صفحه 40 از 80 نخستنخست ... 303132333435363738394041424344454647484950 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 391 تا 400 , از مجموع 796

موضوع: بورسیه ها | فاند ها | نحوه اقدام در چین و مسائل مرتبط

پیش فرض پاسخ : بورسیه ها | فاند ها | نحوه اقدام در چین و مسائل مرتبط

در چین از طریق معمولی اقدام کردن هیچ خبری از بورس نیست...مطمئن باشین

Junior Member sh1234m آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسي مالي

سلام
    من از دانشگاهHarbin Institute of Technology در شهر شنژن متاسفانه فقط بورسيه شهريه گرفتم 3سوال مهم دارم:

1)به خاطر اينكه دير اقدام كردم وظرفيت خوابگاه به پايان رسيده بود به من تعلق نگرفت ولي به دانشجويان جديد الورود ترم زمستاني امكان تعلق گرفتن هم بورسيه خوابگاه هم شهريه وجود دارد اگر من كه نامه jwهم دريافت كردم صبر كنم دوباره اقدام كنم ايا دانشگاه توجه اي ميكند يا من رادانشجو خاطي كه سر وقت در ترم پاييز ثبت نام نكردم ميشناسدو ديگر هيچگونه بورسيه اي بهم نميدهد؟

2)اگر من بروم وانجا دانشجو شوم امكان دريافت بورسيه خوابگاه(به واحد اينترشنال بگم پشتوانه مالي ندارم وضعيفم) با توجه به مطالب عنوان شده در قبل وجود دارد يا خير؟

3)هزينه زندگي وكار در شهر شنژن چگونه است؟
    ممنون از پاسختون،فقط توروخدا به من سريعتر پاسخ دهيد زمان ندارم وخيلي بلاتكليفم

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط sh1234m نمایش پست ها
    سلام
    من از دانشگاهHarbin Institute of Technology در شهر شنژن متاسفانه فقط بورسيه شهريه گرفتم 3سوال مهم دارم:

1)به خاطر اينكه دير اقدام كردم وظرفيت خوابگاه به پايان رسيده بود به من تعلق نگرفت ولي به دانشجويان جديد الورود ترم زمستاني امكان تعلق گرفتن هم بورسيه خوابگاه هم شهريه وجود دارد اگر من كه نامه jwهم دريافت كردم صبر كنم دوباره اقدام كنم ايا دانشگاه توجه اي ميكند يا من رادانشجو خاطي كه سر وقت در ترم پاييز ثبت نام نكردم ميشناسدو ديگر هيچگونه بورسيه اي بهم نميدهد؟

2)اگر من بروم وانجا دانشجو شوم امكان دريافت بورسيه خوابگاه(به واحد اينترشنال بگم پشتوانه مالي ندارم وضعيفم) با توجه به مطالب عنوان شده در قبل وجود دارد يا خير؟

3)هزينه زندگي وكار در شهر شنژن چگونه است؟
    ممنون از پاسختون،فقط توروخدا به من سريعتر پاسخ دهيد زمان ندارم وخيلي بلاتكليفم
    1- این مورد تنها با صلاحدید بخش بین الملل دانشگاه انجام میشه و به نظرم بهتره باهاشون مکاتبه کنید، هرچند مورد defer کردن در چین خیلی معنا نداره!!!
    2- خیر. این کار خیلی منطقی به نظر نمیرسه. اما از طرفی میشه برای خوابگاههای دو نفره double room اقدام کنی که کمی از هزینه ات کاسته بشه البته به این شرط اگر جا داشته باشه.
    3- هزینه زندگی در شنژن بالاست طوری که یه شهر پیشرفته و بسیاری از کارهای تجارتی با شرکته های در اونجا (جنوب چین) انجام میشه بنابراین گرفتن خانه در شهر رو فراموش کنید (اگر مجرد و تنها هستید)

Junior Member sh1234m آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسي مالي

سلام
    يك دنيا ممنون از راهنمايي هاي ارزندتون
    من با واحد اينترنشنال صحبت كردم پاسخشون به قرار زير بود:

Dear Shahrzad

The level of HITSZ Scholarship will be veryed each year due to student's performance, however this scholarship covers tuition fee only. For outstanding students, our school helps to apply for another scholarship (Shenzhen Universiade Scholarship) provided by Shenzhen government and, there is possibility to combine both scholarship and cover both tuition and living costs.

At the moment single room is the only type provided by housing mgmt center, there are two sets of furnitures in each room to enable students who wish to live in double room and found a suitable flatmate themselves.

**با توجه به پاسخ بالا من براي امسال ميتوانم براي بورس cscدانشگاه خودم ودانشگاه ها ديگه اقدام كنم يا خير؟
    **ايا من بروم چين واونجا مشغول به تحصيل شوم ميتوانم دوباره براي بورسيه با حقوق دانشگا هاي ديگر اقدام كنم (بايد بگويم در چين دانشجو دكترام)يا لازم به گفتن نيست(ترس از اينكه از همه جا ريجكت شوم)
    **چند درصد به گفته ايشان اعتماد كنم كه به من تعلق ميگيرد چون من رزومه خوبي داشتم ولي متاسفانه فقط بورسيه شهريه گرفتم وسخت به كمك هزينه زندگي نيازمندم
    رزومه من:
    ليسانس حسابداري دانشگاه تهران معدل14.5
    فوق ليسانس امير كبير مهندسي مالي15.5
    دو مقالهISI
    تاليف شش كتاب
    دو سال تدريس در دانشگاه
    5سال سابقه مرتبط
    و چندين گواهينامه بين المللي
    نقطه ضعغم نداشتن آيلتس بود
    **با اين رزومه دانشگاه هاربين مستقر در شنژن ايا ارزش رفتن دارد وسكوي پرتاب من ميشود؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sh1234m نمایش پست ها
    سلام
    يك دنيا ممنون از راهنمايي هاي ارزندتون
    من با واحد اينترنشنال صحبت كردم پاسخشون به قرار زير بود:

Dear Shahrzad

The level of HITSZ Scholarship will be veryed each year due to student's performance, however this scholarship covers tuition fee only. For outstanding students, our school helps to apply for another scholarship (Shenzhen Universiade Scholarship) provided by Shenzhen government and, there is possibility to combine both scholarship and cover both tuition and living costs.

At the moment single room is the only type provided by housing mgmt center, there are two sets of furnitures in each room to enable students who wish to live in double room and found a suitable flatmate themselves.

**با توجه به پاسخ بالا من براي امسال ميتوانم براي بورس cscدانشگاه خودم ودانشگاه ها ديگه اقدام كنم يا خير؟
    **ايا من بروم چين واونجا مشغول به تحصيل شوم ميتوانم دوباره براي بورسيه با حقوق دانشگا هاي ديگر اقدام كنم (بايد بگويم در چين دانشجو دكترام)يا لازم به گفتن نيست(ترس از اينكه از همه جا ريجكت شوم)
    **چند درصد به گفته ايشان اعتماد كنم كه به من تعلق ميگيرد چون من رزومه خوبي داشتم ولي متاسفانه فقط بورسيه شهريه گرفتم وسخت به كمك هزينه زندگي نيازمندم
    رزومه من:
    ليسانس حسابداري دانشگاه تهران معدل14.5
    فوق ليسانس امير كبير مهندسي مالي15.5
    دو مقالهISI
    تاليف شش كتاب
    دو سال تدريس در دانشگاه
    5سال سابقه مرتبط
    و چندين گواهينامه بين المللي
    نقطه ضعغم نداشتن آيلتس بود
    **با اين رزومه دانشگاه هاربين مستقر در شنژن ايا ارزش رفتن دارد وسكوي پرتاب من ميشود؟
    سلام . من میخوام تجربه دوستمو براتون بگم.
    دوستم اول برای تحصیل با هزینه شخصی به چین رفت . بعد یک سال دید هزینه ها سرسام اوره . برای بورسیه دانشگاه دیگه اقدام کرد . دانشگاه جدید بهش پارشیال داد. (اگه بخوای از دانشگاه خود چین اقدام کنی به گفته ی دوستم برای همون مقطع بورسیه کامل سخت داده میشه) بله شما برای اپلای تو مقطع دکترا برای دانشگاه دیگه باید بگید که در دانشگاه هاربین تحصیل کردم . درسته که مبنا رو بر حقیقت حرف شما میزارن اما به نظر من ریسکه اگه نگید . البته دانشگاه دوم واحد های پاس شده در دانشگاه اول رو براشون حذف کرد! ولی نمره ای به دوستم ندادند. که دوستم دوباره برداشت اون درسارو چون به معدل بالا نیاز داشت.
    شاید بتونید با سوپر وایزرتون صحبت کنید و ایشون رو متقاعد کنید که ایشون هم شمارو ساپورت مالی کنه . معمولا در مقطع دکترا اگه خودتونو به استاد نشون بدید باهاتون همکاری میکنه و مبلغی رو به شما برای پژوهش و مقاله میده.
    به هر حال عجیبه با این رزومه و تالیف کتاب بهتون بورسیه سی اس سی نداند! احتمالا ریکامند قوی از دانشگاه نداشتین . خیر مشکل اصلی شما مدرک زبان نبوده . توصیه نامه از استاد قوی نداشتید.
    به هر حال اینا تجربیات دوستم بود .. من هنوز نرفتم .

سلام
    من میخوام برایه کارشناسی ارشد در رشته مهندسی برق دانشکاه تسینگ اقدام کنم معدل لیسانسم 14 است و آی التس 6 دارم و یک ریکامندیشن از استاد کامل خوده دانشکاه تسینگ دارم.
    اینکه آیا داشتن ریکامندیشن از اساتید دانشکاه تسینگ بر دریافت بورس دولتی اثر دارد؟

Junior Member

1- دوستان منظور از قسمت رفرنس در جایی که باید مدارک تحصیلی رو آپلود کنیم چیه؟
    2- برای اپلای دکتری در بخش ترنسکریپت تنها باید ترجمه ی دیپلم و لیسانس باشه؟ من هنوز دانشجوی ارشد هستم
    3- برای شروع دکتری در ترم مهرماه(سپتامبر 2016) الان باید اقدام کنیم یا نوبت دوم؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک- Montan Universität Leoben

سلام دوستان
    بعضی از رشته های دانشگاه های چین کاملا به زبان انگلیسی هست و بعضی دو زبانه به صورت چینی و انگلیسی که ابتدا ظاهرا دوره زبان چینی میزارن بعد اجازه تحصیل میدن.شانس بورس توی این دو نوع تحصیل چقدر با هم فرق داره؟اصلا شانس بورس واسه این دوتا فرقی داره ؟مرسی
    دوست محترمی که لطف میکنید و برای بنده پیغام خصوصی میفرستید خواهشا صندوق پیام خود را خالی نگهدارید تا در اسرع وقت قادر به پاسخگویی باشم نه هر بار با پیغام صندوق گیرنده پر است مواجه بشم...لطفا رعایت کنید...با تشکر

Junior Member

سلام دوستان . میخواستم از دوستانی که درباره چین اطلاعات دارند یک راهنمایی بگیرم . من لیسانس زبان انگلیسی دارم از دانشگاه شیراز با معدل 16.67
    زبانم خوبه و آیلتس رو 8.5 یا 9 میتونم بگیرم . الان توی یه شرکت بازرگانی تو تهران مسئول خرید از چین هستم . میخوام واسه ارشد برم چین . ترجیحا رشته هایی تجاری مثل International Trade . میخواستم بدونم باید برای بورسیه چه مسیری رو برم ؟ آیا حتما باید لیسانسم مرتبط باشه تا بتونم بورسیه بگیرم ؟ چینی بلد نیستم و شروع کردم به یاد گرفتن . میشه یه اطلاعات کلی به من بدین . ممنون میشم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط enix نمایش پست ها
    سلام دوستان . میخواستم از دوستانی که درباره چین اطلاعات دارند یک راهنمایی بگیرم . من لیسانس زبان انگلیسی دارم از دانشگاه شیراز با معدل 16.67
    زبانم خوبه و آیلتس رو 8.5 یا 9 میتونم بگیرم . الان توی یه شرکت بازرگانی تو تهران مسئول خرید از چین هستم . میخوام واسه ارشد برم چین . ترجیحا رشته هایی تجاری مثل International Trade . میخواستم بدونم باید برای بورسیه چه مسیری رو برم ؟ آیا حتما باید لیسانسم مرتبط باشه تا بتونم بورسیه بگیرم ؟ چینی بلد نیستم و شروع کردم به یاد گرفتن . میشه یه اطلاعات کلی به من بدین . ممنون میشم
    سلام عزیز ،

برای شرایط بورس دوستان در فروم اشاره داشته اند ، که می تونید اینجا هم نگاه کنید.

و در مورد نامرتبط بودن رشته در مقطع ارشد، عرض کنم که برخی از دوستان با چنین شرایطی موفق به ادامه تحصیل در چنین شرایطی بوده اند.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)