صفحه 8 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 113

موضوع: مهاجرت و نقش جنسیت

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : مهاجرت و نقش جنسیت

من در مورد اون حرفی که بالا زده شد گفته شد که اینا به طور کلی هست، این رو عرض کنم که آقا بنده به عنوان یک زن عرض میکنم، اشتباه کرده هرکی میگه میشه یه سری چیزها پیدا کرد که بین تمام زن ها مشترکه یا حتی بین تمام مردها مشترکه!!!
    اتفاقا مشکل اصلی اینه که شما چیزهای بسیار بسیار اصولی رو میاین جمع می بندین و میگین همه این طورن در حالی که این غلطه. چرا؟ چون آدم برای انتخاب همسر اول از همه به اصول و پایه ها توجه میکنه نه به جزئیات غیرمهم و مثلا این که طرف چه رنگی دوست داره! اول به این توجه میکنه که طرف مثلا اخلاقش چطوره. حالا شما که میگین زنا یه همچین مردی میخوان مثلا یا همچین نیازی دارن همشون، اگر توی این چیزهای اساسی تمام زنا شبیه به هم هستن، چرا آقایون یه سر به کوچه اشون نمی زنن اولین دختری که رد شد بهش پیشنهاد بدن؟!!! آقا هر کس دقیقا عقاید و اخلاقیات خودش رو داره. این حرف که تمام زنها انتظار دارن مردشون ال باشه و بل باشه کلا غلطه. نمونه اش یه خانومی که اومد گفت و شما بهش گفتین ایشون استثنا هستن و این کلیه! خب پس من هم استثنا هستم! یعنی هرکی میاد تو این فروم استثنا هست؟!
    من میتونم براتون ده تا از دوست و آشناهام زن بیارم که میگن ما خودمون حساب و کتاب خونه رو دست میگیریم و اصلا هم خوش نداریم همه چی دست شوهرمون باشه و میتونم براتون ده نفر رو هم بیارم که میگن من اصلا هیچ اطلاعی از حساب و کتاب دخل و خرج ندارم و نمی خوام داشته باشم!!
    تفکر غلط ما ایرانی ها دقیقا همیه جمع بستن نا به جاست! هر کسی تفکر خودش رو داره، تو رو خدا بیاین اینو یاد بگیریم! من خودم متاهلم و بارها همسرم کاری کرده که مثلا فکر میکرده همه ی خانوما دوست دارن ولی من اصلا دوست نداشتم یا برعکس از چیزایی که فکر نمی کرده من به شدت خوشحال شدم!
    شما با هرکسی که میخواین ازدواج کنین، باید دقیقا همون فرد رو بشناسین و اصلا به این که تمام زنا دوست دارن فلان باشه و این جرفا تکیه نکنین! دقیقا مواضع طرف رو باید از خودش پرسید.

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

من با کلیت حرفهای شما موافقم ولی...

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    ...نمونه اش یه خانومی که اومد گفت و شما بهش گفتین ایشون استثنا هستن و این کلیه! خب پس من هم استثنا هستم! یعنی هرکی میاد تو این فروم استثنا هست؟!...
    اون دوستمون که شما می فرمائید، در مورد ماه های اول پس از ورود به محیط جدید صحبت می کردند و نه در مورد رابطه زن و شوهر پس از ورود (توجه داشته باشید که ایشون مجرد هستند یا الااقل من اینجور متوجه شدم)

نقل قول نوشته اصلی توسط Artin Raad نمایش پست ها
    ...پسرها میگن به شدت در ماهای اول ورود لاغر شدیم و در مقابل دخترها میگن چاق شدیم...
    نقل قول نوشته اصلی توسط le-ciel نمایش پست ها
    یه نکته ای، من دخترم ولی از زمان خروجم از ایران تا الان اون ویژگیهایی که واسه پسرا شمردین رو من دارم، نه ویژگیهای دخترارو!
    ----------

...اتفاقا مشکل اصلی اینه که شما چیزهای بسیار بسیار اصولی رو میاین جمع می بندین و میگین همه این طورن در حالی که این غلطه. چرا؟ چون آدم برای انتخاب همسر اول از همه به اصول و پایه ها توجه میکنه نه به جزئیات غیرمهم و مثلا این که طرف چه رنگی دوست داره! اول به این توجه میکنه که طرف مثلا اخلاقش چطوره...
    اگر من درست متوجه شده باشم و با تمام احترامی که قائل هستم براتون، فکر کنم شما در بحث یک جورایی گم شده اید، چرا؟ چون فکر می کنم از ابتدا این تاپیک رو دنبال نفرمودید...بحث این تاپیک در مورد مهاجرت و نقش جنسیت است، یعنی اینکه شما زن هستی چه تاثیری بر روی مهاجرت خانواده تون داره و بر عکس مهاجرت به یک کشور جدید چه تاثیری بر شما به عنوان یک خانم و در وهله بعدی بر روی زندگی شما (مجردی/متاهلی) خواهد داشت...
    حالا صحبت ما اینجا در مورد عوامل موثر یا دخیل بر انتخاب همسر و ... نیست، ضمن اینکه در مورد ازدواج کردن در ایران یا خارج هم بحث نمی کنیم

شما با هرکسی که میخواین ازدواج کنین، باید دقیقا همون فرد رو بشناسین و اصلا به این که تمام زنا دوست دارن فلان باشه و این حرفا تکیه نکنین! دقیقا مواضع طرف رو باید از خودش پرسید.
    با اینکه باز تکرار می کنم که بحث این تاپیک در مورد انتخاب همسر نیست، ولی با این بخش از حرفتون کاملا موافقم، برای شروع یک ازدواج باید مواضع دو طرف کاملا برای طرف دیگر مشخص و واضح باشد
    ویرایش توسط smonabav : March 10th, 2012 در ساعت 10:01 AM دلیل: پست دادیم اختیارش رو نداریم، واسه همه چیز باید سوال کنید؟!
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

ApplyAbroad Hero anihoo آواتار ها

منکه نمیتونم نظر صادر کنم که زنها اینطور مردها اونطور.... ولی میتونم تجربیات دوستان و آشنایانم رو بیان کنم.
    مورد یک- خانوم و آقا هردو دارای تحصیلات بالا و هردو در شغل بسیار موفق و دارای رتبه های بالای مدیریتی در ایران. خانوم در زمینه ی کامپیوتر- مدت زمانی که مهاجرت کردند ۱۳ سال. توی این مدت به ایران برنگشتند. دارای دو فرزند. الان خانوم در ونکوور معلمه و آقا مغازه بیکری (نوعی نونوایی) داره. مهاجرت رو پر از مشکل و در عین حال نکات مثبت میبینن....
    تا جایی که من میدونم برای خانوم بهتر بوده.
    مورد دو- خانوم پزشک آقا مهندس وقتی ایران بودند خانوم کار پاره وقت میکرد و آقا کارمند بود. دارای دو فرزند. مدت زمانی که مهاجرت کردند ۴ سال که دوسال اول رو در ایران بودند و الان دوساله که کانادا هستند. آقا علیرغم اینکه به نظر راضی میاد دوست داره برگرده ایران و مدام به بهانه های مختلف ایرانه. از جمله کسب درآمد. خانوم نمیتونه به پزشکی ادامه بده ولی داره رشته ی مشابه ولی پایین تری رو دنبال میکنه برای کار. به نظر هم راضی تر میاد هم موفق تر.
    مورد سه- خانوم و آقا هردو دندانپزشک. بدون فرزند . حدود یک ساله که کانادا هستند. خانوم در ایران کار نمیکرد ولی آقا کار میکرد. آقا رو نمیشناسم و چیزی نمیدونم ولی خانوم به نظر راضی میاد.
    مورد چهار- خانوم لیسانس ریاضی آقا رو نمیشناسم. برای رفتن به کانادا با هم ازدواج کردند. ۱۲ ساله که کانادا هستند. خانوم دکترا گرفته و در دانشگاه استاد شده .... ما رو هم دیگه تحویل نمیگیره... نه که نخواد بگیره ولی به نظر میاد دیگه همدیگه رو نمیشناسیم. نمیدونم بچه دار شده یا نه.
    مورد پنج- خانوم لیسانس حسابداری. آقا رو نمیشناسم. خانوم یکبار رفته و برگشته دفعه اول خیلی سخت بوده و برگشته که ایران بمونه ولی بعد از ازدواج دوباره به کانادا رفته و دارای یک فرزند الان یک پست مدیریتی در یک فروشگاه بزرگ رو داره مدت زمان مهاجرت ۱۰ سال با احتساب دفعه ی اول. خیلی راضی.
    مورد شش- آقا مهندس خانوم رو نمیدونم. به زودی صاحب فرزند خواهند شد. آقا بعد سه سال در شهرداری شغل مناسبی گیر آورده. قبلا ترجیح میداد برگرده ولی الان راضیه.
    مورد هفت - یک ترنس که در حال تغییر جنسیت از دختر به پسره. پناهنده شده. وقتی برای بازدید به ایران اومده بود علیرغم صحبتهایی که کردیم نشد که همدیگر رو ببینیم. ولی به نظر میاد اونجا راضی تر باشه. حداقل ۱۰ -۱۲ سالی هست که اونجاست.
    راستش بازهم هست... ولی چیزی که توی همشون مشترکه اینه که اگه قرار باشه کسی دلش بخواد برگرده اون خانومه نیست. چند مورد هم دیدم که خانومه خواسته برگرده و بعد برگشتن دیده نمیتونه دیگه اینجا رو هم تحمل کنه....
    به نظر من میاد که بیشتر خانومها تصمیم گیرنده هستند برای موندن یا برگشتن... گرچه این نظر شخصیه و برمیگرده به تجربیاتی که شخصا داشتم و میتونه اصلا درست نباشه.
    به هرکجا که روی آسمان به رنگ شیشه های عینکی ست که به چشم زده ای.

Landing :2014

ApplyAbroad Veteran
    saman_shahin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law, aiuctb.ac.ir

شاید این دو تا لینک بتونه کمک کنه!
    اولی مربوط میشه به درصد امنیت برای زنان در سراسر دنیا
    و دومی مربوط هست به کنسول ملی زنان در کانادا که گزارش جالبی رو داره!

http://globalperspectivescanada.com/lioragonchar/?p=44

National Council of Women of Canada
    http://www.ncwc.ca/index.html
    http://www.ncwc.ca/reports_press.html
    ... Aimons, gardons espoir, restons optimistes et nous changerons le monde - Jack Layton ...

ApplyAbroad Veteran
    saman_shahin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law, aiuctb.ac.ir

اینم یه فایل پی دی اف از جمعیت حمایت از زنان مهاجر در کانادا هست که این کتابچه خلاصه مصاحبه با ده نفر از مدیران ارشد این تشکل زنان در کانادا هست!
    http://www.bridgew.edu/soas/jiws/May...alPolitics.pdf
    اگه دقت کنید بیشتر این زنان که باهاشون مصاحبه شده از تحصیلکرده های کشور خودشون هستن ... حتی یک نفرشون در کشور خودش در دانشگاه تدریس (یا کار آکادمیک) میکرده ...
    ... Aimons, gardons espoir, restons optimistes et nous changerons le monde - Jack Layton ...

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط smonabav نمایش پست ها

اون دوستمون که شما می فرمائید، در مورد ماه های اول پس از ورود به محیط جدید صحبت می کردند و نه در مورد رابطه زن و شوهر پس از ورود (توجه داشته باشید که ایشون مجرد هستند یا الااقل من اینجور متوجه شدم)

----------

اگر من درست متوجه شده باشم و با تمام احترامی که قائل هستم براتون، فکر کنم شما در بحث یک جورایی گم شده اید، چرا؟ چون فکر می کنم از ابتدا این تاپیک رو دنبال نفرمودید...بحث این تاپیک در مورد مهاجرت و نقش جنسیت است، یعنی اینکه شما زن هستی چه تاثیری بر روی مهاجرت خانواده تون داره و بر عکس مهاجرت به یک کشور جدید چه تاثیری بر شما به عنوان یک خانم و در وهله بعدی بر روی زندگی شما (مجردی/متاهلی) خواهد داشت...
    حالا صحبت ما اینجا در مورد عوامل موثر یا دخیل بر انتخاب همسر و ... نیست، ضمن اینکه در مورد ازدواج کردن در ایران یا خارج هم بحث نمی کنیم

با اینکه باز تکرار می کنم که بحث این تاپیک در مورد انتخاب همسر نیست، ولی با این بخش از حرفتون کاملا موافقم، برای شروع یک ازدواج باید مواضع دو طرف کاملا برای طرف دیگر مشخص و واضح باشد
    در مورد تذکری که دادین تشکر میکنم و بله من یه کمی از بحث دور شدم، ولی کماکان همون حرف هایی که زدم در مورد مهاجرت هم صادقه، و من بد بیان کردم. خانم یا آقای Motahhar گفتن که مرد درگیر کارش میشه مثلا و به زن توجهی نمیکنه و مشکل پیش میاد و این حرفا که مجددا نظر به اینکه نمیشه جمع بست، به نظرم این طرز بیان مشکل داره. و این دوستمون که چند تجربه ی متفاوت رو نوشتن خیلی خیلی کار بهتری کردن. هر کس بسته به شرایط زندگی خودش مشکلات خاصی رو بعد از مهاجرت خواهد داشت و به نظر من این رو نمیشه صرفا از جنبه ی جنسیت مورد بحث قرار داد ( لپ کلام من این بوده، هر چی گفتم چه دور شدم از تاپیک چه نزدیک، این خلاصه اش بود!!) تمام جنبه های خانوادگی فرد قبل از مهاجرت، روابط اجتماعی، موقعیت اجتماعی، گروه دوستان و اخلاق فردی فرد باید در نظر گرفته بشه

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    ...هر کس بسته به شرایط زندگی خودش مشکلات خاصی رو بعد از مهاجرت خواهد داشت و به نظر من این رو نمیشه صرفا از جنبه ی جنسیت مورد بحث قرار داد ( لپ کلام من این بوده، هر چی گفتم چه دور شدم از تاپیک چه نزدیک، این خلاصه اش بود!!) تمام جنبه های خانوادگی فرد قبل از مهاجرت، روابط اجتماعی، موقعیت اجتماعی، گروه دوستان و اخلاق فردی فرد باید در نظر گرفته بشه
    دقیقا همینطوره که شما می گویید دوست من...ما هم داریم همین رو در این تاپیک داد میزنیم، که آقا/خانم مهاجرت به تنهایی بر روی روابط فرد/افراد تاثیر نداره بلکه...
    تمام جنبه های خانوادگی فرد قبل از مهاجرت، روابط اجتماعی، موقعیت اجتماعی، گروه دوستان و اخلاق فردی فرد
    هم در این بین کاملا دخیل هستند.
    حالا به نظر شما کدوم یکی از اینها که ذکر کردید، بیشتر میتونه تاثیرگذار باشه...؟
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

کلی گویی نمی کنم اما به نظر من پروسه مهاجرت در ابتدا تائیر های متفاوتی روی زن و مرد می گذاره اما بعد یکی دوسال هر جنسی نقش خودشو پیدا می کنه و متوجه می شه در جامعه جدید چه جایگاهی داره. زنان به دلیل محدودیت های خیلی بیشتر در ایران، مسلما در ابتدا کمی سخت تر هست به شرایط عادت کنند و حد و حدود جدیدی برای خودشون تعریف کنند و پسران هم از نظر جایگاه اجتماعی و روابط و ...به دلیل قوانین سخت تر برای آن ها آگاه تر می شوند. در نهایت هدف اصلی برای هر دوجنس درک احترام به عقاید و حقوق انسان ها هست که در ایران اصلا وجود نداره و هر جنسی باید راه متفاوت خودشو بره تا بهش برسه.

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

من يه چند صفحه اي رو خوندم بيشتر شبيه به شوهر يابي بوده تا مهاجرت و نقش جنسيت!فقط خواستم بگم بچه ها از موضوع منحرف نشن و مساله ي جنسيت رو از در مهاجرت بررسي كنن...من هم چون اطلاعي ندارم استفاده مي كنم!
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

مي تونه مقايسه ي اروپا و آمريكا براي بانوان و آقايان خوب باشه...كسي اطلاعي داره؟دخترها و پسرها چگونه در اروپا و آمريكا اين پروسه مهاجرت رو طي مي كنند؟چه تغييراتي درشون ايجاد مي شه؟وضعيت زنان و مردان در كدام جامعه بهتره؟
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)