صفحه 28 از 29 نخستنخست ... 181920212223242526272829 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 271 تا 280 , از مجموع 286

موضوع: bedingte Zulassung پذیرش مشروط به شرکت در کلاس زبان و دادن امتحان DSH در دانشگاه

ApplyAbroad Senior Veteran
    mohammad_aria آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Elektrotechnik - Automatisierungstechnik

پیش فرض پاسخ : bedingte Zulassung پذیرش مشروط به شرکت در کلاس زبان و دادن

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidotahmin نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من در مورد رشته های Zulassungfrei سوال دارم. دوستی که در آلمان مشغول به تحصیل هست به ینده گفتن، دانشگاهها وقتی مینویسن Zulassungfrei، معمولا تمام کساییکه Bewerbung ارسال میکنن (و شرایط اولیه مثل حداقل مدرک زبان رو دارن) رو میپذیره. آیا همینطور هست؟ امیدوارم جای درستی سوالم رو مطرح کرد باشم. ممنون از راهنماییتون
    Zulassungfrei فقط بمعنی محدود نبودن تعداد پذیرفته شدگان هست. هر رشته ای پیشنیازهای خودش رو داره. مثلا پذیرش یک شخص با دیپلم انسانی در هر رشته لیسانس مهندسی غیر ممکنه. همونطور که دوستمون گفتن شرط معدل هم ممکنه باشه.
    فرقش با beschränkt اینه که اگر شما حذاقل شرطها رو داشته باشید، پذیرش شما قطعی هست
    Wo ein Wille ist , gibt es einen Weg
    لطفا به قوانین احترام بگذارید - سوالها رو در جای مربوط مطرح کنید - برای تشکر ازدادن امتیاز استفاده کنید نه پست جدید یا پیام خصوصی!
    از جواب دادن به سوالات تکراری و پیامهای خصوصی قابل طرح در فروم جدا معذورم.

ApplyAbroad Senior Veteran
    mohammad_aria آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Elektrotechnik - Automatisierungstechnik

نقل قول نوشته اصلی توسط pep نمایش پست ها
    سلام
    یه راهنمایی لازمه: پس روند کار برای منکه تازه المانی شروع کردم اینطوره : درخواست بدم--بعد از پذیرش
    (تااونموقع اماده امتحان بشم) - امتحان شرکت کنم اگه قبول شدم با همون کارا رو جلو ببرم اگه نه برم المان و در کلاسهای زبان اونجا شرکت کنم
    این فرضیات درسته بنظرتون
    تقریبا درسته.
    شما هر چقدر زبانت قویتر باشه به نفعته. یک ترم زبان خوندن در المان درسته که به جا افتادن و زبان شما کمک زیادی میکنه ولی مساویه با تقریبا 4000یورو هزینه. بهترین پیشنهاد اینه که زبانتون رو به حدی برسونید که فقط با یک ترم خوندن در المان کارتون راه بیفته.
    دقت کنید همه دانشگاهها پذیرش مشروط نمیدن و شما باید مدرک زبانتون رو از قبل داشته باشید.
    Wo ein Wille ist , gibt es einen Weg
    لطفا به قوانین احترام بگذارید - سوالها رو در جای مربوط مطرح کنید - برای تشکر ازدادن امتیاز استفاده کنید نه پست جدید یا پیام خصوصی!
    از جواب دادن به سوالات تکراری و پیامهای خصوصی قابل طرح در فروم جدا معذورم.

Junior Member

سلام دوستان من یک سوالی داشتم ممنون میشم جوابمو بدین من الان یک ترم هست دانشجوام ولی چون نمره ی تست دافم سه بود دانشگاه گفته باید دوباره د اس ها امتحان بدی وگرنه ترم بعد ثبتنامت نمیکنیم حالا چند روز دیگه امتحان دارم ولی حالم اصلا خوب نیست همش میترسم قبول نشم امتحان رو. اگر قبول نشم نمی دونم باید چیکار کنم. کسی اطلاعاتی داره بتونه کمکم کنه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : bedingte Zulassung پذیرش مشروط به شرکت در کلاس زبان و دادن امتحان DSH در دانشگاه

سلام دوستان
    میشه یکی منو راهنمایی کنه
    همسرم میخواد برای رشته ای اقدام کنه که فقط هانوفرو اشتوتگارت دارن
    اینجا مدرک B1 ا نشاالله میگیره.وقت سفارتش هم احتمالا آخر تیر ه
    1-اگر اماحان B1 قبول نشه . روز مصاحبه نقص مدرک میخوره و باید قبل گرفتن ویزا قبولیشو ببره ؟
    2- میخواد برای ترم پاییز اقدام کنه ، حالا ا توجه به اینکه ترم پاییز از اکتبر شروع میشه ، باید درخواست پذیرش کلاس زبان برای ب2 کنه ؟ و بعد دیفر کنه ترمشو برای تابستون ؟
    3-دانشگاه هانوفر ارشدش مستقیم باید درخواست شه ،ولی اشتوتگارت از یونی اسیست هست ، هردو رو اقدام کنه ؟
    با معدل 14.14 رشته مهندسی ساخت چقدر احتمال پذرش از هانوفر و داره ؟
    4- دانشگاه هانوفر پذیرش مشروط داره ؟ کلاس زبانش و خودش ارائه میده ؟

ممنون میشم کمکم کنید

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : bedingte Zulassung پذیرش مشروط به شرکت در کلاس زبان و دادن امتحان DSH در دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط sara67m نمایش پست ها
    سلام دوستان
    میشه یکی منو راهنمایی کنه
    همسرم میخواد برای رشته ای اقدام کنه که فقط هانوفرو اشتوتگارت دارن
    اینجا مدرک B1 ا نشاالله میگیره.وقت سفارتش هم احتمالا آخر تیر ه
    1-اگر اماحان B1 قبول نشه . روز مصاحبه نقص مدرک میخوره و باید قبل گرفتن ویزا قبولیشو ببره ؟
    2- میخواد برای ترم پاییز اقدام کنه ، حالا ا توجه به اینکه ترم پاییز از اکتبر شروع میشه ، باید درخواست پذیرش کلاس زبان برای ب2 کنه ؟ و بعد دیفر کنه ترمشو برای تابستون ؟
    3-دانشگاه هانوفر ارشدش مستقیم باید درخواست شه ،ولی اشتوتگارت از یونی اسیست هست ، هردو رو اقدام کنه ؟
    با معدل 14.14 رشته مهندسی ساخت چقدر احتمال پذرش از هانوفر و داره ؟
    4- دانشگاه هانوفر پذیرش مشروط داره ؟ کلاس زبانش و خودش ارائه میده ؟

ممنون میشم کمکم کنید
    سلام
    1- سفارت تمام مدارکی رو میخواد که دانشگاه خواسته باشه.اگر ایشون ب1 رو قبول نشن، اصلا نمی تونن اون پذیرش مشروط رو بگیرن. ایشون باید تا روز سفارت تمام مدارکی که دانشگاه نوشته رو داشته باشن، وگرنه بستگی به شانسشون داره که آفیسر مدارکو بگیره و نقص مدرک بزنه، یا کلا ازشون نگیره. البته اگه پذیرش رو نداشته باشن که قطعا سفارت کلا مدارکشونو نمی گیره.
    2- درخواست پذیرش کلاس زبان این طوری نیست که شما فکر می کنین. معمول دانشگاها اینه که طرف باید مدرک ب2 رو در زمان اپلای ارائه بده. بعد اگر دانشگاه صلاح دونست و بقیه ی چیزاش اکی بود، بهش پذیرش مشروط میدن که بیاد آلمان، کلاس زبان بره برای د اس ها و تا قبل از شروع ترم، مدرک د اس هاش رو تحویل بده. من تا الان ندیدم دانشگاهی که با مدرک ب1 پذیرش بده.
    3- بستگی به خودشون داره دیگه. الان سوالتون چیه؟ خب اگه میخواین دو جا درخواست بدین، دو جا بدین دیگه. معقولش اینه که فکر نکنین اولین جایی که درخواست میدم حتما منو قبول می کنه و بهتره برای 4 5 دانشگاه حداقل مدارکتونو بفرستین.
    نمی تونم در مورد دانشگاه هانوفر نظر بدم، ولی در کل معدلشون چندان بالا نیست. خیلی از دانشگاها شرط معدلی دارن که برای ایرانی ها میشه معادل 15. قبلش شرط معدل دانشگاه رو چک کنن. باز همونم با مکاتبه بپرسن که چطوریه. چون بعضی دانشگاها اگه شرایط اولیه رو نداشته باشین اصلا بررسی نمی کنن. اما بعضی ها رقابتی در نظر می گیرن همه چی رو.
    4- به طور کلی نمیشه نظر داد. هر رشته ای برای خودش جدا تصمیم می گیره که آیا پذیرش مشروط بده یا نه. شما باید صفحه ی گروه مد نظر خودتونو چک کنین.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    سلام
    1- سفارت تمام مدارکی رو میخواد که دانشگاه خواسته باشه.اگر ایشون ب1 رو قبول نشن، اصلا نمی تونن اون پذیرش مشروط رو بگیرن. ایشون باید تا روز سفارت تمام مدارکی که دانشگاه نوشته رو داشته باشن، وگرنه بستگی به شانسشون داره که آفیسر مدارکو بگیره و نقص مدرک بزنه، یا کلا ازشون نگیره. البته اگه پذیرش رو نداشته باشن که قطعا سفارت کلا مدارکشونو نمی گیره.
    2- درخواست پذیرش کلاس زبان این طوری نیست که شما فکر می کنین. معمول دانشگاها اینه که طرف باید مدرک ب2 رو در زمان اپلای ارائه بده. بعد اگر دانشگاه صلاح دونست و بقیه ی چیزاش اکی بود، بهش پذیرش مشروط میدن که بیاد آلمان، کلاس زبان بره برای د اس ها و تا قبل از شروع ترم، مدرک د اس هاش رو تحویل بده. من تا الان ندیدم دانشگاهی که با مدرک ب1 پذیرش بده.
    3- بستگی به خودشون داره دیگه. الان سوالتون چیه؟ خب اگه میخواین دو جا درخواست بدین، دو جا بدین دیگه. معقولش اینه که فکر نکنین اولین جایی که درخواست میدم حتما منو قبول می کنه و بهتره برای 4 5 دانشگاه حداقل مدارکتونو بفرستین.
    نمی تونم در مورد دانشگاه هانوفر نظر بدم، ولی در کل معدلشون چندان بالا نیست. خیلی از دانشگاها شرط معدلی دارن که برای ایرانی ها میشه معادل 15. قبلش شرط معدل دانشگاه رو چک کنن. باز همونم با مکاتبه بپرسن که چطوریه. چون بعضی دانشگاها اگه شرایط اولیه رو نداشته باشین اصلا بررسی نمی کنن. اما بعضی ها رقابتی در نظر می گیرن همه چی رو.
    4- به طور کلی نمیشه نظر داد. هر رشته ای برای خودش جدا تصمیم می گیره که آیا پذیرش مشروط بده یا نه. شما باید صفحه ی گروه مد نظر خودتونو چک کنین.
    ممنونم بابت توضیحات کاملتون
    من خیلی سایت و همون صفحه رشته ارو زیر و رو کردم.یه ایمیل برای کل درخواست ها و مکاتبات گذاشته
    اشاره ای به مدرک زبان و هیچی نکرده
    نمیدونم چطور بفهمم
    https://www.daad.de/deutschland/stud...rt=name&page=1

این صفحه رو دیدم

Junior Member

سلام به همه دوستان
    میشه لطفا لیست دانشگاهای فنی مهندسی که دلاینشو برای پذیرش محدودیت نداره و بذارید
    ممنونم

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط sara67m نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    میشه لطفا لیست دانشگاهای فنی مهندسی که دلاینشو برای پذیرش محدودیت نداره و بذارید
    ممنونم
    سلام
    کسی احتمالا همچین لیستی براتون نخواهد گذاشت. چون بستگی به رشته داره. هر گروه برای خودش جدا تصمیم می گیره. یه دانشگاه می تونه چند تا رشته اش با محدودیت باشه، چند تاش بدون محدودیت.

سلام
    کسی احتمالا همچین لیستی براتون نخواهد گذاشت. چون بستگی به رشته داره. هر گروه برای خودش جدا تصمیم می گیره. یه دانشگاه می تونه چند تا رشته اش با محدودیت باشه، چند تاش بدون محدودیت.
    در مورد رشته های آی تی و شبکه چطور؟ چند درصدشون بدون شرط معدلن؟ (واسه لیسانس)

Junior Member

سلام
    دوست عزیز من خیلی درگیر شدم .نمیدونم چطور میشه بدون مدرک زبان درخواست پذیرش کنم ؟ باید مکاتبه کنم با هر دانشگاه ؟
    میدونم که باید روز سفارت ببرم این مدرک و ، منظورم از آپریل که میخوام اپلای کنم ، چطور باید درخواست بدم ؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)