صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 16 , از مجموع 16

موضوع: راهنمايي در مورد تغيير رشته

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    aerospace - sharif

پیش فرض پاسخ : راهنمايي در مورد تغيير رشته

سلام ببخشید من تازه واردم نمیدونم مشکلمو کجا باید مطرح کنم ...
    من دانشجوی هوافضای شریفم ترم۲...میخواستم تغییر رشته بدم به نفت تهران...خیلی دودلم...از شرایط رشته ی فعلیم (کار-اپلای-محیط) خوشم نمیاد ولی این اسم شریف خیلی دو دلم کرده...اگه میشه یکی بهم کمک کنه چون خیلی تصمیم سخت و مهمیه(((((((((((((((
    ممنون میشم جواب بدین.مرسی

Junior Member

با سلام
    دوستان من مدرک کارشناسی ساخت تولید دارم می خواستم ببینم میتونم تو ارشد برای مهندسی نفت اقدام کنم؟
    سوابق کاری و پژوهشی که دارم در رابطه با رباتیک هست
    لطفا راهنمایی کنید
    با سپاس

Junior Member

سلام من دانشجوی رشته مهندسی پلیمر توی شهر غیر بومی هستم میخاستم تغیر رشته بدم وبیام شهر خودم مهندسی شیمی بخونم نظرتون چیه کدوم یکی از دورشته که گفتم بهتره و بازار کار خوبی داره؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط pooyanparto نمایش پست ها
    سلام ببخشید من تازه واردم نمیدونم مشکلمو کجا باید مطرح کنم ...
    من دانشجوی هوافضای شریفم ترم۲...میخواستم تغییر رشته بدم به نفت تهران...خیلی دودلم...از شرایط رشته ی فعلیم (کار-اپلای-محیط) خوشم نمیاد ولی این اسم شریف خیلی دو دلم کرده...اگه میشه یکی بهم کمک کنه چون خیلی تصمیم سخت و مهمیه(((((((((((((((
    ممنون میشم جواب بدین.مرسی
    دوست عزیز می دونم که خیلی دیر دارم به سوالت جواب می دم ولی فقط خواستم اگه فرد دیگه ای هم چنین قصدی داشت راهنمایی شده باشه

بنده با توجه به اینکه در رشته نفت تحصیل کرده ام نکات زیر را گوشزد می کنم
    درسته که در حال حاضر بازار کار بسیاری از رشته ها بی رونق هستش ولی رشته مهندسی نفت حقیقتا اشباع اشباعه و امکان کار تقریبا تو هیچ زمینه دیگری برای داشجویان این رشته وجود نداره چون زمینه کاری بسیار محدودی داره و از شرکت های دولتی فقط شرکت نفت به تعداد محدودی در هر 2-3 سال یکبار نیرو جذب می کند شرکت های خصوصی هم سیستم کاری برده داری دارن و تعداد استخدامی در این زمینه هم بسیار محدود است

در رشته م.نفت ادامه تحصیل در دانشگاه های خارجی تقریبا غیر ممکن است مگر این که با معدل بسیار خوب (17.5+ کارشناسی یا +18 ارشد) از دانشگاه های بسیار خوب (شریف امیر کبیر تهران شیراز صنعت نفت) فارغ التص شوید و در یک زمینه تخصص خیلی خوبی داشته باشید مشکل اصلی این است که دانشگاه های آمریکا(اصلی ترین مکان پیشرفت برای مهندسین نفت) دانشجویان نفت ایرانی را تحریم کرده اند و فقط تعداد محدودی دانشگاه نفتی در کشور های دیگر وجود دارد که پشتیبانی مالی هم بکنند البته در هر صورت تحصیل با هزینه شخصی در دانشگاه های غیر آمریکایی امکان پذیر است.

به نظر من اگر در رشته های مادر (مکانیک، برق عمران مهندسی شیمی و صنایع) مشغول تحصیل هستید به هیچ وجه تغییر رشته ندهید که اشتباه بزرگی است
    در پناه خدا

Junior Member

سلام دوستان
    من میخوام از مهندسی شیمی به مهندسی انرژی یا مکانیک تغییر رشته بدم. به نظر شما در موتیویشن لدر چطور این مساله را عنوان کنم که قانع کننده باشد؟ (دلیل شخصیم اینه که صرفا این دو رو بیستر دوست دارم ولی احتمالا اقناع کننده نیست)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    (petroleum engineering (Montanuniversität Leoben

نقل قول نوشته اصلی توسط Shirin91 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من میخوام از مهندسی شیمی به مهندسی انرژی یا مکانیک تغییر رشته بدم. به نظر شما در موتیویشن لدر چطور این مساله را عنوان کنم که قانع کننده باشد؟ (دلیل شخصیم اینه که صرفا این دو رو بیستر دوست دارم ولی احتمالا اقناع کننده نیست)
    اولا که کار خیلی خوبی می کنین ولی دلیل هم خیلی ساده هستش یعنی آینده و بازار کار در مکانیک و انرژی خیلی بیشتر هستش که طرف مقابل هم این رو می دونه پس نیازی نیست دلایل غیر بیارین
    با عرض پوزش امضا بلد نیستم انگشت می زن م

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12