صفحه 16 از 74 نخستنخست ... 6789101112131415161718192021222324252666 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 731

موضوع: تاثیرات روانی پدیده مهاجرت بر نسل اول و دوم مهاجران و مسئله بى هويتى

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : تاثیرات روانی پدیده مهاجرت بر نسل اول و دوم مهاجران و مسئله بى هويتى

حالا که بازار تجاب شخصی بازه اینم من بگم:
    نمی دونم همه جا همینه یا نه اما تا اونجا که من دیدم Drink نخوردن بین ایرانی های این ور یه جور بی کلاسیه! و هر چقدر هم بگی نمی خورم هی سعی می کنن توجیهت کنند که چیز بدی نیست،میگن اینجا نخوری تو جمعشون ایزوله میشی، شما فقط موقع درایو نخور و .... من اول فکر می کردم همه اینجا می خورن ا اما بعد دیدم که خود امریکایی ها درصد قابل توجهیشون نه مشروب می خورند و نه سیگاری هستن! خیلی از مکانهای عمومی و ادارت و دانشگاه و ... هم Smoke Free هستش اینجا.

من با یه دوست نیتیو رفتم رستوران و گارسون اومد و اسم چند تا درینک رو گفت و دوستم با تعجب گفت من بیست سالمه و طرف کلی معذرت خواهی کرد!!!
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : تاثیرات روانی پدیده مهاجرت بر نسل اول و دوم مهاجران و مسئله بى هويتى

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    نمی دونم همه جا همینه یا نه اما تا اونجا که من دیدم Drink نخوردن بین ایرانی های این ور یه جور بی کلاسیه! و هر چقدر هم بگی نمی خورم هی سعی می کنن توجیهت کنند که چیز بدی نیست،میگن اینجا نخوری تو جمعشون ایزوله میشی، شما فقط موقع درایو نخور و .... من اول فکر می کردم همه اینجا می خورن ا اما بعد دیدم که خود امریکایی ها درصد قابل توجهیشون نه مشروب می خورند و نه سیگاری هستن! خیلی از مکانهای عمومی و ادارت و دانشگاه و ... هم Smoke Free هستش اینجا.

من با یه دوست نیتیو رفتم رستوران و گارسون اومد و اسم چند تا درینک رو گفت و دوستم با تعجب گفت من بیست سالمه و طرف کلی معذرت خواهی کرد!!!
    این از اون جوگیری ها و افراط و تفریط های ایرانی است که من هم بارها دیدم. جالبه وقتی با دوستان اروپایی میریم پاب یا رستوران وقتی می فهمن من مشروب نمی خورم مورد تحسین قرار می گیرم ولی وقتی با ایرانی ها باشیم طوری برخورد می کنند که انگار از تمدن دور بودم یا هنوز در فرهنگ غربی جا نیفتادم.

Junior Member sarada آواتار ها

20 سال مگه سنش مجاز براي مشروب خوردن نيست؟ يادمه يه بار تو يه جمعي نشسته بوديم يه نفر هي ميگفت شما نميخوري؟ بخور بابا ...يكم بريزم؟ يه ذره؟ بي كلاسيه يكم نخوري حتي تيكه هايي كه ديگه جاش نيست... اخر رفيق ما بلند برگشت بهش گفت شما مثل اينكه تازه تشريف اوردي خارج نه؟ طرف پرسيد چطور مگه اونم گف از شوق و ذوقت معلومه !
    بنده خدا ديگه تا اخر حرف نزد ) متاسفانه چيزي كه گفتين خيلي درسته ادم اصلا احساس ازادي نداره بين ايرانيا . اين رفتارهم خيلي به نظرم آزار دهنده و بي ادبانه ست كه كسي بيشتر از يه بار به شما هر چيزي مثلا نوشيدني تعارف كنه و بعد شروع كنه به طرزاي مختلف مجبورت كردن كه بخوري! هم خودت از اون كار لذت نمبيري و هم طرف خيلي كوچيك كرده خودشو.

نقل قول نوشته اصلی توسط sarada نمایش پست ها
    20 سال مگه سنش مجاز براي مشروب خوردن نيست؟ يادمه يه بار تو يه جمعي نشسته بوديم يه نفر هي ميگفت شما نميخوري؟ بخور بابا ...يكم بريزم؟ يه ذره؟ بي كلاسيه يكم نخوري حتي تيكه هايي كه ديگه جاش نيست... اخر رفيق ما بلند برگشت بهش گفت شما مثل اينكه تازه تشريف اوردي خارج نه؟ طرف پرسيد چطور مگه اونم گف از شوق و ذوقت معلومه !
    بنده خدا ديگه تا اخر حرف نزد ) متاسفانه چيزي كه گفتين خيلي درسته ادم اصلا احساس ازادي نداره بين ايرانيا . اين رفتارهم خيلي به نظرم آزار دهنده و بي ادبانه ست كه كسي بيشتر از يه بار به شما هر چيزي مثلا نوشيدني تعارف كنه و بعد شروع كنه به طرزاي مختلف مجبورت كردن كه بخوري! هم خودت از اون كار لذت نمبيري و هم طرف خيلي كوچيك كرده خودشو.
    والا نمی دونم این دوست ما که با حالت عجیبی گفت I'm twenty!

جالبه عین همین ماجرا سر مسایل دینی هم هست. همونطور که می دونید تو آمریکا چیزی که زیاده کلیساست و خیلی ها اینجا به فرایض دینی شون عمل می کنن و براشون مهمه که تو مراسم آیینی مخصوصا یکشنبه ها شرکت کنند. (اگه اشتباه میگم جناب Mehrad تکذیب بفرمایند!)
    بین دانشجوهای خارجی هم عربها، ترک ها، بعضی هندی ها و نپالی ها.... عموما تا جایی که من دیدم قضیه ی نماز و مسجد براشون خیلی مهمه. خصوصا نماز جمعه رو امکان نداره miss کنن. یکی از بچه های عرب دپارتمان ما جلسه دفاعش رو به زور هم که شده لغو کرد چون روز جمعه ساعت 2 بود و دانشکده هم زیر بار رفت.
    خلاصه هر کی به دین خودشه اما شما کافیه تو جمع ایرانی بگین من دارم میرم نماز جمعه به فرض، مسخره ی عالم و آدم میشی!!!

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

نقل قول نوشته اصلی توسط sarada نمایش پست ها
    اینها همش ناشی از همون حسادت هست.. چون دیدن توانایی شما در مقاومت روی باورهاتون رو ندارند، چه جنبه مذهبی داشته باشه، چه جنبه سلامتی باشه... در تلویزیون موثع انتخابات امریکا، یک استادی رو از دانشگاه ملبورن اورده بودن حرف بزنه رشته America studies ،یک جایی رسید به شخصیت 2 تا کاندیدا، ترجمه جمله ایی رو که در مورد رامنی گفت این است :

" او انسان بسیار توانمند و سالمی است، نه مشروب می خورد و نه سیگار می کشد"
    که مجری و اینها کلی تحسین کردند.

درمورد ست مشروب هم در برخی ایالتهای امریکا زیر 21 سال ممنوع است

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

جالبه عین همین ماجرا سر مسایل دینی هم هست. همونطور که می دونید تو آمریکا چیزی که زیاده کلیساست و خیلی ها اینجا به فرایض دینی شون عمل می کنن و براشون مهمه که تو مراسم آیینی مخصوصا یکشنبه ها شرکت کنند. (اگه اشتباه میگم جناب Mehrad تکذیب بفرمایند!)
    بین دانشجوهای خارجی هم عربها، ترک ها، بعضی هندی ها و نپالی ها.... عموما تا جایی که من دیدم قضیه ی نماز و مسجد براشون خیلی مهمه. خصوصا نماز جمعه رو امکان نداره miss کنن. یکی از بچه های عرب دپارتمان ما جلسه دفاعش رو به زور هم که شده لغو کرد چون روز جمعه ساعت 2 بود و دانشکده هم زیر بار رفت.
    خلاصه هر کی به دین خودشه اما شما کافیه تو جمع ایرانی بگین من دارم میرم نماز جمعه به فرض، مسخره ی عالم و آدم میشی!!!
    دقیقا در دپارتمان ما هم یکی از بچه های لیبی بجای 1.5 ساعت دفاع براش 45 دقیقه گذاشتن چون گفته جمعه است و می خواد بره نماز... این کفار از خدا بی خبر! ارزش بیشتری برای اعتقادات دیگران قائل هستند تا ایرانیهای مثلا مسلمون دین گریز که فکر می کنند بی دینی یعنی تجدد !

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

من این بی هویتی رو به وفور دیدم! به وفور. بین مهاجرینی که می رن و وقتی برمی گردن 180 درجه عوض شدن! البته خودشون عوض شن به من وامثال من ربطی نداره این تهی بودنشون رو به دیگران قالب نکنند!
    رفتم سفارت ، یک خانوم و آقا ایرانی اونجا بودند. هنوز نه به داره نه به باره، دارن می رن سفر،آمریکا خانومه وقتی شنید من راجع به ویزای F2 سوال می پرسم که چطور می شه بعدا کسی بگیره، گفت دیگه این دوره زمونه واقعا اشتباهه جوونهایی مثل شما ازدواچ کنند! برید عشق کنید! صفا کنید! این خیلی قدیمی و از مد افتادست!! (احتمالا باید هرمافرودیت بشیم!)
    یا همون خانم و آقایی که احتمالا اینجا دادش بلنده از گیر دادنهای مرتبط با پوشش، اونجا هست یا وقتی برمی گرده دوست داره هر کی رو می بینه روبوسی کنه و اگر طرف اینکارو نکرد یک دین فروش متظاهر هست!!

راجع به مشروب هم همینطور، وقتی من نمیخورم در جمع بعضی از دوستان خارج رفته گناهکار جلوه داده می شدم!!بابا مشروب نمی خوره در بدترین حالتش چیزی شبیه دوغ، آب پرتقال نخوردنه!! اینقدر زننده است یعنی من مشروب نمیخورم؟!
    یا اولین خونواده هایی که پاشیده می شن من شنیدم خونواده های ایرانی هستند! خب البته گناهی هم ندارند از سنت و فرهنگ ایرانی چیزی جز دوغ کنار آبگوشت بزباش و سنگک برای ما ایرانی ها تو همین ایران باقی نگذاشتند!
    در ذهن روشنفکرنماهای ما، کسی خیام بخونه و مولوی رو دوست داشته باشه یک واپس گرا جلوه داده می شه یا اگر مثلا نهج البلاغه رو تو خونه یک ایرانی تحصیل کرده ببیند هر لقبی اعم از فناتیک و امل و چاپلوس و... رو بهش می دن. به جاش شما هویت کوندرا و مسخ کافکا رو بخون و یا کرش دیوید کراننبرگ رو نگاه کن ، اول و آخرش نفهم منظور طرف چیه بیا واسه بقیه الکی تعریف کن! البته منکر رمانها یا فیلمهای مدرن نیستم و اتفاقا یک عاشق سینه چاک بعضی هاشون هستم و منظورم اینه که از بعد روانشناسی مجموعه از کمپلکسها هستیم. گاهی اوقات در نهایت خود کم بینی و گاهی اوقات از فرط اعتماد به نفس به تحقیر بقیه دست می زنیم! رفتارهای بی هویت هم ریشه در این موضوع داره.
    ویرایش توسط shahrouz : November 21st, 2012 در ساعت 05:05 AM دلیل: س
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

نقل قول نوشته اصلی توسط farveh نمایش پست ها
    دقیقا در دپارتمان ما هم یکی از بچه های لیبی بجای 1.5 ساعت دفاع براش 45 دقیقه گذاشتن چون گفته جمعه است و می خواد بره نماز... این کفار از خدا بی خبر! ارزش بیشتری برای اعتقادات دیگران قائل هستند تا ایرانیهای مثلا مسلمون دین گریز که فکر می کنند بی دینی یعنی تجدد !
    جالبه من تو این مدت کم بارها ازم سوال شده (از طرف ملیتهای مختلفی که زیاد در مورد مسایل ایران و دین گریزی به وجود اطلاعات ندارن) که شما مگه اسم کشورتون جمهوری اسلامی ایران نیست، چرا این قدر لامذهبید!!! چرا دختراتون حجاب ندارن!

Junior Member sarada آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط farveh نمایش پست ها
    اینها همش ناشی از همون حسادت هست.. چون دیدن توانایی شما در مقاومت روی باورهاتون رو ندارند، چه جنبه مذهبی داشته باشه، چه جنبه سلامتی باشه... در تلویزیون موثع انتخابات امریکا، یک استادی رو از دانشگاه ملبورن اورده بودن حرف بزنه رشته America studies ،یک جایی رسید به شخصیت 2 تا کاندیدا، ترجمه جمله ایی رو که در مورد رامنی گفت این است :

" او انسان بسیار توانمند و سالمی است، نه مشروب می خورد و نه سیگار می کشد"
    که مجری و اینها کلی تحسین کردند.

درمورد ست مشروب هم در برخی ایالتهای امریکا زیر 21 سال ممنوع است

در مورد اعتقادات كه به هرصورتي باشه گل كاشتيم! يكي از دوستان بعد ٦ ماهي كه اومده بود تصميم گرفت حجابشو برداره . پيش ما كه تقريبا سه تا محجبه بوديم نشست و به شوخي گفت اره ديگه هوام كه داره گرم ميشه و مام گفتيم يه حركت انتحاري انجام بديم . يكي از دخترا برگشت گفت ميترسم هوا زيادي گرم شه ديگه. شما هم كه پايه... منظورم اينه كه از دو طرف داريم حال همو ميگيريم .
    هيچجوري هم نميتوني جوري باشي كه كسي پشتت حرف نزنه حالا كسي هم كه كمي مشروب ميخوره از چشم يه سري كافر از خدا بي خبر غرب زده ي وطن فروشه!! متاسفانه بايد سعي كرد اهميت نداد هرچند خيلي سخته

حالا با توجه به این بحثها یه اتفاق می افته و اونم تشکیل شدن Sub Circle های مختلف تو Circle ایرانی هاست!

Circle مذهبی ها
    Circle لا مذهبا
    Circle وطن پرستهای زرتشت گرا
    Circle وطن پرستهای اسلام گرا
    Circle بیگانه پرستها!!! (اونایی که کلا از ایران کندن اومدن بیرون!)

هر کردوم از این Circle ها هم ورژن سیاسی و غیر سیاسی هم دارن و بعضا هم بر علیه Circle سوم با هم ادغام میشن اما در حالت کلی اصل بر دوری Circle ها از همه چون اینجا حکومت و قانون دست یه عده دیگه ست و نهایت کار اینه که از کسی خوشت نیومد باهاش معاشرت نمیکنی!!! و معمولا شما این Circle رو با هم توی مراسم و یه جا پیدا نمی کنید. موقع بحث کردن هم تا جایی که توانش رو داشته اشن پوز همدیگه رو به خاک می مالند و سعی می کنن طرف مقابل رو خائن جلوه بدن!

ورژن خیلی خیلی خوشمزه ترش وقتیه که یه خارجی در جمعی که نماینده ی بیش از یه Circle اونجا حضور داره یه سوال در مورد ایران بپرسه. اونوقت هر طرف شروع میکنه به قالب کردن نظر Circle خودش و بعضا نظر شخصی و کار به جایی میریسه که طرف خارجی به غلط کردن میفته از سوالی که پرسیده!

و اینه که ایرانی ها تعدادشون از یه حد بیشتر باشه (بیشتر از 6-7 نفر) جزیره جزیره میشن و حال دیدن همدیگه رو ندارن. درست برعکس چینی هندی ها و جدیدا من دارم Super Circle های آسیای شرقی میبینم تو دانشگاهمون!
    ویرایش توسط pimi810 : November 21st, 2012 در ساعت 05:42 AM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)