صفحه 1 از 12 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 113

موضوع: مهاجرت و نقش جنسیت

Banned
    رشته و دانشگاه
    اکانت فعلا غیرفعال است.

Question مهاجرت و نقش جنسیت

درود بر عزیران فروم

توی این تاپیک میخواهیم از زبان پسران و دختران نقش جنسیت در مواجهه با فضای جدید خارج از کشور را جویا بشیم و ببینیم آیا جنسیت میتونه نقشی تو این امر داشته باشه یا خیر.

منتظر نظرات ارزشمند شما هستیم

با سپاس

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مهاجرت و نقش جنسیت

به نظر من میتونه تاثیرگذار باشه، مخصوصا در مورد خانم ها و محدودیت هایی (البته حجاب، محدودیت نیست، مصونیت است ) که برای آنها وجود دارد که در این بین خیلی نقش کلیدی و تاثیرگذاری دارد...حالا اگر این خانم متاهل هم باشد، مسلما روی همسرش هم تاثیر گذاشته و اون رو هم تشویق به این کار میکنه...
    دوستان؟ خانم های گرامی و بزرگوار، نظری؟!
    ویرایش توسط smonabav : March 4th, 2012 در ساعت 12:23 AM دلیل: اشتباه تایپی! الان من خوابم!!
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

Banned
    رشته و دانشگاه
    اکانت فعلا غیرفعال است.

البته من فقط نظرات چندتا پسر و دختر که باهاشون حرف زدم منعکس میکنم

در ماهای اول ورود

پسرها میگن به شدت در ماهای اول ورود لاغر شدیم و در مقابل دخترها میگن چاق شدیم

پسرها میگن خیلی دلتنگ خانواده نشدیم و کلا خیلی فاز میده در مقابل دخترها خیلی دلتنگی کردند و با چشمانی خیس هرشب به خواب ناز رفتند

پسرها بیشتر با خارجی ها و بقیه ایرانی ها ارتباط داشتند اما دخترها بیشتر سعی کردند بیشتر جوانب امر بسنجند و با احتیاط فراوان بیشتر به ایرانی ها و متاهل ها نزدیک شدند

جالبه اکثر موارد در سالهای اول و دوم ورود برعکس شده!

ApplyAbroad Guru marjanmohajer آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

منظورتون چه تاثيريه و از كدام جنبه مى خواهيد بررسيش كنيد؟

Banned
    رشته و دانشگاه
    اکانت فعلا غیرفعال است.

نقل قول نوشته اصلی توسط marjanmohajer نمایش پست ها
    منظورتون چه تاثيريه و از كدام جنبه مى خواهيد بررسيش كنيد؟
    از هر جنبه ای که تو جنبه فروم بگنجه میتونید بررسی کنید خانم دکتر

من فکر کنم برای دختران گرامی، روزهای اول سخت باشه...چون بالاخره این ترس از اذیت شدن از طرف جنس نر(!) تو وجود مبارکشون مونده...ولی کم کم یاد میگیرن اگه کسی خواست فقط صداش رو جلوشون بلند کنه، با یه زنگ به 911 کل جد و آباد طرف رو میارن جلو چشش!!! مخصوصا تو کانادا با اون قوانین تخیلی مثل این!
    یه چیزی بین هر دو جنس مشترکه اونم ترس از روبرو شدن با یه آدم خارجیه...این رو از خیلی از دوستان اینجا(AA) و دوستان خودم که تو بلادهای مستکبرین هستن خوندم و شنیدم. تو این وضعیت تنها راه حل فکر کنم اعتماد به نفس باشه...یکی از دوستام میگفت اوایل زیاد سوتی میدی!! ولی بعد یه مدت درست میشه...

Junior Member

به نظر من براي دخترهايي كه با حجاب مي خواهند باشند كمي قرار گرفتن در محيط يك كشور ديگر كه مسلمان هم نيستند سختتر است. از چندين لحاظ ميشود بررسي كرد ولي موردي كه براي خودم نيز به وجود آمد اين است كه به سختي ميتوانستم دوست پيدا كنم و در اكثر موارد تنها بودم حتي خيلي از ايرانيها هم تمايل به دوست شدن با من نداشتند و اين بسيار آزاردهنده بود و هست.

ApplyAbroad Veteran
    saman_shahin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law, aiuctb.ac.ir

ممنون از دوستان و مخصوصا آرتین عزیز
    بحث بسیار جالبی هست که من هم چند وقتیه به این مساله فکر میکنم

به نظر من یک مهاجر یک دفعه به جامعه ای مثل کانادا یا امریکا وارد نمیشه بلکه در ذهنش سالیان سال و یا ماهها کلنجار میره ... اول به این خاطر که خودش رو راضی کنه . دوم به این خاطر که به دیگران بقبولاند که قصد رفتن داره . سوم برای اینکه خودش رو آماده کنه برای اونور آب ...
    بهرحال وقتی فردی در یک فضای فکری قرا رمیگیره خودبه خود جهت زندگیش به اون سمت میره و دراون سمت قرار میگیره
    به نظر من جنسیت مهم هست و اینکه پسر یا دختر چقدر به خانواده وابستگی دارن و در طول این مدت (تا رفتن) این وابستگی سیر نزولی و یا صعودی پیدا میکنه ...
    به نظر من به خاطر بافت فرهنگی کشورمون پسرها بیشتر فضا برای مانور دارن ولی دخترها نه ... ولی بازهم این رو میگم که همه اینطور نیستن
    به نظر من باید این دید خوب و روحیه قوی در دختر و همینطور پسر ایجاد بشه که در یک فضای غریب قرا رنگرفته بلکه از راه دور این حس و این تفکر و روحیه رو در خودش ایجاد کرده
    من خودم فردی رو دیدم که قبل از رفتنش به مدت یک سال فقط فیلمهای خارجی نگاه میکرد و آهنگهای خارجی گوش میداد ... البته نه به این خاطر که خودش رو زورکی در اون فضا قرار بده بلکه به این خاطر که به صورت خودبه خودی به اون فرهنگ و موزیک و فیلم و گرافیک و رنگ و طرز صحبت و طرز پوشش و طرز برخورد و ... علاقممند شده بوده و کشش پیدا کرده بوده

بحث جالبیه .. دوستان دیگه نظر بدن
    ... Aimons, gardons espoir, restons optimistes et nous changerons le monde - Jack Layton ...

ApplyAbroad Hero anihoo آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط elamatin نمایش پست ها
    به نظر من براي دخترهايي كه با حجاب مي خواهند باشند كمي قرار گرفتن در محيط يك كشور ديگر كه مسلمان هم نيستند سختتر است. از چندين لحاظ ميشود بررسي كرد ولي موردي كه براي خودم نيز به وجود آمد اين است كه به سختي ميتوانستم دوست پيدا كنم و در اكثر موارد تنها بودم حتي خيلي از ايرانيها هم تمايل به دوست شدن با من نداشتند و اين بسيار آزاردهنده بود و هست.
    خیلی متاسفم... گرچه بعضیها بابت این حجاب به قدری اذیت شدند که عکس العمل منطقی نشون نمیدن. این درمورد ایرانیها. و اما در مورد بقیه دیدی که وجود داره دید درستی نیست در مورد مسلمونها ولی وجود داره و باید واقعیتها رو پذیرفت.
    این همون بلاییه که تقریبا سر اقلیت های مذهبی توی کشور خودمون میاد.
    به هرکجا که روی آسمان به رنگ شیشه های عینکی ست که به چشم زده ای.

Landing :2014

Banned
    رشته و دانشگاه
    اکانت فعلا غیرفعال است.

یه نکته مثبتی که خانم ها بهش اشاره داشتند اینه که تو کانادا امنیت زن بالاست

مثلا اگر در شب با هرنوع پوشش و لباسی در خیابانی قدم بزند هیچ ماشینی براش بوق نمیزند,هیچکسی مزاحمش نمیشود,مردم به هم زل نمیزنند,حتی مراقب نگاه هاشون هستند...

اما همون خانم با پوشیده ترین لباسها تو ایران....خودتون بهتر میدونید!!!

صفحه 1 از 12 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)