صفحه 68 از 74 نخستنخست ... 185859606162636465666768697071727374 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 671 تا 680 , از مجموع 731

موضوع: تاثیرات روانی پدیده مهاجرت بر نسل اول و دوم مهاجران و مسئله بى هويتى

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : تاثیرات روانی پدیده مهاجرت بر نسل اول و دوم مهاجران و مسئله بى هويتى

نقل قول نوشته اصلی توسط moein749 نمایش پست ها
    مهرداد عزیز شما درست میگی ولی ببین خودت داری میگی زندگی آروم و بی درد سر. تصور نمی کنم کسی (دارم در مورد انسان های سکولار صحبت میکنم نه کسایی که میخوان عقاید مذهبی خودشون رو به بقیه تحمیل کنن ) در جوامع و حکومت های دموکراتیک به زندگی شخصی کسی کار داشته باشه، مثلا من مسلمان میخوام قرآن بخونم، نماز بخونم، روزه بگیرم، و ... ، دولت به من میگه نه تو نمار نخون یا قرآن نخون؟ فکر نمیکنم همچین مساله ای وجود داشه باشه، البته قبول دارم در مورد حجاب سخت گیری هست ولی اونقدر نیست که آدم به گروه های افراطی رو بیاره، اون مساله مناره هم که گفتی واقعا جای تاسف داره، سوییس بود نه؟ یه بار یکی از بچه ها تو انجمن سوییس در مورد نمازخانه دانشگاه EPFL لوزان گفت که خیلی شیکه و تمیز و خیلی با کلاسه!
    البته این برخورد پلیس با بعضی مذهبیون که شما میگی باعث تغییر یک مذهبی معتدل به افراطی میشه، در بعضی مواقع قابل درکه، مثلا: یکی از آشناهای ما رفته بوده سوئد تو یک مجتمع آپارتمانی سفره ابوالفضل راه انداخته بوده بعد همسایه زنگ زدن پلیس اومدن جمعشون کردن، بعد اومده بود ایران و شاکی بود که غرب اصلا ازادی دینی نداره و ...!!!
    من نظرم به شخصه اینه که دین و مذهب مساله ای شخصی است و دولت های جهان حق دخالت در آن و منع فرد از انجام آن کارها را ندارد و دولت ها نیز باید نیازهای دینی افراد مانند مسجد، کلیسا، آتشکده و ... را فراهم نمایند. حالا اگر دولتی کوتاهی کرد و برخورد ناشایستی انجام داد دلیل تمیشه که ملت برن بچسبن به القاعده! خداوند به انسان عقل داده و قوه تفکر داده که فکر کند و بعد تصمیم بگیرد، اون ایمن الظواهری که شما می فرمایید مسلما ریشه هایی از افراطی گری رو در وجودش داشته و بالاخره یک روزی تحت هر شرایطی میشده یک آدم افراطی که الانم شده رییس القاعده دیگه! اگه این آدم در جهت عقل و البته جلوه های زیبا همان دین حرکت میکرد الان دستور کشتن افراد بیگناه رو در افغانستان و پاکستان و یمن نمیداد. این حرف هم بیشتر بهانه ای است برای افرادی که میخوان یک اشکال در سیستم غرب پیدا کنند و برن بشن طالبان و فرداش تو مترو پاریس بمب بذارن که آی ما در قلب دشمن نقوذ کردیم و داریم اونو از بین می بریم و فردا روز کل فرانسه رو می گیریم و توش احکام اسلامی رو اجرا می کنیم!!! آخ چقدر نوشتم...
    من نمیدونم چه تعداد ایین و مرام در دنیا وجو داره و احتمالا همه هم خودشون رو به حق میدونن حتی بت پرستها و گاو پرستها. طبق نظر شما دولت های غربی باید برای بت پرست ها هم بتکده بسازند
    درسته از نظر ما فقط ادیان ابراهیمی الهی هستند ولی شما نمی تونی یک مثلا گاو پرست رو متقاعد کنی که گاو نپرست اونهم میخاد در کشوری که هست آزاد باشه و مانند مثلا یهودی به برگزاری آیین خودش در سطح وسیع بپردازه!
    هیچ به فردا نیاندیش!!..فردا اندیشه ای برای خود دارد!!..رنج هر روز برای آن روز کافی است!!..

Senior Member civil2015 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

پیش فرض پاسخ : تاثیرات روانی پدیده مهاجرت بر نسل اول و دوم مهاجران و مسئله بى هويتى

نقل قول نوشته اصلی توسط moein749 نمایش پست ها
    منظورتون از بدلباس چیه؟ یعنی چجوری میان دانشگاه؟ نکنه با شلوارک میان؟!!!
    با شلوارک که هستن،حتا الان که هوا سرده.ولی‌ منظورم از بد لباس شلوارک نبود.
    چنتا تی‌شرت رو هم میپوشن،چنتا آستین رو که از رو هم زده بیرون.زیرپوششون از بلزشون زده بیرون،شلوار جینشونو هم من نمیدونم از کجا می‌خرن!!! اکثرا اینطور لباس میپوشن،

“Scientists dream about doing great things. Engineers do them.” -James A. Michener

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط Royal2009 نمایش پست ها
    در جوامعی که نشان ها و اجرای اییین ها مذهبی رو منع می شوند دلیلش اینه که سعی برآن است: که مذهب به یک امر کاملا شخصی و فقط وفقط درحریم خانه خودتان درآید در غیر اینصورت فرض کنید در یک کشور که حداقل مثلا 20 آیین و مذهب متفاوت وجود دارد همه بخوان در سطح اجتماع به برگزاری ایین های خود بپردازند!

و احتمالا برخی از پیروان آیین ها می خواهند به تبلیغ مرام خود و در نهایت اداره جامعه مطابق آیین خود بپردازند و کمترین نتیجش چندگانگی بین افراد یک جامعه و در نهایت جنگ های داخلی و از هم پاشیدن جامعه خواهد بود.
    ضمن اینکه، کشورهایی که جلوی مذهب را می گیرند مملکت و خاک متعلق به خودشون هست و واسه هیچ مسیحی ، یهودی ، مسلمان و یا بودایی کارت دعوت نفرستاند که تشریف بیارید ، هر مسیحی ، یهودی و بوداییی می تونه در کشور خودش بمونه و آیین های خودشم در تمامی سطوح فردی و اجتماعی به بهترین نحو ممکن اجرا کنه،
    خوشبختانه این طرز تفکر در آمریکا و کانادا حاکم نیست و برگزاری مراسم مذهبی‌ مختلف باعث "جنگ های داخلی و از هم پاشیدن جامعه" هم نشده. کارت دعوت هم می‌فرستن دقیقا به خاطر همین.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

درود،
    فقط داشتن پوشش اسلامی در برخی نقاط غرب ممنوع نیست بلکه هرگونه نشان های مذهبی مانند کلاه یهودی ، صلیب و... در مکان های خاص و اداری ممنوع است.مثلا از نظر یک مسیحی صلیب یک چیز عادی باشه، از نظر یک گاو پرست هندی هم گاو پرستی یک امر عادی است و احتمالا شما باید این حق را به یک هندی گاو پرست مهاجرت کرده به مثلا پاریس بدهید که یک گاو را در خیابان های پاریس بچرخاند و ایین خود را اجرا کند!!!
    اگه کسی پیاده نظام القاعده بشه مجبور خواهد شد که زندگی مدرن رو رها کنه و در کوهها و به سبک عهد عتیق!! زندگی کنه تازه اخرشم مانند بن لا*ن جنازشو می اندازند جلوی کوسه ها!ترور*ست عاقبتی جز این نخواهد داشت.

در جوامعی که نشان ها و اجرای اییین ها مذهبی رو منع می شوند دلیلش اینه که سعی برآن است: که مذهب به یک امر کاملا شخصی و فقط وفقط درحریم خانه خودتان درآید در غیر اینصورت فرض کنید در یک کشور که حداقل مثلا 20 آیین و مذهب متفاوت وجود دارد همه بخوان در سطح اجتماع به برگزاری ایین های خود بپردازند!

و احتمالا برخی از پیروان آیین ها می خواهند به تبلیغ مرام خود و در نهایت اداره جامعه مطابق آیین خود بپردازند و کمترین نتیجش چندگانگی بین افراد یک جامعه و در نهایت جنگ های داخلی و از هم پاشیدن جامعه خواهد بود.
    ضمن اینکه، کشورهایی که جلوی مذهب را می گیرند مملکت و خاک متعلق به خودشون هست و واسه هیچ مسیحی ، یهودی ، مسلمان و یا بودایی کارت دعوت نفرستاند که تشریف بیارید ، هر مسیحی ، یهودی و بوداییی می تونه در کشور خودش بمونه و آیین های خودشم در تمامی سطوح فردی و اجتماعی به بهترین نحو ممکن اجرا کنه،
    درود
    دوست عزیز، گاو رو با صلیب که نمی شه یکی کرد! بله اگر بنده روز عاشورا علم بیاورم بیرون حق دارند بگویند پدر آمرزیده علم وسط خیابون آوردی چی کار. هرچند که البته اونها جشن هالوینی دارند که ملت با قیافه های وحشتناک و ماسکهای عجیب می ریزند بیرون ا!
    در ضمن، معابد چینی ها و آتشکده زرتشتی ها و کلیسای مسیحی ها و کنیسه یهودی ها کما فی السابق وجود دارند و باید وجود داشته باشند. این حق طبیعی شهروند ها هستند . نمی شود که کاباره برای رقص و *** برای *** (همش شد ستاره!!) برخی از عزیزان وجود داشته باشد ولی برای یک مراسم معمولی مذهبی چیزی وجود نداشته باشد.
    آن دوستان هم بروند منزل برقصند!
    اینکه در نهایت تروریست چه عکس العملی از خود نشان می دهد بحثش چیز دیگریست. ولی اینکه برخوردهای حذفی به تولید بیشتر تروریستها منجر می شود چیز دیگری! القاعده تا ابد به جرج بوش برای حرکتهای حذفی اش که منجر به جذب تروریست حتی از جنس استرالیایی و دانمارکی اش شد مدیون است!
    ب
    "کشورهایی که جلوی مذهب را می گیرند ممکلت و خاک متعلق به خودشون هست!!" خدا رو شکر که شما مسئول اون کشورها نیستید! صدهزار مرتبه شکر.
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

Member moein749 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ارشد مهندسي سيستمهاي انرژي

من نمیدونم چه تعداد ایین و مرام در دنیا وجو داره و احتمالا همه هم خودشون رو به حق میدونن حتی بت پرستها و گاو پرستها. طبق نظر شما دولت های غربی باید برای بت پرست ها هم بتکده بسازند
    درسته از نظر ما فقط ادیان ابراهیمی الهی هستند ولی شما نمی تونی یک مثلا گاو پرست رو متقاعد کنی که گاو نپرست اونهم میخاد در کشوری که هست آزاد باشه و مانند مثلا یهودی به برگزاری آیین خودش در سطح وسیع بپردازه!
    منظور من به نسبت جمعیت اون طرفداران اون دین بود، بعد هم اگر خود دولت نساخت باید مجوز بده تا خود اونا واسه خودشون پرستش گاه بسازن، البته تا جایی که به بقیه آسیب نزنن و باعث سلب آسایش دیگران نیز نشه! در مورد قسمت دوم صحبتتون هم من واقعا متوجه نشدم!!! من کی گفتم باید یک گاو پرست رو متعاقد کنیم گاو نپرست؟
    راستی در مورد گاوپرستی شما اطلاعاتی در مورد تعداد پیروان این آیین دارین؟! آخه دیدم خیلی طرفشون رو گرفتین؟
    هيچوقت براي فعاليتي كه عاشقش هستيد، منتظر تحسين ديگران نباشيد و از چرنديات ديگران هم ناراحنت نشيد... اين افراد ممكن نزديكترين افراد خانواده باشند... خودتان باشيد

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط civil2015 نمایش پست ها
    چنتا تی‌شرت رو هم میپوشن،چنتا آستین رو که از رو هم زده بیرون.زیرپوششون از بلزشون زده بیرون،شلوار جینشونو هم من نمیدونم از کجا می‌خرن!!! اکثرا اینطور لباس میپوشن،
    هیچ محدودیتی ندارند؟
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

[QUOTE=Mehrad;1006358]خوشبختانه این طرز تفکر در آمریکا و کانادا حاکم نیست و برگزاری مراسم مذهبی‌ مختلف باعث "جنگ های داخلی و از هم پاشیدن جامعه" هم نشده. کارت دعوت هم می‌فرستن دقیقا به خاطر همین. [/QUOTE

ببخشید که جامعه شناسان و سایر متفکران اروپایی از آمریکایی ها و کانادایی مشورت نمی گیرند و بااین کارهاشون بر تعداد سربازان القاعده می افزایند!
    کارت دعوت هم فک نکنم واسه کسی بفرستند چون اگه اینطوری بود پس این صف های طولانی پشت در سفارت ها واسه چیه؟
    هیچ به فردا نیاندیش!!..فردا اندیشه ای برای خود دارد!!..رنج هر روز برای آن روز کافی است!!..

Member moein749 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ارشد مهندسي سيستمهاي انرژي

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz نمایش پست ها
    درود
    دوست عزیز، گاو رو با صلیب که نمی شه یکی کرد! بله اگر بنده روز عاشورا علم بیاورم بیرون حق دارند بگویند پدر آمرزیده علم وسط خیابون آوردی چی کار. همون طور که البته اونها جشن هالوینی دارند که ملت با قیافه های وحشتناک و ماسکهای عجیب می ریزند بیرون ا!
    در ضمن، معابد چینی ها و آتشکده زرتشتی ها و کلیسای مسیحی ها و کنیسه یهودی ها کما فی السابق وجود دارند و باید وجود داشته باشند. این حق طبیعی شهروند ها هستند . نمی شود که کاباره برای رقص و *** برای *** (همش شد ستاره!!) برخی از عزیزان وجود داشته باشد ولی برای یک مراسم معمولی مذهبی چیزی وجود نداشته باشد.
    آن دوستان هم بروند منزل برقصند!
    اینکه در نهایت تروریست چه عکس العملی از خود نشان می دهد بحثش چیز دیگریست. ولی اینکه برخوردهای حذفی به تولید بیشتر تروریستها منجر می شود چیز دیگری! القاعده تا ابد به جرج بوش برای حرکتهای حذفی اش که منجر به جذب تروریست حتی از جنس استرالیایی و دانمارکی اش شد مدیون است!
    ب
    "کشورهایی که جلوی مذهب را می گیرند ممکلت و خاک متعلق به خودشون هست!!" خدا رو شکر که شما مسئول اون کشورها نیستید! صدهزار مرتبه شکر.
    موافقم، هر چیزی جای خود دارد، رقص جای خود، مراسم دینی جای خود. هر دولتی باید به هر عقیده ای که به جامعه آسیب و گزندی نمی رساند احترام بگذارد.
    هيچوقت براي فعاليتي كه عاشقش هستيد، منتظر تحسين ديگران نباشيد و از چرنديات ديگران هم ناراحنت نشيد... اين افراد ممكن نزديكترين افراد خانواده باشند... خودتان باشيد

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه

[QUOTE=Royal2009;1006365]
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    خوشبختانه این طرز تفکر در آمریکا و کانادا حاکم نیست و برگزاری مراسم مذهبی‌ مختلف باعث "جنگ های داخلی و از هم پاشیدن جامعه" هم نشده. کارت دعوت هم می‌فرستن دقیقا به خاطر همین. [/QUOTE
    ببخشید که جامعه شناسان و سایر متفکران اروپایی از آمریکایی ها و کانادایی مشورت نمی گیرند و بااین کارهاشون بر تعداد سربازان القاعده می افزایند!
    کارت دعوت هم فک نکنم واسه کسی بفرستند چون اگه اینطوری بود پس این صف های طولانی پشت در سفارت ها واسه چیه؟
    اون واسه حکومتهاشونه! ورود یک مالزیایی محجبه به خاک آمریکا بعید می دونم از ورود یک روس سخت تر باشه.

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط civil2015 نمایش پست ها
    اگه منظورتون شلوار جین‌های پاره پوره هست. اونها از شلوار جین‌های معمولی‌ گرونتره. یه دفعه پیش اون استاد سوپروایزرم که هلندی یهودی سکولار ضّد دین هست نشسته بودم، داشتیم گپ میزدیم. از من در مورد اون شلوار جین‌های پاره پوره پرسید و گفت از اینها توی ایران هم دیدی؟ گفتم آره، یه عالمه. از سر جاش بلند شد گفت there is no hope for this world
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)