صفحه 47 از 80 نخستنخست ... 373839404142434445464748495051525354555657 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 461 تا 470 , از مجموع 796

موضوع: بورسیه ها | فاند ها | نحوه اقدام در چین و مسائل مرتبط

Banned
    رشته و دانشگاه
    Computer Technology - 东南大学 (南京)

پیش فرض پاسخ : بورسیه ها | فاند ها | نحوه اقدام در چین و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط Yeganemahz نمایش پست ها
    حرفای شما رو با طلا هم ننویسیم حداقل باید نقره بکار ببریم.
    اولا رنکینگ وزارت علوم کوچکترین ارزشی نباید برای کسی که میره داشته باشه. چرت و پرتی بیش نیست. حتی در رنک دادن هم رانت کاملا واضحه.
    این که بگیم شریف و تهران هم بالاتر از دانشگاههای منطقه هست حرف بی پایه و اساسی هستش. خیلی از دانشگاههای منطقه بسیار قدرتمند تر از شریف و تهران هستن. اینها فقط دانشجوهاشون به اصطلاح زرنگ یا خرخون هستن وگرنه بازی با اسامیه شریف باشه یا غیرشریف.

البته خیلی از شریفی ها با استعداد هستن. ولی در هر حال رفتن به شریف حاصل یک امتحان ۴ ساعته هست که ممکنه خیلی از نابغه ها نتونن توش موفق باشن. من همکلاسی داشتم تو آزمون های آزمایشی نتایج فوق العاده می گرفت ولی تو کنکور شد ۳۰ هزار. یکی بود ارشد هوا و فضا از شریف، فروشگاه فروش لوازم خانگی باز کرده بود. سهیل خسروی نژاد دانشگاه تبریز گرافیک خوند، اسمش آخر کارتون snoopy peanut's movie مغز فندقی ها نوشته شده. سهیل از جوانان با استعداده که قطعا شامل فرار مغزها می شه​.
    لیست وزارت علوم با اساس اینه که سفیر کجا کباب ارزون گیرش بیاد. اعتماد به همچین لیست هایی نتیجه اش مثل اعتماد به بقیه کارهای کشور عظیم الشعنه. برین کشور خوب درس بخونین، کمک مالی بگیرین و حالشو ببرین. مگه غیر از اینه که ۹۰ درصد کسایی که می رن خارج تحصیل کنن به قصد فرار از کشور این کارو می کنن. پس قبرس (که جمعیت شمال و جنوبش زیر یک ملیونه) و مالزی (که ۲ درجه با استوا فاصله داره) فقط به خاطر اینکه تو مراسم شام به سفیر از خجالتش در اومدن، بهتر از چین با آب و هوای خوب، مردم خوب، طبیعت زیبا و ... نیستن. شما بیا چین درس بخون دانشگاه غیر مورد تايید، انگار کن متولد چین بودی و آدرس سایت سفارت را بلد نیستی. به کدوم وزارتش مدیونیم که به این یکیش باشیم

آقای توحید علیزاده در دانشگاه نظربایف درس می دن که تو لیست چرب و چیلی وزارت نیست. ایشون دکترای روباتیک از دانشگاه ایتالیا هستن که رنکش تو times higher education بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ هست.تو وبومتریکس 312 هست

https://sst.nu.edu.kz/tohid-alizadeh/

دانشگاهی که من توش درس می خونم تو QS رنکش ۵۰۰ تا ۵۵۰ هست، دانشگاه آقای علیزاده تو همین لیست ۷۰۰ هست. ولی رنک من تو times higher education بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ هست! دانشگاه من تو وبومتریکس ۱۹۱ هست

رنکینگ بچه بازیه. من تو سایت دانشگاه ژاپنی دیدم یک استاد لیسانس از هاروارد داشته، ارشدش را جایی خونده که اسمش تو لیست وزارت نیست.
    شما باید جایی درس بخونین که بهتون کمک مالی کنن، رشته را به زبانی که بلدید درس بدن و زمینه تحقیق استاد با شما مچ باشه. کشورشم درست حسابی باشه، اومدیم رنک دانشگاه ریاض شد ۵۰ تو دنیا، باید برن اونجا؟ به نظر من پشت کوه ژاپن یا توکیو آباد بهتر از کوآلالامپوره

نقل قول نوشته اصلی توسط akbar2014 نمایش پست ها
    در مورد بعد قزاقستان قبرس ریل و راه آهن که نشد مقیاس. چرا ذهن بچه ها رو منحرف میکنین و وزارت علومی و وزارت بهداشت که هرسال این اعتبارسنجی دقیق منتشر میکنن رو با چهار کلاس سواد زیر سوال میبرین این درست نیست. قرار نیست چهار صباح توی یک کشور خارجی بودیم کل کشور زیر سوال ببریم. نمیدونم اصرار شما به تایید دانشگاهی در چین که واقعا توی هیچ رنکی نمیشه ازش نشونی پیدا کرد چیه؟
    قزاقستان میزبان المپیک زمستانی بوده، کیانوش رستمی که تو المپیک اولین طلای ایران را گرفت ۲ سال پیش آلماتی قزاقستان راهشو گم کرده بود. قبرس که آقای پرویز پرستویی می آن فیلم اکران می کنن نیم ساعته با پیاده روی از این سمت تا اون سمتش را می شه گذر کنی. جمعیت شهرش نصف گنجایش ورزشگاه آزادی

از فبریه ۲۰۰۸ صباح الخیر یا حبیبی. هر کی خواست به حرف شما گوش بده، هر کی هم خواست ماله منا بخونه.
    اصلن هدف من اینه که کل کشور را زیر سوال ببرم. کسی که می خواد برگرده چهار چشمی بچسبه به لیست وزارت
    ویرایش توسط Comboy : October 7th, 2016 در ساعت 01:40 PM

Banned
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط zand2012 نمایش پست ها
    سلام
    ببیخشید یک سوال در مورد برادرم داشتم ایشوم میخواد امسال واسه مقطع ارشد و بورس دولتی چین اقدام کنه با یکی از موسسات صحبت کردم گفت که واسه بورس دولتی چین مقطع ارشد حداکثر باید 30 سال باشی و برادرم 32 ساله هستن. ولی من قبلا شنیده بودم که 35 سال حداکثر سن هست؟ و نزدیک 6 سال هم گپ تحصیلی داره ولی رزومه بسیار عالی داره از مدرک زبان، معدل، مقاله ای اس ای ایمپکت دار، کتاب و سابقه که صد درصد میتونه پذیرش بگیره و فقط مشکلش بورس دولتی هست
    امکانش هست راهنمایی کنین
    با تشکر
    ارشد ۳۵، دکتری ۴۰. موسسات آبرو جا نگذاشتن. ول کنین موسسات رو

Junior Member

با سلام
    بنده دارای مدرک فوق لیسانس مهندسی عمران هستم و میخواهم برای دکتری اقدام کنم، مطالب فروم را هم مطالعه کردم،
    اگر ممکن است یکی از دوستان لطف بفرمایند و مراحل لازم برای اخذ پذیرش و بورس از دانشگاههای چین را یک بار بطور کامل بفرمایند و اینکه دقیقا باید چه کارهایی انجام بدهم،
    زیرا مطالب گفته شده در این رابطه بصورت پراکنده بوده و متاسفانه برای امثال بنده که تازه کار هستند کمی نا واضح است.
    پیشاپیش تشکر میکنم.

Banned
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط msaaa نمایش پست ها
    با سلام
    بنده دارای مدرک فوق لیسانس مهندسی عمران هستم و میخواهم برای دکتری اقدام کنم، مطالب فروم را هم مطالعه کردم،
    اگر ممکن است یکی از دوستان لطف بفرمایند و مراحل لازم برای اخذ پذیرش و بورس از دانشگاههای چین را یک بار بطور کامل بفرمایند و اینکه دقیقا باید چه کارهایی انجام بدهم،
    زیرا مطالب گفته شده در این رابطه بصورت پراکنده بوده و متاسفانه برای امثال بنده که تازه کار هستند کمی نا واضح است.
    پیشاپیش تشکر میکنم.
    اول دنبال دانشگاهی می گردین که رشته شما را داشته باشن. از لیست وزارت علوم یا سایت های زیر
    http://www.admissions.cn/
    http://ciss.org.cn/
    http://www.cucas.edu.cn/
    http://grad.saorg.ir/%D8%AF%D8%A7%D9...9%8A%D9%862017

بعد تو وبسایت دانشگاه دنبال صفحه پذیرش می گردین، فرم پی دی افه یا اینکه انلاین اپلای می کنین. بعد سابمیت می کنین یا فرم را ایمیل می کنین به یی چیزی مثل admission office یا international office با مدارک لازم مثل معرفی نامه استاد، انگیزه نامه، زمینه تحقیق و سابقه کار، تست پزشکی، کارنامه و هر چی تو سایت گفته

بورس csc هم اقدام می کنین در کنار بورس هایی که ممکنه دانشگاه یا استان مورد نظر داشته باشه. کد را از دانشگاه می گیرین برای پر کردن فرم csc

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    https://t.me/pump_upp

نقل قول نوشته اصلی توسط Comboy نمایش پست ها
    نیازی نیست به سفارت. بورس یک سایت داره، اونجا فرم را پر و پرینت می کنید و برای دانشگاه می فرستین. دانشگاه یک کد داره که باید هنگام پر کردن فرم به همراه داشته باشین.

>> آیا می توان هم زمان برای چنتا دانشگاه اقدام کرد برای پذیرش

بله یک ضرب المثلی می گه: همه تخم مرغ ها را تو یه سبد نگذار

ممنون از شما ...

خب الان سوال اینجاست ؟ که مثلا 6 تا سوپروایزر از 6 تا دانشگاه مختلف گفتند (از شهرهای گوناگون) برای CSC اقدام کن ... حالا، برای CSC تا اونجا که یادمه اولویت بندی برای 3 تا دانشگاه داره ...

پس مابقی چطور میشن ؟

یکم این روندش گیج کنندست ... شاید 3 تا دانشگاه تاپ را تو اولویت ها بزاریم و گیریم اوکی نشه ... دانشگاه های خوبو از دست دادیم دیگه ؟ درسته ؟

ممنون میشم راهنمای کنید

Banned
    رشته و دانشگاه

مثلن این دانشگاه ژاپن تو وبومتریکس رنکش ۵۳۳۴ هست، در لیست مورد تایید وزارت وجود داره.
    Temple University
    http://www.webometrics.info/en/searc...e%20university

ولی این دانشگاه که رنکش ۱۱۲۴ هست تو لیست وزارت نیست
    Tokushima
    http://www.webometrics.info/en/Asia/Japan

http://grad.saorg.ir/%D8%AF%D8%A7%D9...9%BE%D9%862017

در حالیکه دانشگاه yokohama city با رنک ۱۳۲۷ در رده خوب (ب) وزارت علومه

حالا یکی به من بگه tokushima چش بوده؟ وزارت رفته گل بچینه

Banned
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط shabahangm65 نمایش پست ها
    ممنون از شما ...

خب الان سوال اینجاست ؟ که مثلا 6 تا سوپروایزر از 6 تا دانشگاه مختلف گفتند (از شهرهای گوناگون) برای CSC اقدام کن ... حالا، برای CSC تا اونجا که یادمه اولویت بندی برای 3 تا دانشگاه داره ...

پس مابقی چطور میشن ؟

یکم این روندش گیج کنندست ... شاید 3 تا دانشگاه تاپ را تو اولویت ها بزاریم و گیریم اوکی نشه ... دانشگاه های خوبو از دست دادیم دیگه ؟ درسته ؟

ممنون میشم راهنمای کنید
    شما ۲ تا فرم پر کن. بعدش بگو دانشگاه پیدا کردم نظرم عوض شد. من خودم اشتباهی زدم متاهل سابمیت کردم، مجبور شدم یکی دیگه درست کنم. اون دانشگاست که پذیرش می ده و دولت را خبر می کنه که بهت بورس بدن. دولتم وقتی بهش خبر بدن نامه بورس را آماده می کنه می فرسته دانشگاه.
    اگه خواستی از دانشگاه بپرس چی کار کنم، بگو شیش تا می خام.

من فرانسه سه تا زدم، سومیش قبول کرد. باید انتخابمو حضوری می بردم بخش فرهنگی سفارت. عمرا چهارمی می دادن. سه تا بسه دیگه درست انتخاب کن. بورس های دیگه هم هست

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    https://t.me/pump_upp

نقل قول نوشته اصلی توسط Comboy نمایش پست ها
    شما ۲ تا فرم پر کن. بعدش بگو دانشگاه پیدا کردم نظرم عوض شد. من خودم اشتباهی زدم متاهل سابمیت کردم، مجبور شدم یکی دیگه درست کنم. اون دانشگاست که پذیرش می ده و دولت را خبر می کنه که بهت بورس بدن. دولتم وقتی بهش خبر بدن نامه بورس را آماده می کنه می فرسته دانشگاه.
    اگه خواستی از دانشگاه بپرس چی کار کنم، بگو شیش تا می خام.

من فرانسه سه تا زدم، سومیش قبول کرد. باید انتخابمو حضوری می بردم بخش فرهنگی سفارت. عمرا چهارمی می دادن. سه تا بسه دیگه درست انتخاب کن. بورس های دیگه هم هست

ببینید من الان از سوپروایزر های دانشگاه های زیر letter of acceptance دارم. این موضوع کارمو برای CSC خراب نمیکنه ؟ که تداخلی داشته باشه ؟ یعنی من برای هر 6 تای این دانشگاه ها اپلای آنلاین کنم ؟

1. Tsinghua University
    2. University of Chinese Academy of Sciences
    3. Zhejiang University
    4. Beijing Institute of Technology
    5. Huazhong University of Science and Technology
    6. Fudan University

Banned
    رشته و دانشگاه

تسینگهوا و جیژیانگ را که باید حتما بذاری. من بودم سه تای خوب را با یه فرم و سه تای بعدی را با یه فرم دیگه سابمیت می کردم.

ببین اگه جیژیانگ را بذاری دوم تو لیست اولت، بعد تسینگهوا بورسش بهت نرسه، باز هم شانس جیژیانگ را داری. دو تا پر کن، اول هم ممتازه را پست کن بعد با تاخیر (یک ماه) لیست دوم. اگه گیر دادن بگو ترسیدم بورس نگیرم از دانشگاه های خوب.

در هر حال از دانشگاه بپرس، ببین اونها چی می گن. acceptance ها هم بذار تو ایمیلی که می پرسی

دکتر می شی؟ خیلی بعیده با پذیرش تسینگهوا، بورس جیژیانگ را ندن.

می تونی acceptance کنار application هات هم بذاری که دولت خودش بفهمه چه خبره. فرم بورس را باید پست کنی، همه acceptance تو بسته بذار در کنار رزومه ات
    اصلن از کابل و سمرقند و بخارا هم اگه پذیرش گرفتی، به عنوان رزومه در قطع A5 بفرست

Junior Member

سلام، ممنون از پاسخ شما
    سئوالی داشتم، معمولا چه زمانی سایت دانشگاهها برای پذیرش و بورس باز میشود؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)