صفحه 52 از 74 نخستنخست ... 2424344454647484950515253545556575859606162 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 511 تا 520 , از مجموع 731

موضوع: تاثیرات روانی پدیده مهاجرت بر نسل اول و دوم مهاجران و مسئله بى هويتى

Senior Member blur آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Horticulture-Medicinal Plants (Urmia University)

پیش فرض پاسخ : تاثیرات روانی پدیده مهاجرت بر نسل اول و دوم مهاجران و مسئله بى هويتى

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    بله متوجه هستم که ناچار شدید از لغت "توحیدی" و "قابل احترام" اجتناب کنید. بهمین نحو، یک مسیحی هم نمیتواند اسلام را یک مذهب واقعی و توحیدی و قابل احترام بداند ولو اینکه به افراد مسلمان احترام بگذارد. واقعی و قابل احترام دانستن اسلام با اصول مذهب او در تضاد خواهد بود. وانگهی چرا فقط اسلام و مسیحیت؟ چند وقت پیش یکنفر مذهبی را پایه ریزی کرد بنام Church of the flying spagetti monster یا آیین اعتقاد به هیولای اسپاگتی پرنده! کلی هم پیرو دارد وتقاضای recognition رسمی هم کرده است. اصولا هدف ایشان هم همین بود که نشان دهد اگر قرار باشد برای عقاید مذهبی احترام ویژه و امتیاز جداگانه ای باز کنیم، هر نوع عقیده ای میتواند خود را یک مذهب جدید بداند. نظرتان چیست آیا باید از گفتن هر نکته منفی نسبت به این مذهب خودداری کرد؟

http://www.venganza.org
    قلوب عزیز شما بسیار سعی میکنید که من این حرفو بگم که به عقیده مذهبی دیگه ای احترام نمیذارم. چرا به نظر من بهائیت هم "قابل احترام" هست. ولی فکر میکنم "توحیدی" تعریف مشخصی داره و فقط اسلام مذهب توحیدی نیست که مثلا من سنگشو به سینه بزنم. تا زمانی که یک عقیده مغایر انسانیت و اخلاق نباشه من بهش احترام میذارم. شک نکنید!تفاوت عقیده رو تحمل میکنم تا جایی که عقایدم مورد توهین و تمسخر واقع بشن. حتی همین اعتقاد هیولای اسپاگتیپرنده هم محترمه گرچه خب بعنوان دین قبول نمیکنم. چون تعریف "دین " فکر میکنم چیز دیگری ست و هرنوع عقیده ای نمیتواند خودش را یه مذهب یا دین جدید بداند چون یک دین حول محور اعتقاد به خدا یا بعبارت ساده تر موجودی قابل پرستش شکل می گیرد، نه اسپاگتی!
    ویرایش توسط blur : December 2nd, 2012 در ساعت 03:10 AM
    اگر آهسته از بال اين دره‌ی برهنه بر پنجه‌ی پا بگذريم،
    می‌بينی که همه‌ی چکاوک‌ها با دو چشم بسته می‌خوانند،
    پس بی‌جهت به هر شب تاريک شک مکن!
    گاه با پلک بسته هم می‌توان از پل به چشمه رسيد. س.ع صالحی

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

پیش فرض پاسخ : تاثیرات روانی پدیده مهاجرت بر نسل اول و دوم مهاجران و مسئله بى هويتى

هندوها عقیده دارند که شستشو با ادرار گاو مقدس باعث تلطیف و تزکیه روح می شود. این عقیده را چطور رد می کنید؟
    درود
    این عقیده متفاوت از مسائلی بودند که من بیان کردم. این چیزی شبیه اعتقاد به شفا دادن امامزاده هاست که متحجرین در ایران هم به دنبال آن هستند.
    . اصولا در مورد چنین سوالی ، پاسخی داده می شود که این گاو چه چیز مقدسی دارد؟ گاوی که من سرش را بیخ به بیخ ببرم توان مقابله ندارد چه تقدس و قدرتی دارد؟
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz نمایش پست ها
    درود
    این عقیده متفاوت از مسائلی بودند که من بیان کردم. این چیزی شبیه اعتقاد به شفا دادن امامزاده هاست که متحجرین در ایران هم به دنبال آن هستند.
    . اصولا در مورد چنین سوالی ، پاسخی داده می شود که این گاو چه چیز مقدسی دارد؟ گاوی که من سرش را بیخ به بیخ ببرم توان مقابله ندارد چه تقدس و قدرتی دارد؟
    نه دوست عزیز در نظر کسی که مذهبی نباشد اصول و مبانی مذهب هم در همین رده است. مثل اینست که بگوییم رکوع و سجود رفتن چه چیز مقدسی دارد و چگونه به سعادت کمک میکند. هر جوابی که شما بدهید آن هندو هم میتواند بدهد. مشکل اینست که هر کسی فکرمیکند مذهب خودش منطقی تراز مذاهب دیگر است!

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط blur نمایش پست ها
    قلوب عزیز شما بسیار سعی میکنید که من این حرفو بگم که به عقیده مذهبی دیگه ای احترام نمیذارم. چرا به نظر من بهائیت هم "قابل احترام" هست. ولی فکر میکنم "توحیدی" تعریف مشخصی داره و فقط اسلام مذهب توحیدی نیست که مثلا من سنگشو به سینه بزنم. تا زمانی که یک عقیده مغایر انسانیت و اخلاق نباشه من بهش احترام میذارم.
    نکته کلیدیی را فرمودید. پس اگر یکنفر عقیده ای را خلاف انسانیت دانست نباید به آن احترام بگذارد، درست است؟ بنابراین انتقادی نیست از اینکه یک فرد غیرمذهبی که فرضا مذهب را خلاف انسانیت بداند و به آن احترام نگذارد؟

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه

من مثالهایی از جنسی نزدم که در آن تقدس گرایی باشد. نماز خواندن نتیجه اعتقاد داشتن به خدایی است که یک مسلمان باور دارد که " قدرت دارد""عالم است" برحق هست " و... یعنی نتیجه یک کنش هستت.در کل قرآن یک خط در مورد کیفیت نماز نیامده است. حتی یک خط!!
    تنها گفته شده است خدایی را که چیزهایی می داند که شما نمی دانید را فراوان یاد کنید ولو به نماز و.. کیفیت نماز و رکوع و سجودو... مسائلی است که اصل مذهب نیستند.

مطالب بسیاری است که بشر به آنها پاسخ داده است یا اصلا در توان پاسخگویی به آنها هست. ولی کرمی را که دو بعد می بیند امکان نظر خواهی و پیشرفت در سه بعد را به صورت ذاتی ندارد. انسانی که خارج از محدوده مکان و زمان نمی شود و ابزارش همین مکان و زمان است محال است در مورد چیزهایی فراتر از این 4 بعد مکان و زمان پاسخی داده باشد. نه در حال حاضر نه در آینده.

دو سوال کردم ممنون می شوم پاسخ دهید. بدون عقاید مذهبی، چه دلیل عقلانی برای رعایت مسائل اخلاقی وجود دارد؟ اگر بدانم هرگز لو نمی روم چرا دزدی نکنم؟ آبروی کسی را نبرم؟ دروغ نگویم؟ و....
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...

اگر اینطوری است که خب حداقل آن گاو شیر میدهد و برای بشر مفید است و می شود از مدفوعش کود درست کرد و غیره. خدای اسلام به چه درد می خورد؟ قرآنش را این همه جا آتش زدند چه دفاعی کرد؟ حداقل آن گاو را طرفش بروی یک شاخی لگدی چیزی می زند. پس طبق این ادعا خدای اسلام خیلی موهومی تر و به درد نخورتر از گاو است. یادم میاید در کتاب های دبستان دلیلی که از زبان حضرت ابراهیم برای رد بت پرستی آورده می شود همین بود که با تبر بت بزرگ را می شکند می گوید دیدید از خودش هیچ دفاعی نکرد! خب نابغه قرآن را هم آتش بزنی آن خدایش هیچ کاری نمی کند طرفدارانش شاید بریزند یک جایی را آتش بزنند و سفیر یک کشور دیگر را بکشند ولی خود آن خدا یا کتابش کاری نمی کند. آن گاو و موش حداقل یک شاخی صدایی ونگی می کنند.

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نکته کلیدیی را فرمودید. پس اگر یکنفر عقیده ای را خلاف انسانیت دانست نباید به آن احترام بگذارد، درست است؟ بنابراین انتقادی نیست از اینکه یک فرد غیرمذهبی که فرضا مذهب را خلاف انسانیت بداند و به آن احترام نگذارد؟
    بله. با این رویکردی که شما فرمودید دلیلی برای احترام گذاشتن به عقاید وجود ندارد. ولی بایستی دید آیا کسی که مثلا حجاب را عقیده ی پوسیده ای می داند می تواند تحمل کند که کسی یک فرد بدحجاب را (خدای ناکرده) مشکل دار بداند و این را بیان کند؟

Senior Member blur آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Horticulture-Medicinal Plants (Urmia University)

مساله اینه که واقعا تعریف درستی از انسانیت این وسط هست یا صرفا بخاطر اعتراف گیری از بنده هست که برا عقاید دیگه احترام قائل نیستم! اتفاقا تعریف انسانیت این مبحثو دور میزنه و به جای اولش برمیگردونه به زیبایی انسانیت بزرگترین جزء ش همین حق حیات قائل شدن و احترام به عقاید و انسان های دیگه ست. بنابراین عقیده نئونازیسم نمیتونه از من احترام بخواد به دلیل ساده اینکه خودش کاملا خارج از انسانیته و برا دیگران کلا حق حیات قائل نیست. بنابراین دلیل اون فرد غیرمذهبی چیست که من مسلمون اعتقادم خلاف انسانیته وقتی براش احترام قائلم؟
    اگر آهسته از بال اين دره‌ی برهنه بر پنجه‌ی پا بگذريم،
    می‌بينی که همه‌ی چکاوک‌ها با دو چشم بسته می‌خوانند،
    پس بی‌جهت به هر شب تاريک شک مکن!
    گاه با پلک بسته هم می‌توان از پل به چشمه رسيد. س.ع صالحی

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه

اینجا کسی در صدد اثبات عقیده یا رد عقیده دیگری نیست. به موضوع بحث هم خیلی مرتبط نیست ولی خب:
    نقل قول نوشته اصلی توسط davi johnes نمایش پست ها
    اگر اینطوری است که خب حداقل آن گاو شیر میدهد و برای بشر مفید است و می شود از مدفوعش کود درست کرد و غیره. خدای اسلام به چه درد می خورد؟ قرآنش را این همه جا آتش زدند چه دفاعی کرد؟ حداقل آن گاو را طرفش بروی یک شاخی لگدی چیزی می زند. پس طبق این ادعا خدای اسلام خیلی موهومی تر و به درد نخورتر از گاو است. یادم میاید در کتاب های دبستان دلیلی که از زبان حضرت ابراهیم برای رد بت پرستی آورده می شود همین بود که با تبر بت بزرگ را می شکند می گوید دیدید از خودش هیچ دفاعی نکرد! خب نابغه قرآن را هم آتش بزنی آن خدایش هیچ کاری نمی کند طرفدارانش شاید بریزند یک جایی را آتش بزنند و سفیر یک کشور دیگر را بکشند ولی خود آن خدا یا کتابش کاری نمی کند. آن گاو و موش حداقل یک شاخی صدایی ونگی می کنند.
    پاسخ این است که اصولا خدای اسلام، را بایستی چیزی فراتر از مکان وزمان درنظر بگیرید و بنابراین پاسخی فراتر از مکان و زمان ممکن است داده شود. اینکه پاسخی را در آن شرایط نمی دهد دلیلی ندارد که پاسخی را نمی تواند بدهد. یعنی باید به کنه عقاید وارد شوید بدانید منظورشان از خدا چیست تا بعد پاسخ بگیرید. یعنی باید یک لحظه هم که شده دید تحقیر امیز را بردارید بروید کتابی که خود مسلمانان میخوانند را بخوانید منظورشان را متوجه می شوید. سنتهایی را که ذکر شده متوجه میشوید. قرآن را به صرف وجودی چند حرف بر روی کتاب نمی توان مقدس دانست. مسئله آنجاست که آنجا مقدس می شود که به طور مثال همانطور که گفته خودش یا حافظ خودش (همان خدا) ،خودش (قرآن )را حفظ می کند. منظور از حفظ قرآن امکان آتش گرفتن و نگرفتن چند برگه کاغذ پاره نیست. محال بودن امکان تحریف در آیه هایش هست. قرآنی که صدها سال پیش وجود دشته همانی است که الان وجود دارد واکثریت مسلمانان نیز به آن رجوع میکنند. انجیل دومین کتابی که مقدس خوانده می شود چنان دچار تحریف و چندگانگی شده است (یوحنا و متی ....) که شما را متوجه تقدس می کنند.

منظورم از توانایی حفظ این است نه حفظ برگه های کاغذ!
    مسئله بعدی این است که حتی یکی از آیات قرآن به طور کامل زیر سوال نرفته اند. حتی توسط عقل و علم بشری. اگر مثالی دارید ذکر کنید.

نماز خواندن نتیجه اعتقاد داشتن به خدایی است که یک مسلمان باور دارد که " قدرت دارد""عالم است" برحق هست " و...
    اینها همه اش موهومی است یعنی یک چیز موهومی را متصور می شوند بعد می گویند عالم است قادر است جبار است و خیلی چیزهای دیگر هر چه صفت هست را در حد اعلا به آن می دهند که می شود به خیلی خداهای دیگر هم داد. مطمئن باشید مطمئن باشید مطمئن باشید اگر یکی از این مذاهب می دانست که می تواند آن یکی ها را با دلیل و برهان رد کند در کشورش و حوزه های دینی اش یا کلیسایش یا هر چیز دیگرش کرسی های آزاد اندیشی می گذاشت و در مورد آن صحبت می کردند. ولی چون هیچکدام این توانایی را ندارند فقط آن را مقدس می کنند و هزینه های حرف زدن در مورد آن را بالا می برند. همین اسلام که شما می گویید برایش ارتداد را ساخته اند که اگر کسی از آن خارج شد و علیه اش تبلیغ کرد بروند به سوی بهشت هدایتش کنند. یعنی مسیر انتقاد را می بندند. یا مثلا وقی فیلم می سازند که پیامبر این دین چند تا زن داشته و بعضی از آنها سنین بسیار کمی داشته اند که منطبق بر تاریخ عرب و اسلامشان است باز هم بر افروخته می شوند و می ریزیند این طرف و آنطرف را داغان می کنند.

در حال حاضر تنها طرز فکر و سیستمی که اجازه داده بقیه در آن آزادانه نقد و گفتگو کنند خود همین لیبرال دموکراسی بوده که حتی آن مذهبی اش هم که در آن رفته می گوید من وارد خانه خودم شده ام. خب مرد حسابی چرا آنجایی که همه مثل خودت مسلمان بودند خانه خودت نبود؟ آنجا چون به همه آزادی داده اند و شما هم یکی از آنها برایت لذت بخش است و همکیشان خود شما که شما می خواهید با تبلیغ ذهنیت مردم آن کشور را نسبت به آنها عوض کنید در کشورهایشان چه گلی به سر دیگر مسلمان ها زده اند که شما می خواهید وجهه آنها را بهتر کنید؟ اینکه شما از آنجا خوشتان می آید به خاطر وجود همین آزادی و لیبرال دموکراسی است پس بهتر است تبلیغ همان را بکنید اگر قرار باشد تبلیغ یک مذهب را بکنید خب در بهترین حالتش همه آمریکایی ها را مسلمان می کنید می شود یک جایی مثل افغانستان و عربستان. همه با حجاب می روند و می آیند و هر کس حرف بزند شلاقش می زنند و بگیر برو جلو آنوقت از آنجا هم می خواهید خارج شوید بروید آلمان!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)