صفحه 17 از 74 نخستنخست ... 78910111213141516171819202122232425262767 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 731

موضوع: تاثیرات روانی پدیده مهاجرت بر نسل اول و دوم مهاجران و مسئله بى هويتى

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

پیش فرض پاسخ : تاثیرات روانی پدیده مهاجرت بر نسل اول و دوم مهاجران و مسئله بى هويتى

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    جالبه من تو این مدت کم بارها ازم سوال شده (از طرف ملیتهای مختلفی که زیاد در مورد مسایل ایران و دین گریزی به وجود اطلاعات ندارن) که شما مگه اسم کشورتون جمهوری اسلامی ایران نیست، چرا این قدر لامذهبید!!! چرا دختراتون حجاب ندارن!
    از من و دوستم هم یکی پرسید.. البته نه اینطوری تند، گفت شما فردا میایید فستیوال؟ گفتیم کدوم فستیوال ؟ گفت فستیوال عید قربان.. اینجا همه مسلمونا جشن می گیرن مثل اینکه ، حتی استاد مسلمون هم داریم نیومد اون روز دانشگاه پشت دراشون زده بودند رفتیم فستوال ایدا ..( به عید قربان می گن "ایدا" )... ماها گفتیم " ما جشن نمی گیریم" کلی شاخ دراورد و همین حرفها شد "مگه شما مسلمون نیستید"... جواب دادیم " ما ایرانیها مسلمون هستیم اما اسلام رو گرفتیم، دین ایا و اجدادمون (زرتشتی) و سنتهای مربوط به اون رو هم حفظ کردیم ، یک جورایی اسلام رو ایرانیزه کردیم.. واسه همین با شماها فرق داریم"

این circle هایی که گفتی خیلی باحالن )
    در دانشکده ما کلا 5 تا ایرانی هست از 3 تا دپارتمان مختلف، افیسها جداست. اتقدر هم دانشگاه بزرگ و پراکنده است که باقی بچه ها رو نمی بینیم چون شنیدم برخی دپارتمانها ایرانی زیاد دارند.. خلاصه اصلا از این خبرا نیست. ) دلم واسه این کل کلا تنگ شده دوره ارشد داشتیم...

از شوخی گذشته مساله ما اینه که کسی نمی خواد حرف اون یکی رو قیول کنه .. چون بحث اعتقادات هست و از بچگی هم به ما گفتن اعتقادات در موردش نباید سوال بشه، شک بشه، بحث بشه... برای همین هر کسی به هرجی اعتقاد داره حاضر نیست حرف گروه دیگه رو بشنوه و فکر کنه و از عقلش استفاده کنه .

به قول یکی از استادا " من دارم paper رو که نوشتی judge میک نم نه شخصیتت رو " .. ما فکر می کنیم هر کسی انتقاد می کنه یه چهار ستون شخصیت و شکوت ما حمله کرده پس باید سپر بگیریم و از خودمون دفاع کنیم، دیگه گوش نمی دیدم چی می گه و فکر نمی کنیم.
    ویرایش توسط farveh : November 21st, 2012 در ساعت 06:24 AM

پیش فرض پاسخ : تاثیرات روانی پدیده مهاجرت بر نسل اول و دوم مهاجران و مسئله بى هويتى

این قضیه مشروب نخوردن رو من چون زیاد با ایرانی‌ها معاشرت نداشتم، اونایی هم که داشتم مثل خودم بودن، مشکلی نبوده برام
    اما موردی که 2-3 بار دیدم و دیگه رفته بود رو اعصابم، این دیده بوسی کردن موقع بهم رسیدن آدما بود
    استدلالشون هم اینه تو که حجاب نداری نباید واست مهم باشه!!!
    بابا! والا خارجی‌ها هم فقط با فامیل نزدیک یا دوستای خیلی صمیمیشون روبوسی می‌:کنن! با غریبه‌ها فقط دست می‌دن! اگه تونستی اینو به هموطن‌های روشنفکرمون حالی کنی! :|
    من که خودم کلن از روبوسی کردن با زن‌ها هم خوشم نمیاد! چه برسه به مردای هفت پشت غریبه!

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

درود

از یکی از دو طرف بوم افتادند دیگه. شاید چون شما خانوم هستید کمتر مشاهده می کنید. ولی بین خیلی از دوستای من مشروب نخوردن در حکم مبارزه با حاکم اسلامی!! __ هست! خدا اون روزو نیاره که حالا پاشی بری یک نماز جمعه ای ، نماز عیدی و... مواجب بگیر هم لقب میگیرم
    اگر روزی رسید که مردم ایران بدونند که حجاب داشتن و نداشتن، مشروب خوردن و نخوردن، نماز رفتن و نرفتن شخصی هست من بر می گردم همین ایران زندگی می کنم!
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

Senior Member mdemehri آواتار ها

تا به یکی می گیم مشروب نمی خوریم اینقدر مسخرمون می کنن.... نمی دونم چرا اینجوری هستن خیلیا...فکر می کنن هر کی خارج می ره باید مشروب بخوره یا لباس های آنچنانی بپوشه و خیلی چیزای دیگه...
    دات آدما همه جا یکیه...محیط فقط یه کم تاثیر گذاره.....
    وقتی یکی به سئوالتون جواب می ده از روی وظیفه نیست، از رو لطفه....اینو یاد بگیرید که تشکر کنید.... آفرین!
    از پاسخ به هر گونه سئوال شخصی معذوریم. حتی شما دوست عزیز

نقل قول نوشته اصلی توسط mdemehri نمایش پست ها
    تا به یکی می گیم مشروب نمی خوریم اینقدر مسخرمون می کنن.... نمی دونم چرا اینجوری هستن خیلیا...فکر می کنن هر کی خارج می ره باید مشروب بخوره یا لباس های آنچنانی بپوشه و خیلی چیزای دیگه...
    دات آدما همه جا یکیه...محیط فقط یه کم تاثیر گذاره.....
    خب ایران هم همینه، من کشتم خودم رو که بخور و بکش بشم نشد، سخته واسم سیگار یا قلیون کشیدن یا انواع مشروبات رو خوردن، هیچ لذتی واسم نداره، به شدت هم توسط بعضی از رفیق نماها ملقب میشم به " بچه "، " تیریپ مثبت " ، حالا یکی بیاد به اینا حالی کنه آقا نمیتونم! مگه میفهمن؟!
    کلا مشکل بنیادی تر از جوگیر شدن هست!
    ویرایش توسط studentz : November 22nd, 2012 در ساعت 09:48 PM

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط salazar716 نمایش پست ها

در مورد مشروب و سیگار و اینا خب ایران هم همینه، من کشتم خودم رو که بخور و بکش بشم نشد، سخته واسم سیگار یا قلیون کشیدن یا انواع مشروبات رو خوردن، هیچ لذتی واسم نداره، به شدت هم توسط بعضی از رفیق نماها ملقب میشم به " بچه "، " تیریپ مثبت " ، حالا یکی بیاد به اینا حالی کنه آقا نمیتونم! مگه میفهمن؟!
    درود دوست گلم. خب البته اینطوری ها هم نیستا. اینکه چطورمیشه فهیمد طرف ادای مسلمون بودنو در میاره یا نمیاره رو به این دقت نمیشه فهمید!

فلسفه نماز خوندن و ... قبل از تشکیل نطفه اون بعضی ها وجود داشته! عاشورا و محرم و ملت نماز خون هم ایضا!! قرار نیست چون بعضی ها سواستفاده کردند از یک چیزی اصل اون چیز مسخره بشه.
    اتفاقا اون بعضی ها باعث شدند که اینطور مسائل به قهقرا بره وتعداد افراد بسیار کمی درگیر مسائل مذهبی بشن. قدیمیها از ازدحام مساجد تعریف میکنند! به هر حال اینطورقضاوت کردن اصلا درست نیست! مذهبی ترین قشر جامعه ایران، کسایی هستند که هرگز پیشرفتی نکردند! ولی ایماننشون رو تف هم نکردند! اتفاقا بیشترین پیشرفتها در این کشور رو امثال خاوری و x ,و y کردند که وارد زندگی شخصی اونها بشید نماز که هیچ، به راحتی استخر شنای مختلط و سرو مشروب و پارتی مختلط و... رو میبینید. بزرگترین دلال موبایل ایران کسی هست که اکثر مجالس عروسی و...اونها رو طبق نظر کسایی که شرکت کردند شما از نظر پوشش مهمانان فقط می تونید با برخی از پارتی های خارج کشور مقایسه کنید! من دو سه نمونه شون رو از نزدیک می شناسم که تفاوت فاحشی بین اونچه نشان می دهند و حقیقت خونواده اونها وجود داره! یکیشون رئیس یکی از فدراسیوننهاست یکی دیگر معاون یکی از بانکها. اگر خواستید به اسم خدمتتون معرفی کنم پیام خصوصی بدید.
    کلا اینطور قضاوت کردن درست نیست! این آمار هم درست نیست! فکرمی کنم با کسایی که واقعا مذهبی بودند برخورد نکردید وگرنه اینقدر ناعادلانه زیر سوال نمی بردینشون دوست گلم. اصلا اینجا بحث مذهبی نمی خوام راه بندازم چون جاش نیست.ولی خب اکثرشون به ریال ریال پولی که میارن فکر می کنند و دقت می کنند. به شدت سختی می کشند و علی رغم اتفاقات تلخی که براشون افتاده سعی می کنند بین بعضی ها و اصل ایمانشون تفاوت قائل بشن.
    ویرایش توسط studentz : November 22nd, 2012 در ساعت 09:49 PM دلیل: نقل قول
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz نمایش پست ها
    درود دوست گلم. خب البته اینطوری ها هم نیستا. اینکه چطورمیشه فهیمد طرف ادای مسلمون بودنو در میاره یا نمیاره رو به این دقت نمیشه فهمید!

فلسفه نماز خوندن و ... قبل از تشکیل نطفه اون بعضی ها وجود داشته! عاشورا و محرم و ملت نماز خون هم ایضا!! قرار نیست چون بعضی ها سواستفاده کردند از یک چیزی اصل اون چیز مسخره بشه.
    اتفاقا اون بعضی ها باعث شدند که اینطور مسائل به قهقرا بره وتعداد افراد بسیار کمی درگیر مسائل مذهبی بشن. قدیمیها از ازدحام مساجد تعریف میکنند! به هر حال اینطورقضاوت کردن اصلا درست نیست! کلا اینطور قضاوت کردن درست نیست! این آمار هم درست نیست! فکرمی کنم با کسایی که واقعا مذهبی بودند برخورد نکردید وگرنه اینقدر ناعادلانه زیر سوال نمی بردینشون دوست گلم. اصلا اینجا بحث مذهبی نمی خوام راه بندازم چون جاش نیست.ولی خب اکثرشون به ریال ریال پولی که میارن فکر می کنند و دقت می کنند. به شدت سختی می کشند و علی رغم اتفاقات تلخی که براشون افتاده سعی می کنند بین بعضی ها و اصل ایمانشون تفاوت قائل بشن.
    من تو دانشگاه زیاد از این مذهبی های واقعی دیدم، تو آشنایان هم زیاد هستن، همشون طرفدار بعضیان، همشون! به واسطه ی همین حرکات - که واقعا از روی اعتقادشونه نه ادا بازی - میتونن فرصت هایی رو داشته باشن که من و شما نمیتونیم. من کاری به مذهبی بودنشون ندارم ولی اینکه طرفدار بعضیان خب باعث میشه بهانه برای مسخره کردن رو بدن دست من، که بگم نمیفهمن و ذهنشون بسته اس.
    بهتره ادامه ندیم!

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه

حق می دم بهتون اما من می گم اینها نباید باعث این قضیه . بعدش یک سری به بالای خط پارک وی بزنید ببینید خونواده ها اکثرا مذهبین یا غیر مذهبی!

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط salazar716 نمایش پست ها
    من تو دانشگاه زیاد از این مذهبی های واقعی دیدم، تو آشنایان هم زیاد هستن، همشون طرفدار بعضیان، همشون! به واسطه ی همین حرکات - که واقعا از روی اعتقادشونه نه ادا بازی - میتونن فرصت هایی رو داشته باشن که من و شما نمیتونیم. من کاری به مذهبی بودنشون ندارم ولی اینکه طرفدار بعضیان خب باعث میشه بهانه برای مسخره کردن رو بدن دست من، که بگم نمیفهمن و ذهنشون بسته اس.
    بهتره ادامه ندیم!
    اینکه کسی طرفدار کسی باشه ایرادی داره؟ در تمام دنیا رایجه و مشکلی هم نداره و فکر میکنم ایراد از شماست که فکر میکنید میتونید مسخره کنید. کی به شما حق داده کسی رو به خاطر اعتقاداتش مسخره کنید؟ خوبه اونها هم شما رو به خاطر نظراتتون مسخره کنند؟ عیسی به دین خود موسی به دین خود. در همون غرب هم یکی آبشخور فکریش "جان لاک" "منتسکیو" "میشل فوکو" و... هست یکی دیگه میره توی طیف "هابرماس" و فلسفه انتقادی که شدیدا به دنبال نقد کردن اونهاست .کسی هم مسخره نمیشه این وسط.
    چقدر بحث در فروم فرهنگ و ... شد که دوستان. عزیزان. سروران گرانقدر. آخه اعتقادات هر فرد به خودش مربوطه. چه مذهبی چه غیر مذهبی. به من و شما چه ربطی داره و چرا خودمون رو محق میدونیم به مسخره! کردن دیگران. ساخت ذهنی هر فرد برگرفته از آرمان ها. اعتقادات. محیط رشد یافتگی فکری. تببین شرایط آینده برای خود و در اشل بزرگتر اجتماع. و.... هست.
    مثلا شما همین جامعه آمریکا رو در نظر بگیرید. به قول دکتر ایزدی تیم جرج بوش دقیقا بدل طیف انصار حزب الله در ایرانه یعنی همین ادبیات. همین راهکارها و آمال و آرزوها فقط در بعد مسیحی. اگر به واژگان به کار رفته در ادبیاتشون نگاه کنید دقیق تر متوجه میشید(محور شرارت بدل همون عبارت معروف شیطان بزرگ هست.بسط ارزشهای لیبرال و زندگی آمریکایی دقیقا مصداق ایرانیش صدور ارزشها و ... هست). یعنی در جوامع برآمده در مدرنیسم اینکه هردو طیف حیات اجتماعی داشته باشند بدون مسخره شدن و ... کاملا بنیادی پذیرفته شده هست.
    مشکل "ما" اینه که فکر میکنیم هر فکری داریم وظیفه داریم اونو به همه تعمیم بدیم و به همه بدنه اجتماعی بسطش بدیم و "تنها" مسیر صحیح رو ما داریم میریم. و متاسفانه هم در طیف مذهبی و هم غیر ذهبی کاملا هویداست.

نقل قول نوشته اصلی توسط rahi2012 نمایش پست ها
    اینکه کسی طرفدار کسی باشه ایرادی داره؟ در تمام دنیا رایجه و مشکلی هم نداره و فکر میکنم ایراد از شماست که فکر میکنید میتونید مسخره کنید. کی به شما حق داده کسی رو به خاطر اعتقاداتش مسخره کنید؟ خوبه اونها هم شما رو به خاطر نظراتتون مسخره کنند؟ عیسی به دین خود موسی به دین خود. در همون غرب هم یکی آبشخور فکریش "جان لاک" "منتسکیو" "میشل فوکو" و... هست یکی دیگه میره توی طیف "هابرماس" و فلسفه انتقادی که شدیدا به دنبال نقد کردن اونهاست .کسی هم مسخره نمیشه این وسط.
    چقدر بحث در فروم فرهنگ و ... شد که دوستان. عزیزان. سروران گرانقدر. آخه اعتقادات هر فرد به خودش مربوطه. چه مذهبی چه غیر مذهبی. به من و شما چه ربطی داره و چرا خودمون رو محق میدونیم به مسخره! کردن دیگران. ساخت ذهنی هر فرد برگرفته از آرمان ها. اعتقادات. محیط رشد یافتگی فکری. تببین شرایط آینده برای خود و در اشل بزرگتر اجتماع. و.... هست.
    مثلا شما همین جامعه آمریکا رو در نظر بگیرید. به قول دکتر ایزدی تیم جرج بوش دقیقا بدل طیف انصار حزب الله در ایرانه یعنی همین ادبیات. همین راهکارها و آمال و آرزوها فقط در بعد مسیحی. اگر به واژگان به کار رفته در ادبیاتشون نگاه کنید دقیق تر متوجه میشید(محور شرارت بدل همون عبارت معروف شیطان بزرگ هست.بسط ارزشهای لیبرال و زندگی آمریکایی دقیقا مصداق ایرانیش صدور ارزشها و ... هست). یعنی در جوامع برآمده در مدرنیسم اینکه هردو طیف حیات اجتماعی داشته باشند بدون مسخره شدن و ... کاملا بنیادی پذیرفته شده هست.
    مشکل "ما" اینه که فکر میکنیم هر فکری داریم وظیفه داریم اونو به همه تعمیم بدیم و به همه بدنه اجتماعی بسطش بدیم و "تنها" مسیر صحیح رو ما داریم میریم. و متاسفانه هم در طیف مذهبی و هم غیر ذهبی کاملا هویداست.
    دستی رو بکش با هم بریم!
    الان یکی بیاد از هیتلر طرفداری بکنه میگی به به؟! تعمیم بده خودت.
    اینم بگم من تا الان نشده اندیشه ام رو بخوام به دیگران حتی توضیح بدم چه برسه تحمیل کنم و تعمیم بدم و...!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)