نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: What's your position about this event

رأی دهندگان
2. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • I will participate in this event. See you there

1 50.00%
  • I won't participate. Keep me informed

1 50.00%
  • I will take the exam as well

1 50.00%
  • After Event: It was usefull

0 0%
  • After Event: A waste of time

0 0%
نظرسنجی با انتخاب چندگانه
صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 18 , از مجموع 18

موضوع: اطلاعیه : IE Admission in Tehran

Senior Member mehrabounr آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marketing PHD

پیش فرض پاسخ : اطلاعیه : IE Admission in Tehran

Admissions Test
    The IE Admissions Test has been developed as a means of determining a candidate’s ability to make management-style decisions under pressure. It is a practical exam that evaluates candidates’ skills and capacities of processing an important amount of information in a short amount of time and making strategic decisions in a business context. No preparation is required - the exam determines participants’ ability to process information and think strategically, rather than regurgitate previously studied patterns or equations. It is an intense test that mimics the performance expected in the program so if you do not feel prepared, you should not take the Admission Test. Our test is aimed at an international audience and therefore does not favor any particular educational background.

In cases where the exam is performed prior to the submission of the application, the test will only be considered if the application is submitted within the following 45 days.
    The IE Admissions Test should be taken in the language of the desired program track, just as is required of the application form. The IE Admissions Test consists of three types of tasks: verbal, numerical and diagrammatical. Questions are scattered randomly throughout the exam, requiring participants to switch rapidly from one line of thinking to another:
    • Comprehension and reasoning: This section consists of a text box which must be read and understood by the participant. Each text box is followed by two questions regarding the text. This portion of the test determines participants’ comprehension of written English in a business context.
    • Comprehension, reasoning and calculation: This section consists of graphs, and data analysis. Advanced mathematics is not required, rather the participants need to think quickly and process large amounts of information and quick calculations.
    • Logical-abstract reasoning with symbols: In this section, participants take a predetermined shape through a series of modifications to determine the final product. This section requires strong visualization skills and the ability to maintain track of multiple “images” at a single time.

The exam lasts 80 minutes. Prior to the exam, participants will go over 6 practice questions (2 of each type) with an IE representative. Including the preparation and the personality test, the entire time estimated is 2 hours.
    Do not forget!
    Please bring a calculator and a pencil with you to the exam. The calculator does not need to have any special functions. However, it should be one that you are comfortable with, as speed is essential to achieving a good exam result.
    In order to take the admission test, candidates must pre-register in www.ie.edu/events selecting admissions test. The IE Admissions Test may only be taken once.
    Sorry if you haven't received an answer from me. I don't check the forum any more. If you want to talk, find me on Linkedin or through email.
    Bear in mind I only have information about USA Business school and business PHD admissions.*Who ever says apply to top 30, say NO

رشته و دانشگاه
    Marketing PHD

دیدید این قضیه بی برنامگی فقط مال ایران نیست
    مثلا دانشگاه تاپ مدیریته. بعد از این همه برنامه ریزی هنوز نتونستن یه برنامه کوچیک رو ساماندهی کنن. هر روز 4 تا ایمیل میاد که
    جاش عوض شد.
    حالا زمانش.
    حالا اصلا میاید؟
    حالا رزومه بدید.
    حالا تلفن بدید.
    حالا اسم نوشتید و رزومه دادید و .... (یعنی گفتید که میخواید برید) باز ایمیل زدن که "واقعا میاید؟!!!"

آخرشم امروز ایمیل اومده که : به خاطر اینکه خیلی استقبال شده، هرکی زودتر اسم نوشته اونها میان.شما دیر اقدام کردید متاسفانه نمیتونید امروز شرکت کنید. ما برای بعدا هم برنامه داریم، اون موقع بیاید.

من همون روز اول اسم نوشتم و منو راه نمیدن چه برسه به بقیه. فکر کنم رزومه ها رو که گرفتن، نشستن بررسی کردن،از توی اونها انتخاب کردن که کی بیاد و کی نیاد. پارتی بازیه.

اگه کسی هنوز دعوت نامشو ازش پس نگرفتن، یه خبری اینجا بده. بعد هم که رفت، بگه چه خبر بوده.
    ویرایش توسط mehrabounr : March 11th, 2012 در ساعت 10:53 AM
    Sorry if you haven't received an answer from me. I don't check the forum any more. If you want to talk, find me on Linkedin or through email.
    Bear in mind I only have information about USA Business school and business PHD admissions.*Who ever says apply to top 30, say NO

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrabounr نمایش پست ها
    دیدید این قضیه بی برنامگی فقط مال ایران نیست
    مثلا دانشگاه تاپ مدیریته. بعد از این همه برنامه ریزی هنوز نتونستن یه برنامه کوچیک رو ساماندهی کنن. هر روز 4 تا ایمیل میاد که

اگه کسی هنوز دعوت نامشو ازش پس نگرفتن، یه خبری اینجا بده. بعد هم که رفت، بگه چه خبر بوده.
    فکر کنم آب و هوای ایران روی اونها هم اثر گذاشته(just kidding). مال ما هم مثل شما به تعویق افتاد
    inactive account

رشته و دانشگاه
    Marketing PHD

من که قسمت دوم برنامه رو رفتم.
    چیزهایی که مسئولش گفت عین اطلاعاتی هست که تو سایتش وجود داره و خودتون میتونید برید بخونید.یعنی چیز اضافه ای نگفت. یه presentation کلی بود از دانشگاه بعد هم چندتا سوال در مورد ویزای اسپانیا واینها شد و بعد هم پذیرایی به سبک Spanish !! و ختم جلسه.

منتها بعد از اینکه جلسه تموم شد و خیلیها رفتن، بعضیها وایسادن با آقاهه حرف زدن و سوال کردن و ..... من هم جزئشون بودم بعد هم صحبتهای من به درازا کشیدو .... فکر کنید جلسه که ساعت 7 تا 8 بود من 11 دفتر تجاری رو ترک کردم (چون مسئولش چپ چپ نگاه میکرد که یعنی برید میخوام برم بخوابم) .تازه باز دیروز هم تو لابی هتل این آقاهه یه 3 ساعتی حرف زدیم.

بخوام اطلاعاتی که گرفتم رو بدم باید 2 دسته بشه . یکی اطلاعاتی هست که این اقا به طور رسمی داد به عنوان نماینده دانشگاه.که خب چیزهای official هست که دونستنش خوبه. یه سری هم اطلاعات unofficial هست که توی جلسه نگفتن و خب به من و چندنفری که اونجا بودن گفته شد و شاید یه سریهاش رو فقط به من گفتن!

فقط یه چیزی رو مد نظر داشته باشید:
    این آقا بار اولشه میاد ایران.جلسه 2 روز پیش اولین جلسشون بود تو ایران و خب اسلایدهایی که آماده کرده بود و چیزهایی که میگفت یه اطلاعات کلی بود. منتها تو جلسه یه سوالهایی شد و چیزهایی درخواست شد که طبق گفته خود مسئولش حالا باید یه اطلاعات دیگه ای رو ارائه کنه. برای همین ممکنه جلسه امروز با 2 روز پیش یکم فرق کنه. و ممکنه جلسه 2ماه بعد با الان خیلی خیلی فرق بکنه. (به من گفت که تو April دوباره میاد)

برای کسایی که امروز میخوان تو امتحان شرکت کنن:

اگر فکر میکنید که آمادگی امتحان دادن ندارید، خسته اید، سوادش رو ندارید و ..... تو امتحان به هیچ وجه شرکت نکنید.
    فرصت بعدا دوباره پیش میاد
    بعد هم بهتون نمره ای که تو امتحان آوردید رو نمیگن. (این رو بعد از جلسه ساعت 8 آقاهه تازه یادش افتاد بگه و خیلیها هم رفته بودن)

بعد اینکه توی سایت دانشگاه نوشته که "فقط 1 بار میتونید تو امتحان شرکت کنید"
    پس کسایی که سال بعد میخوان اقدام کنن این امتحان رو اگه بدن این فرصت رو از دست میدن و بعدا باید از نمره جیمت برای پذیرش استفاده کنن.

یه چیز دیگه هم که تو سایت ذکر شده اینه که شما از زمانی که امتحان رو میدید 45روز وقت دارید که پروسه admission رو تکمیل کنید یعنی مدارکتون رو بفرستید و کامل کنید و .....

فعلا قانون دانشگاه اینه. منتها سیستمشون همه جا اینطوری بوده که شما اول مدارک رو میفرستادی، 120 بورو رو هم میدادی که ثابت کنی میخوای پذیرش بگیری،بعد بهتون اجازه میدادن که امتحان رو بدید.بعد با اون امتحانه شما رو میسنجیدن که به درد میخورید یا نه و بعد بهتون 45 روز مهلت میدادن که ثبت نامتون رو کامل کنید (مثل اینکه باید یه deposit بدید که میخواید برید اون دانشگاه)

منتها ایران که اومدن این امتحان رو دارن همینجوری برگزار میکنن چون جیمت تو ایران برگزار نمیشه. در نتیجه شما مدارک نفرستاده و ... ارزیابی میشید. واسه همین اون سیستم همیشگی دانشگاه واسه ایران نمیتونه درست باشه. منتها هنوز تصمیمی نگرفتن که چه پروسه ای رو باید طی کنید و ..... این اقای گاسپار باید بره با دانشگاه این قضیه رو حل کنه و بعدا خبر بده

برای کسایی که امروز میخوان تو برنامه ساعت 7 شرکت کنن:

حتما حتما حتما قبل از 7 اونجا باشید.
    چون بعضیها!!! این رو درک نکردن که وقتی به شما میگن register کن یعنی ثبت نام کن که ما بدونیم چندنفر میان.
    اون روز بعضیها با خودشون همراه/مهمون آورده بودن. (یکی رفیقش رو تو دانشگاه دیده بود بهش گفته من دارم میرم تو هم بیا با هم بریم)
    خلاصه که جا رو برای 50 نفر که اسم نوشتن مرتب کردن ولی 60+ نفر اومده بودن. بعد هم یه سری که اسم نوشته بودن و چند دقیقه بعد از ساعت 7 رسیدن، چون جا نوبد اصلا تو ساختمون راهشون ندادن و بهشون گفتن برید و 3 شنبه بیاید.

در نتیجه اونهایی که آدمهای باشعور و با فرهنگی هستن، بهتره قبل از 7 اونجا باشن با خودشون مهمون هم نیارن

دیگه اینکه با خودتون یه خودکار و یه کاغذ ببرید که سوالهاتون رو یادداشت کنید. چون توی جلسه عمومی ممکنه نشه بپرسید یا نامربوط باشه و .... ولی بعداز جلسه حتما برید پیش مسئولش و سوالتون رو بکنید.

دیگه اینکه من بهتون پیشنهاد میدم یه رزومه در 1 صفحه درست کنید و حتما با خودتون ببرید.
    کسایی که اومده بودن هیچکس همچین کاری نکرده بود. البته موقع ثبت نام ازتون خواستن که یه CV بفرستید. اون جای خود. یه کپی از همون رو پرینت کنید با خودتون ببرید.اگر هم از این CV های چند صفحه ای هستش تو 1 صفحه خلاصش کنید.
    من که برده بودم کلی سودش رو بردم. برای همینم تا 11 اونجا حرف زدم و دیروزم دوباره کلی....

چیزهایی تو این رزومه 1 صفحه ای بنویسید که به درد بخوره. مال خود من اینها رو داشت:
    سطر اول : اسم و فامیل و تاریخ تولد (میلادی)
    سطر دوم : آدرس و شماره تماس (خط تلفن ثابت)
    حتما حتما حتما شماره موبایل و ایمیلتون رو بنویسید

بعد زیر اینها اینها اطلاعات خودتون رو به صورت برعکس بنویسید. یعنی اونهایی که به زمان الان نزدیکتره رو خط بالا بنویسید و بعد هی برگرید عقب (مثلا 2009-present زیرش 2007-2009 زیرش 2004-2007 و ....)

اول حتما Education رو بنویسید
    اگه تز و پروژ] داشتید هم زیر همون دوره تحصیلیتون بنویسید.
    بعدش Publication , .....
    بعدش Work experience
    بعد Skills & Trainings از دوره هایی که رفتید و نرم فازارهای تحصصی که بلدید و ...... زیاد هم شلوعش نکنید.
    میتونید 2 تا زیر شاخه بذارید Computer skills,language skills,Professional skills همینجا تسلط به زبان رو هم بنویسید (اگه نمره تافل خوب دارید بنویسید والا به صورت Fluent,intermediate,.... بنویسید)
    بعد هم Activities , hobbies
    واسه این هم اگه تو انجمنی عضو فعال هستید، تیم ورزشی، گروع موسیقی، کار اجتماعی میکنید و .... هرچیزی که به تخصص و حرفتون ربط نداره بنویسید.
    بعد تو یه خط هم بنویسید چی دوست دارید.از بازی کامپیوتر شطرنج،مسافرت،غذا، .....

این فعلا تا اینجا برای کسایی که امروز میخوان برن. توضیح جلسه خودم رو هم مینویسم که اونهایی که نتونستن برن یا تهران نیستن بدونن چی به چیه
    ویرایش توسط mehrabounr : March 13th, 2012 در ساعت 12:45 PM

رشته و دانشگاه
    Marketing PHD

من یه سوال اساسی دارم.

- نحوه‌ ارزشیابي‌ مدارك‌ تحصیلي‌:
    مدارك‌ Estudios de Primer Ciclo و تمام‌ مدارك‌ دو یا سه‌ سال‌ تحصیل‌ صادره‌ از كلیه‌ دانشگاه‌ها، مدارس‌ عالي‌ فني‌ و مجتمع‌هاي‌ آموزش‌ عالي‌ دولتي‌ مورد تاييد وزارت‌ آموزش‌ عالي‌ كشور اسپانیا، "كاردانی" ارزشیابي‌ مي‌شود.
    .‌2مدارك‌ Estudios de Segundo Ciclo با چهار سال‌ تحصیل‌(دو سال‌Primer Ciclo و دو سال‌(Segundo Ciclo صادره‌ از تمام‌ دانشگاه‌ها و مجتمع‌هاي‌ آموزش‌ عالي‌ و مجتمع‌هاي‌ عالي‌ هنري‌دولتي‌ مورد تاييد وزارت‌ آموزش‌ عالي‌كشور اسپانیا،"كارشناسی" ارزشیابي‌ مي‌شود.
    ‌3. مدارك‌ Estudios de Segundo Ciclo, Licenciaturas با حداقل‌ 5 سال‌ تحصیل‌ تمام‌وقت‌ صادره‌ از تمامي‌ دانشگاه‌ها و مجتمع‌هاي‌ آموزش‌ عالي‌ و مجتمع‌هاي‌ عالي‌ هنري‌دولتي‌ مورد تاييد وزارت‌ آموزش‌ عالي‌ كشور اسپانیا در صورت‌ عدم‌ اریه‌ رساله، "كارشناسی" ارزشیابي‌ مي‌شود.
    4. مدارک موضوع بند 3 (دوره های 5 ساله) در صورت گذراندن پايان نامه ، (کارشناسی ارشد) ارزشیابی می شود. توضيحاً دوره کارشناسی ارشد يک ساله در کشور اسپانیا مورد تائید نمی باشد و گذراندن 120 واحد اروپایی و دفاع از پایان نامه جهت ارزشیابی مقطع به ماخذ کارشناسی ارشد الزامی می باشد.
    ‌. 5مدارك‌Tercer Ciclo صادره‌ از كلیه‌ دانشگاه‌ها و مجتمع‌هاي‌ آموزش‌ عالي‌ و هنري‌ دولتي‌ مورد تاييد وزارت‌ آموزش‌ عالي‌ كشور اسپانیا، به‌ شرط‌ داشتن‌ مدرك‌ كارشناسي‌ ارشد معتبر یا مدارك‌ كارشناسي‌ ارشد دوره‌ دوم‌(Segundo Ciclo) كشور اسپانیا ، "دكترا" ارزشیابي‌ مي‌شود..

دوره کارشناسی ارشد يک ساله در کشور اسپانیا مورد تائید نمی باشد و گذراندن 120 واحد اروپایی و دفاع از پایان نامه جهت ارزشیابی مقطع به ماخذ کارشناسی ارشد الزامی می باشد.

کسی در این مورد اطلاع داره؟
    شاید رشته های دیگه دوره هاشون 2ساله باشن، من نمیدونم. ولی خیلی از دوره های اسپانیا توی مدیریت همین حدود 1ساله هستش.
    ببینم اونوقت کسایی که میخوان از معافیت تحصیلی برای سربازی استفاده کنن، مشکل پیدا نمیکنن؟ یا اگه کسی بره اونجا بخونه و برگرده ایران؟

این قانون برای دوره های 1 ساله بقیه کشورها هم وجود داره؟ خودم تا حالا به این قضیه دقت نکرده بودم الان مال اسپانیا رو دیدم تعجب کردم.
    اگه کسی اطلاعات داره تو این مورد بگه ما هم استفاده کنیم

( برای آلمان این رو نوشته: دوره های Master با طول تحصيل کمتر از 2 سال با شرط بررسی کيفی ارزشيابی می گردد.)
    ویرایش توسط mehrabounr : March 14th, 2012 در ساعت 01:56 PM

رشته و دانشگاه
    Marketing PHD

توضیح جلسه یکشنبه 11 مارس 2012

اول همه که یه سری بروشور و اینها دادن در مورد دانشگاه و چندتا از رشته های مختلفش که همش رو به صورت pdf تو سایتش میتونید پیدا کنید (شاید یکم فرمتش فرق کنه ولی اطلاعاتش همونه)

IE Business School سال 1973 تاسیس شده.

Ranking
    در چندسال اخیر (اینها رنکینگ Financial Times قبل از 2012 هستن) :
    رنک خود دانشگاه ، بین دانشگاههای اروپایی، 5 و 6 بوده.
    EMBA: رتبه 7 و 8 رو داشته
    Global MBA Rankings : رتبه های 6 و7 و 8
    باز هم هست ولی همینها رو به عنوان نمونه داشته باشید. کلا دانشگاه درجه 1 اسپانیاست.یه دانشگاه Esade با این رقابت داره. تو اروپا هم رتبش زیر 10 هست.

بذارید بگم که مسئولش چی گفت:

دوره هایی که دارن رو که میتونید تو سایتش پیدا کنید. International MBA, International Management, Global MBA و ...

زبان تدریس
    دوره ها، انگلیسی، اسپانیایی، و ترکیبی هست. (یعنی میتونید انتخاب کنید که همش به انگلیسی باشه یا اینکه بخش اول رو اسپانیایی بخونید وبقیش رو انگلیسی یا اصلا کلش رو اسپانیایی بخونید)

طول دوره هاش که حدود 1 سال (13 ماه) هستش.

دانشگاه خوابگاه نداره و باید خودتون خونه اجاره کنید.
    آپارتمان نزدیک دانشگاه هست که صاحب خونه هاشون با دانشگاه رابطه طولانی دارن یعنی با دانشجوهای دانشگاه زیاد برخورد داشتن و بهشون اجاره میدن و اکثرا هم همین نزدیک دانشگاه خونه میگیرن.

توی شهر تعداد کسایی که انگلیسی بلدن زیاد نیست برای همین برای کارهای روزانتون باید اسپانیایی رو یاد بگیرید.
    توی سایت دانشگاه نوشته که دوره های زبان برای دانشجوها برگزار میشه ولی من از حرف مسئولش اینطور برداشت کردم که خودتون باید هزینه کنید و این جز خدماتی که دانشگاه ارائه میکنه نیست.( خیلی از دانشگاههای اروپایی برای آموزش زبان کشورشون دوره زبان مجانی دارن برای دانشجوها، که یه چیزی حدود 120 ساعت رو حداقل آموزش میدن)

از نظر هزینه ها:
    شهریه ها رو تو سایتش میتونید برید ببینید (من یادداشت نکردم دقیق چقدره. فکر کنم MBA 58000 یورو برای شهریه دانشگاه هست)

یه 1200 یورو هم جدا میگیرن برای IE Foundation که این رو همه (چه بورس شده باشن چه نه) باید بپردازن

برای هزینه زندگی مسئولش گفت که بین 15000 تا 20000 یورو برای 13 ماه . ولی من فکر میکنم که از 15000 تا خیلی بیشتر باشه. اجاره یه خونه مشترک با 2 نفر دیگه،هزینه خوراک و بیمه و قبض برق و تلفن و ... رو هم حساب کنی تو 13 ماه ضرب کنی بیشتر از این حرفها میشه.تازه این جدا از هزینه تفریح، سفر و .. است.

بعضی دوره های ارشدش، شما باید برید سفر. یعنی به عنوان پروژه درسیتون یا کارآموزی برای 1 هفته،3 هفته یا 3 ماه باید برید یه جای دیگه که هزینه اونها رو جدا خودتون باید بدید. مثلا میبرن ژاپن. شما هزینه بلیط هواپیما رو هم که در نظر بگیرید خودش کلی به هزینتون اضافه میکنه.

رشته و دانشگاه
    Marketing PHD

از نظر Funding (بورس و ...)

مسئولش خیلی رَک گفت که این دانشگاه یه
    Luxury Service ارائه میکنه برای همین هم مثل دانشگاههای دیگه بورسهای 100% و ... ندارن و خودتون باید یه فکری به حال هزینه هاتون بکنید و انتظاری نداشته باشید.

ولی کلا 3 تا گزینه هست:

Loan
    : گقتن که 3 تا بانک هست که با دانشگاه رابطه دارن و به دانشجوها وام میدن.منتها اینکه شرایطشون چیه رو باید برید خودتون ببینید. بعدش هم اینکه معمولا وام رو به کسی میدن که حساب بانکیش وضع خوبی داشته باشه و سابقش خوب باشه پس اینکه بخوایم انتظار داشته باشیم که به یه ایرانی وام بدن یکم خوش بینی هستش.
    بعدش هم پس دادن اون وام رو باید در نظر داشته باشید. چون سودشون کم هم نیست (10% رو در نظر بگیرید) که باید در عرض چندسال از تحصیلتون برگردونید. تازه اگه حتی 1 بار قسطتتون رو ندید یا عقب بیافته از کشور میندازنتون بیرون.

Scholarships
    : دانشگاه یه سری بورس میده منتها کلی شرایط داره.

1 - شما باید از دانشگاه پذیرشتون رو گرفته باشید، قرار باشه برید، بعد میتونید فرم پرکنید و درخواست بدید که بهتون بورس بدن. تازه اون موقع حدود 1 ماه طول میکشه که پروندتون رو بررسی کنن و بگن آیا بورس میدن یا نه.

2 - این دانشگاه مثل بقیه دانشگاهها نیست. هیچ بورس 100% نداره. تازه بورسهایی هم که میده فقط برای پوشش بخشی از هزینه دانشگاه هست و به هیچ وجه با هزینه زندگی شما کاری ندارن. و وبسایتش رو اگه بگردید و بورسهایی که داره رو ببینید میفهمید که ، بورسهایی که دارن تو بیشترین حالت 50% از
    Tuition& Fees رو پوشش میده(باز باید چک کنید تا مطمئن بشید)

3 - من توی سایتش دیدم که بین انواع بورسهایی که میدن، شما میتونید فقط برای 3 تا اقدام کنید و فقط هم میتونید از 1 بورس استفاده کنید.

در حالیکه توی اکثر دانشگاههایی که من دیدم، شما میتونید برای کلی بورس اقدام کنید، بعد از یکی 1000 دلار بگیرید، از یکی دیگه 25% و ... و اینها رو با هم ترکیب کنید و با همشون میتونید هزینه هاتون رو پوشش بدید و هیچ منعی نداره از چندتا بورس استفاده کنید ولی قانون این دانشگاه IE اینطوری نیست و فقط 1 بورس رو میتونید استفاده کنید.

4 – بورسها خیلی رقابتی هست و باید رزومه خوبی ارائه کنید تا بهتون بورس بدن.

* توی ویدئوهای سایت دانشگاه دیدم که میگن به حدود 60% افراد کمک مالی میشه. من که باور نمیکنم ولی حتی اگه که این درست باشه (که احتمالا بخش زیادیش کمهای مالی به دانشجوهای لیسانس اسپانیایی هستش)، باید ببینید که این کمک مالی مبلغش چقدر هست. چون به نظرم یه جایی دیدم که برای بورسی که میدن یه سقف مبلغی وجود داره ولی الان گشتم نتونستم لینکش رو پیدا کنم که دقیق بگم.

Fellowships : توی فایل Financial Aid گفته که باید توی سال بین 150-250 ساعت کار کنن یعنی هفته ای 3تا 5 ساعت. بعد هم تا 40% شهریشون رو میتونه پوشش بده.
    چیزی که مسئولش به صورت خصوصی بهم گفت این بود که یه تعداد خیلی کم از دانشجوها رو، هر سال به عنوان کمک توی کارهای دانشگاه و آکادمیک و ... استخدام میکنن. منتها اینطوری نیست که حقوق بدن و اینها، بلکه این کار رو در برابر تخفیف شهریه انجام میدن. بعد هم این کارهارو فقط به کسایی میدن که واقعا به کمک مالی نیاز داشته باشن (این یکی از شرطهاش هست). در ضمن اینکه این پستها خیلی رقابتیه برای همین هم باید دانشجوی خیلی خوبی بوده باشید و پرونده خوبی داشته باشید تا بهتون این کارها رو بدن. کارهاش هم همه جوره توش داره از کمک به استاد تا کارهای اداری و ....
    تو سایت هم همین اطلاعات رو نوشته

فقط این آقای مسئولش یه چیزی رو گفت که خب جایی من ندیدم.یعنی Inside information محسوب میشه

دانشگاه 2 سری ورودی داره. November , April
    این آقای مسئولش گفت کسایی که برای دوره April میان راحتتر بورس میگیرن.
    حالا چرا؟ خودش هم دقیق نمیدونست و حدس میزد به خاطر تاریخ فارق التحصیلی بچه های لیسانسه که خیلیهاشون تا تابستون مشغولن و برای ترم پاییز اقدام میکنن برای همین هم چون که درخواستها کمتره، بورس گرفتن تو April راحتتره

بقیه اطلاعات رو هم هرچی یادم اومد و سرفرصت میام مینویسم
    ولی کلا این دانشگاه رو اگه خودتون میخواید خرج تحصیل و زندگی رو بدید، به درد میخوره. ولی اگه فکر این هستید که با بورس و اینها هزینه ها رو پوشش بدید قید دانشگاه رو بزنید بهتره چون کلییییی دانشگاه بهتر یا همین سطحی تو دنیا هست که میشه بورس گرفت ازشون و بدون 1دلار خرج تحصیل کرد.اینقدر هم ادا و اطوار ندارن.

تازه این هم بدونید که نرخ بیکاری تو اسپانیا تو سال 2011 برابر 20.8% بوده که خیلی افتضاحه.مثلا فرانسه تو همین سال 9% بوده و کانادا 7.4% .

خود مسئولش هم گفت که اصلا فکر کار پیدا کردن نباشید. چون هم برای کار پیدا کردن باید به اسپانیایی مسلط باشید که اکثر کسایی که کار پیدا میکنن از آمریکای لاتین و اسپانیا هستن و بعد هم کلا کار پیدا نمیشه و وضع خراب است

ویرایش توسط mehrabounr : March 14th, 2012 در ساعت 01:47 PM

رشته و دانشگاه
    Marketing PHD

یه چیزی رو یادم رفت بگم که مسئولش بهم گفت:

(این آقاهه فکر کنم فهمید من نمیرم اون دانشگاه و لو نمیره، با من درددل کرد!)

خیلی رک به من گفت که دانشگاه تو تحقیقاتی که کرده، به این نتیجه رسیده که ایران بالای 70 میلیون نفر جمعیت داره، و از این تعداد حدود 7 میلیون آدم خیلی پولدار توش وجود دارن. برای همین هم دانشگاه تصمیم گرفته که برای جذب مشتری و بازاریابی (9یعنی همون گرفتن دانشجوهای جدید) بیان سراغ ایران.

برای همین هم این آقا اومده ایران. این جلسه ها هم سری اول سفر ایشون بود که بتونن یه ارزیابی اولیه بکنن که آیا بازار خوبی وجود داره یا نه.
    چیزی هم که اقاهه به من گفت این بود که خیلی راضی بوده و انتظار نداشته که اینهمه جمعیت بیان و حتما این کار رو ادامه میده.

این آقا مسئول معرفی دانشگاه تو دبی هستش و 5 ساله که اونجا مستقر هست.گفت اگه اینطور متقاضی زیاد باشه کلا میاد ایران.

بعد هم گفتن که دانشگاه قصدش اینه که 2 سال این کار رو ادامه بده و بعد نتیجه گیری کنه.یعنی تا 2 سال میان ایران و میرن مگر اینکه چیز خاصی پیش بیاد یا صحبتهاشون با مسئولین به نتیجه نرسه و ...

( آخ خندم میگیره وقتی یادم میافته آقاهه چشماش برق میزد وقتی فکر میکرد 7 میلیون ادم پولدار میخوان صف بکشن که برن دانشگاهشون ولی نمیدونست از اون 120 نفری که تو اون 2 جلسه بودن 110 نفرشون فقط با گرفتن بورس کامل میتونن برن درسشون رو ادامه بدن و چون دانشگاه اینها بورسی نداره، نمیتونن یا نمیخوان که برن سراغ این دانشگاه)
    ویرایش توسط mehrabounr : March 31st, 2012 در ساعت 10:33 PM

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12