صفحه 7 از 74 نخستنخست 123456789101112131415161757 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 731

موضوع: تاثیرات روانی پدیده مهاجرت بر نسل اول و دوم مهاجران و مسئله بى هويتى

ApplyAbroad Hero anihoo آواتار ها

پیش فرض پاسخ : تاثیرات روانی پدیده مهاجرت بر نسل اول و دوم مهاجران و مسئله بى هويتى

نقل قول نوشته اصلی توسط marjanmohajer نمایش پست ها
    ضمن تشكر از آقا احسان و جناب قلوب، درسته كه لوازم و كالاهاي مصرفي در خانه ها و حتي خود خانه ها به زيبايي و جذابيت ايران نيست و همه چيز ظاهري ساده دارد اما به نظر من تجمل گرايي فقط اين يك بعد را ندارد؛ خرج هاي اضافي در كميت ها و كفيت هاي گوناگون ( مارك هاي مختلف و كالاهاي جديد از برندهاي معروف ) خودش شكل و نمادي ديگر از تجمل گرايي، اسراف و مصرف گرايي است كه در ميان كانادايي ها هم زياده.
    شاید این برمیگرده به کیفیت کالاهای مصرفی....
    گاهی می ارزه یک کالا رو از یک برند معروف بخری مخصوصا اگر توی حراج باشه .... حتی اگر کمی هم گرونتر باشه بازدهی که داره جبران میکنه.
    یک ضرب المثل انگلیسی ها دارند که میگه من اونقدر ثروتمند نیستم که جنس ارزون بخرم.
    من یک دوستی توی ایران دارم که پرستار شبانه روزی سالمند در منزله. برای من تعریف میکرد که با اینکه درآمد کمی داره همیشه کفش مارکدار گرون میخره چون اونقدر پول نداره که کفش ارزون بخره و هی تند تند کفش عوض کنه.
    به هرکجا که روی آسمان به رنگ شیشه های عینکی ست که به چشم زده ای.

Landing :2014

ApplyAbroad Guru marjanmohajer آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

پیش فرض پاسخ : تاثیرات روانی پدیده مهاجرت بر نسل اول و دوم مهاجران و مسئله بى هويتى

نقل قول نوشته اصلی توسط anihoo نمایش پست ها
    شاید این برمیگرده به کیفیت کالاهای مصرفی....
    گاهی می ارزه یک کالا رو از یک برند معروف بخری مخصوصا اگر توی حراج باشه .... حتی اگر کمی هم گرونتر باشه بازدهی که داره جبران میکنه.
    یک ضرب المثل انگلیسی ها دارند که میگه من اونقدر ثروتمند نیستم که جنس ارزون بخرم.
    من یک دوستی توی ایران دارم که پرستار شبانه روزی سالمند در منزله. برای من تعریف میکرد که با اینکه درآمد کمی داره همیشه کفش مارکدار گرون میخره چون اونقدر پول نداره که کفش ارزون بخره و هی تند تند کفش عوض کنه.
    بله حرف شما كاملا درسته ولي منظورمن ولخرجي و اضافه خريد كردن و نمايش دادنه. شما بايد بيايي تو كمدشون را به عنوان مثال ببيني، اونوقت متوجه مي شي به چه ميزان لباس اون تو هست كه خيلي هاش حتي چند بار هم مصرف نشده و يا اينكه براي جشن فارغ التحصيلي در گريد هشت و دوازده ليموزين اجاره كني و خيلي ديگر از اين مسايل. يك چيز ديگه اينه كه بارها شده يه جنس بدون نام، كيفيتش از يك برند خاص بهتر بوده و قيمتش بسيار كمتر. ولي فروشش كمتره چرا؟ چون كلاس نداره!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط marjanmohajer نمایش پست ها
    بله حرف شما كاملا درسته ولي منظورمن ولخرجي و اضافه خريد كردن و نمايش دادنه. شما بايد بيايي تو كمدشون را به عنوان مثال ببيني، اونوقت متوجه مي شي به چه ميزان لباس اون تو هست كه خيلي هاش حتي چند بار هم مصرف نشده و يا اينكه براي جشن فارغ التحصيلي در گريد هشت و دوازده ليموزين اجاره كني و خيلي ديگر از اين مسايل. يك چيز ديگه اينه كه بارها شده يه جنس بدون نام، كيفيتش از يك برند خاص بهتر بوده و قيمتش بسيار كمتر. ولي فروشش كمتره چرا؟ چون كلاس نداره!!!
    در این صورت شما درست میفرمایید.
    همه جای دنیا همه جور آدم پیدا میشه. اما اینکه شما میگین در کاناداییها اسراف و مصرف گرایی زیاده کاش بگین یعنی مثلا چند درصد. آیا نصف جمعیت رو شامل میشن؟ در این صورت خیلی بده.... البته من شنیدم خیلی از ایران بهتره اوضاع ....
    مواردی که من شنیدم اوضاع رو به این خرابی توصیف نمیکنه. مثلا میگن تو کانادا به اندازه ایران دنبال موبایل گرون قیمت نیستند. خانومی که برای کمک به نظافت گاهی به منزل ما میاد موبایلش از مال من گرونتره. تا حالا هم سه بار موبایل عوض کرده ولی مال من همونه که بود!
    یا میگن تو کانادا بعضی ها مثلا چکمه شون پاره میشه ولی قابل استفاده ست باز هم ازش استفاده میکنن و بد نمیدونن.
    یا اینکه از ظرف و ظروف گرون قیمت استفاده نمیکنن...
    نمیدونم اینا کانادایی های واقعی هستند یا مهاجرین....
    ببخشید این بحث رو کشش دادم....

دو موضوع هم کاش بررسی بشه.
    ۱- موضوع نسل دومی که خیلی حساس و وابسته به محیط زندگی و افراد نزدیک خانواده هستند و باید بعد از مهاجرت دوری رو تحمل کنند. (مثلا دختر من که ۸ سالشه حدود یک ساله که گاهی میزنه زیر گریه که من نمیخوام برم کانادا... مدرسه م رو دوست دارم .... خونه م رو دوست دارم.... مادربزرگم رو دوست دارم.....)
    ۲- موضوع نسل دومی که وارد کانادا میشه بعد یه مدت خودش رو با محیط تطبیق میده و بعد به هر دلیلی خانواده مجبور به بازگشت میشه.... تا جایی که من دیدم تقریبا این بچه ها نابود شدن.
    آیا راه حلی وجود داره که بشه این گزینه رو مد نظر داشت؟ یا هیچ کاریش نمیشه کرد؟

ApplyAbroad Guru

بنظر من بحث مصرف گرایی و تجمل گرایی رو باید از هم جدا کرد. در اقتصادهای غرب مردم بهرحال مصرف گرا هستند و این امر رو برای توسعه اقتصادی و گردش پول لازم میدونند. ولی عمده این مصرف گرایی و مدگرایی برای ارضای شخصی است در حالیکه تجمل گرایی بنظر بنده عبارت از مصرف با هدف نمایش برای دیگران است. بعنوان مثال در کانادا لیموزین گرفتن بعد از فارغ التحصیلی (که اتفاقا اینقدر ها هم گران نیست) برای لذت بردن از لیموزین سواری یک بار در طول زندگی است نه برای نمایش اینکه "ما هم میتونیم". بنظر من عمده مثال تجمل گرایی در ایران رو در طراحی خانه ها و آپارتمانها در تهران میشود دید: آپارتمانهای 300 متری و 400 متری که بیش از نصف خانه اتاق مجلل پذیرایی است در حالیکه اتاق نشیمن و اتاق خوابها بزحمت قابل سکونت است. در حالیکه در خانه های کانادا معمولا بهترین اتاق معمولا اتاق خواب اصلی است و فضای خانه با توجه به استفاده بهینه شده است.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط anihoo نمایش پست ها
    دو موضوع هم کاش بررسی بشه.
    ۱- موضوع نسل دومی که خیلی حساس و وابسته به محیط زندگی و افراد نزدیک خانواده هستند و باید بعد از مهاجرت دوری رو تحمل کنند. (مثلا دختر من که ۸ سالشه حدود یک ساله که گاهی میزنه زیر گریه که من نمیخوام برم کانادا... مدرسه م رو دوست دارم .... خونه م رو دوست دارم.... مادربزرگم رو دوست دارم.....)
    ۲- موضوع نسل دومی که وارد کانادا میشه بعد یه مدت خودش رو با محیط تطبیق میده و بعد به هر دلیلی خانواده مجبور به بازگشت میشه.... تا جایی که من دیدم تقریبا این بچه ها نابود شدن.
    آیا راه حلی وجود داره که بشه این گزینه رو مد نظر داشت؟ یا هیچ کاریش نمیشه کرد؟
    برای مورد اول من واقعا نمیدونم چکار میشه کرد و این حساسیت زیاد مطمئنا کارشون رو برای تطبیق در محیط جدید سخت میکنه. در مورد دوم مواردی که دیدم که بچه هایی که چند سالی در خارج زندگی کردند و بعد برگشتند ایران، عموما در بقیه عمرشون تمام تلاششون این بود که برگردند خارج.

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    برای مورد اول من واقعا نمیدونم چکار میشه کرد و این حساسیت زیاد مطمئنا کارشون رو برای تطبیق در محیط جدید سخت میکنه. در مورد دوم مواردی که دیدم که بچه هایی که چند سالی در خارج زندگی کردند و بعد برگشتند ایران، عموما در بقیه عمرشون تمام تلاششون این بود که برگردند خارج.
    مواردی هم دیدم که بچه بیرون بزرگ شده (پدر مادر ایرانی) ولی اونقدر در مورد خوبی های ایران و تمدن عظیم مدفون شده براش گفتن این احساس درشون به وجود میاد که اینجا خیلی خوبه و میان و چند سالی عمروشون رو تلف می کنن و دوباره برمیگردن.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    بنظر من بحث مصرف گرایی و تجمل گرایی رو باید از هم جدا کرد. در اقتصادهای غرب مردم بهرحال مصرف گرا هستند و این امر رو برای توسعه اقتصادی و گردش پول لازم میدونند. ولی عمده این مصرف گرایی و مدگرایی برای ارضای شخصی است در حالیکه تجمل گرایی بنظر بنده عبارت از مصرف با هدف نمایش برای دیگران است. بعنوان مثال در کانادا لیموزین گرفتن بعد از فارغ التحصیلی (که اتفاقا اینقدر ها هم گران نیست) برای لذت بردن از لیموزین سواری یک بار در طول زندگی است نه برای نمایش اینکه "ما هم میتونیم". بنظر من عمده مثال تجمل گرایی در ایران رو در طراحی خانه ها و آپارتمانها در تهران میشود دید: آپارتمانهای 300 متری و 400 متری که بیش از نصف خانه اتاق مجلل پذیرایی است در حالیکه اتاق نشیمن و اتاق خوابها بزحمت قابل سکونت است. در حالیکه در خانه های کانادا معمولا بهترین اتاق معمولا اتاق خواب اصلی است و فضای خانه با توجه به استفاده بهینه شده است.
    با تمام احترام، نظر من تا حدي با گفته هاي شما متفاوته. اون كسي كه خانه اش را پر از زرق و برق هاي مدل ايراني مي كند نيز براي ارضاي نيازهاي برآورده نشده اش، دست به اين كارها مي زند؛ از طرفي بزرگ بودن سالن پذيرايي در كشورهايي مانند ايران تا حد زيادي ريشه فرهنگي دارد و آن هم ناشي از رفت و آمدهاي خانوادگي و قومي است. چيزيي كه در فرهنگ غرب ديده نمي شود.
    همچنين پوشيدن لباس و كفش با برند هر چه بالاتر از چه لحاظي ارضاي شخصي محسوب مي شود؟ آيا اين به نوعي كسب اعتبار با نمايش نيست؟ درست است كه نظام اقتصادي حاكم، افراد را به سمت مصرف گرايي بيشتر سوق مي ده ولي با خودش شكل خاصي از تجمل را نيز به همراه آورده.و البته من منكر اين مسئله نيستم كه اينگونه رفتارها در ايران به شدت در حال افزايش است ولي در كل معتقدم اينجا نيز خالي و به دور از آن ها نيست.
    ویرایش توسط marjanmohajer : March 31st, 2012 در ساعت 09:10 PM

رشته و دانشگاه

دوست عزيز anihoo جان،

همان طور كه مي دانيم روح و روان انسان در مهاجرت دچار مشكلاتي مي شود؛ ديدن چهره هاي ناآشنا، زبان هاي مختلف، خيابان و اماكن غريب و حتي مزه متفاوت خوردني ها مي تواند افراد را دچار يك شوك روحي كند.
    در اين ميان بچه ها دچار صدمات بيشتري مي شوند چون با ازدست دادن محبت هاي گرم خانوادگي و توجه خاص پدر بزرگ و مادر بزرگ و از دست دادن بسياري ديگر از تعلقاتشان و ورود به محيطي كاملا غريبه، بيشتر دچار شوك و ضربه روحي مي شوند كه پيامدهاي آن اضطراب، پرخاشگري و افسردگي مي تواند باشد. ما احساس دلتنگي را درك مي كنيم و مي فهميم دلمان براي كي و چي تنگ شده ولي بچه ها، خصوصا در سن پايين تر، در تشخيص اين عواطف و بيان آن و به قول خودمان درد دل كردن تجربه و توان كافي ندارند.

بهترين راه براي درمان و كنترل اين وضعيت همسان سازي است تا كودك بتواند تدريجا با محيط جديد هماهنگ شود و البته اين به زمان نياز دارد و مسلما بسته به شخصيت كودك و برخورد والدين، اين مدت زمان براي هر بچه متفاوت خواهد بود.

استفاده از اينترنت براي تماس و ديدار روزانه با عزيزان، همراه آوردن وسايل مورد علاقه كودك، گذاشتن يادگارهايي از پدربزرگ و مادربزرگ در خانه جديد، انتخاب مسير و مكان هاي يكسان و تكراري براي عادت كردن بچه، خوردن غذاهاي جديد مورد علاقه كودك و وسايل نو كه باعث ايجاد دلبستگي هاي جديد شود و حتي گاهي همسان سازي با چهره هايي كه براي بچه آشناست، مي تواند كمك كننده باشد و بايد اين نكته را در نظر گرفت كه به هيچ وجه نبايد از محيط جديد فاصله گرفت كه اين باعث تشديد بحران خواهد شد.

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    مواردی هم دیدم که بچه بیرون بزرگ شده (پدر مادر ایرانی) ولی اونقدر در مورد خوبی های ایران و تمدن عظیم مدفون شده براش گفتن این احساس درشون به وجود میاد که اینجا خیلی خوبه و میان و چند سالی عمروشون رو تلف می کنن و دوباره برمیگردن.
    البته فقط خوبی های ایران و تمدن عظیم مدفون شده نیست... بعضی ها هستند علیرغم اینکه از کودکی در کشور دیگه ای بزرگ شدند (کشورهایی به جز کانادا آمریکا و یا استرالیا که مهاجر پذیرند) هرگز نتونستند جزوی از جامعه بشن بخاطر رنگ مو و رنگ پوست و شرقی بودنشون. و میان ایران که شاید گمشده ای رو اونجا پیدا کنن که بهشون هویت بده.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)