صفحه 1 از 29 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 286

موضوع: bedingte Zulassung پذیرش مشروط به شرکت در کلاس زبان و دادن امتحان DSH در دانشگاه

Junior Member

پیش فرض bedingte Zulassung پذیرش مشروط به شرکت در کلاس زبان و دادن امتحان DSH در دانشگاه

سلام

در صورت رد شدن در امتحانDSH (در قسمت writing section)در همون بار اول ،دیگه احتمال موندن در آلمان وجود نداره؟آیا باید به ایران برگشت؟
    در سایت دانشگاه هامبورگ نوشته شده که تنها در صورت قبول نشدن در بخش مکالمه ،دانشجویان می تونن دوباره در امتحان شرکت کنن اما اگر در بخش نوشتاری قبول نشن،امکان شرکت مجدد در این امتحان وجود نداره. ولی راجع به اکسپایر شدن ویزا دیگه چیزی نگفته.
    کسی در این رابطه اطلاعی داره؟

پیش فرض پاسخ : شرکت در امتحان زبان آلمانی بمنظور ثبت نام در دانشگاه

سلام! یکی از دوستان من که مدام TESTDAF رو در ایران میداد و نمره 4*4 رو نمی آورد همون دفعه اول قبول شد! من شنیده بودم میشه 2 بار در DSH شرکت کرد!
    اما خوب ویزای 3 ماهه چیه که اداره اتباع خارجی بخواد نگران ایجاد فرایندی برای اکسپایر شدنش باشن؟ اگه خدای نکرده قبول نشه کسی و ثبت نام نشه در دانشگاه ویزاش تمدید نمیشه و برمیگرده ایران برای فرصتهای دیگه! ولی من هرکی رو که دیدم قبول شده DSH!

ضمن عرض سلام

من سوالم اینه که فرض کنید من پذیرش گرفتم و خب اصولا فوقش یک هفته قبل از اغاز ترم رفتم المان(مثلا ترم از اول بهار شروع میشه و من اواخر اسفند خودمون رفتم اونجا)با فرض اینکه مدارکی ارایه دادم که 600-700 ساعت زبان خوندم و با این پذیرش و ویزا گرفتم....حالا وقتی میرسم اونجا تکلیف چیه؟(فارغ التحصیل مقطع لیسانس از دانشگاه ازادم)یعنی میخوام ببینم که چه مدت مهلت دارم تا در امتحان DSH شرکت کنم؟ایا باید کلاسهای امادگی رو برای این کار برم؟ایا مثلا ممکنه تحصیلم از ترم بعدی اغاز بشه؟ایا برای اینها باید هزینه ای جدا از شهریه بدم؟

میخوام بگم منی که اینجا مدرک DSH ندارم وقتی میرسم اونجا چه روندی رو باید طی کنم و چقدر فرصت دارم؟

یا اینکه همین که رسیدم باید چند روز بعد برم امتحان بدم؟اینکه خیلی ناجوره...
    ممنون
    بعد از چند سال دوباره سلام...امیدوارم با توجه به کمبود وقتی که دارم بتونم برخی از دانسته ها و تجربیات خودم رو به دوستان انتقال بدم.شاید کمکی هرچند کوچک باشه.اگر سوالی بی پاسخ ماند لطفا لینک تاپیک رو توسط پیغام خصوصی ارسال کنید.قبلا از تاخیر احتمالی در پاسخ به دوستان عذرخواهی میکنم.

نقل قول نوشته اصلی توسط iceberg
    ضمن عرض سلام

من سوالم اینه که فرض کنید من پذیرش گرفتم و خب اصولا فوقش یک هفته قبل از اغاز ترم رفتم المان(مثلا ترم از اول بهار شروع میشه و من اواخر اسفند خودمون رفتم اونجا)با فرض اینکه مدارکی ارایه دادم که 600-700 ساعت زبان خوندم و با این پذیرش و ویزا گرفتم....حالا وقتی میرسم اونجا تکلیف چیه؟(فارغ التحصیل مقطع لیسانس از دانشگاه ازادم)یعنی میخوام ببینم که چه مدت مهلت دارم تا در امتحان DSH شرکت کنم؟ایا باید کلاسهای امادگی رو برای این کار برم؟ایا مثلا ممکنه تحصیلم از ترم بعدی اغاز بشه؟ایا برای اینها باید هزینه ای جدا از شهریه بدم؟

میخوام بگم منی که اینجا مدرک DSH ندارم وقتی میرسم اونجا چه روندی رو باید طی کنم و چقدر فرصت دارم؟

ممنون
    باید ببینی زمانها امتحان زبان که توسط دانشگاه برگزار میشه چه تاریخیه...معمولا اواخر سپتامبر هست...به اندازه 2 زمان امتحان بهت فرصت میدن تا قبول شی و تا قبولنشی دانشجو نمیشی تا دانشجو نشی از حمل و نقل عمومی با قیمت مناسب نمیشه استفاده کرد وغیره

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط iceberg
    ضمن عرض سلام

ممنون
    ارائه مدرک زبان در دو مرحله هست:1-گرفتن پذیرش 2-ثبت نام
    در مرحله اول(گرفتن پذیرش) اکثر دانشگاهها یه مدرک درست و حسابی مثل(TESTDAFبا نمره 3 ),ZD,ZMP قبول می کنن .البته باید به سایت دانشگاه مراجعه کرد ، چون هر کدوم مدرکهای متفاوتی میخوان. تعدادی از اونها هم مدرک ساعتی شرکت در کلاسهای گوته رو می پذیرن مثل دانشگاه کیل(حداقل 1000 ساعت) ، لیپزیک ،ماربورگ(تا Mittelstufe I) ، بیلفلد(حداقل 800 ساعت)، هامبورگ(که امسال هیچ مدرکی واسه پذیرش نمی خواست!) و غیره.
    اگر شما با مدرک ساعتی کلاسهای گوته برای دانشگاه کیل اقدام کنی، پذیرشی که دستتون می آد ،پذیرش رشته ای نیست بلکه پذیرش برای کلاس های آمادگی زبانه.خوبیش اینه که این کلاسا هیچ هزینه ای ندارن و بدیش هم اینه که اولش ازتون آزمون می گیرن.در صورتی که در سطح متوسط و بالاتر باشین در دانشگاه ثبت نام می شین و این یعنی از مزایای یک دانشجوی عادی برخوردار می شین (خوابگاه و غیره )ولی اگر از متوسط کمتر بودین ثبت نام نمی شین که هیچ، باید بابت کلاسها پول زیادی پرداخت کنین.این از کیل...لیپزیک هم آزمون داره و چه متوسط باشین چه نباشین باید هزینه کلاسو پرداخت کنین.بیلفلد و ماربورگ هم همینطور...منتها دانشگاه ماربورگ بشما پذیرش رشته ای می ده و بنظر من این معتبرتر از بقیه است.یعنی می گه "شما در فلان رشته پذیرش گرفتین اما قبل از ثبت نام باید امتحان بدین.اگر هم دوست نداشتین می تونین در کلاسهای آمادگی ما شرکت کنین و بعد امتحان بدین".برای سفارت هم بهتره یه پذیرش رشته ای ببرین.در ضمن در صورت شرکت در کلاس زبان در دانشگاه ثبت نام می شین.
    هامبورگ هم پذیرش رشته ای می ده اما کلاس زبان برگذار نمی کنه.و بدیش هم همینه چون کلاسای بیرون از دانشگاه خیلی گرونتر در می آد و در ضمن شما باید تا قبل از ثبت نام یا DSHرو قبول شین یا یه مدرک هم تراز با رو بیارین مثل TESTDAF با نمره 4 یا ZOP و غیره.و این یعنی اینکه شما اصلا فرصت نمی کنی بری کلاس زبان!
    در ضمن دانشگاه کیل و ماربورگ و لیپزیک هزینه تحصیلی (500 یورو) نمی گیرن.دانشگاه هامبورگ اولش 500 یورو می گرفت اما الان هزینه رو کاهش داده رسونده به چیزی در حدود 350 یورو، ولی در صورتی که درخواست تعویق مهلت پرداخت بدین می تونید تازه بعد از اتمام تحصیل هزینه های دانشگاه رو پرداخت کنین بصورت قسط بندی.بیلفلد هم هزینه تحصیلیش حدود 300 تا 350 یورو هست....
    اینم بگم که دوره کلاسهای زبان حدودا یه ترم طول می کشه و شما اگر ترم بهار پذیرش بگیری و در کلاسهای زبان شرکت کنی ، از ترم زمستون بعدی می تونی کلاسهای اصلی دانشگاهی رو بگذرونی..

Junior Member

راستی یادم رفت بگم که:
    1-تمام دانشگاهها کلاس آمادگی زبان برگذار نمی کنن،باید برین تو سایتشون نگاه کنین
    2-اگر برای دانشگاههایی اپلای می کنین که کلاس زبان ندارن، باید ببینین شرایط امتحان DSHدر این دانشگاهها چه جوریه.آزمون 2 بخش داره. اول نوشتاری(درک مطلب،آزمون شنیداری...) وبعد گفتاری، که در دو روز متفاوت برگذار می شه. همون طور که مدیر این بخش گفت معمولا دانشجوها حق 2 بار شرکت در این آزمون رو دارن اما در بعضی از اونها مثل دانشگاه هامبورگ این قضیه فرق می کنه: در صورتی که متقاضی در آزمون نوشتاری قبول نشه ، نمی تونه در آزمون گفتاری شرکت کنه، و بهمین دلیل بدون مدرک DSH نمی تونه در دانشگاه ثبت نام کنه و .....بقیه اش هم که مشخصه! اما اگر نوشتاری رو قبول شه و گفتاری رو رد شه ، می تونه دوباره امتحان بده.

Banned
    رشته و دانشگاه
    mathematics

ضمن تشکر از خانم مهشید بنده هم سعی میکنم این بحث رو با توضیح سایر دانشگاه ها تکمیل کنم.

ابتدا یاد آوری میکنم در دانشگاه بیلیفلد برای بعضی از رشته ها مثل ریاضیات ، موسیقی ، هنر سطح زبان مورد نیاز کمتر از حد متعارفه یعنی TestDaf 3 و یا DSH 1 برای این رشته ها کافیه (برای سایر رشته ها TestDaf 4 یا DSH 2 لازمه)

-------------------------------------------------------------------------------

دانشگاه ینا:
    این دانشگاه هم دوره های زبان برگزار میکنه و پذیرشی که میده پذیرش دانشگاهیه. یعنی شما با پذیرش در دوره زبان از تمام امتیازات یه دانشجو برخوردار میشید.

سطح زبان مورد نیاز برای پذیرش دوره زبان گواهی گذروندن 600 تا 800 ساعت کلاس یا داشتن مدرک B1 هست . و دوره زبان حدود 300 ساعت میشه. این دوره ها شهریه دان و شهریه اون 680 یورو اعلام شده.

(اگه همین دوره رو بخواهید در ایران انجام بدید هزینه دوره + هزینه تست داف حدود یک میلیون تومان میشه که با توجه به بهتر بودن امتحان DSH و کیفیت بالاتر دوره در آلمان این انتخاب عاقلانه تر به نظر میاد)

Banned
    رشته و دانشگاه
    mathematics

دانشگاه گریفزوالد:

دانشگاه گریفزوالد برای امتحان DSH دوره آموزشی در دو سطح Mittelstufe, Oberstufeبرگزار می کنه . شما می تونید با داشتن گواهی 400 ساعت آموزش زبان آلمانی درخواست این دوره ها رو بدید. البته برای پذیرفته شدن در ابتدا باید یک امتحان ورودی برای این دوره ها بدید و اگه در اون موفق شدید می تونید در دوره زبان شرکت کنید.

این دوره ها شهریه داره و برای هر ترم آموزش زبان 300 یورو باید پرداخت کنید.
    البته شما با داشتن گواهی 800 ساعت اموزش زبان می تونید مستقیماً و بدون شرکت در دوره آمادگی امتحان DSH رو بدید.

Junior Member

سلام
    ازمون B1 رو کجا باید ثبت نام کردو امتحان داد؟

Banned
    رشته و دانشگاه
    mathematics

نقل قول نوشته اصلی توسط nazila نمایش پست ها
    سلام
    ازمون B1 رو کجا باید ثبت نام کردو امتحان داد؟

علیک سلام.

موسسه آموزش زبان آلمانی در تهران (نماینده انیستیتو گوته در ایران)

آدرس اینترنتی: http://www.dsit.org

صفحه 1 از 29 1234567891011 ... آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)