صفحه 3 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 113

موضوع: مهاجرت و نقش جنسیت

Senior Member vahideabdolazi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    iut

پیش فرض پاسخ : مهاجرت و نقش جنسیت

نقل قول نوشته اصلی توسط Artin Raad نمایش پست ها
    یه نکته مثبتی که خانم ها بهش اشاره داشتند اینه که تو کانادا امنیت زن بالاست

مثلا اگر در شب با هرنوع پوشش و لباسی در خیابانی قدم بزند هیچ ماشینی براش بوق نمیزند,هیچکسی مزاحمش نمیشود,مردم به هم زل نمیزنند,حتی مراقب نگاه هاشون هستند...

اما همون خانم با پوشیده ترین لباسها تو ایران....خودتون بهتر میدونید!!!
    خیلی ممنون. من از دوستان کانادایی واقعا خواهش می کنم یه کم اطلاعات بدن در این باره؟ دلمون راضی شه واقعا همین طوره. من که می دونم اروپا این طور نیست. آمریکا رو کم و بیش نیدم خوبه ولی نه کاملا. ولی کانادا اولین یا دومین کشور استاندارد واسه راحتی و اخترام به خقوق خانم ها معرفی شده. آیا واقعا صحت داره؟
    چه مواردی دارید که مثال بزنید از قانون یا اتفاقات دور و برتون که این رو برسونه؟
    مرسی پیشاپیش
    هی آقای مجری هیچ وقت با خر درد دل نکنید
    از توصیه های فامیل دور به آقای مجری
    توجه: شرمنده دوستانم، ولی واقعا وقت ندارم زیاد به فروم سر بزنم، اگر جواب ندادم به پیام خصوصی هاتون، معذور دارید من را. با سپاس

نقل قول نوشته اصلی توسط vahideabdolazi نمایش پست ها
    خیلی ممنون. من از دوستان کانادایی واقعا خواهش می کنم یه کم اطلاعات بدن در این باره؟ دلمون راضی شه واقعا همین طوره. من که می دونم اروپا این طور نیست. آمریکا رو کم و بیش نیدم خوبه ولی نه کاملا. ولی کانادا اولین یا دومین کشور استاندارد واسه راحتی و اخترام به خقوق خانم ها معرفی شده. آیا واقعا صحت داره؟
    چه مواردی دارید که مثال بزنید از قانون یا اتفاقات دور و برتون که این رو برسونه؟
    مرسی پیشاپیش
    شما این رو بخون...تا تهش میری دیگه!!

ApplyAbroad Guru marjanmohajer آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

مهاجرت چالشى است كه تمام وجود انسان را در زمينه هاى مختلف اجتماعى، اقتصادى، فرهنگى و حتى ساختارهاى عاطفى در بر مى گيرد. برخى از جامعه شناسان از مهاجرت به نوعى مانند مرگ و مردن ياد مى كنند به اين معنى كه چنين فشار بزرگى به شخص وارد مى شود؛ در اين ميان حس ناامنى مى تواند قويترين حس باشد چرا كه انسان از جايى كه به آن متعلق بوده و از تمامى دوستان، فاميل و دلبستگى هايش جدا مى شود و به نظر مى رسد جايگاه زنان در اين ميان خاص تر باشد.
    مى توان از نقطه نظر خاصى به دو ديدگاه در تاثير جنسيت بر مهاجرت پرداخت:
    يكى اينكه زنان به علت ويژگى انعطاف پذيرى و انطباق پذيرى بيشترشان كه موهبتى الهى است، سريع تر با محيط جديد هماهنگى پيدا كرده و طبق نظر برخى محققان، قادر به فراگيرى سريع تر زبان بوده، زودتر جذب اجتماع و بازار كار مى شوند اما از نقطه نظر ديگر، ممكن است به خاطر پيوندهاى عاطفى عميق ترشان، بيشتر دچار آسيب هاى روحى و اجتماعى بشوند.
    ادامه دارد.....

Junior Member

اون حایی که می گی دقیقا کدوم کشوره؟
    یکی دیگه این که من یه چیزی رو خیلی ازش می ترسم. بچه هایی که خارجند راهنمایی کنند لطفا.
    من آشنامون تو یه شهر آلمانه و می گه اینا شب ها خصوصا یکشنبه ها شراب خیلی میخورند و مست می کنند . صبح که بلند می شی همه خیابون پر از شیشه هست که مست بودند و شکستند. ولی می که واسه خودشون هستند و کاری به کسی ندارند. هرچند آسنامون پسره، ولی می گه من خودم علاوه بر این که اعصابم خورد می شه از دستشون، بیرون نمی رم برای این که احساس می کنم امن ترم. با این که تا حالا اتفاقی نیوفتاده واسش ولی خوب از یه طرف هم می گم که پیش گیری کرده یه جورایی که اتفاق براش نیوفتاده. دیگه من که دخترم بدتر. به علاوه کسی که مسته، نمی فهمه دور و برش چه خبره(تاحدودی) و چه طور ممکنه اگه جو گیر نشه کاری باهات نداشته باشه؟! اون موقع که دیگه حالیش نمی شه قانون بهش سخت گیری خواهد کرد و ... .
    یکی دیگه این که می گفت یه باری استادشون مست کرده بوده، شب عید، و به یه دحتره گیر داده بوده، دختره هم دانشجوش بوده، ولی چون می فهمیده مسته، بیچاره هیچ چی نمی کفته. خوب اگه یه همچین وضعی پیش بیاد، چی کنیم؟! آیا اصلا می شه این طوری؟ که مثلا استاده یا مهم تر از همه دانشجوهای دیگه مست کنند و ماها تو یه محیطی مثله دانشگاه، باید آبرومندانه تر رفتار کنیم و مواضب دفاع/ عکس العمل مون باشیم. مثلا نمی تونیم زنگ بزنیم پلیسه بیاد استاده/ دانشچو هه را ببره که؟!
    آیا این موارد پیش اومده تو محیطتون؟ کدوم کشورها؟ چه راه حل/ عکس العملی مناسبه؟
    می شه یه کم کلا در این باره هم بحث کنید؟ من از این بحث های مست کردن و ... خیلی هراس دارم. نیست ایران هم خیلی به چشم نمی بینیم، یه کم سخته که بدونیم چه طور باید رفتار کرد؟ یا مثلا اگه یارو چی بگه یا چه حالتی باشه، دست خودش نبوده و ما باید بدونیم که مثلا چه رفتاری بکنیم.
    ببخشید سوالام ابتداییه ولی من تاحالا برخورد نکردم، اگه کردم هم نمی دونم.
    مرسی

من كانادا درس ميخونم. البته مدت زيادي نيست كه اينجا هستم ولي تا به حال اين مواردي كه شما مطرح كرديد رو اينجا نديدم و حتي از پيش كسوتها هم نشنيدم. يك دليلي كه كانادا رو براي ادامه تحصيل انتخاب كردم همين مسئله امنيت بالاي اينجاست. البته من تجربه زيادي ندارم ولي در دانشگاه كمپس سكيوريتي وجود داره و خوب هر وقت اگر مشكلي پيش بياد ميشه با اونها تماس گرفت و كمك خواست. در مواقع ديگه هم ميشه با911تماس گرفت.

ApplyAbroad Guru marjanmohajer آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

طبق نظر يكى از جامعه شناسان،
    با مهاجرت زن و مرد ایرانی به جامعه اى پيشرفته، نقش جنسی و رابطه پیشین قدرت به شدت تغییر می کند، مرد به روشنی در می یابد که قدرت بی چون و چرای سابق را چه در خانه و در جامعه را از دست داده و در مقابل ، زن موقعیتى جدید به دست آورده است. مرد مهاجر ایرانی در موقعیت دفاعی قرار می گیرد و در جهت حفظ رابطه گذشته تلاش می کند. زن نیز که موقعیتش به طور چشمگیری بهبود یافته خواهان تغییر نوع رابطه است و موضعی تعرضی می گيرد و توقعاتش از رابطه و کیفیت آن بالا می رود. با وجود اینکه مردان مهاجر ایرانی به طور نسبی عقب نشینی هایی از موضع سابق خود داشته اند اما به سختی قادرند با تقاضای زنان همراهی کنند. آنها در کار خانگی ، مراقبت از کودک ، خرید و نظافت فعال تر برخورد می کنند اما از آنجا که نفوذشان کاهش یافته است با نگرانی خاصی تلاشی می کنند رابطه پیشین را تا آنجا ممکن است حفظ کنند.
    ادامه دارد....

ApplyAbroad Hero anihoo آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط marjanmohajer نمایش پست ها
    طبق نظر يكى از جامعه شناسان،
    با مهاجرت زن و مرد ایرانی به جامعه اى پيشرفته، نقش جنسی و رابطه پیشین قدرت به شدت تغییر می کند، مرد به روشنی در می یابد که قدرت بی چون و چرای سابق را چه در خانه و در جامعه را از دست داده و در مقابل ، زن موقعیتى جدید به دست آورده است. مرد مهاجر ایرانی در موقعیت دفاعی قرار می گیرد و در جهت حفظ رابطه گذشته تلاش می کند. زن نیز که موقعیتش به طور چشمگیری بهبود یافته خواهان تغییر نوع رابطه است و موضعی تعرضی می گيرد و توقعاتش از رابطه و کیفیت آن بالا می رود. با وجود اینکه مردان مهاجر ایرانی به طور نسبی عقب نشینی هایی از موضع سابق خود داشته اند اما به سختی قادرند با تقاضای زنان همراهی کنند. آنها در کار خانگی ، مراقبت از کودک ، خرید و نظافت فعال تر برخورد می کنند اما از آنجا که نفوذشان کاهش یافته است با نگرانی خاصی تلاشی می کنند رابطه پیشین را تا آنجا ممکن است حفظ کنند.
    ادامه دارد....
    دقیقا من به عینه این موضوع رو دیدم! چند مورد هم طلاق مشاهده شده!
    به هرکجا که روی آسمان به رنگ شیشه های عینکی ست که به چشم زده ای.

Landing :2014

Junior Member

بابا آدم هر کاری رو سخت بگیره براش سخت می شه.من کلی آدم می شناسم که رفتن و شکست خوردن.کلی دیگه هم می شناسم که از همون روز اول عشق و حال کردن و با پول خیلی معمولی شادترین و رویایی ترین زندگی ها رو داشتن.فرقشون هم همینه.اکثر افراد بیخیال و خوشگذرون توی مهاجرت به شدت موفقند و زندگی های مثال زدنی پیدا می کنند.حتی یک نفر از اونایی که الان موفقه و من می شناسمش قبل رفتنش به این جور چیزا فکر نکرده.در عوض می رفتن قیمت ماشین دست دو مورد علاقه شون رو پیدا می کردن.توی سایت ها دنبال یک خونه ای می گشتن که نزدیک دریاچه باشه و استخر و ... داشته باشه.دنبال شهربازی و بار و مناطق تفریحی اطراف خونشون می گشتن.پس شما هم جای این بحث ها اگر می خواهید موفق بشید همین کار و بکنید.اونجا اینقدر تفریح هست که تا یکسال هم سرچ کنید بازم جا داره.به قول معروف وصف العیش نصف العیش.خود به خود روحیتون می ره بالا و با کلی انرژی مثبت می رید اونجا.اون ور هم موفق می شید

ApplyAbroad Superstar

اون حایی که می گی دقیقا کدوم کشوره؟
    یکی دیگه این که من یه چیزی رو خیلی ازش می ترسم. بچه هایی که خارجند راهنمایی کنند لطفا.
    من آشنامون تو یه شهر آلمانه و می گه اینا شب ها خصوصا یکشنبه ها شراب خیلی میخورند و مست می کنند . صبح که بلند می شی همه خیابون پر از شیشه هست که مست بودند و شکستند. ولی می که واسه خودشون هستند و کاری به کسی ندارند. هرچند آسنامون پسره، ولی می گه من خودم علاوه بر این که اعصابم خورد می شه از دستشون، بیرون نمی رم برای این که احساس می کنم امن ترم. با این که تا حالا اتفاقی نیوفتاده واسش ولی خوب از یه طرف هم می گم که پیش گیری کرده یه جورایی که اتفاق براش نیوفتاده. دیگه من که دخترم بدتر. به علاوه کسی که مسته، نمی فهمه دور و برش چه خبره(تاحدودی) و چه طور ممکنه اگه جو گیر نشه کاری باهات نداشته باشه؟! اون موقع که دیگه حالیش نمی شه قانون بهش سخت گیری خواهد کرد و ... .
    یکی دیگه این که می گفت یه باری استادشون مست کرده بوده، شب عید، و به یه دحتره گیر داده بوده، دختره هم دانشجوش بوده، ولی چون می فهمیده مسته، بیچاره هیچ چی نمی کفته. خوب اگه یه همچین وضعی پیش بیاد، چی کنیم؟! آیا اصلا می شه این طوری؟ که مثلا استاده یا مهم تر از همه دانشجوهای دیگه مست کنند و ماها تو یه محیطی مثله دانشگاه، باید آبرومندانه تر رفتار کنیم و مواضب دفاع/ عکس العمل مون باشیم. مثلا نمی تونیم زنگ بزنیم پلیسه بیاد استاده/ دانشچو هه را ببره که؟!
    آیا این موارد پیش اومده تو محیطتون؟ کدوم کشورها؟ چه راه حل/ عکس العملی مناسبه؟
    می شه یه کم کلا در این باره هم بحث کنید؟ من از این بحث های مست کردن و ... خیلی هراس دارم. نیست ایران هم خیلی به چشم نمی بینیم، یه کم سخته که بدونیم چه طور باید رفتار کرد؟ یا مثلا اگه یارو چی بگه یا چه حالتی باشه، دست خودش نبوده و ما باید بدونیم که مثلا چه رفتاری بکنیم.
    ببخشید سوالام ابتداییه ولی من تاحالا برخورد نکردم، اگه کردم هم نمی دونم.
    مرسی
    من که دخترم و الان آلمان زندگی میکنم و هیچ کدوم از این مشکلاتی رو که گفتید نداشتم. حتی شب سال نو هم ما رفتیم آتیش بازی برلین ( که خیلی معروفه آتیش بازیش). خیلی ها مست کرده بودن، خییییییلی ها ولی کاری به کار ما نداشتن. به این دلیل که اونجا چندهزار نفر آدم هستن، حالا طرف چه اصراریه به شما گیر بده؟!! نصف شب هم هیچ مشکلی از نظر امنیتی نداری ولی به نفع خودته که نصف شب بیرون نباشی چون توی آلمان مغازه ها قانونا باید 8 بسته بشن و بعد از اون کسی توی خیابون نیست. بار و مشروب فروشی هم ساعت نه باز میشه. یعنی از نه به بعد تقریبا تمام آدمایی که بیرون هستن برای رفتن به دانس کلاب و بار و این جور جاها بیرون هستن و خب مشخصه که چه تیپ آدمایی هستن. ولی من نصف شب هم که بیرون بودم، هیچ وقت برخورد منفی ای از جانب اون ها ندیدم. این جا به ندرت آدما مست می کنن، خودشون میدونن چقدر باید بخورن. فقط شب عید یا شب های خاصه که ممکنه خیلی بخورن! ضمنا شما اگه مشکل داری با مست کردن مگه مجبوری بری جایی که مست کنن؟!!!! خیلی راحت میتونین نرین. من خودم استاد خونش دعوتم کرد برای درست کردن کیک شب سال نو، ولی من محترمانه رد کردم و هیچ هم ناراحت نشد، چون حس کردم ممکنه اونا بخوان مثل خودشون شراب بخورن و این حرفا که من اهلش نیستم. این شما هستین که تعیین میکنین دیگران تا چه حد اجازه دارن بهتون نزدیک بشن.

رشته و دانشگاه
    iut

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    من که دخترم و الان آلمان زندگی میکنم و هیچ کدوم از این مشکلاتی رو که گفتید نداشتم. حتی شب سال نو هم ما رفتیم آتیش بازی برلین ( که خیلی معروفه آتیش بازیش). خیلی ها مست کرده بودن، خییییییلی ها ولی کاری به کار ما نداشتن. به این دلیل که اونجا چندهزار نفر آدم هستن، حالا طرف چه اصراریه به شما گیر بده؟!! نصف شب هم هیچ مشکلی از نظر امنیتی نداری ولی به نفع خودته که نصف شب بیرون نباشی چون توی آلمان مغازه ها قانونا باید 8 بسته بشن و بعد از اون کسی توی خیابون نیست. بار و مشروب فروشی هم ساعت نه باز میشه. یعنی از نه به بعد تقریبا تمام آدمایی که بیرون هستن برای رفتن به دانس کلاب و بار و این جور جاها بیرون هستن و خب مشخصه که چه تیپ آدمایی هستن. ولی من نصف شب هم که بیرون بودم، هیچ وقت برخورد منفی ای از جانب اون ها ندیدم. این جا به ندرت آدما مست می کنن، خودشون میدونن چقدر باید بخورن. فقط شب عید یا شب های خاصه که ممکنه خیلی بخورن! ضمنا شما اگه مشکل داری با مست کردن مگه مجبوری بری جایی که مست کنن؟!!!! خیلی راحت میتونین نرین. من خودم استاد خونش دعوتم کرد برای درست کردن کیک شب سال نو، ولی من محترمانه رد کردم و هیچ هم ناراحت نشد، چون حس کردم ممکنه اونا بخوان مثل خودشون شراب بخورن و این حرفا که من اهلش نیستم. این شما هستین که تعیین میکنین دیگران تا چه حد اجازه دارن بهتون نزدیک بشن.
    مرسی. ولی اینی که من گفتم استاده مست کرده بود تو دانشگاه بود نه تو خونه و این جور جاها. وگرنه که اونو می دونم که نباید برم این جور جاها که مطمئنم ممکنه یه جورایی یه جوری باشه
    ولی باز هم دوستم می گه دانشجوها از ساعت 6-7 شب به بعد دیگه لیوان شراب دستشونه و مست می کنند و اینا. دوست خود من تا 10 شب کاهی مجبوره لب باشه.
    اون وقت اگه من هم مجبور باشم تا بعد از 8-9 لب بمونم، اینا یه کم مشکل می شه؟ خصوصا که لب اون موقع فقط دانشجو توش هست که به قول دوستم اصولا اون موقع شب مست هستند. می گه مثله ماها ایرانی ها نیستند که نکنند نخورند و به درس و کارشون برسند موقع بودن تو لب . کار هر روزشونه اغلب.
    توجه: شرمنده دوستانم، ولی واقعا وقت ندارم زیاد به فروم سر بزنم، اگر جواب ندادم به پیام خصوصی هاتون، معذور دارید من را. با سپاس

رشته و دانشگاه
    iut

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    آیا آلمان و اروپا هم مثله آمریکا یه مرجع مشخص برای رسیدگی به این امور داره؟ مثل 911 که بچه ها می گن؟ یا این که آیا واقعا قانون هاش با قوانینی که آمریکا و کانادا هست قابل مقایسه هست؟ منظورم اینه که به حد اونا رو این مساله وقت و هزینه و قانون گذاری کردند؟
    چون هرچی قانون محکم تر باشه، این اتفاقا از ترس مردم کم تر ممکنه رخ بده. البته همیشه استثناء هست ولی اروپا کلا وضعیتش از این لحاظا در مقایسه با کانادا و آمریکا چه طوری هست؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)