نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: What's your position about this event

رأی دهندگان
2. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • I will participate in this event. See you there

1 50.00%
  • I won't participate. Keep me informed

1 50.00%
  • I will take the exam as well

1 50.00%
  • After Event: It was usefull

0 0%
  • After Event: A waste of time

0 0%
نظرسنجی با انتخاب چندگانه
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 18

موضوع: اطلاعیه : IE Admission in Tehran

Senior Member mehrabounr آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marketing PHD

Exclamation اطلاعیه : IE Admission in Tehran

دوستان دانشگاه IE (اسپانیا) تاریخ 11 march تو تهران یه چیزی شبیه سمینار معرفی دانشگاه داره.البته خودش به اسم Admission Event معرفی کرده.

هم یه آزمون ارزشیابی 2ساعته برگزار میکنه از ساعت 4-6 که برای پذیرش دانشگاه از اون کمک میگیرن و هم از ساعت 6-9 معرفی دانشگاه و پرسش و پاسخ و.... است.
    حتما باید از قبل ثبت نام کنید.ثبت نامش هم از طریق سایت خود دانشگاه انجام میشه. برید تو قسمت events و تهران رو پیدا کنید و اسم بنویسید.

البته امروز یه ایمیل زده که تقاضا خیلی زیاده برای امتحان و .... هرکسی رزومش رو از پیش (تا 3 روز دیگه که میشه 6 مارس) بفرسته میتونه شرکت کنه.

البته من برای ارشد مدیریت ثبت نام کردم و نمیدونم که برای دکترا هم تو این مراسم اطلاعاتی داده میشه یا نه.

چیز بدی نیست اگه میتونید شرکت کنید.البته من دفعه قبل که یه همچین چیزی رفتم تو دبی رفتم که 20 تا دانشگاه با هم بودن.شاید اینجا اینطوری نباشه.ولی اگه مثل دبی برگزار بشه، جای خوبی برای گرفتن اطلاعات، دادن رزومه و .... است یعنی میتونید نظرشون رو بپرسید که شانسی برای پذیرش و بورس دارید یا نه و اصولا اگه سر وقت برسید و ثبت نام کرده رفته باشید، خیلی کمک میکنه.(البته اگه ادم باشن و مثل دبی که مشاورهاش منو سر ایرانی بودنم دست به سر کردن نباشن)

پیشنهاد میدم کسایی که سالهای بعدتر هم میخوان اقدام کنن، یه سری برنن.البته آزمونش رو ثبت نام نکنن و فقط برای قسمت دوم اسم بنویسن بیان ببینن رقبا!! کین و چین و چه رزومه ای دارن. مشاورها چی میگن و چه انتظاراتی دارن و .....

آدرس محل برگزاریش هم اول یه هتل بود حالا این آدرس رو دادن :
    Spanish Commercial Office, 29, GOLGASHT ST., AFRICA AVE, Tehran
    فقط ثبت نام نکرده نریدها. هم آبروی ایرانیها رو میبریم که چقدر وقت نشناس و بی برنامه هستن و هم ممکنه ضایع بشین و داه ندن.
    ثبت نامش 2 دقیقه است.یه ایمیل میخواد و یه اسم.

(راستی اگه کسی میدونه این ساختمونی که گفته کجاست یه پیغامی اینجا بذاره.کروکی بکشه)
    Sorry if you haven't received an answer from me. I don't check the forum any more. If you want to talk, find me on Linkedin or through email.
    Bear in mind I only have information about USA Business school and business PHD admissions.*Who ever says apply to top 30, say NO

رشته و دانشگاه
    Marketing PHD

پیش فرض توصیه

اگر خواستید شرکت کنید، چندتا چیز رو یادتون باشه

1- با لباس رسمی بیاید.منظور کت شلوار پلوخوری! نیستها. منظورم اینه که نشون بده شما یه دانشجوی باسواد با شخصیت هستید و برای اینکه تو این برنامه شرکت کنید و با معرفین رسمی دانشگاه ملاقات کنید، آماده شدید.(فکر کنید واسه یه مصاحبه کاری دارید میرید)

2- portfolio خودتون رو حتما همراهتون داشته باشید. نمیگم یه پوشه بزرگ بردارید بیارید.
    اگه میتونید یه رزومه مفصل درست کنید که توش توضیح همه چیز اینکه کجاها کار کردید و چه مدت، مقاله ها تو چه مجله ای و پروژه و .....
    نرم افزارهای مرتبط به کارتون که بلدید و .......
    و یه رزومه خلاصه در حد 1 صقحه که اطلاعات شخصیتون(ار جمله ایمیل و شماره تماس)، مدرک تحصیلی، سابقه کاری (مثلا 2سال بازاریاب شرکت خدمات لینترنت)،نمره زبان و .... رو داشته باشه . یعنی وقت ندارید هم این 1 صفحه ای رو درست کنید.

(جدی میگم درست کنید.به درد میخوره و کمک میکنه.من اون برنامه دبی رو که رفتم،3 تا دانشگاه زنگ زدن ولی خب چون دانشگاه شعبه دبی بود......)

3- کاغذ و خودکار حتما داشته باشید که یادداشت بنویسد و سوالهاتون رو یادداشت کنید

4- اماده بیاید اونجا.یعنی قبلش یه سری به سایت دانشگاه بزنید.ببینید چه رشته هایی داره و یه اطلاعات کلی داشته باشید بعد بیاید. اگه بتونید 3-4 تا سوال از مسئولش بپرسید نظرشون رو جلب میکنید ولی اگه بیاید تازه بگید این دانشگاه چیه و کجاست زیاد جدی نمیگیرنتون.

5- احتمال 99% به حرف زدن به انگلیسی نیاز دارید . برای همین اگه واستون این برنامه جدیه، یه 10-15 دقیقه تو خونه تمرین کنید و سوالهایی که دارید و میخواید بپرسید همینطور اطلاعات خودتون (معرفی و رزومه و ...) رو جلو آینه یا با کسی یه کم تمرین کنید که روان باشید و موفع حرف زدن مغزتون مثل مال من هنگ نکنه و تازه دنبال کلمه نگردید.

(کلا قضیه خیلی هم جدی نیستها ولی من میدونم که چند نفری تو سالهای قبل توی همین مدل برنامه ها پذیرش و بورس گرفتن.برای همین میگم این 3 ساعت رو جدی بگیریم شاید دیگه از زحمت انتظار واسه اومدن جواب پذیرش و .... خلاص شدیم و همین جا شد یه پذیرشی بگیریم)
    ویرایش توسط mehrabounr : March 3rd, 2012 در ساعت 10:19 PM
    Sorry if you haven't received an answer from me. I don't check the forum any more. If you want to talk, find me on Linkedin or through email.
    Bear in mind I only have information about USA Business school and business PHD admissions.*Who ever says apply to top 30, say NO

رشته و دانشگاه
    Marketing PHD

پیش فرض پاسخ : اطلاعیه : IE Admission in Tehran

بخش بازرگانی سفارت اسپانیا، تو همین خیابون منتها پلاک 26 هستش.احتمالا این محل برگزاری هم مربوط به همون دفتر هستش.کلا مثل اینکه خیابونش بخش بازگانی سفارتهای مختلف توش هست. واسه همین ممکنه جای پارک نباشه (برای کسایی که فکر ماشین آوردنن!)

(باز اگه کسی دقیق میدونه که این ساختمون چیه و کجای جردن میشه یه پیغامی اینجا بذاره.چون من دقیق نمیدونم کجاست ،سمت ونک نزدیکتره یا پارک وی)

این ظاهرا فقط برای رشته های مدریت و بازرگانی هست، درسته؟
    نظر شما درباره این عکس چی هست؟؟
    -بسم الله ارحمن و ارحیم. سوال مشکل داره!!

رشته و دانشگاه
    Marketing PHD

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali2011 نمایش پست ها
    این ظاهرا فقط برای رشته های مدریت و بازرگانی هست، درسته؟
    نه .یه سری رشته های علوم ارتباطات و سیاسی و حقوق و اینها هم داره.
    (البته از اینکه اطلاعایه تو تاپیک مدیریت هست مشخصه که موضوع کلیش چیه )
    موقع ثبت نامش یه لیستی از رشته هایی که تو این برنامه معرفی میشن رو نوشته.ببینید چیزی که میخواید توش هست یا نه.

یه بخش زیادیش executive program هست که معمولا این برنامه ها رو برای مدیرهای با سابقه میذارن. برای پذیرششونم معمولا باید بالای 3 سال سابقه کار داشته باشید.بعد هم معمولا هزینه های دوره هاش خیلی بیشتره و خیلیهاشون هم پاره وقت هستن. حالا نمیدونم مال اسپانیا هم اینطوریه یا نه.

Executive LL.M. (IE-Northwestern University) English Online 10 months
    Executive Master in Finance English Part-Time 13 months
    Executive Master in Positive Leadership and Strategy English Online
    13 months
    Executive Master in Tourism Management English Online 13 months
    Global Executive MBA English Online 13 months
    Global Master in Finance English Online 14 months
    Global MBA English Online 15 months
    IE Brown Executive MBA English Part-Time 15 months
    International Executive MBA Bi-weekly English Part-Time 13 months
    International MBA
    English Full-time 13 months
    Master in Advanced Finance
    English Full-time 12 months
    Master in Architectural Management and Design English Online
    13 months
    Master in Biotechnology Management Online English Online 13 months
    Master in Corporate Communication English Full-time 10 months
    Master in Digital Journalism English Full-time 10 months
    Master in Digital Marketing Online English Online 13 months
    Master in Environmental Management English Full-time 10 months
    Master in Finance English Full-time 10 months
    Master in International Management English Full-time 13 months
    Digital Business 'گرایش
    International Business گرایش
    Sales and Marketing گرایش
    Master in International Relations
    English Full-time 10 months
    Master in Market Research & Consumer Behavior English Full-time 10 months
    Master in Political Communication English Full-time 10 months
    Master in Sports Management Online English Online 13 months
    Master in Visual Media Communication English Full-time 10 months
    Master of Laws (LL.M.) in International Legal Practice English Full-time 10 months

(ایران مدرک دوره های آنلاین رو مثل اینکه قبول نداره.اگه میخواید برگردید اینجا کار کنید دقت کنید به این قضیه)
    ویرایش توسط mehrabounr : March 3rd, 2012 در ساعت 11:33 PM

من تعجب میکنم که اینا چرا توو ایران دارن این برنامه رو برگزار میکنن. دوستانی که میخوان برن حواسشون باشه که IE که در واقع همون The Instituto de Empresa است رو وزارت علوم ایران اصلا قبول نداره. اگه یه نگاهی به سایت وزارت علوم بندازید میبینید که جلوی اسم این دانشگاه با خط قرمز نوشته شده که:
    "کليه مدارک صادره از این دانشگاه غير قابل بررسی و ارزشيابی است."
    معنیش اینه که گرفتن مدرک از این دانشگاه از نظر وزارت علوم ارزشی نداره.
    البته IE (مخصوصا Business Schoolش) خیلی توو اروپا معتبره، اما خوب کلا همه چی توو مملکت ما خاصه دیگه. مدارک دانشگاههای ونزوئلا با روی باز ارزشیابی میشه اما IE فاقد ارزشه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Marketing-University of Grenoble

دوستان وزارت علوم مسترهای اسپانیائی رو که 10-12 ماهه باشه رو به عنوان کارشناسی ارشد قبول نمیکنه...اما به عنوان پلی برای دکترای اروپا و آمریکا خوبه...و یا برای کسائی که بخوان با پول دولت اسپانیا یکسال در این کشور اقامت و تحصیل کنند. 3 از دوستای من در حالیکه دانشجوی کارشناسی ارشد ام بی ای دانشگاه تهران بودن! رفتن 9 ماهه این مستر رو هم تو بارسلونا بیزینس اسکول با بورس خوندن و برگشتن.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Marketing-University of Grenoble

پیش فرض پاسخ : توصیه

مهربونر عزیز ممنون از اطلاعرسانیتون. میشه بگید اون event دوبی رو که چندتا دانشگاه باهم داشت از کجا اطلاع پیدا کردید؟

رشته و دانشگاه
    Marketing PHD

پیش فرض پاسخ : توصیه

نقل قول نوشته اصلی توسط hetef نمایش پست ها
    مهربونر عزیز ممنون از اطلاعرسانیتون. میشه بگید اون event دوبی رو که چندتا دانشگاه باهم داشت از کجا اطلاع پیدا کردید؟
    اون مال چندماه پیش بود.من برای جیمت رفته بودم دبی، همزمان اون برنامه هم بود. یه شرکتی! به ایم admit advantage که مشاور پذیرش هستند برنامه رو گذاشته بود. دانشگاههایی که تو دبی شعبه دارن ( مثل wharton,london business school,....) اومده بودن، هرکدوم یه معرف داشتن که دانشگاه و رشته هاش رو معرفی میکرد بعد یه نظری به پروفیل شما مینداختن و سوالهاتون رو جواب میدادن. یه سری هم مشاورهای این شرکته بودن که بهتون مشاوره میدادن که با رزومه و پروفایلی که دارید شانس پذیرش تو چه دانشگاههای اروپایی رو دارید و تو اون برنامه سراغ معرف کدوم دانشگاه برید که به نفعتون باشه.
    منتها مشاورهاش که برخورد بدی با من داشتن و تا گفتم ایرانیم گذاشتنم سرکار. منم خودم رفتم مستقیم با مسئولهای چندتا دانشگاه حرف زدم.منتها اونها فقط برای شعبه دبی دانشجو میخواستن.مثلا wharton سیستم پذیرشش تو دبی کلا با اون دانشگاه اصلی آمریکایی فرق میکنه و جداست.خلاصه که چیز زیادی عاید نشدم از رفتن.فقط پروفایل کسایی که اومده بودن اونجا رو یکم دیدم، اکثرشون دانشجوهای فارغ التحصیل آسیای شرقی و کشورهای عربی بودن و رزومه هاشونم همچینها خاص نبود.البته خیلیهاشون معدلهای بالایی داشتن ولی بگید جیمت خیلی بالا یا سابقه کار و اینها نه.تک و توک توشون بودن. (اکثرا ساکن همون دبی بودن یا اونجا کار میکردن و میخواستن ادامه تحصیل بدن)

اگه به MBA.com و http://www.beatthegmat.com/ استفاده نمیکنید، حتما استفاده کنید. تو هردوشون به جز اطلاعات و موارد مصرف همیشگی که دارن هر چند وقت یه اطلاعیه برای برگزاری سمینار، آشنایی با دانشگاهها، تخفیف کلاس و .... میزنن مخصوصا beatthegmat. میتونید از اون طریق این شرکتها رو پیدا کنید و ببینید برنامشون چطوریه.تو دبی زیاد از این برنامه برگزار میشه.
    من حداقل ماهی 1 بار یه ایمیل رو میگیرم برای این جور چیزها.

رشته و دانشگاه
    Marketing PHD

نقل قول نوشته اصلی توسط 86125038 نمایش پست ها
    من تعجب میکنم که اینا چرا توو ایران دارن این برنامه رو برگزار میکنن. دوستانی که میخوان برن حواسشون باشه که IE که در واقع همون The Instituto de Empresa است رو وزارت علوم ایران اصلا قبول نداره. اگه یه نگاهی به سایت وزارت علوم بندازید میبینید که جلوی اسم این دانشگاه با خط قرمز نوشته شده که:
    "کليه مدارک صادره از این دانشگاه غير قابل بررسی و ارزشيابی است."
    معنیش اینه که گرفتن مدرک از این دانشگاه از نظر وزارت علوم ارزشی نداره.
    البته IE (مخصوصا Business Schoolش) خیلی توو اروپا معتبره، اما خوب کلا همه چی توو مملکت ما خاصه دیگه. مدارک دانشگاههای ونزوئلا با روی باز ارزشیابی میشه اما IE فاقد ارزشه
    واقعا مسخره تر از این تا حالا نشنیده بودم (منظورم اعلامیه وزارت علومه)

این دانشگاه یکی از تاپ ترین دانشگاههای اروپا است.تو اورپا رتبش 8 هست که چندین ساله این رتبه رو حفظ کرده به عنوان دانشگاه تاپ اسپانیا تو زمینه businessهست. تو دنیا هم تو رنکینگها زیر 100 هست (فایلش رو پیدا نکردم که دقیق بگم)

Accreditation: AACSB, AMBA, EQUIS

از این قضیه بی اعتباریش تو ایران بگذریم، برای کسایی که میخوان از ایران برن دانشگاه خوبیه.

* اینطوری باشه آقایونی که پذیرش بگیرن از این دانشگاهه، برای استفاده از معافی تحصیلی مشکل پیدا میکنن.درسته؟

----------------------------
    (من یه سوال یکم بی ربط بپرسم.این دانشگاههای اروپایی که دورشون 1 ساله است و 90 ECT هست دورشون، اینها رو چطور با دوره های عمومی که 2 ساله هستن و 120 ECT هستن میسنجن؟ همه جای دنیا این دوره های کوتاه رو قبول میکنن؟ یا فقط تو همون اروپا قبولشون دارن؟ بعد اصلا چجوری میشه که تو 10 ماه ارشد خوند و تموم کرد؟ thesis اخر رو حذف کردن که کوتاه شده؟ اگه کسی میدونه ممنون میشم توضیح بده.)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین