صفحه 78 از 80 نخستنخست ... 2868697071727374757677787980 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 771 تا 780 , از مجموع 796

موضوع: بورسیه ها | فاند ها | نحوه اقدام در چین و مسائل مرتبط

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بورسیه ها | فاند ها | نحوه اقدام در چین و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط china2020 نمایش پست ها
    دوستان عزیز یه سوالی برام پیش اومده. الان اکثر دانشگاه های چین رو که بررسی می کنی، برای مقطع دکترا چهار پنج نوع بورس ارائه میدن. از بورس دولت چین گرفته تا کنفسیوس و استانی و خود دانشگاه. از طرف دیگه حس می کنم به نسبت کشورهای اروپای غربی و امریکای شمالی، متقاضی دانشگاه های چین (منظور دانشجوی بین الملل) خیلی کمتره. از طرف دیگه 95 درصد کسایی که رزومه تراز اولی دارن نمیان سمت دانشگاه های چین. آیا با این توضیحات، میشه نتیجه گرفت که لزوما بورس گرفتن از دانشگاه های چین (منظور بورسی که همه هزینه هاتو پوشش بده یا به عبارتی فول فاند!) آسان هستش؟
    سلام
    شاید بشه گفت که شانس بیشتری برای گرفتن بورس در مقایسه با کشورهای امریکای شمالی هست و از سمتی فرایند ویزا هم سهولتر هست. و از ویژگی های خوبی که دانشگاه های چینی دارند رنکینگ بالاست.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mardune نمایش پست ها
    دوستان این تو اپلیکیشن فرم بود

The Guarantor in China in charge of your case

برای کسی که آشنایی تو چین نداره راه حل چبه؟

و اینکه این دانشگاه
    East China University of Science and Technology - ...

https://www2.ecust.edu.cn › ...

نظرمو جلب کرد اما هزینه خوابگاهش ماهی ۱۸۰۰ یوان. ماهی ۱۸۰۰!!
    آپارتمان shared هم که نمیشه اطمینان کرد. کسی نظری داره ؟

این دانشگاه هم یه رشته اورده هوش مصنوعی وضعیت شهریش بد نیست. به انگلیسی هم هست. اما رنکش پایینه.
    http://en.sues.edu.cn/
    Shanghai University of Engineering Science (SUES)
    به نظر شما پول دور ریختن نیست دانشگاه دومی؟
    سلام
    فکر کنم این فیلد اجباری نباشه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mm69 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    برای پذیرش گرفتن از دانشگاه های معتبر این کشور داشتن نمره زبان الزامی هستش؟؟؟
    سلام
    اگر مقالاتی منتشر کرده باشید، بعضی دانشگاه ها هستند که حداقل نمرات زبان و یا مدارک موسسات هم قبول کنند.

Junior Member

دوستان یه مشورت میخوام ازتون.
    من برای یه دانشگاه تو شانگهای
    Shanghai_University_of_Engineering_Science
    اپلای کردم. و اینطور جواب گرفتم:
    My colleague want to see your financial support document, a proof to show that you will have no financial problem in case no scholarship is provided. It should be a bank proof about minimum 50000 rmb or equivalent.
    Best regards.

من خودمو خیلی مشتاق نشون میدادم برای گرفتن اسکالرشیپ.
    اسکالرشیپ هم فقط شهریه دانشگاهو شامل میشه.
    میخواستم بدونم که هدفشون چیه:
    - اینا میخوان بدونن من پول شهریه رو دارم و اگه دارم دیگه
    اسکالرشیپ رو ندن به من؟ === اگه داستان اینه من چطور جواب بدم که نه سیخ بسوزه نه کباب.

- یا که نه ربطی نداره به این داستانا و چون
    اسکالرشیپ کل مخارجو شامل نمیشه این عادیه که تمکن مالی بخوان از من. === اگه جریان عادیه من فقط چه مدت باید این پولو بذارم تو حساب بمونه و چه مدت بعد از گرقتن نامه میتونم پولو از حساب خارج کنم تا نامه ایی که بهشون نشون میدم اعتبار داشته باشه؟

Junior Member Keiv4n آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Communications Engineering - NTHU

دوستان یه مشورت میخوام ازتون.
    من برای یه دانشگاه تو شانگهای
    Shanghai_University_of_Engineering_Science
    اپلای کردم. و اینطور جواب گرفتم:
    My colleague want to see your financial support document, a proof to show that you will have no financial problem in case no scholarship is provided. It should be a bank proof about minimum 50000 rmb or equivalent.
    Best regards.

من خودمو خیلی مشتاق نشون میدادم برای گرفتن اسکالرشیپ.
    اسکالرشیپ هم فقط شهریه دانشگاهو شامل میشه.
    میخواستم بدونم که هدفشون چیه:
    - اینا میخوان بدونن من پول شهریه رو دارم و اگه دارم دیگه
    اسکالرشیپ رو ندن به من؟ === اگه داستان اینه من چطور جواب بدم که نه سیخ بسوزه نه کباب.

- یا که نه ربطی نداره به این داستانا و چون
    اسکالرشیپ کل مخارجو شامل نمیشه این عادیه که تمکن مالی بخوان از من. === اگه جریان عادیه من فقط چه مدت باید این پولو بذارم تو حساب بمونه و چه مدت بعد از گرقتن نامه میتونم پولو از حساب خارج کنم تا نامه ایی که بهشون نشون میدم اعتبار داشته باشه؟
    بعضی دانشگاه ها همون موقع اپلای تمکن مالی میخوان که بدونن شما از پس هزینه هاتون برمیاین یا نه. اگه بورسیه Merit-Based باشه فقط به رزومه آکادمیک شما نگاه میکنن و اصلاً کاری با شرایط مالی ندارن.
    برای تمکن هم پول 24 ساعت توی بانک باشه میتونید تمکن مالی بگیرید و بعدش پول رو خارج کنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Keiv4n نمایش پست ها
    بعضی دانشگاه ها همون موقع اپلای تمکن مالی میخوان که بدونن شما از پس هزینه هاتون برمیاین یا نه. اگه بورسیه Merit-Based باشه فقط به رزومه آکادمیک شما نگاه میکنن و اصلاً کاری با شرایط مالی ندارن.
    برای تمکن هم پول 24 ساعت توی بانک باشه میتونید تمکن مالی بگیرید و بعدش پول رو خارج کنید.
    ممنون از جوابت عزیز. به نظرت اینظور جواب بدم؟
    - بپرسم نوع اسکالرشیپی که برای دانشجوها در نظر دارن چیه؟ ادامشم بگم که اگه اسکالرشیپ داشته باشم میتونم بیشتر وقتمو بزارم رو کارای تحقیقاتی و متمرکز شم رو درس و پروژه ها. چون چندتا ایده بهشون دادم که خوششون اومده.
    ادامشم بگم که با توجه به وضعیت ارز ما و اینکه والدین من بازنشسته هستند ( فیش حقوقیشونو ببرم ترحمه کنم بفرسم ) پس اندازم به اندازه کافی هست که مخارج زندگیمو پرداحت کنم اما هم درس بخونم هم شهریمو تامین کنم از طریق کارای قانونی ایی که میشه انجام داد حس میکنم تداخل زیاد شه.

- یا که یه سره برم تمکن مالی جور کنمو بفرستم.

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

یا که یه سره برم تمکن مالی جور کنمو بفرستم.

از دید من این کار صحیح است به خصوص اینکه با یک روز نگهداری پول مساله رفع و رجوع برایشان میشود.

به تجربه من کار را با این دانشگاهها و اساتید با سوال و مکاتبه و استدلال سخت نکنید. مکاتبه طولانی و وارد شدن به این بحثها برایشان مشکل است و نمیتوانند به راحتی هندل کنند. برای همین احتمال اینکه از اساس شما را کنار بگذارند بالا میرود. یعنی صورت مساله را پاک میکنند و خودشان را رها میکنند.

اگر برایتان مقدور است گواهی را بگیرید و ارسال بفرمایید و کار را در چرخش نگه دارید.

امید که موفق باشید

ممنون از جوابت عزیز. به نظرت اینظور جواب بدم؟
    - بپرسم نوع اسکالرشیپی که برای دانشجوها در نظر دارن چیه؟ ادامشم بگم که اگه اسکالرشیپ داشته باشم میتونم بیشتر وقتمو بزارم رو کارای تحقیقاتی و متمرکز شم رو درس و پروژه ها. چون چندتا ایده بهشون دادم که خوششون اومده.
    ادامشم بگم که با توجه به وضعیت ارز ما و اینکه والدین من بازنشسته هستند ( فیش حقوقیشونو ببرم ترحمه کنم بفرسم ) پس اندازم به اندازه کافی هست که مخارج زندگیمو پرداحت کنم اما هم درس بخونم هم شهریمو تامین کنم از طریق کارای قانونی ایی که میشه انجام داد حس میکنم تداخل زیاد شه.

- یا که یه سره برم تمکن مالی جور کنمو بفرستم.

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

یا که یه سره برم تمکن مالی جور کنمو بفرستم.

از دید من این کار صحیح است به خصوص اینکه با یک روز نگهداری پول مساله رفع و رجوع برایشان میشود.

به تجربه من کار را با این دانشگاهها و اساتید با سوال و مکاتبه و استدلال سخت نکنید. مکاتبه طولانی و وارد شدن به این بحثها برایشان مشکل است و نمیتوانند به راحتی هندل کنند. برای همین احتمال اینکه از اساس شما را کنار بگذارند بالا میرود. یعنی صورت مساله را پاک میکنند و خودشان را رها میکنند.

اگر برایتان مقدور است گواهی را بگیرید و ارسال بفرمایید و کار را در چرخش نگه دارید.

امید که موفق باشید
    ممنون. منطقیه حرفتون. همین کارو میکنم.

Junior Member

این نامه رو اگه براشون بفرستم برای گرقتن ویزا دوباره باید پول تو حساب بزارم؟ روندشو میشه یه توضیح مختصر بدین دوستان. تشکر

Junior Member

سلام
    ببخشید کسی دانشگاه ustc هست یا امسال اپلای کرده؟
    چجوری بفهمم دانشگاه پرونده رو برای csc فرستاده یا anso?
    بین دانشگاه های چین دانشگاهی هست که مثل بعضی دانشگاه های سوئد گواهی موقت رو برای ثبت نام قبول کنن؟
    (ثبت نام اصلی منظورمه نه اپلای اولیه)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)