صفحه 21 از 29 نخستنخست ... 11121314151617181920212223242526272829 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 201 تا 210 , از مجموع 286

موضوع: bedingte Zulassung پذیرش مشروط به شرکت در کلاس زبان و دادن امتحان DSH در دانشگاه

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Information Systems, FAU Universität Erlangen-Nürnberg

پیش فرض پاسخ : bedingte Zulassung پذیرش مشروط به شرکت در کلاس زبان و دادن امتحان DSH در دانشگ

نقل قول نوشته اصلی توسط bahar_banoo نمایش پست ها
    سلام
    اگه الان فقط برای آموزش زبان آلمانی از دانشگاهی صرفا پذیرش زبان بگیرم، سفارت که دیگه ازم مدرک زبان نمیخواد؟ درسته؟
    سفارت اصلا درخواست ویزای شما رو بررسی نمیکنه! باید پذیرش دانشجویی برای یک رشته باشه، حتی اگر پذیرش مشروط یا پذیرش کلاس زبان هست باید اسم رشته توش قید شده باشه. و در هر صورت بدون مدرک B1 نمیشه.

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : سوالات و شرایط اولیه جهت گرفتن پذیرش از دانشگاه های آلمان (پست اول خوانده شود)

نقل قول نوشته اصلی توسط Babk نمایش پست ها
    خب من تا موقعی که باید مدارکم رو آماده کنم بالاتر از B1 نمیرسم که بگیرم. اگر پذیرش بگیرم، با داشتن B1 فکر میکنم کورس آلمانی هم برام میگذارن دیگه، درسته؟
    میدونید که بین فرستادن مدارک و رفتن به دانشگاه (در صورت پذیرش) حداقل 6-7 ماهی فاصله است. اگر من تا قبل از رفتن به دانشگاه بتونم خودم رو تا C1 برسونم چی؟ باز هم باید اون کورس ها رو برم یا دیگه نیازی نیست؟ کلا وقتی به زبان آلمانی پذیرش بگیریم، رفتیم اونجا شرایط چیه؟
    شما تا وقتی که مدرک زبان DSH2 یا معادلش TestDad 4*4 رو نگیرید نمیتونید درستون رو شروع کنید، حالا هر دانش زبانی داشته باشید. (برای رشته های کامل به زبان آلمانی)

پیش فرض پاسخ : bedingte Zulassung پذیرش مشروط به شرکت در کلاس زبان و دادن امتحان DSH در دانشگ

نقل قول نوشته اصلی توسط sepidehreg نمایش پست ها
    سفارت اصلا درخواست ویزای شما رو بررسی نمیکنه! باید پذیرش دانشجویی برای یک رشته باشه، حتی اگر پذیرش مشروط یا پذیرش کلاس زبان هست باید اسم رشته توش قید شده باشه. و در هر صورت بدون مدرک B1 نمیشه.
    باتشکر از پاسخ سریعتون، من اینو میدونم ولی منظورم این بود که اگه کسی فقط بخواد تو دوره های زبان شرکت کنه و نخواد رشته ای اونجا بخونه، (یعنی صرفا هدفش این باشه که زبان آلمانی رو توی آلمان یاد بگیره) در اینصورت که اصولا دیگه سفارت نباید مدرک زبان ازش بخواد چون میخواد بره اونجا یاد بگیره.

ApplyAbroad Senior Veteran
    mohammad_aria آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Elektrotechnik - Automatisierungstechnik

باتشکر از پاسخ سریعتون، من اینو میدونم ولی منظورم این بود که اگه کسی فقط بخواد تو دوره های زبان شرکت کنه و نخواد رشته ای اونجا بخونه، (یعنی صرفا هدفش این باشه که زبان آلمانی رو توی آلمان یاد بگیره) در اینصورت که اصولا دیگه سفارت نباید مدرک زبان ازش بخواد چون میخواد بره اونجا یاد بگیره.
    دوست عزیز این شرط سفارت هست برای ویزا دادن، خیلی واضح و روشن. و اونها هم کار ندارن که شخص با چه هدفی میره ... حتی با داشتن B1 و پذیرش کلاس زبان_و نه رشته_ ویزا رو گاهی با اما و اگر میدن.
    به هر حال این سیاست سفارت المان توی ایران هست و کاریش نمیشه کرد. من دیدم از خیلی کشورای دیگه با A2 یا پایینتر هم میان... دلیلش هم تعداد زیاد درخواست کننده هاست
    شما اگه میخواید باید همینجا حداقل تا B1 بخونید بع د اینجا ادامه بدید. اینجوری از لحاظ هزینه هم کلی به نفعتونه.
    Wo ein Wille ist , gibt es einen Weg
    لطفا به قوانین احترام بگذارید - سوالها رو در جای مربوط مطرح کنید - برای تشکر ازدادن امتیاز استفاده کنید نه پست جدید یا پیام خصوصی!
    از جواب دادن به سوالات تکراری و پیامهای خصوصی قابل طرح در فروم جدا معذورم.

Junior Member

دوستان یونی اسیست مدارک من رو بررسی کرد و برای چندتا دانشگاه فرستاد و برای چندتای دیگه نفرستاد و علت رو نداشتن مدرک زبان اعلام کرد، مدرک زبان من آمادست ولی نمره اشپقشنم زیر 60 هست (البته معدل کل بالای 60 شده) ،چند روز دیگه هم وقت سفارتم هست و چند تا سوال دارم ممنون می شم راهنمایی کنید:
    1. دانشگاهی که خیلی علاقه دارم برم، جز همون هایی هست که یونی اسیست به دلیل نداشتن مدرک زبان، مدارک تحصیلی من رو براشون نفرستاده و سوال من اینه: آیا دانشگاه قبول می کنه که یوزر ، پسورد اکانتم توی موسسه گوته رو بهشون بدم و خودشون نمره زبانم رو چک کنند و بعد از یونی اسیست بخوان مدارکم رو واسشون بفرسته؟کلا غیر از پست کپی تایید شده مدرک زبان راهش چیه (چون وقتم کمه نمیتونم با پست کردن کپی مدرک زبان مشکل رو حل کنم)
    2. یونی اسیست مدارکم رو واسه گیسن فرستاده و نوشته که دانشگاه شما رو در دوره زبان آلمانی متناسب با سطح زبان فعلیتون جهت آمادگی برای دوره مستر قرار خواهد داد، حالا سوال من اینه : اگه با همین نامه برم سفارت و بعد ویزامو با پذیرش نهایی گیسن بگیرم، آیا این امکان وجود داره که بعدا توی آلمان مستقیم برم توی یه دانشگاه دیگه ثبت نام کنم یا باید دوره زبان آلمانی رو حتما توی همون گیسن بگذرونم و بعد دانشگاه رو عوض کنم؟ کلا روندش چطور میشه چون من احتمال خیلی زیاد گیسن رو نمی رم و دانشگاه های دیگه که متاسفانه در حال حاضر، هنوز پذیرش ازشون نگرفتم مد نظرم هست.
    3. با توجه به اینکه برای دوره آمادگی زبان آلمانی مربوط به تحصیل در دوره مستر میرم، نوع ویزایی که سفارت میده چیه؟ کلا تبدیلش به ویزا تحصیلی دوره مستر منحصر به همون دانشگاه می شه یا نه؟ توی همون آلمان میشه با ویزای دانشجویی برای یه دانشگاه دیگه عوضش کرد؟ لطفا دوستانی که اطلاع دارن در این مورد توضیح بدن

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه

آلمان هیچ ویزایی برای شخص ایرانی ای که فقط میخواد بره آلمان زبان بخونه در نظر نگرفته، یعنی شما نمیتونید برید درخواست ویزای دانشجویی بدید. مگر اینکه از سامرکورس های آلمانی پذیرش داشته باشید که معمولا خیلی گرون هستند و برای اون باید شنگن بگیرید که احتمال ویزا دادن خیلی کمه و باید سنتون کم باشه، مثلا هنوز زیر 18 سال و و دیگه مدرک زبان ازتون نمیخوان احتمالا.

Junior Member

سلام دوستان
    من پذیرش مشروط دارم که توش نوشته :
    Es handelt sich nicht um eine Zulassung zum angestrebten Studiengang

اما چند خط بالاتر نوشته
    Zulassung zu den internationalen sprachkursen and der.... Universitat
    Angestrebter Studiengang: Informatik (master)

میخواستم بپرسم با این سفارت ویزا میده؟!
    ممنون میشم راهنماییم کنید.

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط winwan نمایش پست ها
    دوستان یونی اسیست مدارک من رو بررسی کرد و برای چندتا دانشگاه فرستاد و برای چندتای دیگه نفرستاد و علت رو نداشتن مدرک زبان اعلام کرد، مدرک زبان من آمادست ولی نمره اشپقشنم زیر 60 هست (البته معدل کل بالای 60 شده) ،چند روز دیگه هم وقت سفارتم هست و چند تا سوال دارم ممنون می شم راهنمایی کنید:
    1. دانشگاهی که خیلی علاقه دارم برم، جز همون هایی هست که یونی اسیست به دلیل نداشتن مدرک زبان، مدارک تحصیلی من رو براشون نفرستاده و سوال من اینه: آیا دانشگاه قبول می کنه که یوزر ، پسورد اکانتم توی موسسه گوته رو بهشون بدم و خودشون نمره زبانم رو چک کنند و بعد از یونی اسیست بخوان مدارکم رو واسشون بفرسته؟کلا غیر از پست کپی تایید شده مدرک زبان راهش چیه (چون وقتم کمه نمیتونم با پست کردن کپی مدرک زبان مشکل رو حل کنم)
    2. یونی اسیست مدارکم رو واسه گیسن فرستاده و نوشته که دانشگاه شما رو در دوره زبان آلمانی متناسب با سطح زبان فعلیتون جهت آمادگی برای دوره مستر قرار خواهد داد، حالا سوال من اینه : اگه با همین نامه برم سفارت و بعد ویزامو با پذیرش نهایی گیسن بگیرم، آیا این امکان وجود داره که بعدا توی آلمان مستقیم برم توی یه دانشگاه دیگه ثبت نام کنم یا باید دوره زبان آلمانی رو حتما توی همون گیسن بگذرونم و بعد دانشگاه رو عوض کنم؟ کلا روندش چطور میشه چون من احتمال خیلی زیاد گیسن رو نمی رم و دانشگاه های دیگه که متاسفانه در حال حاضر، هنوز پذیرش ازشون نگرفتم مد نظرم هست.
    3. با توجه به اینکه برای دوره آمادگی زبان آلمانی مربوط به تحصیل در دوره مستر میرم، نوع ویزایی که سفارت میده چیه؟ کلا تبدیلش به ویزا تحصیلی دوره مستر منحصر به همون دانشگاه می شه یا نه؟ توی همون آلمان میشه با ویزای دانشجویی برای یه دانشگاه دیگه عوضش کرد؟ لطفا دوستانی که اطلاع دارن در این مورد توضیح بدن
    1 - بستگی به دانشگاه داره که قبول کنه یا نه ! ولی معمولا قبول نمیکنن، اگه هم قبول کنن، کپی تایید شده میگیرن ازتون.
    باز میگم بستگی به نظر دانشگاه داره که چه قدر راه بیاد باهاتون.
    2- مشکلی نیست. شما ویزا که بگیری، توی خاک آلمان، میتونی هر جا خواستی ثبت نام کنی. از دانشگاه X پذیرش میگیری، ولی میری دانشگاه Y !
    3 - کلا ویزای دانشجویی که میدن، 3 ماهه ست. توی آلمان بعدا باید برین تمدیدش کنین. مثلا شما با پذیرش هانوفر ویزاتو میگیری، توی ویزاتون دانشگاه هانوفر قید میشه !
    ولی بعدا که رفتین، مثلا میرین دانشگاه بوخوم، اونجا وقت میگیرین برای تمدید ویزا !
    اون اداره مربوطه خودش همه کارها رو انجام میده و استعلام مدارک شما رو از اداره مربوطه در هانوفر میگیره.
    قبلا گفتم، هر جای خواستین برین مشکلی نیست.

این حساب کاربری دیگر فعالیتی در این فروم ندارد.

Junior Member

سلام دوستان
    یه چیزی شنیدم که خیلی ذهنمو مشغول کرده، اینکه وزارت علوم برای کسایی که مشمول هستن و مدرک زبان b1 دارن و پذیرش مشروط گرفتن اجازه خروج صادر نمیکنه!!!!!!!!!!!
    میخاستم بدونم این حرف درسته؟؟؟؟؟
    چون من خودم مشمولم و برنامم این بود که پذیرش مشروط بگیرم و با این حرف همه چی بهم ریخت!!
    لطفا دوستانی که اطلاع دارن در این مورد توضیح بدن

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Niimaa نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یه چیزی شنیدم که خیلی ذهنمو مشغول کرده، اینکه وزارت علوم برای کسایی که مشمول هستن و مدرک زبان b1 دارن و پذیرش مشروط گرفتن اجازه خروج صادر نمیکنه!!!!!!!!!!!
    میخاستم بدونم این حرف درسته؟؟؟؟؟
    چون من خودم مشمولم و برنامم این بود که پذیرش مشروط بگیرم و با این حرف همه چی بهم ریخت!!
    لطفا دوستانی که اطلاع دارن در این مورد توضیح بدن
    سلام
    وزارت علوم برای مجوز خروج دادن به پذیرش مشروط آلمان حتما مدرک زبان B2 یا گواهی شرکت در کلاس B2 معادل 900 ساعت از موسسه Goethe یا ökf رو از شما میخواد.
    با B1 به هیچ وجه مجوز نمیدن
    پیشنهاد من این هست که شما برای ترم دیگه برای پذیرش اقدام کنید و در خلال پروسه برای b2 هم خودتون رو آماده کنید و امتحان بدین اینطوری هم پذیرش دارید و هم برای مجوز خروج هم به مشکل نمیخورین.
    ویرایش توسط wili : June 24th, 2015 در ساعت 11:32 AM

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)