من بیشتر فضای کلی جامعه منظورم بود. مثلا اگر نگاهی به دور وبر بیندازید حضور تعداد زیاد خودروهای لوکس کاملا خودنمایی می کند. با یکی از افرادی که خونه نداشت ولی یه اینفینیتی آخرین مدل به ماهی نزدیک به دوهزار دلار به (گفته خودش) لیز کرده بود سوال کردم فلانی چرا یه ماشین ساده تر نگرفتی؟ بهم گفت اینجوری اونایی که باهاشون کار می کنم فکر می کنن من خیلی موفقم. تعداد زیاد لیموزین ها رو که حتما دیدین که چقدر در سطح شهر دیده میشه. از اینکه چه گروههایی از جامعه بیشتر تو این فکرا هستن؟ باید بگم هموطنای عزیز خودمون که ید طولایی در این زمینه دارن. یکی می گفت قبلا مراسم چهار شنبه سوری رو تو لزلی پارک می گرفتن اون شب همه میرفتن از دیسکاونت بنز و بی ام و کرایه می کردن و برچسبشو می کندن که اون شب جلوی سایر هموطنا کم نیارن. چینی ها هم دست کمی ندارن یه نگاه بکنین فکر کنم از ده تا بنز تو شهر هشتاشو چینیا سوارن. در کانادا عروسی ها هم خیلی مفصل برگزار میشه به غیر از عروسیای ایرانی یه عروسی عرب رفتم و عروسی یه خانواده روس که واقعا مجلل بود. من البته ایرادی به این افراد نمی گیرم بهر صورت اینها هم دوست دارند اینطوری زندگی کنند ولی اشکال من به وقتی است که ارزش یک انسان با نوع ماشین و خونه و مارک لباس سنجیده بشه. تو فرانسه واقعا این تشریفات کمتر است حالا نمی دونم مردم کمتر در میارن یا طرز فکرشون متفاوته.