صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 47

موضوع: معرفی دانشگاه های مهندسی پزشکی در خارج از کشور

Senior Member

پیش فرض پاسخ : معرفی دانشگاه های مهندسی پزشکی در خارج از کشور

نقل قول نوشته اصلی توسط maurice نمایش پست ها
    رنکینگ qs در همه رشته ها حتی تاریخ هم رتبه بندی داره ولی برا مهندسی پزشکی نداره. یه سوال داشتم اگه کسی بخواد مطرح ترین و فعال ترین اساتید رو در فیلد بیوالکتریک پیدا کنه چکار باید کنه. بعد یه سوال برا یکی از اشناها داشتم.امسال کنکور سراسری با توجه به رتبش هم بیومتریال میتونه بره هم بیوالکتریک بعدا اگه بخواد برا مستر اپلای کنه کدوم یکی از این دو گرایش اینده روشن تری داره بعد سوال اخر اینه این گرنت های میلیون دلاری که بعضی اساتید دارند به دانشجوهای پروجه هاشون هم ازش پولی میدن
    این رنکینگ برای رشته های میان رشته ای رتبه بندی نداره ...
    تعداد پذیرش و همینطور استخدام بایو الکتریک خیلی بیشتره ولی معمولاً حقوق بایو متریالی ها بیشتره ، اما با توجه به بازار کار فکر می کنم این اختلاف گستردگی در سال های آینده بیشتر هم بشه ...
    از این گرنت ها معمولاً وایویه شهریه و فاندش به دانشجو میرسه که کم هم نیست ، 4 سال دکتری و در کمترین حالت 15 هزار تا شهریه + 15 هزار تا فاند در سال میشه ...
    گر مرد رهی غم مخور از دوری و دیری
    دانی که رسیدن هنر گام زمان است

نقل قول نوشته اصلی توسط haydar نمایش پست ها
    این رنکینگ برای رشته های میان رشته ای رتبه بندی نداره ...
    تعداد پذیرش و همینطور استخدام بایو الکتریک خیلی بیشتره ولی معمولاً حقوق بایو متریالی ها بیشتره ، اما با توجه به بازار کار فکر می کنم این اختلاف گستردگی در سال های آینده بیشتر هم بشه ...
    از این گرنت ها معمولاً وایویه شهریه و فاندش به دانشجو میرسه که کم هم نیست ، 4 سال دکتری و در کمترین حالت 15 هزار تا شهریه + 15 هزار تا فاند در سال میشه ...
    پس چطور ادم بفهمه کدوم دانشگاهها بهتره چطور میشه رزومه و محل تدریس و کار استادای مطرح رو پیدا کرد

سلام دوست عزیز
    در بین دانشگاه های تگزاس در زمینه مهندسی پزشکی تگزاس آستین و ای اند ام و آرلینگتون اختلاف زیادی با بقیه دارند ولی در بین دانشگاه های دیگه هم اساتید و ریسرچر های خیلی خوبی در دپارتمان های بیومدیکال و الکتریکال دانشگاه های رایس ، دالاس ، هیوستون و تگزاس تک دیده میشه ...
    در دانشگاه های کالیفرنیا بر خلاف تصور که همه انتظار تاپ بودن رو از استنفورد و برکلی دارند ، بهترین دپارتمان ها رو یو سی ال ای و کلتک در اختیار دارند (به لحاظ تعداد هیئت علمی و سطح پروژه های انجام شده) و پس از آن ها میشه از برکلی ، کالیفرنیا در سن دیگو و کالیفرنیای جنوبی نام برد که به لحاظ گستردگی تحقیقات از استنفورد و ایرواین گسترده تر عمل می کنند ...
    موفق باشید
    یه سوال یکی از دوستام ارشد بیوالکتریک از فنی تهران با معدل 18.1 داره لیسانسش ولی ازاده با معدل 13.3 تافلش 103 هست جی ار ای 329 .یکی از معروفترین استادا که احتمالن بشناسیش به نام دکتر سلطانیان زاده هم بهش ریکام داده . 3 تا isi .بهترین دانشگاهی که میتونه ازش فاند بگیره کجاست

Senior Member

پس چطور ادم بفهمه کدوم دانشگاهها بهتره چطور میشه رزومه و محل تدریس و کار استادای مطرح رو پیدا کرد
    جمله ای رو که به شما می گم به تمام خویشاوندانم که اومدن هم گفتم ، کاری به رنک نداشته باشید ، تا رنک 100 هم اگر پذیرش بگیرید (تقریباً 100 دانشگاه آمریکایی که همه اسمش رو شنیدند) ، دانشگاه های آلمان همگی خوبن ، دانشگاه های سوئد و انگلیس (10-15 تا معروفاش) ، استرالیا و کانادا و سوئیس و ژاپن هم همه خوبن ...
    این که گفتم تا اینجا مربوط به دانشگاه بود ، اما فقط بگرد استاد خوب پیدا کن ، استادی پیدا کن که با سواد باشه (از دانشگاه خوبی فارغ تحصیل شده باشه و به نسبت سنش سابقه علمی خوبی داشته باشه ...
    البته تایمز برای مهندسی پزشکی دانشگاه های آمریکا رو رتبه بندی کرده ...

Senior Member

یه سوال یکی از دوستام ارشد بیوالکتریک از فنی تهران با معدل 18.1 داره لیسانسش ولی ازاده با معدل 13.3 تافلش 103 هست جی ار ای 329 .یکی از معروفترین استادا که احتمالن بشناسیش به نام دکتر سلطانیان زاده هم بهش ریکام داده . 3 تا isi .بهترین دانشگاهی که میتونه ازش فاند بگیره کجاست
    بله دکتر سلطانیان زاده رو میشناسم ، استاد خیلی خوبی هستند و در کنفرانس های ایران هم چند باز که باشون صحبت کردم به نظرم شخص بسیار فرهیخته ای بودند ...
    وضعیت دوستتون خیلی خوبه ، ما با جی آر ای خیلی کمتر و همین حدود مقاله و همین حدود تافل هم پذیرش داشتیم ، احتمالاً دوستتون هم می تونند از دانشگاه های خیلی خوبی مثل UCI , TexasA&M , Boston و ... پذیرش با فاند کافی بگیرند ، البته احتمال امثال آستین و رایس و براون هم وجود داره اگر مقالاتشون خوب باشه ...

جمله ای رو که به شما می گم به تمام خویشاوندانم که اومدن هم گفتم ، کاری به رنک نداشته باشید ، تا رنک 100 هم اگر پذیرش بگیرید (تقریباً 100 دانشگاه آمریکایی که همه اسمش رو شنیدند) ، دانشگاه های آلمان همگی خوبن ، دانشگاه های سوئد و انگلیس (10-15 تا معروفاش) ، استرالیا و کانادا و سوئیس و ژاپن هم همه خوبن ...
    این که گفتم تا اینجا مربوط به دانشگاه بود ، اما فقط بگرد استاد خوب پیدا کن ، استادی پیدا کن که با سواد باشه (از دانشگاه خوبی فارغ تحصیل شده باشه و به نسبت سنش سابقه علمی خوبی داشته باشه ...
    البته تایمز برای مهندسی پزشکی دانشگاه های آمریکا رو رتبه بندی کرده ...
    ببخشید که شما رو عصبانی کردم. من پست های شما رو نخوندم.این رنکینگ Times معیارش درسته.دانشگاههای فرانسه چطورن

Senior Member

ببخشید که شما رو عصبانی کردم. من پست های شما رو نخوندم.این رنکینگ Times معیارش درسته.دانشگاههای فرانسه چطورن
    معیاراش بد نیست ، چند جا که برای تحصیل رفتم همه QS رو معیار قرار میدادند ولی وقتی رقابت خیلی زیادی بین دانشگاه ها باشه واقعاً نمیشه درست رتبه بندی کرد ، هر دانشگاه ماهی یه برگ برنده رو می کنه ، کی می خواد این حجم کار ها رو دسته بندی کنه ؟
    برای آمریکا میشه بهش استناد کرد ...
    نه عصبانی نشدم ، چرا باید عصبانی بشم ؟
    من فکر نمی کنم فرانسه جای مهندسی پزشکی باشه ، دو دانشگاه رن و پلی تکنیک پاریس (البته فقط یک فیلد تحقیقاتی داشتند نه رشته) رو که دیدم به نظرم خیلی ضعیف اومد ، حتی در حد رتبه 70-100 ما هم نیست ، بطور کلی بنظرم نمی ارزه که عمرتون رو در فرانسه حروم کنید (حداقل در رشته ما)

معیاراش بد نیست ، چند جا که برای تحصیل رفتم همه QS رو معیار قرار میدادند ولی وقتی رقابت خیلی زیادی بین دانشگاه ها باشه واقعاً نمیشه درست رتبه بندی کرد ، هر دانشگاه ماهی یه برگ برنده رو می کنه ، کی می خواد این حجم کار ها رو دسته بندی کنه ؟
    من فکر نمی کنم فرانسه جای مهندسی پزشکی باشه ، دو دانشگاه رن و پلی تکنیک پاریس (البته فقط یک فیلد تحقیقاتی داشتند نه رشته) رو که دیدم به نظرم خیلی ضعیف اومد ، حتی در حد رتبه 70-100 ما هم نیست ، بطور کلی بنظرم نمی ارزه که عمرتون رو در فرانسه حروم کنید (حداقل در رشته ما)
    qs که مهندسی پزشکی نداره

به کشور فرانسه بسیار علاقه مندم .تو رشته لیسانسم خیلی بالاست و یکی از قطبهاست . ولی من اومدم بیوالکتریک. لیسانسم برق قدرت بود.حالا پشیمونم چون فرانسه جای مهندسی پزشکی نیست

بله دکتر سلطانیان زاده رو میشناسم ، استاد خیلی خوبی هستند و در کنفرانس های ایران هم چند باز که باشون صحبت کردم به نظرم شخص بسیار فرهیخته ای بودند ...
    وضعیت دوستتون خیلی خوبه ، ما با جی آر ای خیلی کمتر و همین حدود مقاله و همین حدود تافل هم پذیرش داشتیم ، احتمالاً دوستتون هم می تونند از دانشگاه های خیلی خوبی مثل UCI , TexasA&M , Boston و ... پذیرش با فاند کافی بگیرند ، البته احتمال امثال آستین و رایس و براون هم وجود داره اگر مقالاتشون خوب باشه ...
    مقاله ieee هم که داده بود دیروز جوابش اومده و accept شده. حالا شانسش برا کدوم دانشگاه ها بیشتر شده

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)