صفحه 5 از 21 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 207

موضوع: همه ی سوالات شما در مورد آزمون SAT

Junior Member

پیش فرض پاسخ : معرفی امتحان SAT

سلام یه سوال دارم

من می خوام برم دانشگاه ترکیه و باید sat بدم

من کدوم sat رو باید انتخاب کنم

می شه بجای انگلیسی ترکی باشه روی سوالات

من در مورد زبان انگلیسی مشکل دارم می خوام بدونم تو ازمون sat زبان انگلیسی هم هست ؟

با سپاس

Senior Member viana آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    materials science and Simulation

نقل قول نوشته اصلی توسط poolaky نمایش پست ها
    سلام یه سوال دارم

من می خوام برم دانشگاه ترکیه و باید sat بدم

من کدوم sat رو باید انتخاب کنم

می شه بجای انگلیسی ترکی باشه روی سوالات

من در مورد زبان انگلیسی مشکل دارم می خوام بدونم تو ازمون sat زبان انگلیسی هم هست ؟

با سپاس
    اینکه کدوم satروبخواین بدین بستگی به رشتتون داره.تا اونجایی که من میدونم یکیش یه قسمت ریاضی و انگلیسی داره یکی دیگه ش بسته به اون چیزی داره که خودتون انتخاب می کنین مثلا فیزیک و شیمی یا تاریخ و جغرافی و... حتی بعضی از زبانام میتونه باشه!ولی تمام سوالات به انگلیسی هست و فکر می کنم قسمتیش هم هست که از شما می خواد درباره موضوعی به اندازه انقدر کلمه انشا بنویسین!

Junior Member

خیلی ممنون از پاسختون

من می خوام تو ترکیه دندانپزشکی بخونم

یوس رو که برداشتن الان موندم چیکار کنم

ایا بعد از sat امتحان دیگه ای برا رفتن به دانشگاه دندانپزشکی ترکیه هست؟

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط poolaky نمایش پست ها
    خیلی ممنون از پاسختون

من می خوام تو ترکیه دندانپزشکی بخونم

یوس رو که برداشتن الان موندم چیکار کنم

ایا بعد از sat امتحان دیگه ای برا رفتن به دانشگاه دندانپزشکی ترکیه هست؟
    تا پارسال که satمعادل یوس بود ولی از وقتی برداشته شده فکر کنم هر دانشگاه ازمون خودش رو گذاشته.به تاپیک خود ترکیه مراجعه کنین بچه ها بهتر راهنمایی می کنم.فکر کنم شهریه ها برای دانشجوهای خارجی سه برابر هم شده

Senior Member Gela آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer science-State university of New York at Buffalo

من یه ماه دیگه امتحان دارم و رفتم یکم دنبال منبع مطالعاتی برای Subject Test های فیزیک و شیمی و ریاضی سطح یک .یه چیز هایی پیدا کردم. فکر کنم بد نباشه که منابعش رو به اشتراک بزارم شاید به کار بقیه هم بیاد!

درسنامه ی Subject Test ها:
    http://www.sparknotes.com/testprep/books/sat2/
    درباره ی این لینک فقط می تونم بگم حالشو ببرید!
    بعلاوه با عضویت میتونین امتحان هم بدین و نمره بگیرین.

اینجا هم پره از نرم افزار و e-book و نمونه سوال:
    http://www.testpreppractice.net/SAT/

این هم کتاب رسمی college board که مخصوص تمام Subject Test هاست...
    http://www.collegeboard.com/prod_dow...on-booklet.pdf

امیدوارم به دردتون بخوره....

Junior Member Demon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط viana نمایش پست ها
    عزیزم تافل با satفرق داره تو همین ایران جی.ار.ای زیاد پیدا میشه براش منبع چرا؟چون درخواستش بالاتره.به هر حال من زیاد برای sat نگشتم و چون ترجیح میدادم سوالای سری قبل رو داشته باشم گفتم کتابش رو برام بیارن.ب
    گشتم نبود نگرد نیست. کتاب SAT توی بازار ایران پیدا نمی شه کتاب فروشی ها حتی نمی دونن چیه. یا باید Ebook دانلود کنید یا بگید واستون از خارج بیارن.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Demon نمایش پست ها
    گشتم نبود نگرد نیست. کتاب SAT توی بازار ایران پیدا نمی شه کتاب فروشی ها حتی نمی دونن چیه. یا باید Ebook دانلود کنید یا بگید واستون از خارج بیارن.
    سلام.بله منم به این نتیجه شما رسیدم و چند وقت پیش یکی از اقوام برام کتابهاش رو اورد.البته میتونین از این شرکتهایی که از خارج کتاب وارد می کنن هم سفارش بدین

Junior Member

سلام

دوستان یک سوال: آیا این امتحان SAT فقط برای دوره خاصی هست(مثلا Bachelor) و اگر برای تمامی دوره های تحصیلی هست آیا از لحاظ سطح سوالات تغییری هم رخ میده مثلا این آزمون برای دوره Master با دوره Bachelor تفاوتی داره یا نه؟

ممنون.

رشته و دانشگاه

این امتحان فقط برای Undergraduates یا کسانی هست که میخوان واسه لیسانس برن آمریکا . در مقاطع بالاتر GRE میدن

برای دانلود نرم افزار شبیه ساز بخش Listening TOEFL iBT کلیک کنید.
    سوال خود را در انجمن ارسال کرده و لینک را به پروفایل من بفرستید.
    درباره ی وضعیت فاند و پذیرش مستر/دکترا سوال نپرسید چون من اطلاعی ندارم.

رشته و دانشگاه

Red face همه ی سوالات درباره ی SAT

سلام

خیلی وقت بود می خواستم این مطلب رو ارسال کنم، اما وقت نمیشد یا به عبارت ساده تر تنبلی اجازه ی این کار رو بهم نمیداد.
    من در حال حاضر دانش آموز ِ مقطع پیش دانشگاهی هستم و برای چندین دانشگاه آمریکایی اپلای کردم. همون طور که می دونین و یا شاید هم نمی دونین دانش آموزانی که از دبیرستان وارد دانشگاه میشند صرفنظر از ملیتشون، حتی اگر آمریکایی باشن، باید یکی از دو امتحان اس ای تی یا ای سی تی رو بدن. این تست ها که تست های استاندارد ساز(Standardized Test) نام دارند به این دلیل برگزار میشند که همه ی دانش آموزانِ متقاضی تحصیل در دانشگاه با یک مقیاس واحد سنجیده شن. چون سوالات و نحوه ی نمره دهی در تمام دنیا یکسان هست. البته یک سری از دانشگاه ها کلا میگن که به نمرات اس ای تی دانش آموزان اینترنشنال کاری نداره، مثلا دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا. می تونین با دانشگاه مربوطه چک کنین.
    با توجه به اینکه من امتحان SAT دادم و اطلاعات موجود در حال حاضر بسیار ناقص هست تصمیم گرفتم یک بار برای همیشه درباره ی این امتحان توضیح بدم. با جزئیات، با این امید که خسته کننده و مهمل نشه ...

1. چه کسانی باید این امتحان رو بدن؟

خوشبختانه یا بدبختانه هیچ بایدی برای ایرانیان *در حال حاضر* وجود نداره. چرا؟ چون این امتحان در ایران برگزار نمیشه. مثل تافل که قبلا ها باید میرفتیم دوبی و اطراف برای SAT هم باید به کشوری برید که این امتحان رو برگزار میکنه. لیست تست سنتر ها رو از سایت کالج بورد که در انتهای این نوشته می زارم میتونین پیدا کنین. از کشور های نزدیک و بی دردسر میشه به ترکیه، دوحه یا دوبی اشاره کرد. با توجه به اینکه این امتحان در ایران برگزار نمیشه دانشگاه ها هم از شما انتظار ندارن که پاشین برین یه کشور دیگه و SAT بدین بعد برگردین خونتون! در واقع این امتحان برای ایرانیها Waive میشه. دانش آموزان مقطع دبیرستان که تصمیم دارن تحصیلات عالیه ی خودشون رو در دانشگاه های آمریکایی ادامه بدن باید این تست رو بدن.

1. اگر هیچ بایدی برای ایرانیها وجود نداره پس چرا بعضی ها میرن تا امتحان بدن؟

فکر میکنم جوابش تا حدود زیادی واضح باشه. اگرچه مسئولان دانشگاه سعی میکنند هر نمره ای رو با مقیاس خودش بسنجند اما بهرحال این امتحان درک صحیح تری از نمرات و وضع درسی شما بهشون میده. بعلاوه فرض کنیم شما به یک مدرسه میری که سطح سوالات امتحانی اش نسبت به سایر مدارس بالاتر هست (تفکر همه ی دانش آموزان!!) و احیانا تویه یک درس تخصصی مثلا فیزیک 16 میگیری. ولی شدیدا معتقد هستی که این حقت نبوده و نمره ات مثلا 19.5 هست. تو این حالت بهترین آپشن برای دانش آموز دادنِ سابجکت تست فیزیک هست. چون اگر واقعا درسش خوب باشه میتونه تو این امتحان استاندارد برتری خوش نسبت به بقیه رو نشون بده.

1. این امتحان چطوره؟ سخته؟ خیلی باید بخونیم تا نمره ی خوبی بگیریم؟

جواب امیدوار کننده "خیر" هست. در واقع این امتحان در مقابل امتحانات مدارس و یا کنکور خیلی ساده تر هست. یعنی برای گرفتن یک نمره ی خوب نیازی نیست نابغه باشین، فقط کافیه به درس ها و مفاهیم مدرسه مسلط باشید چون در کمال ناباوری سر فصل دروس تخصصی فیزیک و ریاضی و آمار بسیار مشابه به سر فصل های این امتحان هست. اما علاوه بر مطالعه ی دروس مدرسه، باید منابع انگلیسی زبان رو هم بخونین. *باید* . چرا؟ چون حتی اگر در حدِ مولف کتابِ درسیتونم روی مفاهیم اشراف داشته باشین، تا زمانی که با اصطلاحات ِ انگلیسی درس آشنا نباشین نمی تونین به سوالات جواب بدین.

1. سیستم نمره دهی و زمان و تعداد سوالات چطوره؟

سابجکت تست ها، صرفنظر از اینکه مالِ کدوم درس هستن،حدود 50 الی 75 تا سواله که برای پاسخ دادن بهشون یک ساعت وقت دارین. یعنی 50 الی 75 تا سوال برای هر درس. در هربار امتحان دادن اجازه دارین حداکر 3 تا سابجکت تست انتخاب کنید.این امتحان از 800 نمره هست. هر سوالِ اشتباه به اندازه ی ¼ از پاسخهای صحیح شما کم میکنه.

1. دقیقا چه درس هایی رو داره؟ ما کدوما رو باید انتخاب کنیم؟

SAT طیف وسیعی از دروس رو در بر میگیره، فیزیک ، شیمی، تاریخ، ریاضی، زیست، زبان های چینی و عبری و انگلیسی آلمانی و فرانسوی و .... . امتحان SAT به دو دسته ی ریزنینگ تست (Reasoning Test) و سابجکت تست (Subject Test) تقسیم میشه. Reasoning Test اصولامخصوص دانش آموزان آمریکایی هست، دانش آموزان ایرانی میتونین 2 تا سابجکت تست امتحان بدن به اضافه ی تافل. چون سطح زبان انگلیسی اس ای تی به قدری بالاست که خیلی وقت ها حتی انگلیسی زبان ها هم با مشکل مواجه میشن. تافل تا حدود زیادی نرمال تره. سابجکت تست که مربوط به دروس تخصصی هست مخصوص دانش آموزان ایرانیه ( و کلا همه ی اینترنشنال اپلیکنت ها) . اکثر دانشگاه ها یک تست ریاضی سطح یک یا سطح دو میخوان به اضافه ی یک درس تخصصی دیگه. این به خودتون بستگی داره که کدوم رو انتخاب کنین، اما با توجه به قرابت موضوعات درس فیزیک، من این درس رو پیشنهاد میکنم. شیمی اش برای من کمی ناآشنا بود. درباره ی زیست اطلاعی ندارم چون رشته ام تجربی نیست.

1. من برای ریاضی و شیمی ثبت نام کردم اما حالا میخوام به جای شیمی، فیزیک بدم. چی کار کنم؟!؟!

هیچکار! دقیقا هیچکاری نباید بکنین. روز امتحان به شما یک دفترچه ی سوال میدن که مجموعه ی تمام سابجکت تست ها توش هست و شما میتونین به 3 درس پاسخ بدین. اصلا مهم نیست که برای چه درسی ثبت نام کردین. مثلا اگر فیزیک و ریاضی بودین، میتونین خیلی راحت به شیمی و زبان جواب بدین! هیچکس نمیگه چرا درس رو عوض کردی...

1. این امتحان چقدر زمان بر هست؟

جایی که من امتحان دادم ساعت هفت باید دم ِ دانشگاهی که امتحان رو برگزار میکرد، می بودیم. اما من از ترس پیدا نکردن راه و گیر نیاوردن تاکسی از 6.15 اونجا بودم. جالبه کلی دانش آموز دیگه هم اونجا بود. تا مراحل اداری انجام بشه تقریبا یک ساعت و نیم وقت صرف میشه. یعنی حدود ساعت 9 امتحان شروع میشه. هر درس 1 ساعت وقت میبره. بین این یک ساعت ها یک وقت کوتاهی برای استراحت در نظر گرفته شده.

1. چه چیزهایی باید همراهمون ببریم؟

یه مقدار خوردنی برای زمان استراحت، یک ماشین حساب که لگاریتم و اندازه های مثلثاتی رو محاسبه کنه (مهندسی)، 2 تا مداد BH2 ، حتما شماره 2 باشه، چون سر جلسه شماره اش رو چک میکنن. البته جایی که من امتحان دادم خودشون مداد داشتن که احیانا اگر کسی اشتباه آوره بود، بتونه ازشون استفاده کنه. پاک کن و ساعت هم بیارین.
    دقت کنین مبایل نبرین، یا اگر میبرین حتما خاموش باشه. چون اگر سر جلسه یا حتی در حین وقت استراحت دستتون ببینن کلا از امتحان محروم میشین. برگه ی اضافه و چک نویس نبرین چون ممنوع هست. خود دفترچه ی سوالات کلی جا واسه محاسبات و اینا داره. مثلِ دفترچه کنکور نیست خوشبختانه!
    بعلاوه یادتون باشه پرینت ثبت نامتون رو که از سایت میگیرین و یه جورایی کارت ورود به جلسه هست رو ببرین. پاسپورت هم حتما همراهتون باشه چون چک میکنن.

در حال حاضر سوال و نکته ی دیگه ای به ذهنم نمیرسه. اگر سوالی هست بپرسین خوشحال میشم کمک کنم. راستی لینک ثبت نام هم اینه: http://sat.collegeboard.org/register
    اطلاعات درباره ی سابجکت تست در کالج بورد: http://sat.collegeboard.org/about-te...-subject-tests
    یک سری نمونه سوال از وبسایت کالج بورد: http://www.collegeboard.com/prod_dow...subj-tests.pdf

اینم لینک یک سری از منابع خیلی خیلی خوب برای آشنا با درسنامه ها و اصطلاحات دروس و سطح سوالات که قبلا معرفی کردم: http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?1990-معرفی-امتحان-SAT&p=572123&viewfull=1#post572123

امیدوارم موردی رو جا ننداخته باشم. چیزی یادم بیاد اضافه میکنم.

برای دانلود نرم افزار شبیه ساز بخش Listening TOEFL iBT کلیک کنید.
    سوال خود را در انجمن ارسال کرده و لینک را به پروفایل من بفرستید.
    درباره ی وضعیت فاند و پذیرش مستر/دکترا سوال نپرسید چون من اطلاعی ندارم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)