صفحه 11 از 12 نخستنخست ... 23456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 113

موضوع: مهاجرت و نقش جنسیت

Banned

پیش فرض پاسخ : مهاجرت و نقش جنسیت

نقل قول نوشته اصلی توسط fkh_88 نمایش پست ها
    اونقدری آدم ها تفاوت نمی کنند بعد از مهاجرت، صرفا به باطن خودشون نزدیک تر میشن. مگر اینکه از سن خیلی کم رفته باشن و/یا young money باشن.
    تاثیرات محیط بر انسان رو مگه میشه دست کم گرفت . حتی فاکتورهای شخصی رو هم میتونن و البته نه لزوما . تغییر بدن. در برخی! جوامع متاسفانه به برخی! علل افراد از بروز خود واقعیشون یا منع میشن یا نمیتونن خود واقعیشون باشن یا حداقل یه حباب خیلی کدر میگیرن دور خودشون که اون باطن اصلیه رو میپوشونه. کاری به خوب و بدش ندارم شرایط محیطی اینطوری تحمی میکنه برشون. یک مثلا کلی: زندگی در یک اجتماع مبتنی بر لیبرال دموکراسی با سوسیالیسم آیا انسان های مشابه میسازه؟ و ایا انسانهای این دو جامعه با ورود به جامعه غیر! بازم همون فرد موقعیت A میمونن؟ دیگه سیستمهای شبه سوسیالی و شبه لیبرال و بینابینی هم که تقریبا تمام سیستمهای دنیا یکی از این حالتها هستند هم باز درصد کم و زیادش تغییر میکنه فقط ولی تغییر وجود خواهد داشت.

نقل قول نوشته اصلی توسط epistem نمایش پست ها
    تاثیرات محیط بر انسان رو مگه میشه دست کم گرفت . حتی فاکتورهای شخصی رو هم میتونن و البته نه لزوما . تغییر بدن. در برخی! جوامع متاسفانه به برخی! علل افراد از بروز خود واقعیشون یا منع میشن یا نمیتونن خود واقعیشون باشن یا حداقل یه حباب خیلی کدر میگیرن دور خودشون که اون باطن اصلیه رو میپوشونه. کاری به خوب و بدش ندارم شرایط محیطی اینطوری تحمی میکنه برشون. یک مثلا کلی: زندگی در یک اجتماع مبتنی بر لیبرال دموکراسی با سوسیالیسم آیا انسان های مشابه میسازه؟ و ایا انسانهای این دو جامعه با ورود به جامعه غیر! بازم همون فرد موقعیت A میمونن؟ دیگه سیستمهای شبه سوسیالی و شبه لیبرال و بینابینی هم که تقریبا تمام سیستمهای دنیا یکی از این حالتها هستند هم باز درصد کم و زیادش تغییر میکنه فقط ولی تغییر وجود خواهد داشت.
    والا حقیقتش من خیلی اون دو خط آخر رو متوجه نشدم، شما مگه چه فاکتورهایی برای ازدواج دارید که اینهمه به زندگی تو کشور لیبرال و سوسیال بستگی پیدا می کنه؟! :O من با توجه به مشاهدات شخصی ام می تونم بگم آدم هایی که دیدم خیلی عوض نشدند یه مثال ساده اش اینه که مثلا فلان خانمی که تو ایران یه سری خط قرمزها برای نوع پوشش اش داشته خارج بره هم تغییر زیادی نمی کنه اگه دیدید یهو یکی محجبه تو ایران رفت و بیکینی پوشید بدونید از ایران آرزوشو در سر می پرورانده، یا خیلی چیزهای دیگه، من فکر می کنم گذشت اون زمانی که مردم با ذهن بسته میرفتند خارج و دهان باز میموندند و یهو یه آدم دیگه میشدند یه جورایی دنیا بخاطر رسانه ها داره یه فرهنگ واحد پیدا می کنه، من رفته بودم اولش میدیدم فلان مدل مو مده می گفتم حتما یه سال دیگه میاد تو ایران بعد اومدم ایران دیدم عه چقدر اون مدل مو تو تهران زیاد شده..! به نظرم دو نفر که همدیگر رو خوب بشناسند برن خارج هم با هم مشکلی پیدا نمی کنند.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط fkh_88 نمایش پست ها
    والا حقیقتش من خیلی اون دو خط آخر رو متوجه نشدم، شما مگه چه فاکتورهایی برای ازدواج دارید که اینهمه به زندگی تو کشور لیبرال و سوسیال بستگی پیدا می کنه؟! :O من با توجه به مشاهدات شخصی ام می تونم بگم آدم هایی که دیدم خیلی عوض نشدند یه مثال ساده اش اینه که مثلا فلان خانمی که تو ایران یه سری خط قرمزها برای نوع پوشش اش داشته خارج بره هم تغییر زیادی نمی کنه اگه دیدید یهو یکی محجبه تو ایران رفت و بیکینی پوشید بدونید از ایران آرزوشو در سر می پرورانده، یا خیلی چیزهای دیگه، من فکر می کنم گذشت اون زمانی که مردم با ذهن بسته میرفتند خارج و دهان باز میموندند و یهو یه آدم دیگه میشدند یه جورایی دنیا بخاطر رسانه ها داره یه فرهنگ واحد پیدا می کنه، من رفته بودم اولش میدیدم فلان مدل مو مده می گفتم حتما یه سال دیگه میاد تو ایران بعد اومدم ایران دیدم عه چقدر اون مدل مو تو تهران زیاد شده..! به نظرم دو نفر که همدیگر رو خوب بشناسند برن خارج هم با هم مشکلی پیدا نمی کنند.
    صرفا ازدواج رو نگفتم
    نکته همونه که توی برخی!!! جوامع نمیشه تشخیص داد اونکه بیکینی پوشه با اونکه حجاب داره هرکدوم چقدر خود واقعیشون هستن. البته خلط مبحث نشه منظورم برخی! جوامع هستند صرفا.

به نظر شما در کدام کشور های اروپایی آقایون راحت تر در محیط پذیرفته میشوند؟
    ویرایش توسط abolfazl141414 : October 5th, 2015 در ساعت 10:06 PM

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl141414 نمایش پست ها
    به نظر شما در کدام کشور های اروپایی آقایون راحت تر در محیط پذیرفته میشوند؟
    دوست عزیز
    من نظر خودمو میدم شما نطر باقی دوستان رو هم بگیرید

به نظز من سوالتون خیلی کلیه و نمیشه بهش جواب مشخصی داد. توی خیلی از محیط ها پذیرفته شدن توی محیط به خود شخص بستگی داره و لول این پذیرفته شدن به یکی شدن با همون جامعه بستگی داره
    شما هر جای دنیا که باشی اگه خیلی متفاوت باشی و به قوانین اون جامعه احترام نذاری پذیرفته نمیشی
    منظورم از یکی شدن با جامعه این نیست که شبیه کسی باشید (خیلی از جوامع غربی هم در عین یکی بودن ادم های متفاوتی رو توی خودش جا داده) منظورم اینه قوانین اون جامعه رو بپذیرید و بهش احترام بذارید و بدونید که شما به عنوان یه مهاجر این حق رو ندارید که قوانین اون جامعه که مورد احترام وقبول همون جامعه هم هست رو عوض کنید!!
    کاری که خیلی از دوستان ایرانی خواه و ناخواه در راستاش دارن حرکت میکنن (حتی اون عزیزانی که خیلی یخه واسه غربی شدن و فرار از ایرانی بودنشون یخه پاره میکنن!!)

حالا در کل این رو هم میگن که شاید پذیرفته شدن توی جوامعی که مهاجر پذیر تر هستن راحت تر باشه تا جاهای دیگه. اگه این منظق رو قبول کنیم پدیرفته شدن توی استرالیا و کانادا و امریکا باید راحت تر از بعضی از کشور های اروپایی باشه (هر چند اروپای هم کم مهاجر نداره!!!!!!!!)
    یادگیری زبان ...احترام به قوانین و باور ها و اعتقادات (حتی اگه باور و اعتقاد ما نیست حداقل احترام رو میشه گذاشت!)...نداشتن رفتارهای رادیکالی و افراطی توی هر زمینه ای میتونه عواملی واسه پدیرفته شدن راحت تر توی یه جامعه باشه
    به نظر من این به کشور و جنسیت خیلی ربطی نداره ...
    توی همین اروپا (سوای افراطی گرهای موجود از هر دو طرف چه مهاجر و چه مهاجر پذیرنده) با این همه اتفاقاتی که افتاده من بی احترامی به مذهب و جنسیت خاصی ندیدم (ندیدن من دلیلی نمیشه بر وجود یا عدم وجود این احترام)
    حرف های بالا رو به دور از سیا.سی بازی های موجود عرض کردم و کاری به اون داستانا و حقایق پشت پرده خیلی از جاهای دنیا ندارم. حرفام توی لول معمولی جامعه ست

در کل جا افتادن توی یه جامعه خیلی به خودتون و رفتار و استایل زندگیتون بستگی داره

موفق باشید

Junior Member Viscous آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering- INPT

نقل قول نوشته اصلی توسط hooran نمایش پست ها
    تاپیک جالبی است ولی به نظر من در عنوان کلی فوق تقسیم بندی های زیر صورت بگیرد به مطالب مفیدی منجر خواهد شد
    1. مهاجرت وجنسیت از منظر آفایان مجرد و تجارب در این زمینه
    2. مهاجرت وجنسیت از منظر خانمهای مجرد و تجارب در این زمینه
    3. مهاجرت وجنسیت از منظر آفایان متاهل و تجارب در این زمینه
    4.مهاجرت وجنسیت از منظر خانمهای متاهل و تجارب در این زمینه
    5. مهاجرت وجنسیت از منظر خانواده های دارای فرزند دختر و پسر و تجارب در این زمینه
    6. تاثیر مهاجرت در فروپاشی خانواده های ایرانی و فرجام این خانواده ها
    7. ....

در ضمن اگر تلاش شودکه دوستان با مصداق های عینی و تجارب مسائل را مطرح کنند خوب خواهد . بحث فرضی در باره مسائل فرضی و تئوریک کمتر کمک کننده خواهد بود.

ممنون

من فکر میکنم این مسیر درستی برای بررسی این موضوع است. سبب به وجود آمدن یک دید کلی برای هر دو جنس میشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط bn83m نمایش پست ها
    آقا من نمیخام وارد این بحث بشم اما برام جالبه این نظرات
    خوب ما‌ها اکثرا تحصیل کرده هستیم اما انگار تحصیلات نتونسته فکر ما رو باز کنه
    شما اگر در ایران به زن توجه می‌کنین و به قول خودتون خرجش رو میدین کار خوبی‌ می‌کنین اما مگر کسی مجبورتون کرده؟ خودتون اینطوری میخواین درسته؟؟؟
    اما در مورد اینکه اینجا این کار رو نمیکنن چون کسی نمیخواهد، اما اگه شما میخواین میتونین این کار رو بکنین
    داداش دیگه گذشت اون زمانها
    دوست من اولا مرسی که با وجود اینکه مخالفی ولی در حقیقت موافقی ! و قبول کردی که تو ایران آقایون دارن خرج خانم ها رو میدن در ضمن واقعا از این حرفت خندم گرفت که گفتی اگه آقایون دارن خرج خانم ها رو میدن چون خودشون میخوان!!! نه نمیخوان دوست من مجبورن میفهمی مجبورن چون اگه این کارو نکنن هیچ خانمی نگاشون هم نمیکنه(دلیلشم مشخصه چون تو ایران خانم های محترم بیش از حد به مادیات علاقه مندن در خدی که انتخاب جنس مقابلشون بر حسب میزان پول طرف هست نه چیزای دیگش) پس لطفا دقیق تر نظر بده و این که گفتی تو اونجا که فک کنم دانمارک آقایون خرج نمیکنن چون برای داشتن نیاز طبیعی و قشنگ با زن بودن، زن های اون کشور مجبورشون نکردن که پول بدن
    ویرایش توسط abolfazl141414 : September 16th, 2016 در ساعت 02:30 AM

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

من مدت ها پیش و در اوایل ایجاد این تاپیک، مسئله ای رو مطرح کردم که با خوندن ارسال های اخیر بعضی از دوستان، دوباره به ذهنم رسید که شاید یادآوری مجددش، خالی از لطف نباشه؛

بحث و فلسفه ایجاد این تاپیک در مورد مهاجرت و نقش جنسیت است، یعنی اینکه شما زن/مرد هستی چه تاثیری بر روی مهاجرت خانواده تون داره و بر عکس مهاجرت به یک کشور جدید چه تاثیری بر شما به عنوان یک خانم/آقا و در وهله بعدی بر روی زندگی شما (مجردی/متاهلی) خواهد داشت... یعنی صحبت در مورد عوامل موثر یا دخیل بر انتخاب همسر، شرایط و ... نیست، ضمن اینکه در مورد ازدواج کردن در ایران یا خارج هم بحث نمیشده!
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

من اجازه میخام در ادامه نظر دوستان در مورد تاثیر مهاجرت نظرمو بیان کنم.
    دوستمون اومد تقسیم بندی کرد به 3 دسته. من فکر میکنم درست نیست. برای اینکه زن و مرد همشون فقیر و غنی دارن.
    1- برای ثروتمندها در ایران (ربطی به زن و مرد نداره) اکثرا خارج خوب نیست. چون معمولا نه به دلیل لیاقت خودشون بلکه به دلیل بی لیاقتی سیستم اقتصادی کشور پولدار شدن و پس اگر خارج برن باید مالیات بدن و اون درامد ایران رو ندارن و هم دیگه اینجوری نیست که اختلاف طبقاتی شون با بقیه زیاد باشه. من با اکثر پولدارا که صحبت کردم ایرانو دوست دارن (با همه بدیهاش) چون براشون بهشته.!
    2- در مورد فقرا که مثل اکثر تحصیلکرده ها باز ربطی نداره که شما جنستون چی هست. وقتی ایران باشید پول ندارید و کیفیت زندگی پایین هست خارج رفتن برای این قشر خیلی خوبه چون در برابر شغلی که دارن حقوق مناسبی دریافت میکنن. بماند که کیفیت زندگی فارغ از جنبه های مادی (مثل مسائل اجتماعی و فرهنگی) چیزی هست که ثروتمندهای ایران هم ندارنش.

نقل قول نوشته اصلی توسط Houmangh نمایش پست ها
    من اجازه میخام در ادامه نظر دوستان در مورد تاثیر مهاجرت نظرمو بیان کنم.
    دوستمون اومد تقسیم بندی کرد به 3 دسته. من فکر میکنم درست نیست. برای اینکه زن و مرد همشون فقیر و غنی دارن.
    1- برای ثروتمندها در ایران (ربطی به زن و مرد نداره) اکثرا خارج خوب نیست. چون معمولا نه به دلیل لیاقت خودشون بلکه به دلیل بی لیاقتی سیستم اقتصادی کشور پولدار شدن و پس اگر خارج برن باید مالیات بدن و اون درامد ایران رو ندارن و هم دیگه اینجوری نیست که اختلاف طبقاتی شون با بقیه زیاد باشه. من با اکثر پولدارا که صحبت کردم ایرانو دوست دارن (با همه بدیهاش) چون براشون بهشته.!
    2- در مورد فقرا که مثل اکثر تحصیلکرده ها باز ربطی نداره که شما جنستون چی هست. وقتی ایران باشید پول ندارید و کیفیت زندگی پایین هست خارج رفتن برای این قشر خیلی خوبه چون در برابر شغلی که دارن حقوق مناسبی دریافت میکنن. بماند که کیفیت زندگی فارغ از جنبه های مادی (مثل مسائل اجتماعی و فرهنگی) چیزی هست که ثروتمندهای ایران هم ندارنش.
    شما که کلا با من موافقی من نفهمیدم الان با چی حرفام مخالفی؟لطفا یه بار دیگه بکگین؟ چون کلا تایید کردین حرفای من و، ولی در کل فک کنم منظورتون اینه که چرا سه دسته کردم و خانم ها رو جدا گذاشتم چون پرسیدین مجبورم قضیه و باز کنم ببین دوست من(با گروه 2 و 3 که تو پست 108 من صفحه 11 مشکلی نداشتی میمونه بخش 1 که شامل تمام زن ها بود) شما اگه تو ایران باشی و مرد باشی با ایکس تومن پول و با ایگرگ مقدار توانایی فهمی و علمی و تخصصی سطح زندگی پایین تری از یک زن با همان ایکس تومن پول و ایگرگ مقدار توانایی فهمی و ... داری(چراش مفصله که اگه خواستی تو پست بعدی دلیل های اجتماعیش و اندازه فهم خودم میگم بهت) ولی بدون اینکه بخوای از لحاظ اجتماعی دلایلشو واست باز کنم فک کنم یه نگاه دور و برت بندازی میبینی (که مثلا در شرایط مساوی اگه یه کارمند بخوان اولویت با خانمه یا همیشه خانم ها تو اداره جات کارشون خوب راه میفته مخصوصا اگه اون روز خوش تیپ باشن یا چرا همیشه تو یه کلاس در شرایط مساوی استادا به خانم ها نمره بهتری میدن یا چرا اگه بخوای تو یه جای بد مسیر سوار تاکسی بشی 10 تا ماشین واسه خانم وا میسته ولی شما باید انقد وایسی تا الف زیر پات سبز بشه یا چرا انقد وقتی یه خانم مخصوصا اگه یه کم خوش تیپ باشه یه جا رد بشه همه مرد های کاسه لیس سراشون بر میگرده و از توجه دادن بیش از حد خانم و خفه میکنن یا چرا همه همکار های مرد یک خانم آرزو دارن اونو به شام و ناهار دعوت کنن چرا آرزو ندارن واسه همکار مردشون همچین کاری بکنن یا هزار تا چیز این تیپی دیگه که اگه آدم یه کم چشاش و باز کنه میبینه حالا بماند توجه وحشتناک تو شبکه های مجازی که داره زن ها رو خفه میکنه مثلا شما پروفایل شخصی یه مرد و ببینی 2 تا پی ام میبینی ولی اگه پروفایل زنی تو همون سطح و واز کنی 40 تا پی ام میبینی یا هزاز تا چیز دیگه این چیزا تو اروپا نیست برادر نیستتتتتتت باورش سخته ولی نیست ) پس میبینی تو این چیزایی که گفتم فرقی بین خانم پولدار و بی پول نبود چرا چون مرده که باید پولدار باشه تا خرج زن و بده زن نیاز به پول نداره چون قرار نیست خرج کسی و بده تازه قراره خرجشم بدن واسه همینه زنارو تو پست 108 به دو دسته تقسیم نکردم و نتیجتا وقتی خانم از یه همچین محیطی بره اروپا و یه دفه این میزان توجه و این میزان ساپورت مالی(اونم مفت و بدون کار صرفا واسه داشتن صلاح زنانه از طرف مرد) به صفر برسه تو محیط جدید دپرس میشه(در ضمن جالبه بدونی بر عکس مزد ها زن ها عاشق توجه و اتنشن هستن و توجه کردن بهشون بهترین لذت زندگیشونه ولی واسه مرد ها لذت اول نیست) پس نتیجتا وقتی این خانم حالا چه پولدار چه فقیر این محیط و ول کرد رفت اروپا که دیگه توجهی دریافت نمیکنه بهترین لذت زندگیشو از دست داده
    ویرایش توسط abolfazl141414 : September 17th, 2016 در ساعت 01:11 AM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)