام کنم، چون بعلت موقعیت شغلی فعلیم نمیتونم ریسک این رو بکنم که برگردم ایران و اونجا اقدام کنم و بعد اونجا بگن که به هر دلیلی معاف نمی شم. حال دوباره سوال اینه که آیا کسی برای معافیت خارج از کشور اقدام کرده که شش، هفت سال پیش از کشور با وثیقه برای ادامه تحصیل خارج شده و الان چون معافیت تحصیلی باطل شده وثیقه ش ذبط شده؟
    در ضمن من برای رفتن به ایران مشکل ندارم با استفاده از این قانون 3 سال اقامت خارج از کشور، مساله اینه که ریسک اقدام برای معافیت داخل کشور بالاست.

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط iamabroad نمایش پست ها
    مشکل دقیقا همینه که من برای معافیت پزشکی می خوام خارج از کشور اقدام کنم، چون بعلت موقعیت شغلی فعلیم نمیتونم ریسک این رو بکنم که برگردم ایران و اونجا اقدام کنم و بعد اونجا بگن که به هر دلیلی معاف نمی شم. حال دوباره سوال اینه که آیا کسی برای معافیت خارج از کشور اقدام کرده که شش، هفت سال پیش از کشور با وثیقه برای ادامه تحصیل خارج شده و الان چون معافیت تحصیلی باطل شده وثیقه ش ذبط شده؟
    در ضمن من برای رفتن به ایران مشکل ندارم با استفاده از این قانون 3 سال اقامت خارج از کشور، مساله اینه که ریسک اقدام برای معافیت داخل کشور بالاست.
    متوجه مشکلتون هستم ولی خب مورد شما خیلی خاص هست و قانون رو تا جایی که نگاه کردم جواب مستقیمی پیدا نکردم،
    چیزی که نوشته شده فقط همینه که اگه حین تحصیل باشید و مایل به اخذ معافیت پزشکی باشید باید ابتدا وارد ایران بشید، معافیت تحصیلی رو باطل کنید و بعد درخواست بررسی معافیت پزشکی بدین.
    حالا شما از بازه ی تحصیل خارج شدین و به نوعی فراری/غایب محسوب میشید، در بند دیگه ای نوشته که چون شما غایب هستید هیچ تسهیلاتی به شما ارائه نخواهد شد،
    از طرف دیگه، فقط برای معافیت پزشکی یک استثنا قائل شدن و اون هم اینه که حتی اگه فرد غیبت کرده باشه باز هم درخواست معافیتش بدون در نظر گرفتن سابقه ی غیبت بررسی میشه.

نمی دونم همه ی این بندها رو کنار هم که بذاریم چی از آب در میاد!

بله! بسیاری از دوستان برای تحصیل خارج شدن و بنا به دلایل مختلف موفق به بازگشت نشدن و وثیقه شون ضبط شده و خودشون هم در صورت بازگشت ضبط میشن (منظورم ممنوع الخروج هست) مگه اینکه از شرط قانون 3 سال استفاده کنن.
    شما که شامل قانون میشی از طرف سفارت ایران در کشور محل اقامتتون مهر خروج بگیر و بیا ایران و خودت شخصی پیگیری کن ببین چی میگن، مطمئن باش تا وقتی اون مهر خروج رو داشته باشی کسی باهات کاری نداره و حتی بدون دریافت معافیت هم بدون مشکل برمیگردی سر کارت.

Junior Member

آیا امکان این است که اجازه خروج از سفارت ایران گرفت بعد وارد ایران شد و معافیت تحصیلی را باطل کرد(بر فرض اینکه درس تمام شده ولی میتوان اجازه خروجی از سفارت گرفت) و با اجازه خروج داده شده از سفارت از کشور خارج شد و از خارج از کشور معافیت پزشکی اقدام کرد؟

Local Moderator

قبلا که این موضوع رو نوشتم منبعی براش نداشتم، امروز منبعش رو پیدا کردم

معافیت پزشکی مشمولان ایرانی مقیم خارج از کشور

توجه: تقاضای معافیت پزشکی شامل دانشجویان متعهد خدمت و یا کسانی که با وثیقه از کشور خارج شده اند، نمی گردد.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسائل پیرامون معافیت پزشکی (حاشیه ها، محدودیتها و ...)

دوستان کسی هستش که از خارج از کشور برای معافیت پزشکی اقدام کرده باشه؟!

به هر حال اگر هم نیست ممنون میشم اینارو جوای یدید:

1- الان من 4 سال از فراخوانم گذشته و مشمول حساب میشم ایا مشمول غایبم دیگه درسته؟

2-اگر من برای معافیت پزشکی پرونده ام رو ببرم نظام وظیفه اونها رد کنند تا چند ماه بعد میتونم اعتراض بزنم؟(چون نمیدونم دکتر های بیمارستان توی پرونده چی نوشتند من تیرویید کم کار دارم دکتر مورد تایید نظام وظیفه رفتم گفت تو هیچیت نیست کسایی که کم کاری دارد چاق میشن تو چاق نیستی)

3- اگر رد بشه معافیت برگه ی اغزام صادر میشه و اونموقع دردسر ها شروع میشه یا با وضعیت الان (قبل درخواست) فرقی نمیکنه ؟در دو حالت غایبم؟

4- معافیت فد و ورن هنوز هست؟
    ویرایش توسط h_loyali : June 10th, 2014 در ساعت 08:56 AM

Junior Member

دوستان می خواستم ببینم کسی هست که تمام مراحل رو طی کرده باشه ؟! پرونده ی من در مرحله ای که باید در ایران ببرند نطام وظیفه نمیدونم دکترهای دبی چی نوشتند چون ااونجا گفتند که کم کاری نداری و از این چرت و پرتها ! حالا نمیدونم ایا پرونده رو بدم و رد کنند در صورت ایران رفتن مشکبی خواهم داست؟(من اون مهر 3 ماه و دو بار ورود رو دارم)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)