نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 731

موضوع: تاثیرات روانی پدیده مهاجرت بر نسل اول و دوم مهاجران و مسئله بى هويتى

Threaded View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

پیش فرض پاسخ : تاثیرات روانی پدیده مهاجرت بر نسل اول و دوم مهاجران و مسئله بى هويتى

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    جالبه من تو این مدت کم بارها ازم سوال شده (از طرف ملیتهای مختلفی که زیاد در مورد مسایل ایران و دین گریزی به وجود اطلاعات ندارن) که شما مگه اسم کشورتون جمهوری اسلامی ایران نیست، چرا این قدر لامذهبید!!! چرا دختراتون حجاب ندارن!
    از من و دوستم هم یکی پرسید.. البته نه اینطوری تند، گفت شما فردا میایید فستیوال؟ گفتیم کدوم فستیوال ؟ گفت فستیوال عید قربان.. اینجا همه مسلمونا جشن می گیرن مثل اینکه ، حتی استاد مسلمون هم داریم نیومد اون روز دانشگاه پشت دراشون زده بودند رفتیم فستوال ایدا ..( به عید قربان می گن "ایدا" )... ماها گفتیم " ما جشن نمی گیریم" کلی شاخ دراورد و همین حرفها شد "مگه شما مسلمون نیستید"... جواب دادیم " ما ایرانیها مسلمون هستیم اما اسلام رو گرفتیم، دین ایا و اجدادمون (زرتشتی) و سنتهای مربوط به اون رو هم حفظ کردیم ، یک جورایی اسلام رو ایرانیزه کردیم.. واسه همین با شماها فرق داریم"

این circle هایی که گفتی خیلی باحالن )
    در دانشکده ما کلا 5 تا ایرانی هست از 3 تا دپارتمان مختلف، افیسها جداست. اتقدر هم دانشگاه بزرگ و پراکنده است که باقی بچه ها رو نمی بینیم چون شنیدم برخی دپارتمانها ایرانی زیاد دارند.. خلاصه اصلا از این خبرا نیست. ) دلم واسه این کل کلا تنگ شده دوره ارشد داشتیم...

از شوخی گذشته مساله ما اینه که کسی نمی خواد حرف اون یکی رو قیول کنه .. چون بحث اعتقادات هست و از بچگی هم به ما گفتن اعتقادات در موردش نباید سوال بشه، شک بشه، بحث بشه... برای همین هر کسی به هرجی اعتقاد داره حاضر نیست حرف گروه دیگه رو بشنوه و فکر کنه و از عقلش استفاده کنه .

به قول یکی از استادا " من دارم paper رو که نوشتی judge میک نم نه شخصیتت رو " .. ما فکر می کنیم هر کسی انتقاد می کنه یه چهار ستون شخصیت و شکوت ما حمله کرده پس باید سپر بگیریم و از خودمون دفاع کنیم، دیگه گوش نمی دیدم چی می گه و فکر نمی کنیم.
    ویرایش توسط farveh : November 21st, 2012 در ساعت 06:24 AM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)