صفحه 50 از 80 نخستنخست ... 404142434445464748495051525354555657585960 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 491 تا 500 , از مجموع 796

موضوع: بورسیه ها | فاند ها | نحوه اقدام در چین و مسائل مرتبط

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بورسیه ها | فاند ها | نحوه اقدام در چین و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط alio_149 نمایش پست ها
    اینکه چه بورسی رو انتخاب کنید بستگی به خودتون داره و رزومه کاری-- اگه رزومه قوی دارید برای بهترین نوع بورس یعنی CSC تایپ A اقدام کنید. درصورتی که شرایط رو نداشته باشید خودبخود برای تایپ های پایین تر اسست میشید.
    جواب سوال دوم هم بله هست . یعنی شما اگر بخواهید میتونید 3 دانشگاه مختلف اپلای کنید و اگر هر سه رو پذیرش گرفتید هر کدوم رو خواستید برید. دلیلش اینه که پارامتر های مختلفی روی گرفتن اسکولارشیپ دولتی تاثیر دارند و تعداد اسکولارشیپ هم برای هر منطقه و دانشگاه محدود هست. اگه رزومه خوبی داشته باشید برای همون انتخاب اولتون بورسیه بهتون تعلق میگیره
    اما باز هم تاکید میکنم- قوانین ثابت هستن ولی برداشت افراد از قوانین متفاوت هست بهترین مرجع خود دانشگاه هست -- به دفتر اینترنشنال دانشگاه ایمیل بزنید و بدونید که خیلی خوب و سریع جواب میدن و راهنمایی میکنن
    با سلام و با تشکر از پاسخگویی شما
    چند سئوال داشتم
    1- برای بورس آیا داشتن آیلتس ضروری است یا که صرفا امتیاز را بالا میبرد؟
    2- در مورد قسمت application forms (برای بورس csc) منظورم 5 گزینه زیر است:
    CHINESE GOVERNMENT SCHOLARSHIP
    Marine Scholarship of China
    MOFCOM Scholarship
    SHORT-TERM SCHOLARSHIP FOR FOREIGN TEACHERS OF CHINESE LANGUAGE
    COOPERATION PROGRAM SCHOLARSHIP
    به نظر شما کدام گزینه را باید انتخاب کنم؟ لازم به ذکر است که بنده برای دکتری مهندسی عمران میخواهم اقدام کنم.
    3- با توجه به اینکه فقط سه دانشگاه را برای بورس csc میتوان انتخاب کرد، پس آیا باید اول نتیجه پذیرش بیابد و بعد برای بورس اقدام کرد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط msaaa نمایش پست ها
    با سلام و با تشکر از پاسخگویی شما
    چند سئوال داشتم
    1- برای بورس آیا داشتن آیلتس ضروری است یا که صرفا امتیاز را بالا میبرد؟
    2- در مورد قسمت application forms (برای بورس csc) منظورم 5 گزینه زیر است:
    CHINESE GOVERNMENT SCHOLARSHIP
    Marine Scholarship of China
    MOFCOM Scholarship
    SHORT-TERM SCHOLARSHIP FOR FOREIGN TEACHERS OF CHINESE LANGUAGE
    COOPERATION PROGRAM SCHOLARSHIP
    به نظر شما کدام گزینه را باید انتخاب کنم؟ لازم به ذکر است که بنده برای دکتری مهندسی عمران میخواهم اقدام کنم.
    3- با توجه به اینکه فقط سه دانشگاه را برای بورس csc میتوان انتخاب کرد، پس آیا باید اول نتیجه پذیرش بیابد و بعد برای بورس اقدام کرد؟

1- کاملا بستگی به دانشگاهی داره که دارید اپلای میکنید--- اگه برای اون دانشگاه آیلتس ضروری باشه در نتیجه شما رو ریجکت میکنه و عملا پرونده شما رو برای بورس ارجاع نمیده -- اما اینجا من مواردی رو دیدم که بدون آیلتس بورس کامل گرفتن و یا با آیلتسی که اکسپایر شده --- مسلما نمره بالای آیلتس شانس شما رو افزایش میده
    2- شما باید همون گزینه اول رو انتخاب کنی یعنی CHINESE GOVERNMENT SCHOLARSHIP
    3- شما از الان مکاتبات رو با دانشگاه ها شروع کن و پذیرش ضمنی رو از استاد های مربوطه بگیر --- در حین اینکه داری مراحل اپلای رو برای دانشگاه انجام میده یه بخش هست که باید به دانشگاه اعلام کنی برای بورس هم اپلای کردی ---- در حقیقت نتیجه بورس از طریق دانشگاه به شما اعلام میشه

باز هم تاکید میکنم -- الان که وقت داری با دقت توضیحات نوشته شده در سایت CSC و سایت دانشگاه هایی که قراره اپلای کنی رو بخون و حواست به ددلاین ها هم باشه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    https://t.me/pump_upp

دوستان یک سوال اساسی :

به نظر شما خوبان، دانشجوی سوپروایزر professor شدن خوبه یا assistant professor ??

ممنون

Moderator
    amirfriendship آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران- ارشد مدیریت و انرژی های تجدیدپذیر-دکترای

نقل قول نوشته اصلی توسط alio_149 نمایش پست ها
    1- کاملا بستگی به دانشگاهی داره که دارید اپلای میکنید--- اگه برای اون دانشگاه آیلتس ضروری باشه در نتیجه شما رو ریجکت میکنه و عملا پرونده شما رو برای بورس ارجاع نمیده -- اما اینجا من مواردی رو دیدم که بدون آیلتس بورس کامل گرفتن و یا با آیلتسی که اکسپایر شده --- مسلما نمره بالای آیلتس شانس شما رو افزایش میده
    2- شما باید همون گزینه اول رو انتخاب کنی یعنی CHINESE GOVERNMENT SCHOLARSHIP
    3- شما از الان مکاتبات رو با دانشگاه ها شروع کن و پذیرش ضمنی رو از استاد های مربوطه بگیر --- در حین اینکه داری مراحل اپلای رو برای دانشگاه انجام میده یه بخش هست که باید به دانشگاه اعلام کنی برای بورس هم اپلای کردی ---- در حقیقت نتیجه بورس از طریق دانشگاه به شما اعلام میشه

باز هم تاکید میکنم -- الان که وقت داری با دقت توضیحات نوشته شده در سایت CSC و سایت دانشگاه هایی که قراره اپلای کنی رو بخون و حواست به ددلاین ها هم باشه
    دانشگاه من گفته دسامبر اپلای کن و فرم بورس را آپلود کن. حالا می خواستم بپرسم معمولا نتایج بورس کی مشخص میشه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط amirfriendship نمایش پست ها
    دانشگاه من گفته دسامبر اپلای کن و فرم بورس را آپلود کن. حالا می خواستم بپرسم معمولا نتایج بورس کی مشخص میشه؟
    دقیق خاطرم نیست ولی فک کنم فروردین ماه بود به عبارت دیگه توی اپریل

البته باز هم سایتش رو چک کن

Junior Member

با سلام، چند سئوال داشتم
    1- من به بعضی از موسسات که داخل چین هستند ایمیل زدم و آنها هم در پاسخ گفتند که در ازای گرفتن مبلغی حاضر هستند کارهای مربوط به پذیرش و بورس را انجام بدهند (البته مبلغی که میگیرند کمتر از مبلغی است که موسسات داخل ایران میگیرند)، به نظر شما این موسسات قابل اعتماد هستند؟ اگر تجربه ای در این زمینه دارید لطفا راهنمایی بفرمایید.
    2- برای گرفتن پذیرش یا بورس آیا داشتن مقاله مهم است؟ یا بدون مقاله هم میتوان پذیرش و بورس گرفت. لطفا راهنمایی بفرمایید

نقل قول نوشته اصلی توسط msaaa نمایش پست ها
    با سلام، چند سئوال داشتم
    1- من به بعضی از موسسات که داخل چین هستند ایمیل زدم و آنها هم در پاسخ گفتند که در ازای گرفتن مبلغی حاضر هستند کارهای مربوط به پذیرش و بورس را انجام بدهند (البته مبلغی که میگیرند کمتر از مبلغی است که موسسات داخل ایران میگیرند)، به نظر شما این موسسات قابل اعتماد هستند؟ اگر تجربه ای در این زمینه دارید لطفا راهنمایی بفرمایید.
    2- برای گرفتن پذیرش یا بورس آیا داشتن مقاله مهم است؟ یا بدون مقاله هم میتوان پذیرش و بورس گرفت. لطفا راهنمایی بفرمایید

برای پذیرش گرفتن از دانشگاه های چین و یا هر کشور دیگه ای شما هیچ نیازی به موسسات و یا اشخاص ندارید. پروسه پذیرش و اپلای رو سایت هر دانشگاه به خوبی نوشته و اگه مشکلی و یا سوالی داشتید با یه ایمیل به راحتی حل میشه . در خصوص بورس دولتی چین هم شما لازم نیست کار خاصی بکنید. یه فرم آنلاین هست که پر میکنید و در مرحله اپلای برای دانشگاه میفرستید.

موسسات و اشخاص هم در بیشتر موارد مورد اعتماد هستند. بخصوص موسسات چینی - چون در چین قوانین سخت گیرانه هست
    نکته دیگه اینکه بعید میدونم از صفر تا صد پذیرش رو موسسه بخواد انجام بده -- به محض اینکه از شما پول رو بگیرن میبینید که نقش مشاور رو به خودشون میگیرن و بهتون یه لیست دانشگاه میدن میگن برو خودت یه بررسی کن و به استاد ها ایمیل بزن بعد بیا تا بهت بگیم چیکار کنی --- و همین روند تا آخرین لحظه انجام میشه

توصیه من اینه که خودتون وقت بزارید و با مطالعه جلو برید چون مهمترین مرحله پیدا کردن استاد و دانشگاه مورد نظر هست -- بعدش فقط پر کردن چند تا فرم آنلاین هست که به راحتی قابل انجام هستش
    خودم تجربه ای نداشتم ولی از دوستانم خیلی شنیدم ---- همه هم پشیمون هستن که چرا بیخودی پول این موسسات رو دادن

در خصوص سوال دوم هم باید بگم هیچ چیز غیر ممکن نیست --- مهمتر از مقاله معدل شما و نمره زبان شما هست --- یعنی داشتن معدل بالا خیلی مهمتر از داشتن مقاله هست --پارامتر های زیادی در گرفتن پذیرش موثر هستند و هر کدوم یه وزن مشخص دارن و برآیند اونها تعیین کننده هست -- طبق چیزی که من متوجه شدم به ترتیب میشه : معدل - زبان - موضوع کاری - مقاله - سابقه کار مرتبط - سن - وضعیت تاهل - دانشگاه و کشور - سواد کامپیوتری و از همه مهمتر شانس!

اگر مقاله ندارید یه راه حل هستش -- شما توی رزومه نمیتونید دروغ بگید اما جایز هست که یکم اغراق کنید !!! داخل کاور لتر و رزومه حتما ذکر کنید که به موضوعات کاری استاد علاقه مند هستید-- علاوه بر این یک مقاله هم تو یه ژورنال متوسط سابمیت کنید و در رزومه ذکر کنید که مقاله سابمیت کردین و منتظر نتیجه هستید

Junior Member

با سلام، چند سئوال داشتم، لطفا پاسخ بفرمایید:
    1- برای گرفتن بورس csc سایت آن از چه زمانی باز و در چه زمانی بسته میشود و آخرین مهلت برای ارسال مدارک چه زمانی میباشد (برای سال تحصیلی 2017)؟
    2- آنطور که من شنیدم، در صورتیکه بورسی نتوان گرفت، یک نوع بورس هست که در حین تحصیل و بر اساس شرایطی داده میشود، پرسش من این است که این بورس آیا مثل csc ، بورس کاملی است؟ و شرایط گرفتن این بورس چیست (آنطور که من شنیدم به پیشرفت تحصیلی و نمرات بستگی دارد)؟ و به نظر شما ارزش ریسک کردن دارد که بدو ن گرفتن بورس csc و به امید گرفتن این بورس به چین رفت؟ لطفا راهنمایی بفرمایید
    با تشکر

Junior Member

سلام. ببخشید در مورد ارسال مدارک سوال داشتم :
    برای پذیرش دانشگاه در سایت نوشته که من مدارک را باید به سفارت چین ببرم و تایید بشه و تمامی مدارک را پست بکنم. برای پذیرش بورس دولت چین نیز باید تمامی آن مدارک را دوباره به دانشگاه بفرستم. اینجوری من باید مدارک را دو بار ترجمه بکنم، امکانش هست که کپی مدارک ترجمه شده و تایید شده سفارت را برای قسمت پذیرش بورس بفرستم و یا اینکه حتما باید دو بار ترجمه بکنم؟ خیلی ممنونم از کمکتون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    https://t.me/pump_upp

سلام.

دوستان یک سوال اساسی:

من که فرق 2 تا دانشگاه University of Chinese Academy of Sciences و University of Science and Technology of China را در رتبه بندی ارزشیابی مدارک متوجه نشدم !! متاسفانه USTC را در شهر پکن دسته بندی شده و مساله بعدی این که من از UCAS رنکینگی پیدا نمیکنم و موندم چرا در ممتازها است ...

لطفا راهنمایی ...

ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)