صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 16

موضوع: راهنمايي در مورد تغيير رشته

Junior Member

پیش فرض اپلای در دانشکده متفاوت (رشته متفاوت ولی زمینه تحقیقاتی مشابه)

سلام دوستان جای این سوال در فروم خالی بود گفتم مطرح کنم و خودم شدیدا در گیر این مساله هستم: من فارغ التحصیل مهندسی شیمی هستم ولی میخوام در زمینه تصفیه پساب و محیط زیست برای دکترا اپلای کنم. تقریبا تمام دانشگاه های آمریکا و بیشتر دانشگاه های کانادا دانشکده و اساتید که تو این زمینه کار می کنند در رشته عمران ! هستند نه مهندسی شیمی. حالا سوال اینکه آیا اگه در دانشکده عمران اپلای کنم بعدا از نظر علمی با استاد مربوطه دچار مشکل میشم؟؟؟ و ضمنا آیا لازمه دوره ها یا درس های مربوط به عمران رو بگذرونم؟ این مساله خیلی منو نگران کرده .... چون میترسم اون درس ها برام نامانوس باشه .... لطفا و خواهشا اگه کسی از دوستان تو این زمینه تجربه و اطلاعات مفید داره لطفا راهنمایی کنه. یک دنیا ممنون

پیش فرض پاسخ : اپلای در دانشکده متفاوت (رشته متفاوت ولی زمینه تحقیقاتی مشابه)

با سلام.من سوالم دقیقا عکس این سوال است.من در زمینه متان و مشتقات آن کار کرده ام،اما علاقه دارم در زمینه انرژی های نو در خارج از کشور ادامه تحصیل بدهم.آیا می توانم با اینکه در این زمینه سابقه کاری ندارم، از دانشگاه های معتبر پذیرش بگیرم یا نه؟؟؟ممنون

ApplyAbroad Hero ehsan1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Génie des Matériaux-Université du Québec(Material Eng. Msc)

پیش فرض راهنمايي در مورد تغيير رشته

دوستان عزيز خواهشمندم بنده را راهنمايي كنيد
    من ليسانس مهندسي متالورژي صنعتي دارم اما از آنجايي كه به رشته شيمي علاقه مندم دوست دارم در مقطع فوق ليسانس به اين رشته تغيير رشته بدم حالا چه در ايران و چه خارج از ايران.
    1- ايا به نظر شما اين امكان وجود دارد؟
    2- چه گرايشي رو با توجه به اينكه من ليسانس رو در اين رشته نبودم پيشنهاد مي كنيد؟
    بسيار سپاسگذارم.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : راهنمايي در مورد تغيير رشته

سلام

اگه بخواید شیمی بخونید مشکلی نداره میتونید ارشد شیمی بخونید بهترین گرایش توی ایران بین- آلی و معدنی و تجزیه و شیمی فیزیک- گرایش تجزیه است معدنی و آلی اشباع هستش

فیتوشیمی و نانو شیمی جدید هستن
    فیتوشیمی بین کشاورزی و شیمی ست

ولی به نظر من شیمی نخون چون اشباعه

من ارشد شیمی آلی هستم

Member
    رشته و دانشگاه
    University

پیش فرض پاسخ : اپلای در دانشکده متفاوت (رشته متفاوت ولی زمینه تحقیقاتی مشابه)

نقل قول نوشته اصلی توسط Judy نمایش پست ها
    سلام دوستان جای این سوال در فروم خالی بود گفتم مطرح کنم و خودم شدیدا در گیر این مساله هستم: من فارغ التحصیل مهندسی شیمی هستم ولی میخوام در زمینه تصفیه پساب و محیط زیست برای دکترا اپلای کنم. تقریبا تمام دانشگاه های آمریکا و بیشتر دانشگاه های کانادا دانشکده و اساتید که تو این زمینه کار می کنند در رشته عمران ! هستند نه مهندسی شیمی. حالا سوال اینکه آیا اگه در دانشکده عمران اپلای کنم بعدا از نظر علمی با استاد مربوطه دچار مشکل میشم؟؟؟ و ضمنا آیا لازمه دوره ها یا درس های مربوط به عمران رو بگذرونم؟ این مساله خیلی منو نگران کرده .... چون میترسم اون درس ها برام نامانوس باشه .... لطفا و خواهشا اگه کسی از دوستان تو این زمینه تجربه و اطلاعات مفید داره لطفا راهنمایی کنه. یک دنیا ممنون
    سلام من در همین حد میدونم،میگم شاید به دردتون خورد.دوست من دانشگاهWright عمران آب میخونه ولی پروژه دکتراش تو فیلد نفتی(Aquifer)،در مهندسی نفت،حالا خودتون قضاوت کنید.به نظر من میشه فقط باید سابقه ای مقاله ای چیزی با پروژه ای که واسش میخواین اقدام کنین داشته باشین.موفق باشید.

دوستان سلام من ترم بعدی ترم اخرمه تو رشته ی متالورژی صنعتی میخوام واسه فوق برای نروژ تو رشته مهندسی نفت اقدام کنم.باید چیکار کنم؟قبول میکنن؟اگه نه باید چیکار کرد؟

Junior Member

سلام دوستان
    من رشته م.شیمی شریف خوندم 2 ترم و ترم دیگه موقعیت این رو دارم که به هر رشته ای تغییر رشته بدم (از برق و مکانیک گرفته تا رشته های محض) حالا به همه چی هم علاقه دارم بجز کامپیوتر!
    میخام بدونم شما که باتجربه هستین صرف نظر از علاقه اگر بجای من بودین به چه رشته ای میرفتین واسه آینده شغلی و درامد بهتر (میخام واسه فوق و دکترا برم US و بعدم دیگه بمونم)
    نظر بدید لطفن

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی

Thumbs up

تجربه گرفتن پذیرش از دپارتمان های دیگر (عمران، مکانیک، محیط زیست، ...)

کسی تجربه گرفتن پذیرش از رشته های دیگه رو داره؟
    ویرایش توسط studentz : November 17th, 2012 در ساعت 07:49 PM دلیل: ترکیب پست ها

Senior Member amin25m آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering/University of Alberta

پیش فرض پاسخ : تجربه گرفتن پذیرش از دپارتمان های دیگر (عمران، مکانیک، ...)

من دو نفر رو می شناسم که یکی در دپارتمان محیط زیست و دیگری مکانیک پذیرش گرفته اند.
    در دوره دکترا زمینه کاری و تخصص شما مهمتر از رشته تحصیلیتون هست.
    اگر یک روز هیچ مشکلی سر راهم نبود، میفهمم که راه را اشتباه رفته ام . . .

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تجربه گرفتن پذیرش از دپارتمان های دیگر (عمران، مکانیک، ...)

با سلام
    می خواستم از مهندسی شیمی به مکانیک تغییر رشته بدم آیا میشه اینکار را کرد یا اصلا ریسکه؟
    در مورد ارش مکانیک تبدیل انرژی نظر دوستان چی هست؟

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین