صفحه 1 از 74 123456789101151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 731

موضوع: تاثیرات روانی پدیده مهاجرت بر نسل اول و دوم مهاجران و مسئله بى هويتى

ApplyAbroad Guru marjanmohajer آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

پیش فرض تاثیرات روانی پدیده مهاجرت بر نسل اول و دوم مهاجران و مسئله بى هويتى

با وجودی که بسیاری از مهاجران برای هماهنگ کردن خود در جامعه جدید با مشکلات مشابهی مواجه هستند، اما تجارب آنها تفاوت‌های زیادی با هم دارد؛ يكى از بزرگترين اين مشكلات تعارضات ميان والدين و فرزندان و پديده بى هويتى است كه استرس فراوانى بر ايشان وارد مى سازد. در اين تاپيك قصد داريم از انواع اين تعارضات و راهكارهايى جهت برطرف نمودنشان صحبت كنيم؛ از دوستان تقاضا مى كنم نقطه نظراتشان را به اشتراك بگذارند.

رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : تاثیرات روانی پدیده مهاجرت بر نسل اول و دوم مهاجران و مسئله بى هويتى

معمولا اولین نسل مهاجران به دلایلی چون امنیت بالاتر، یافتن کار و یا در جستجوی سطح بهتری از زندگی، که بهداشت و تحصیل هم بخشی از آن است، دست به مهاجرت مى زنند. سال‌های حضور در کشور جدید، میزان آشنایی و تسلط به زبان، توانایی یافتن شغل، حمایت‌ها از جانب خانواده یا کامیونیتی مرتبط نیز همگی از عواملی هستند که بر این فرآيند تاثیر می‌گذارند.

رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : تاثیرات روانی پدیده مهاجرت بر نسل اول و دوم مهاجران و مسئله بى هويتى

والدين معمولا این حرکت بزرگ را به امید یک زندگی بهتر و امنیت بیشتر برای آینده فرزندانشان انجام می‌دهند. اما یکی از مهم‌ترین چیزهایی که فقدان آن را در مهاجرت حس می‌ شود، نبود خانواده و کمبود حمایت‌های بیشتر از جانب جامعه است. بیشتر مهاجران از جاهایی آمده‌اند که در فرهنگشان ارتباط و وابستگی افراد یک امر رایج بوده. این اشخاص ممکن است که اینجا در کانادا، که مستقل بودن و فردیت برای مردم آن یک مزیت محسوب می‌شود، خود را تنها و جداافتاده از همه بدانند.
    در اين ميان، والدین تازه‌مهاجر گاهی چنان سرگرم ساختن زندگی جدید خود در این کشور می‌شوند که از نیازهای عاطفی فرزندان خود غافل می‌مانند. چرا كه نیاز به امنیت، آرامش و ثبات مالی در اين شرايط اولويت پیدا می‌کند و به روند پرورش عاطفى فرزند صدمه وارد می‌ كند و در نتیجه کار والدین با استرس بیشتری همراه می‌شود.
    .....

Junior Member akbar_saeedi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    food sciense

سلام تاپیک خوبیه
    ی موضوعی ک من رو گاهی نگران میکنه اینه که افرادی که مخصوصا میرن امریکا ب دلایل زیادی شاید باید سالها هم ب خونه برنگردن،ب نظر من این مشکل کوچیکی نیست ک بشه ازش راحت گذشت و فکر میکنم اگه ادم حواسش نباشه میتونه کلی بحران برا ایجاد کنه و واقعا بین قرد و خانواده با توجه به ارتباطات خیلی کم در زمان طولانی میتونه جدایی فکری،عاطفی و فرهنگی ایجاد کنه و خوبه دوستانی که تجربه دارن بیان نظراتشونو در این مورد بگن

ApplyAbroad Hero anihoo آواتار ها

اینکه خانواده در کشور جدید دوست و آشنا و یا افرادی از خانواده را داشته باشند مخصوصا اگر آنها هم فرزند داشته باشند خیلی در تعریف هویت فرزندان نقش مثبتی خواهد داشت. بچه ها وقتی از فامیل خود دور میشن احساس عدم امنیت میکنند. بودن فردی از فامیل مثل عمو عمه خاله دایی و مهمتر از آنها پدربزرگ و مادربزرگ خیلی در روحیه و آینده بچه ها تاثیر خواهد داشت. وقتی خانواده مهاجرت میکنند پدر و مادر در حقیقت از افراد خانواده ی خود فقط از نظر مکانی دور میشوند و احساس دلتنگی برای دیدن آنها دارند ولی فرزندان این دوری را نه فقط بصورت مکانی بلکه بصورت وجودی احساس خواهند کرد... مثلا عمو دیگر وجود ندارد.... چون دور است... و در حقیقت عموی خود را از دست داده اند و به مرور زمان حتی در صورت دیدن عمو دیگر این وجود برنمیگردد. مگر اینکه بازهم زمان به کمک بیاید و عمو مدتها در کنار آنها بماند. به قول یکی از اقوام داشتن دوست آشنا فامیل برای خانواده های بچه دار مانند داشتن گنج است.
    به هرکجا که روی آسمان به رنگ شیشه های عینکی ست که به چشم زده ای.

Landing :2014

نقل قول نوشته اصلی توسط akbar_saeedi نمایش پست ها
    سلام تاپیک خوبیه
    ی موضوعی ک من رو گاهی نگران میکنه اینه که افرادی که مخصوصا میرن امریکا ب دلایل زیادی شاید باید سالها هم ب خونه برنگردن،ب نظر من این مشکل کوچیکی نیست ک بشه ازش راحت گذشت و فکر میکنم اگه ادم حواسش نباشه میتونه کلی بحران برا ایجاد کنه و واقعا بین قرد و خانواده با توجه به ارتباطات خیلی کم در زمان طولانی میتونه جدایی فکری،عاطفی و فرهنگی ایجاد کنه و خوبه دوستانی که تجربه دارن بیان نظراتشونو در این مورد بگن
    به نظر من این خیلی بستگی به خود فرد داره و در مورد آدمهای مختلف خیلی فرق میکنه... بعضی ها خیلی آمادگی تغییر دارند و اگر این تغییر در کنار خانواده رخ بده جدایی فرهنگی فکری و عاطفی خیلی کم میشه ولی اگر این تغییر دور از خانواده باشه خیلی میتونه فاصله ایجاد کنه که لزوما بد نیست و به این معنا نیست که باید نگران بود. .... به امید اینکه تغییرات همیشه در جهت مثبت باشه حتی اگر باعث از دست دادن دوستان بشه.

رشته و دانشگاه

Smile پاسخ : تاثیرات روانی پدیده مهاجرت بر نسل اول و دوم مهاجران و مسئله بى هويتى

..... یکی دیگر از چالش‌های تربیت فرزند در کشورهای امریکا و کانادا نیاز والدین مهاجر به آموزش ارزش‌های ملی‌اشان به فرزندان است. در ايران، این کار با کمک همزمان فرهنگ غالب جامعه، اعضای بزرگ تر خانواده و نیز سیستم‌های حمایتی اجتماعی انجام می‌شد.
    اما در کشور جدید مسئولیت‌ انتقال همه این ارزش‌ها و اعتقادات آن هم در مقابل جریان اصلی نفوذ فرهنگ کانادایی امريكايى، به تنهایی به عهده والدین است. در برخی موارد این والدین، که خود تحت فشار هستند، روش محدودکردن هرچه بیشتر را در پیش می‌گیرند. حتی گاهی آنها خود را مقید می‌کنند تا همه ارزش‌های کشور اصلی را به همان شکلی که آن را می‌شناختند حفظ کنند، بی‌آن‌که توجه داشته باشند حتی در آنجا هم دیگر ممکن است تغییراتی اتفاق افتاده باشد.
    این مسائل می‌تواند از یک‌سو برای والدین و از سوی دیگربرای فرزندان آنها که می‌خواهند خود را هم با ارزش‌های قبلی و هم با هویت کانادایی امريكايى وفق بدهند مشکل‌آفرین بشود.

نقل قول نوشته اصلی توسط marjanmohajer نمایش پست ها
    ..... یکی دیگر از چالش‌های تربیت فرزند در کشورهای امریکا و کانادا نیاز والدین مهاجر به آموزش ارزش‌های ملی‌اشان به فرزندان است. در ايران، این کار با کمک همزمان فرهنگ غالب جامعه، اعضای بزرگ تر خانواده و نیز سیستم‌های حمایتی اجتماعی انجام می‌شد.
    اما در کشور جدید مسئولیت‌ انتقال همه این ارزش‌ها و اعتقادات آن هم در مقابل جریان اصلی نفوذ فرهنگ کانادایی امريكايى، به تنهایی به عهده والدین است. در برخی موارد این والدین، که خود تحت فشار هستند، روش محدودکردن هرچه بیشتر را در پیش می‌گیرند. حتی گاهی آنها خود را مقید می‌کنند تا همه ارزش‌های کشور اصلی را به همان شکلی که آن را می‌شناختند حفظ کنند، بی‌آن‌که توجه داشته باشند حتی در آنجا هم دیگر ممکن است تغییراتی اتفاق افتاده باشد.
    این مسائل می‌تواند از یک‌سو برای والدین و از سوی دیگربرای فرزندان آنها که می‌خواهند خود را هم با ارزش‌های قبلی و هم با هویت کانادایی وفق بدهند مشکل‌آفرین خواهد شد.
    دقیقا توجه به این موضوع خیلی مهمه... گرچه من فکر میکنم متاسفانه در کشور خودمان هم انتقال این ارزشها داره به دوش خودمون گذاشته میشه چون چیزی که بچه ها از جامعه میگیرند این روزها ارزشها نیست.

ApplyAbroad Senior Veteran

سلام به همه ی دوستان خوبم

بنده تجربه چنین مواردی رو به علت عدم حضور در این محیط رو نداشتم.تجربیات دوستان دیگر خیلی بیشتر هست و بهتر هست که آنها نظرات خودشون رو بفرمایند.به نظر بنده این بحث یکم مفصل هستش.

مسئولیت کارهای خود را خود بر عهده بگیرید و اشتباهات و کارهای خطای خود را تقصیر عوامل خارجی و شرایط محیط نگذارید(آنتونی رابینز)

آنتونی رابینز خود در کتاب به سوی کامیابی این چنین می فرمایند که : درست هست که دانشمندان این جمله را به اثبات نرسانده اند اما اگر حتی این جمله دروغ و فرضیه غلطی باشد بسیار بسیار انرژی بخش هست اما در هر صورت من به این فرضیه اعتقاد دارم چون اگر قرار بود همه ی کارها ما را شرایط محیط و دیگران کنترل می کردند هیچ چیز مفهومی نداشت و من می رفتم به یک سیاره و دنیای دیگر که هیچ چیز پیش بینی شده نباشد و شرایط زندگی مان را خود بر عهده بگیریم نه شرایط محیط و ...

به نظر من شرایط زندگی در خارج از کشور لزوما نمی تواند باعث وجود این معضلات بشود.بنده خودم کسی را سراغ دارم که الان در دانشگاه کلگری کانادا مشغول تدریس می باشد و بسیار بسیار کم تحت تاثیر جامعه ی غربی شده است.

خیلی خیلی خوشحالم که پیغام بنده رو خوندید

رشته و دانشگاه

دوستان در باره نسل دومى ها كسى نظرى نداره؟
    مى خوام به مسائل اونا بپردازيم و بعد بريم سراغ راهكارها.

صفحه 1 از 74 123456789101151 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)