صفحه 13 از 74 نخستنخست ... 3456789101112131415161718192021222363 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 731

موضوع: تاثیرات روانی پدیده مهاجرت بر نسل اول و دوم مهاجران و مسئله بى هويتى

پیش فرض پاسخ : تاثیرات روانی پدیده مهاجرت بر نسل اول و دوم مهاجران و مسئله بى هويتى

به نظرم کسی که مهاجرت میکنه اگه قبلش خوب فکر کنه و برتری‌های فرهنگی کشور مقصد رو بپذیره نباید بعدش با مشکل مواجه بشه.
    این به معنی فراموشی هویت ایرانی نیست ولی باید پذیرفت که کهنگی و فرسودگی فرهنگ ایران یکی از عوامل مهاجرت هست.
    به نظرم بیشتر ماها به یه فرهنگ عادت میکنیم، تا اینکه اونو برتر ببینیم. برای همین هست که هر چه از سنین پایین مهاجرت شروع شه فرد راحتتر با محیط وقف پیدا میکنه.
    اندکی صبر سحر نزدیک است...

ApplyAbroad Guru marjanmohajer آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

پیش فرض پاسخ : تاثیرات روانی پدیده مهاجرت بر نسل اول و دوم مهاجران و مسئله بى هويتى

نقل قول نوشته اصلی توسط arash1718 نمایش پست ها
    به نظرم کسی که مهاجرت میکنه اگه قبلش خوب فکر کنه و برتری‌های فرهنگی کشور مقصد رو بپذیره نباید بعدش با مشکل مواجه بشه.
    این به معنی فراموشی هویت ایرانی نیست ولی باید پذیرفت که کهنگی و فرسودگی فرهنگ ایران یکی از عوامل مهاجرت هست.
    به نظرم بیشتر ماها به یه فرهنگ عادت میکنیم، تا اینکه اونو برتر ببینیم. برای همین هست که هر چه از سنین پایین مهاجرت شروع شه فرد راحتتر با محیط وقف پیدا میکنه.
    بله براي رها شدن از جمود فرهنگي بايد اين توان را داشت كه برتري ها را پذيرفت و به فرهنگ خودمان اضافه كرد.

دوستان اگه نظری دارید درباره اینکه چرا ایرانیهای خارج از کشور همدیگه روترغیب می کنند به دوری از هموطنانشون بگید لطفا .من که اگه جامعه شناس بودم حتما دربارش تحقیق مفصل میکردم اما فکر میکنم اگر هر کدوم از ما اینو درون خودمون ریشه یابی کنیم و مطرح کنیم با هم که چه فکری میکنیم که از هم فاصله میگیریم شاید موثر باشه اگه بگیم وقتی یه هموطن غریبه رو میبینیم چه افکاری از ذهنمون رد میشه که ممکنه باعث بشه با اکراه به نزدیک شدن باهاش فکر کنیم شاید کمک کنه بهمون
    ویرایش توسط maryam79 : November 12th, 2012 در ساعت 08:43 PM
    " به قلبت بگو ترس از رنج , از خود رنج بد تر است. و اینکه هیچ قلبی ,تا زمانیکه در جستجوی رویاهایش باشد , رنج نمیکشد چون هر لحظه جست و جو , لحظه ملاقات با خداوند و ابدیت است". "کیمیاگر" paulo coelho

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam79 نمایش پست ها
    دوستان اگه نظری دارید درباره اینکه چرا ایرانیهای خارج از کشور همدیگه روترغیب می کنند به دوری از هموطنانشون بگید لطفا .من که اگه جامعه شناس بودم حتما دربارش تحقیق مفصل میکردم اما فکر میکنم اگر هر کدوم از ما اینو درون خودمون ریشه یابی کنیم و مطرح کنیم با هم که چه فکری میکنیم که از هم فاصله میگیریم شاید موثر باشه اگه بگیم وقتی یه هموطن غریبه رو میبینیم چه افکاری از ذهنمون رد میشه که ممکنه باعث بشه با اکراه به نزدیک شدن باهاش فکر کنیم شاید کمک کنه بهمون
    البته موارد زیادی موثر میتونه باشه ولی همه این موارد از دید من قابل دسته‌بندی به گروه هستن:

1) ناهنجاری‌های فرهنگی
    متاسفانه ایران در این دوره از بسیاری از ناهنجاری‌های فرهنگی رنج میبره و علتش هم میتونه سلطه و دخالت انگلیس، روسیه، آمریکا و یا حتی حمله‌ی اعراب باشه. مردم هم دونسته یا ندونسته به این مشکلات دامن میزنن. وقتی شما تو ایران بین هم وطنانتون این همه ناهنجاری رو تجربه می‌کنید، خواه ناخواه تو ضمیر ناخداگاه شما دید منفی نسبت به ایرانی‌ها پیدا میشه. از بین بردن یا اصلاح این حس (حتی اگر این ناهنجاری‌ها در خارج از کشور وجود نداشته باشن) بسیار کار دشواری هست و تعجبی هم نداره وقتی از بین بردن عادت ‌ها ساده‌تری مثل جویدن ناخون اینقدر مشکله. کسانی که تو ایران کمتر از این ناهنجاری‌ها رنج یردن و زندگی بهتری داشتن معمولاً در خارج از کشور هم تعاملی راحتتر با ایرانی‌ها خواهند داشت.

2) پایه‌های وطن پرستی
    متاسفانه پایه‌های وطن پرستی بین ما یا بسیار ضعیف هست یا به نحو غلطی قوی هست و به عقیده‌ی من مهم‌ترین عاملش بی‌توجهی به این مسئله در دوران مدرسه و دانشگاست. دوران مدرسه مهمترین دوران در شکل‌گیری هویت و وطن‌پرستیه که تو نظام آموزش پرورش ما جاش رو به دین پرستی، تاریخ دیگر کشورها از جمله اعراب و بعضاً تبلیغ خرافات داده. و یکی از عواملی که ایرانیان متحد نیستن و از هم فرارین همین ریشه‌های ضعیف وطن‌پرستیه. تنها چیزی که میشه گفت همه توش نقطه‌ی اشتراک داریم ایرانی بودنه. حتی همین تبلیغات اسلامی هم به نحوی انجام شده که خوشبختانه یا بدبختانه تاثیر معکوس داشته و بسیاری دین گریز یا دین ستیز شدن.
    اندکی صبر سحر نزدیک است...

نمی گم همه، ولی اکثریت ایرانیها (چه داخل ایران و چه خارج از ایران) تابلوی متحرک همون فرهنگی هستن که (یا شاید بهتر باشه بگم "بی فرهنگی ای که") من نوعی دارم ازش فرار میکنم و میرم اون سر دنیا! نمیگم خود من هم بی عیب هستم، فقط فرق من اینه که میدونم فلان کار رو اشتباه انجام دادم و سعی دارم خودم رو درست کنم و تفییر بدم، ولی خیلیا نه تنها مشکلی با فرهنگ غلطشون ندارن، بلکه ازش احساس خوشحالی و زرنگی هم میکنن

مثال بارزش رو هم تو برنامه بفرمائید شام میتونید ببینید... شما یه بار نسخه ی انگلیسی این برنامه ببینید، همون انگلیسیهای خشک و خسیس! آدم واقعن شرمنده میشه!!

اما خدا رو شکر من توی این انجمن با آدمهایی برخورد کردم که امیدم رو به ایرانیهای خارج از ایران زنده کردن... به قول معروف Faith in humanity... Restored!

ApplyAbroad Guru marjanmohajer آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

منفعت طلبي و به فكر منافع خود بودن، تنها گليم خود را از آب بيرون كشيدن، صميميت بي حد و مرز و پا در حريم خصوصي يكديگر گذاشتن، بخل و حسد، اظهار نظر و تعيين تكليف كردن براي ديگري از مهمترين عواملي است كه ما را از هم دور كرده.

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

من دلیل اصلی رو نژادپرستی میدونم. هیمن که شما با یک نفر خارج کشو صرفا بر اساس ایرانی بودن رابطه برقرار می کنید و بعد به شدت میخوره تو ذوقتون رو من یه جور رابطه بر پایه ی نژاد پرستی میدونم.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

ApplyAbroad Guru

این تاپیک درباره دلایل ایجاد کلونی های ایرانی ها (که من بیشتر بهش میگم Cult ایرانی ها!) چند ماه پیش زده شد:

کلونی ایرانی - مزایا و معایب

اما چرا اکثرا ترغیب می کنند سراغ این کارها نریم؟ چون عملا خودشون می بینند بودن در این شبه Cult ها شاید در کوتاه مدت "باحال" باشه ولی در بلند مدت بیشتر براشون مضر بوده و افرادی که وارد این گروه ها نشدن چه از نظر درسی و چه از نظر اجتماعی/فرهنگی/زبان/... بیشتر پیشرفت کردند.

Member moein749 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ارشد مهندسي سيستمهاي انرژي

پیش فرض پاسخ : تاثیر فرهنگ و تمدن ایرانی بر روابط اجتماعی در جامعه غربی

خب مثل اینکه تایپک دوباره راه افتاد.
    حالا جدا یه سوال از جناب مدیر محترم و معزز جناب studentz ، چرا یه دفعه تایپکو قفل فرمودید؟ اگه جناب arash1718 و بعدش هم چند تن از دوستان من جمله من اعتراض نمی کردیم بازم اونو باز می کردین؟ یعنی تایپکو قفل کردین که همه پست 161 ببینن؟خداییش ها؟

و حالا یک سوال در چارچوب قوانین فروم و انجمن:

چرا ایرانیان خارج از کشور (چه دانشجو چه غیر دانشجو) در خارج حس نه چندان خوبی به یک هموطن دارند؟ (منظورم به همه نیست) آیا این موضوع به جمعیت ایرانی آن شهر نیز بستگی دارد؟ آیا این مساله فقط مختص ایرانیان است؟ آیا مثلا چینی های مهاجر در آمریکا نیز با یکدیگر همچین رفتاری دارند؟
    هيچوقت براي فعاليتي كه عاشقش هستيد، منتظر تحسين ديگران نباشيد و از چرنديات ديگران هم ناراحنت نشيد... اين افراد ممكن نزديكترين افراد خانواده باشند... خودتان باشيد

Senior Member mdemehri آواتار ها

پیش فرض پاسخ : تاثیر فرهنگ و تمدن ایرانی بر روابط اجتماعی در جامعه غربی

نقل قول نوشته اصلی توسط moein749 نمایش پست ها

و حالا یک سوال در چارچوب قوانین فروم و انجمن:

چرا ایرانیان خارج از کشور (چه دانشجو چه غیر دانشجو) در خارج حس نه چندان خوبی به یک هموطن دارند؟ (منظورم به همه نیست) آیا این موضوع به جمعیت ایرانی آن شهر نیز بستگی دارد؟ آیا این مساله فقط مختص ایرانیان است؟ آیا مثلا چینی های مهاجر در آمریکا نیز با یکدیگر همچین رفتاری دارند؟
    خدایی اینو منم خیلی تلاش کردم بفهمم ولی نشد! البته بعضیا هستن می گن عه ایرانیه حدیده تو دانشگاه بیا بریم ببینیم کاری از دستمون براش بر میاد... اما متاسفانه اکثر جامعه ی ایرانی خارج نشین می گن: اوه اوه ایرانیه؟ نری طرفشا! با خارجیا بگردی بهتره.
    من تو یه لباس فروشی نیمه وقت کار می کنم. خانومه با همراهش که اومدن ایرانی بود. منم متوجه شدم و فارسی راهنماییشون کردم خانومه با من انگلیسی حرف می زد با همراهش فارسی! اصلاً هم یه سلام فارسی به من نگفت ( خالا من با چه انگیره ای داشتم فارسی حرف می ردم خودمم نمی دونم !!!)
    یا به عینه دیدم تا می پرسن کارت چیه...می گه یه کاری می کنیم دیگه.... یعنی شما فضولی؟! می خوای بیا تو کاره من...یا میگن ما یه آب باریکه ای داریم خودمونم دارن بیرون می کنن یه عبارتی عمزاً بذارم ات اونجا باز شه!
    بیشتر می ترسن بقیه جاشون رو بگیرن...حس رقابت و چشم و هم چشمی اینجا هم هست ( ببخشید اینجوری می گم)
    به قول معروف همه کلاه خودشون رو نگه می دارن باد نبره....

حالا از اون طرف این چشم بادومی( چینی - کره ای - ژاپنی) رو آدم می بینه.... برای امتحانا که همشون یه آرشیو از سئوالای 100 سال پیش اون درس دارن که فقط بین خودشون می چرخه... یه جدید بیاد بینشون تا برای ماشین و کارو خونه پیدا نکنن و مطمئن نشن رو به راهه دست از سرش بر نمی دارن.... اصلاً عجیبن!

اگه یه کم ما ایرانیا عین اونا بودیم بهتر می شد :|
    وقتی یکی به سئوالتون جواب می ده از روی وظیفه نیست، از رو لطفه....اینو یاد بگیرید که تشکر کنید.... آفرین!
    از پاسخ به هر گونه سئوال شخصی معذوریم. حتی شما دوست عزیز

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)