صفحه 7 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 113

موضوع: مهاجرت و نقش جنسیت

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مهاجرت و نقش جنسیت

شما دوستان چند درصدتون متاهلید؟ جقد با یه زندگی (زندگی منظورمه نه رویا ) آشنا هستید
    تنها چیزی که من تو زندگی بهش رسیدم و معتقدم اگه این شرط برقرار باشه هرجای دنیا باشی ایران - امریکا - اروپا - کانادا - کره مریخ هرجا زندگی پابرجا میمونه و ربطی به مهاجرتم نداره
    اینه
    عشقی که یکی از طرفین قربانی طرف مقابل نشده باشه
    ماها متاسفانه فرقی نداره هم مردان هم زنان بیشتر دلیل شکستمون اینه که باعث میشیم طرف مقابلمون این حس دراش بوجود بیاد و تقویقت بشه
    نباید چنین رفتاری داشته باشیم همین
    البته این نظر و تجربه شخصی منه

ApplyAbroad Guru marjanmohajer آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

اگر عشق و محبت و برابرى و گذشت بود كه هرگز اين مباحث هرگز ايجاد نمى شد و دنيا گلستان مى شد. و فرمايش جنابعالى كاملا صحيح و متين است.
    نكته ديگرى را مايلم اضافه كنم:
    زندگي‌ كردن‌ در فضاي‌ آزادي‌ براي‌ كساني‌ (زن‌ و يا مرد) كه‌ عمري‌ در بند زندگى كرده اند، ظرفيتي‌ مي‌خواهد كه‌ همه‌ آن‌ را ندارند. ناگهان‌ در سنين‌ ميانسالي‌ يا زودتر به‌ اينجا آمدن‌ و آگاهی یافتن از این واقعیت كه‌: "ما هم‌ انسان‌ بوديم‌ و نمي‌دانستيم‌، چه‌ ظلم‌ها بر ما رفت‌ كه‌ اگر در اين‌جا زاده‌ شده‌ بوديم‌ بر ما نمی رفت، و چه‌ سوءاستفاده‌ها از مظلوميت‌ ما شد، كه‌ اگر در اینجا متولد شده بودیم نمی شد؛ چه‌ پيشرفت‌ها كه‌ مي‌توانستيم‌ بكنيم‌ و نكرديم‌ و چه‌ زجرها كه‌ مي‌توانستيم‌ نكشيم‌ و كشيديم‌". ناگهان‌ احساس‌ باز پس‌ گرفتن‌ تمامي‌ زندگي‌ از دست‌ رفته‌ كه‌ تا ديروز در جامعه ی خود، معقول‌ و حتي‌ گاهي‌ حسرت‌ بر انگيز بود و امروز با معيارهاي‌ حاكم‌ بر يك‌ جامعه ی آزاد، تباه‌ شده‌ به‌ نظر مي‌رسد بيدار مي‌شود، كه‌ اولين‌ واكنش‌ گاه‌ نادرست‌ در برابر آن‌ چيزي‌ جز فرار از قفسي‌ به‌ نام‌ زندگي‌ خانوادگي‌ كه‌ يا خود براي‌ خود و يا ديگران‌ براي‌ آن‌ها ساخته‌اند نيست‌.
    ویرایش توسط marjanmohajer : March 8th, 2012 در ساعت 02:34 AM

Member motahhar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA

میدونید نه بحث حرف آخر زدن مطرحه نه اینکه آزادی برابر (آزادی برابر، بحث قانون هست. در صورتی که یکی از طرفین خواست از مسیر خارج بشه حقی برای دفاع باشه. اما در طبیعت روال دیگه ای برقرار هست)

چون زن و مرد به صورت ذاتی به صورتی آفریده شدند که نیازهای خاص خودشون را طلب میکنند. اگر برآورده شدن این نیازها در مسیر درستش قرار نگیره خیلی چیزها تغییر میکنه و میزنید به جاده خاکی.

ببینید از نظر عاطفی خانمها باید بتونند به مرد تکیه کنند حتی محکم ترین خانمی که ممکن در اطرافتون دیده باشید اگر به درونش مراجعه کنید نیاز به همراهی و پشتیبانی یه مرد را در درونش احساس میکنه. و یک مرد باید بتونه نقش این تکیه گاه را ایفا کنه. (منظورم به لحاظ روحی و فکری هست بیشتر) اتفاقا وقتی دوستانه و صادقانه از یه سری از خانمهایی که خیلی به قول خودمون شیر زن هستند می پرسیم چرا ازدواج نمیکنید فکر میکنید چی جواب میدهند؟ میگند مرد تر از خودمون هنوز پیدا نکریدم.
    کلامی که خود من از یه خانم 45 ساله شنیدم این بود که من خودم یه پا مردم یکی باید باشه که از خودم بالاتر باشه منو مهار کنه و بتونم در درونم قبولش کنم که ازش اطاعت کنم. (یه خانم ثروتمند دفتر هواپیمایی داشت مدیر آژانسش بود ساکن تهران که خیلی هم به اصول مذهبی پایبند نبود اینو گفتنم که بدونید توی یه محیط مرد سالار و بسته بار نیومده بود) پس این یه نیاز غیر قابل انکار هست.

از دیدگاه مشاوره ازدواج با مردهایی که به وابستگی (از نوع بیماری) دچار هستند توصیه نمیشه (که در ظاهر ممکنه با وظیفه شناسی بیش از حد به خانواده پدری و یا امثال اون اشتباه گرفته بشه و یا نشانه هایی از رفیق بازی بیش از حد را در اون ببینید) . خوب حالا چرا ؟ به خاطر اینکه این روال در درجه اول به زندگی لطمه میزنه ولی در درجه دوم اگر هم تصحیح بشه از وابستگی به دوستان یا پدر و مادر به وابستگی به خانم آینده اش تغییر پیدا میکنه که روال طبیعی که به صورت عاطفی باید بین همسران بر قرار باشه را به هم میزنه در نتیجه بعد از مدتی میبینید چنین خانمی عارضه های عصبی و خستگی و افسردگی و شکوه و شکایت هاش شروع میشه ؛ در صورتی از منظر بیرونی من و شما بهش میگیم شوهرت که خیلی دوست داره بدون تو آب نمیخوره یا یه ساعت دوری تو را نمیتونه تحمل کنه دیگه مشکلت چیه؟ ولی عمق مساله مطلب دیگریست .

اگر مرد نتونه قاطعیت و مردانگی داشته باشه (منظورم حرف آخر زدن نیست) و نقش خودش را به خانم خانه منتقل کنه به اضافه مشکلات بالا تربیت فرزندان هم دچار مشکل میشه. از نظر تربیتی فرزندان نیاز به قدرت و حمایت پدر و محبت و عاطفه و حمایت مادر را دارند.
    .
    .
    .

ApplyAbroad Senior Veteran
    le-ciel آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    American Literature

نقل قول نوشته اصلی توسط Artin Raad نمایش پست ها
    البته من فقط نظرات چندتا پسر و دختر که باهاشون حرف زدم منعکس میکنم

در ماهای اول ورود

پسرها میگن به شدت در ماهای اول ورود لاغر شدیم و در مقابل دخترها میگن چاق شدیم

پسرها میگن خیلی دلتنگ خانواده نشدیم و کلا خیلی فاز میده در مقابل دخترها خیلی دلتنگی کردند و با چشمانی خیس هرشب به خواب ناز رفتند

پسرها بیشتر با خارجی ها و بقیه ایرانی ها ارتباط داشتند اما دخترها بیشتر سعی کردند بیشتر جوانب امر بسنجند و با احتیاط فراوان بیشتر به ایرانی ها و متاهل ها نزدیک شدند

جالبه اکثر موارد در سالهای اول و دوم ورود برعکس شده!
    یه نکته ای، من دخترم ولی از زمان حروجم از ایران تا الان اون ویژگیهایی که واسه پسرا شمردین رو من دارم، نه ویژگیهای دخترارو!

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط le-ciel نمایش پست ها
    یه نکته ای، من دخترم ولی از زمان حروجم از ایران تا الان اون ویژگیهایی که واسه پسرا شمردین رو من دارم، نه ویژگیهای دخترارو!
    درسته...ولی همون طور که دوست عزیزم آرتین و بقیه اشاره کردند، به طور کلی، این موارد در پسرها و دخترها مشاهده می شود و این به این معنی است که ممکنه افرادی باشند که در این نسخه (!) نگنجند...پس خیلی نگران نباشید
    ویرایش توسط smonabav : March 9th, 2012 در ساعت 01:14 PM
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

Member motahhar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA

یه چیزی هست که شما هم همه میدونید

اونهم تفاوت در نحوه مدیریت ذهن در خانهما و آقایون هست. به صورت کلی خانمها ذهنشون این قابلیت را داره در آن واحد به چند موضوع با هم فکر کنم و همه را به نحو احسن مدیریت کنند. اما آقایون معمولا وقتی ذهنشون درگیر مطلبی هست تا اون را انجام ندهند نمتونند برند سراغ کار دیگه ای.

حالا وقتی قرار باشه چندین کار با هم به یک خانم محول بشه همیشه فکرش مشغوله همه اون کارها با هم هست و تا اونها را حل نکنه یا انجام نده ذهنش از اون امور آزاد نمیشه . از مسائل شغلی گرفته تا امور عاطفی.
    شاید دیده باشید خانم تا آشپزخانه اش تمیز نکنه میگه نمتونم برم بخوابم یا تا این کار را انجام ندم خیالم راحت نیشه چرا چون مشغولیتی که در ذهنش ایجاد میشه اذیتش میکنه.

حالا یه زنگ خطر: مرد جایگاه خودش را به زن منتقل کرده و مدیریت فکری زندگی را به دوش خانم بندازه (وام و قبض و ترتیب دادن برای سفر و همین چیزهای ساده که به نظر شما چیزی خاصی نیست) ، مشکلات هر زندگی از مالی گرفته تا مریضی و . . . ، مسئولیت بزرگ کردن بچه ها هم هست؛ مشکلات و حرفهای چندین و چند ساله خانواده شوهر هم بهش اضافه کنید ؛

خوب فکر میکنید این کوه آتشفشان چه اتفاقی براش میفته؟

در مهاجرت هم وضع دقیقا به همین منوال هست ؛ مرد به شدت درگیر کار و جفت و جور کردن زندگی جدید میشه؛ و از خانمش غافل ؛ خانم هم به خاطر همراهی با همسر از وطنیش و تمامی وابستگی های عاطفی و احیانا شغل و تحصیلش دل کنده و اومده توی یه دنیای جدید که خودش به حد کافی استرس و فشار وارد ذهنی وارد میکنه؛ از طرفی مرد را هم که از لحاظ عاطفی از دست داده ( به خاطر درگیریهای کاری) خوب دچار یه خلاء شدید میشه که اگر خود ساخته نباشه یواش یواش خودش را میبازه و این خلاء را و نبودن شما را جبران میکنه که ممکنه منجرب به پاشیدن زندگی بشه.

اگر مرد بتونه اوایل مهاجرت بخصوص ؛ به این موضوع توجه کنه که حمایت و جایگاه و نقش خودش را به خوبی و به قوت خودش نگه داره و خانم هم جایگاه خودش و حمایت عاطفی را نگه داره این تیپ اتفاق ها کمتر پیش میاد.

من فکر میکنم اطلاع داشتن از روحیات خانمها و آقایون در یک زندگی خیلی کمک میکنه که از پس این ابهامات و مشکلات بر بیایم؛ خیلی از مسائل هست که بعد به خودمون میگیم اگر ازشون مطلع بودیم میتونستیم به راحتی ختم به خیرشون کنیم. پس با دست پر و با مطالعه در این خصوص برید اونور

ویرایش توسط motahhar : March 9th, 2012 در ساعت 01:57 PM
    ارسال مدارك : 2 جولاي 2011 (11 تير 90) / دريافت مدارك : 8 جولاي 2011 (17 تير 90)
    دريافت ايمل ريفرنس: 1 سپتامبر 2011 (10 شهريور 90) / دريافت فايل نامبر: 25 اكتبر 2011 (سوم مهر 90) / رشته : 6 امتیازی

ApplyAbroad Veteran
    saman_shahin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law, aiuctb.ac.ir

نقل قول نوشته اصلی توسط motahhar نمایش پست ها
    یه چیزی هست که شما هم همه میدونید

اونهم تفاوت در نحوه مدیریت ذهن در خانهما و آقایون هست. به صورت کلی خانمها ذهنشون این قابلیت را داره در آن واحد به چند موضوع با هم فکر کنم و همه را به نحو احسن مدیریت کنند. اما آقایون معمولا وقتی ذهنشون درگیر مطلبی هست تا اون را انجام ندهند نمتونند برند سراغ کار دیگه ای.

حالا وقتی قرار باشه چندین کار با هم به یک خانم محول بشه همیشه فکرش مشغوله همه اون کارها با هم هست و تا اونها را حل نکنه یا انجام نده ذهنش از اون امور آزاد نمیشه . از مسائل شغلی گرفته تا امور عاطفی.
    شاید دیده باشید خانم تا آشپزخانه اش تمیز نکنه میگه نمتونم برم بخوابم یا تا این کار را انجام ندم خیالم راحت نیشه چرا چون مشغولیتی که در ذهنش ایجاد میشه اذیتش میکنه.

حالا یه زنگ خطر: مرد جایگاه خودش را به زن منتقل کرده و مدیریت فکری زندگی را به دوش خانم بندازه (وام و قبض و ترتیب دادن برای سفر و همین چیزهای ساده که به نظر شما چیزی خاصی نیست) ، مشکلات هر زندگی از مالی گرفته تا مریضی و . . . ، مسئولیت بزرگ کردن بچه ها هم هست؛ مشکلات و حرفهای چندین و چند ساله خانواده شوهر هم بهش اضافه کنید ؛

خوب فکر میکنید این کوه آتشفشان چه اتفاقی براش میفته؟

در مهاجرت هم وضع دقیقا به همین منوال هست ؛ مرد به شدت درگیر کار و جفت و جور کردن زندگی جدید میشه؛ و از خانمش غافل ؛ خانم هم به خاطر همراهی با همسر از وطنیش و تمامی وابستگی های عاطفی و احیانا شغل و تحصیلش دل کنده و اومده توی یه دنیای جدید که خودش به حد کافی استرس و فشار وارد ذهنی وارد میکنه؛ از طرفی مرد را هم که از لحاظ عاطفی از دست داده ( به خاطر درگیریهای کاری) خوب دچار یه خلاء شدید میشه که اگر خود ساخته نباشه یواش یواش خودش را میبازه و این خلاء را و نبودن شما را جبران میکنه که ممکنه منجرب به پاشیدن زندگی بشه.

اگر مرد بتونه اوایل مهاجرت بخصوص ؛ به این موضوع توجه کنه که حمایت و جایگاه و نقش خودش را به خوبی و به قوت خودش نگه داره و خانم هم جایگاه خودش و حمایت عاطفی را نگه داره این تیپ اتفاق ها کمتر پیش میاد.

من فکر میکنم اطلاع داشتن از روحیات خانمها و آقایون در یک زندگی خیلی کمک میکنه که از پس این ابهامات و مشکلات بر بیایم؛ خیلی از مسائل هست که بعد به خودمون میگیم اگر ازشون مطلع بودیم میتونستیم به راحتی ختم به خیرشون کنیم. پس با دست پر و با مطالعه در این خصوص برید اونور

من فکر میکنم دقیقا برعکس این فرموده شما هست ...
    حالا نمیخایم بحث این رو پیش بکشیم که خانمها در مدیریت چندموضوع و تمرکز روی اونها تبحر بیشتری دارن یا آقایون ...
    بحث روی این هست که اگر هر دو طرف همراه باشن و برای رسیدن به یک هدف پیش برن مشکلی پیش نمیاد ...
    به نظر من در واقع مثال ساده ی مهاجرت این هست که یک جسم سنگینی باید برداشته بشه و به محلی که هدف هست گذاشته بشه ... من با تقسیم کار شما موافق نیستم (البته من مجرد هستم و شاید قضاوت در این موضوع کار من نباشه )
    دید فمینیستی: خانمها فقط به خاطر بچه دار شدن و قابلیت حمل و وضع بچه از آقایون متفاوت هستن ... و این حق رو نداریم که به خاطر همین موضوع به تمام ظرفیتهای شخصیتی و زندگی اونها جهت بدیم ... (البته باز هم جای بحث زیاد داره)
    من با این موضوع که چون مثلا مرد در پرونده مهاجرتی main هست و در ایران هم رتبه بالاتری داره و خرجی ده خانواده هست، باید در پروسه مهاجرت هم اینطور باشه ...
    بهتر هست خانم و آقا به طور مساوی از قابلیتهای خودشون استفاده کنن و در کنار اون قابلیتهاشون رو بالا ببرن و این مطلب رو بدونیم که شاید خانم خرجی ده آقا بشه و نه برعکس!
    من خوشحال میشم اگه دوستانی که در خارج از کشور هستن نمونه های بیشتری از این تحول در زندگی اجتماعی و حق و حقوق جنسیتهای مختلف صحبت کنن ... شاید بتونه دید بهتری نسبت آینده و همینطور آمادگی دوستان بده ...
    ممنون و موفق باشید
    ... Aimons, gardons espoir, restons optimistes et nous changerons le monde - Jack Layton ...

نقل قول نوشته اصلی توسط motahhar نمایش پست ها
    کلامی که خود من از یه خانم 45 ساله شنیدم این بود که من خودم یه پا مردم یکی باید باشه که از خودم بالاتر باشه منو مهار کنه و بتونم در درونم قبولش کنم که ازش اطاعت کنم
    اطاعت کردن رو درک نمیکنم...مگه زن برده ی مرده که بخواد ازش اطاعت بکنه؟ این حرف از پایه غلطه...یا طرف اصلا نمیدونه زندگی مشترک یعنی چی یا کاملا این روش تاثیر گذاشتن که فکر میکنه زن فقط برای خدمت به مرد داره زندگی میکنه...
    زن و مرد به هم نیاز ندارن...انسان به یک نفر نیاز داره که باهاش باشه...واسه همینه ه.م.ج.ن.س.ب.ا.ز.ی هم وجود داره...
    راستی من پسر هستم...
    ویرایش توسط salazar716 : March 9th, 2012 در ساعت 10:06 PM دلیل: زورم زیاده میخوام ویرایش کنم!

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط salazar716 نمایش پست ها
    اطاعت کردن رو درک نمیکنم...مگه زن برده ی مرده که بخواد ازش اطاعت بکنه؟ این حرف از پایه غلطه...یا طرف اصلا نمیدونه زندگی مشترک یعنی چی یا کاملا این... روش تاثیر گذاشتن که فکر میکنه زن فقط برای خدمت به مرد داره زندگی میکنه...
    زن و مرد به هم نیاز ندارن...انسان به یک نفر نیاز داره که باهاش باشه...واسه همینه ه.م.ج.ن.س.ب.ا.ز.ی هم وجود داره...
    این با هم باشند رو میشه یکم توضیح بدی؟ اگر منظور از با هم بودن فقط س...س که فکر نمیکنم با این دلیل مرد و زن به هم احتیاج داشته باشند...
    بیشتر از اطاعت کردن، منظور یک احساس نیاز درونی به تکیه کردن هستش به نظر من تا فرمانبرداری...و گرنه خیلی از خانم ها هستند که از برده داری خوششون نیمیاد

نقل قول نوشته اصلی توسط salazar716 نمایش پست ها
    راستی من پسر هستم...
    راستی لازم نیست حتما سیبیل های پُر پُشتت رو به ما نشون بدی تا دوستان متوجه بشوند که شما پسری عزیز دل
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

نقل قول نوشته اصلی توسط smonabav نمایش پست ها
    این با هم باشند رو میشه یکم توضیح بدی؟ اگر منظور از با هم بودن فقط س...س که فکر نمیکنم با این دلیل مرد و زن به هم احتیاج داشته باشند...
    نه منظورم اون نیست...دقیقا همون رابطه ی بین زن و شوهر منظورمه...تکیه به هم و از این چیز ها...منظورم اینه که مهم نیست طرف جنسیتش چی باشه...مهم اینه که این موارد رو تامین کنه.
    من سیبیل ندارم شیش تیغ کردم
    برای این گفتم که اشتباه نشه!
    ویرایش توسط rashdy_chem : March 10th, 2012 در ساعت 10:12 PM دلیل: درخواست کاربر

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)