صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 39

موضوع: مهاجرت از طریق نیروی کار ماهر یا دانشجویی؟مزایا و معایب

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مخابرات سيستم-اميركبير

پیش فرض پاسخ : مهاجرت از طریق نیروی کار ماهر یا دانشجویی؟مزایا و معایب

سلام دوستان
    می شه در مورد اقدام همزمان هم کمی صحبت کنید؟ شرایط من دقیقا همینه که گفتید یعنی متاهلم و یک فرزند دارم اما هنوز از فضای آکادمیک زیاد دور نشدم و برای ادامه تحصیل بسیار مصرم. اما چون احتمال فاند رو کم دیدم و اینکه یک خانواده 3 نفری با فاند دانشجویی نمی چرخه، برای مهاجرت اقدام کردم که خوردیم به این تاخیرهای سوریه! حدود 17 ماه از فایل نامبرمون می گذره و خبری نیست... به خاطر همین مواردی که اشاره کردید (آدم فکر می کنه همین امروز و فرداست که جوابی بیاد و داره می ره! اما معلوم نیست چند سال باید منتظر بود...) و اینکه اگر مدرک تحصیلی از دانشگاههای کانادا داشته باشیم شانس کار خوب پیدا کردن خیلی بیشتر می شه، تصمیم گرفتیم از این وقفه احتمالا 4-5 ساله استفاده کنیم و دانشجویی اقدام کنیم . اما قبلا شنیده بودم که اگر پرونده مهاجرتی داشته باشید ویزای دانشجویی نمی دن. به نظر شما چه راه حلهایی وجود داره؟ فکر می کنم باتوجه به اینکه مقایسه بین مهاجرت و تحصیل برای افرادی با شرایط ما مطرح می شه این سوال یک سوال مهمه. ممنون از تلاشتون
    رشته صفر امتیازی، متاهل یک فرزند، فرانسه 6و7
    ارسال مدارك: 26/09/2010، صدور فايل نامبر: 15/11/2010، دريافت نامه فايل نامبر: 4/12/2010، ایمیل انتظار مصاحبه: 8/8/2012، دعوت به مصاحبه: 24/9/2012
    تاریخ مصاحبه: 3/12/2012، فایل نامبر فدرال: 13/02/2013.

Member bolotus آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineer

نقل قول نوشته اصلی توسط ما سه تا! نمایش پست ها
    سلام دوستان
    می شه در مورد اقدام همزمان هم کمی صحبت کنید؟ شرایط من دقیقا همینه که گفتید یعنی متاهلم و یک فرزند دارم اما هنوز از فضای آکادمیک زیاد دور نشدم و برای ادامه تحصیل بسیار مصرم. اما چون احتمال فاند رو کم دیدم و اینکه یک خانواده 3 نفری با فاند دانشجویی نمی چرخه، برای مهاجرت اقدام کردم که خوردیم به این تاخیرهای سوریه! حدود 17 ماه از فایل نامبرمون می گذره و خبری نیست... به خاطر همین مواردی که اشاره کردید (آدم فکر می کنه همین امروز و فرداست که جوابی بیاد و داره می ره! اما معلوم نیست چند سال باید منتظر بود...) و اینکه اگر مدرک تحصیلی از دانشگاههای کانادا داشته باشیم شانس کار خوب پیدا کردن خیلی بیشتر می شه، تصمیم گرفتیم از این وقفه احتمالا 4-5 ساله استفاده کنیم و دانشجویی اقدام کنیم . اما قبلا شنیده بودم که اگر پرونده مهاجرتی داشته باشید ویزای دانشجویی نمی دن. به نظر شما چه راه حلهایی وجود داره؟ فکر می کنم باتوجه به اینکه مقایسه بین مهاجرت و تحصیل برای افرادی با شرایط ما مطرح می شه این سوال یک سوال مهمه. ممنون از تلاشتون
    سلام بر شما سه تا. ماهم مشكل شمارو داريم. اما مي شه همزمان براي اقامت و دانشجويي اقدام كرد. فرقش تو هزينه است و اينكه با ويزاي دانشجويي نميشه كار همزمان كرد. با ويزاي دانشجويي هم كار دانشجويي راحت گير نمياد. Apply و قبول شدن مشكل نيست، بحث هزينه مهمه.
    ارسال مدارك به سوريه: 3May-2011- دريافت: 5 May - -رفرنس نامبر: 10-Aug-/استفاده از ماني اوردر

Banned
    رشته و دانشگاه
    اکانت فعلا غیرفعال است.

نقل قول نوشته اصلی توسط bolotus نمایش پست ها
    سلام بر شما سه تا. ماهم مشكل شمارو داريم. اما مي شه همزمان براي اقامت و دانشجويي اقدام كرد. فرقش تو هزينه است و اينكه با ويزاي دانشجويي نميشه كار همزمان كرد. با ويزاي دانشجويي هم كار دانشجويي راحت گير نمياد. Apply و قبول شدن مشكل نيست، بحث هزينه مهمه.

دوستان عزیز

توجه کنید

اولا یک دانشجو ,چه با ویزای دانشجویی چه با اقامت, اصلا وقت نداره کار کنه و نمیشه همزمان هم فول تایم تحصیل کرد هم کار پس از این فکر بیایید بیرون یا حداقل روش حساب نکنید.

در ضمن یک دانشجو خیلی هنر کند بتونه هفته ای یکی دو روز کار کنه که با ویزای دانشجویی هم امکانش هست(تو مقطع لیسانس اینقدر درسها سنگین و پرحجمه که اصلا برسید همون 12 تا 15 واحد پاس کنید خیلی کارتون درسته!)

در درجه دوم

کار؟؟؟؟

کدوم کار؟؟؟ یکم واقع بین باشید جز عده ای بسیار معدودی که میتونند در سال اول ورود(نه به محض رسیدن) کار پیدا کنند بقیه چنین امکانی ندارند

اگر منظورتون از کار ,کار با حقوق 10 دلار در ساعته, هرچند پیدا میشه اما به هیچ عنوان نمیتونید طولانی مدت به این کارها بپردازید و اصولا نیمه وقت هم کار نمیدن چون حقوقش حدود 1500 دلار در ماهه پس بورس دانشجویی(به فرض محال همزمان هم برید فول تایم دانشگاه) هم بهتون نمیدن!

مثلا استان کبک تو بالاترین آمار بیکاری در کانادا دومه! اینجا برای فارغ التحصیلان بومی یافتن کار مشکله چه برسه به فارغ تحصیل ایران که نه سابقه کانادایی داره نه مدرکشو قبول دارند نه جز انجمن حرفه ای شغلشه نه مسلط به دو زبان فرانسه و انگلیسی است

من از دوستان خواهش میکنم در مقوله یافتن کار بیشتر تحقیق کنند و امید واهی نداشته باشند.

ApplyAbroad Hero moonlight آواتار ها

حرف شما در مورد کار درسته
    اما نکته مهم دیگه وام هایی هست که تعلق می گیره..خیلی از دوستان تو این شرایط سخت و رقابتی مجبورند با فاند خیلی کم و گاها بدون فاند بروند و تو این گرونی دلار تامین هزینه ها از ایران وحشتناکه..با داشتن اقامت می شه از وام هایی که برای دانشجویانی هست که اقامت دارند استفاده نمود که به نظر من از پیدا کردن کار هم هزاران بار ارزشمنتره.

Member bolotus آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineer

Lightbulb پاسخ : مهاجرت از طریق نیروی کار ماهر یا دانشجویی؟مزایا و معایب

نقل قول نوشته اصلی توسط Artin Raad نمایش پست ها
    دوستان عزیز

توجه کنید

اولا یک دانشجو ,چه با ویزای دانشجویی چه با اقامت, اصلا وقت نداره کار کنه و نمیشه همزمان هم فول تایم تحصیل کرد هم کار پس از این فکر بیایید بیرون یا حداقل روش حساب نکنید....و امید واهی نداشته باشند.
    در مورد پيدا كردن كار موافقم كه سخته اما :
    اولا" به قول دوست عزيزمون
    moonlight وام كه مي شه گرفت. در مقطع فوق ليسانس ترم هاي آخر اگه پروژه يا حتي كاري از طريق استاد پيدا كنيد كه معركه است.
    دانشجو اصولا" دنبال كار مرتبط با رشته نيست و هر گونه كاري رو انجام مي ده پس شرايطش با غير دانشجو فرق داره.
    در مورد وقت براي درس خوندن و كار همزمان هم تو همين ايران خيلي ها هم كار مي كنند و هم درس مي خونند، گرچه نه به كار مي رسن و نه به درس و همچنين درس خوندن تو اونجا با ايران خيلي فرق داره، چون اونا دنبال تحقيق زياد مي رن.
    اگه پيشنهادي دارين خوشحال مي شم. بالاخره راهي است كه بايد رفت. اگه بخواهيم با ويزاي دانشجويي بريم كه هزينه ها زياده. اگه اول اقامت بگيريم كه كار بهمون نمي دن و بايد اول درس بخونيم، چون زندگي و تحصيل خرج داره بايد كار كنيم همزمان، چون هنوز مدرك نگرفتيم پس كار بهمون نمي دن. پس دوباره برگرديم سرجاي اولمون. پس از يه جايي بايد شروع كرد.
    بهترين روش به نظر من فانده كه نمي دونم چه جوريه؟ به قول دوستمون imdastyar خوب روششو بگين خوبه. كدوم انجمن تو زمينه فاند اطلاعات خوبي داره. اگه كسي همين جا هم تيتروار بيان كنه كه عاليه. Merci

Banned
    رشته و دانشگاه
    اکانت فعلا غیرفعال است.

نقل قول نوشته اصلی توسط bolotus نمایش پست ها

در مورد وقت براي درس خوندن و كار همزمان هم تو همين ايران خيلي ها هم كار مي كنند و هم درس مي خونند، گرچه نه به كار مي رسن و نه به درس و همچنين درس خوندن تو اونجا با ايران خيلي فرق داره، چون اونا دنبال تحقيق زياد مي رن.
    Merci
    تو ایران اولا به زبان مادرتون درس میخونید این خیلی متفاوت است با زبانی که 1 یا دوسال یاد گرفته اید مثلا فرانسه برای من و یا زبانی مثل انگلیسی که هنوز بهش تسلط ندارید(اگر در حد آیلتس 8 به بالا هستید کمتر به مشکل برمیخورید)

در درجه دوم تحصیل در خارج از کشور مشکلات خاص خودش را دارد یعنی علاوه بر اینکه مشکل زبان و محیط جدید اضافه میشود دوری از خانواده و جمع دوستان و تنهایی بهش اضافه میشود

در درجه سوم در ایران میشد با خوندن جزوه استاد یه هفته قبل از امتحان یا شب امتحان! یکسری از دروس(نه همه دروس) پاس کرد تو اون سیستم آموزشی بزرگ شدیم تمام راه درو هاشو بلد بودیم اما در دانشگاهای طراز اول امریکا و کانادا و... باید از اول ترم بطور مدام درس خوند و امتحان داد و حتی یه درس نمیتونید مثل ایران(البته بحث دانشگاههای مثل شریف کمی متفاوت میباشد اما در کل میشه اینو گفت) پاس کنید

تا یه ترم اینجا درس نخونید اصلا نمیتونید قضاوت کنید تفاوتش واقعا از زمین تا آسمونه

خواستم فقط مشکلات بدونید و طوری برنامه ریزی نکنید که میشه مثل ایران هم دانشجو بود هم تمام وقت کار کرد هم تمام وقت تفریح کرد! از این خبرا نیست

Member bolotus آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineer

Lightbulb پاسخ : مهاجرت از طریق نیروی کار ماهر یا دانشجویی؟مزایا و معایب

نقل قول نوشته اصلی توسط Artin Raad نمایش پست ها
    تو ایران اولا به زبان ......خواستم فقط مشکلات بدونید و طوری برنامه ریزی نکنید که میشه مثل ایران هم دانشجو بود هم تمام وقت کار کرد هم تمام وقت تفریح کرد! از این خبرا نیست
    ممنون. هر روشي يك سري مزايا و معايب داره. بايد ببينيم شرايط ما كدومه و كدوم روش برايمان مفيد تر. شما اگه با ويزاي اقامت وارد كبك بشيد بين يك تا دو سال (خوش بينانه) بيكار هستيد. پس تو اين فاصله به جاي غصه خوردن و رزومه فرستادن الكي و دلخوشكنك، تو دانشگاه درس بخونيد بهتره چون بعد از فارغ التحصيلي خود دانشگاه به احتمال 90% براي شما كار پيدا مي كنه (فكر كنم چيزي شبيه كارآموزي ما ولي به صورت استخدام موقت دارند-دوستاني كه اطلاعات دارند توضيح اضافه كنند) حين تحصيل وام بگيريد. هر نوع كار بي كلاسي هم بود (شستن ظرف تو رستوران و نگهداري از سگ و پوست گرفتن سيب زميني و ... ) آخر هفته ها انجام بدين، حسابي صرفه جويي كنيد. با اين روش با فرض يك خانواده سه نفره (زن و مرد هر دو دانشجو و يك بچه) بيلان مالي خانواده چه طور مي شه؟ اگه كسي اونجا هست توضيح بده تا روشن بشيم. سپاس فراوان
    ارسال مدارك به سوريه: 3May-2011- دريافت: 5 May - -رفرنس نامبر: 10-Aug-/استفاده از ماني اوردر

Junior Member

سلام به دوستان. من شنیدم به کسانیکه برای ابتدا برای مهاجرت اقدام کردن سفارت خیلی سخت ویزای دانشجویی میده چون مطمئن هستش که طرف قصد برگشت نداره..
    2013/ Federal F.N : December 2010Medica : 8/August/2013 viza date : 06/11/2013 landing :12/12

ApplyAbroad Hero moonlight آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط bahman59 نمایش پست ها
    سلام به دوستان. من شنیدم به کسانیکه برای ابتدا برای مهاجرت اقدام کردن سفارت خیلی سخت ویزای دانشجویی میده چون مطمئن هستش که طرف قصد برگشت نداره..
    بله اصولا اصل ویزای دانشجویی بر این هست که فرد برگرده و داشتن پرونده باز مهاجرت ناقضش هست-اما با این حال بازهم هستند کسانی که با داشتن پرونده مهاجرت ویزای دانشجویی توانستند بگیرند.

Member hoomi_mcitp آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Network Systems - Swinburne University of Technology

من وقتی شرایط دوستم را با خودم مقایسه می کنم 100% ویزای دانشجویی بهتر است. دوستم 3 سال پیش رفت ومونترال با ویزای دانشجویی همون موقع درخواست اقامت داد. بعد از تموم کردن درسش خیلی راحت CSQ و دریافت کرد و الان هم مشغول به کار است. ولی من که برای اقامت درخواست کردم همون اول با بسته شدن سفارت کانادا در سوریه مصاحبه ها به هم ریخت حالا هم که همینطور قوانین داره سخت تر میشه و مدت انتظار بیشتر و بیشتر!!
    سابکلس 573 استرالیا : لاج پرونده: 19 مارچ - فایل نامبر : 24 مارچ - مدیکال 7 آپریل - تاریخ انجام مدیکال 15 آپریل -تاریخ گرنت ویزا : 1 می
    ارسال مدارک کبک : می 2011 فایل نامبر کبک : آگوست 2011! در انتظار مصاحبه
    آیلتس آکادمیک 7.5 ،TCFQ : B1 ,C1

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)