صفحه 122 از 269 نخستنخست ... 2272112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132172222 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,211 تا 1,220 , از مجموع 2688

موضوع: ویزای بلند مدت (همراه، پیوست به خانواده یا همسر، ازدواج)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای بلند مدت (همراه، پیوست به خانواده یا همسر، ازدواج)

نقل قول نوشته اصلی توسط asad65 نمایش پست ها
    سلام دوستان .متاسفانه چند بار و در جاهای مختلف سوال خودم رو مطرح کردم و کسی جوابمو نداده . من پذیرشم اومده و هنوز نتونستم وقت بگیرم .همراه خودم میخوام دختر 5 سالم هم ببرم.ایا با توجه به داشتن پاس جداگونه باید یه وقت جدا برای فرزندم بگیرم یا با یه وقت دوتامونو قبول میکنن؟ ممنون میشم جوابمو بدین خیلی مهمه. باید یه وقت به عنوان همراه براش بگیرم؟
    سلام دوست عزیز
    اینطور که شما توضیح دادین، شما همسرتون رو نمی خواید ببرید و فقط فرزندتون با شما هست. این شرایط یه خرده خاص هست. تنها چیزی که من توی سایت سفارت پیدا کردم نوشته که:

کودکان زیر ١٢ سال که نام آنها به عنوان همراه در گذرنامۀ یکی از والدین درج شده است و به همراه والدین خود سفر می کنند نیاز به تعیین وقت ندارند، اما توجه داشته باشید که حضور آنها در روز مصاحبه الزامی می‌باشد.

با توجه به اینکه پاس جداگانه برای فرزندتون گرفتین، این مورد هم بنظر در مورد شما صادق نیست.
    بنظر من بهترین کار این هست که هر چه زودتر با سفارت تلفنی تماس بگیرید و سؤال بپرسید. البته اگه ایمیل هم بزنید جواب میدن ولی شاید درست منظورتون رو متوجه نشن. پس بهترین راه تماس تلفنی با سفارت هست.

موفق باشید.

Banned

سلام asad65

قبلا این قانون بود ولی الان هم احتما زیاد همینه=

برای هر متقاضی باید وقت جداگانه تعیین گردد
    استثناء :‌ کودکان زیر ۱۶ سال که به همراه والدین سفر می کنند احتیاج به تعیین وقت ندارند، اما توجه داشته باشید که حضور آنها در روز مصاحبه الزامی می باشد. (همسران و فرزندان خردسال اتباع آلمانی و شهروندان اتحادیه اروپا که در ایران زندگی می کنند برای درخواست ویزای شنگن نیاز به تعیین وقت ندارند. آنها با نشان دادن گذرنامه خود و مدارک لازم اجازه ورود می یابند)
    جهت جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی، هر شخص فقط قادر به گرفتن یک وقت می باشد. گرفتن وقت مجدد تنها پس از گذشت سه ماه امکان پذیر است. در صورت عدم مراجعه در موعد مقرر، سفارت این حق را برای خود محفوظ می دارد که سیستم وقت را بمدت شش ماه برای شما مسدود نماید
    لطفا چنانچه نمی توانید در روز تعیین شده مراجعه نمائید، حتما یک هفته قبل نسبت به ابطال وقت اقدام نمایید. فقط در این صورت امکان گرفتن وقت جدید برای شما میسر میگردد
    (توجه: ابطال وقت تنها برای وقتهایی که در ماه اکتبر و بعد از آن رزرو شده باشند امکان پذیر است)
    چنانچه در روز مصاحبه مدارک را بصورت کامل به همراه نداشته باشید،درخواست شما عودت داده خواهد شد
    به همین خاطر قبل از مراجعه، برگه های راهنمای صدور ویزا، موجود در سایت اینترنتی سفارت را بدقت مطالعه نمایید
    درمرحله‌ء بعدی لطفا با توجه به نوع ویزای درخواستی گزینه صحیح را انتخاب کرده و اقدام به تعیین وقت نمایید
    شما می توانید یکی گزینه های زیر را انتخاب نمایید
    ویزای شنگن بعنوان مثال: سفرهای تجاری, بازدید ازبستگان و آشنایان و بازدید از نمایشگاه و کنگره
    اقامت بلند مدت بعنوان مثال: الحاق به خانواده, تحصیل و یا کار در آلمان

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط sanazmoj نمایش پست ها
    ممنونم از پاسخ کاملتون
    میبخشید من سوال زیاد دارم
    1. این موضوع متاهل یا مجرد بودنم آیا ربطی به دانشگاهم داره و من باید به استادم بگم که الان میخوام ازدواج کنم؟ یا این کارا کلا مربوط به سفارت هست؟ آخه من موقع مصاحبه گفتم مجرد هستم و چیزی هم خب در شناسنامه ام نبود. این اصلا ربطی به استادم نداره؟
    2. من شنیدم به فرد همراه هم ممکنه ماهانه پول اندکی بدن، کی این پول ومیده؟ اصلا چنین چیزی هست؟
    خواهش می کنم.
    1- به استادتون ربطی نداره. اما از استادتون یا منشی گروهتون بپرسین که آیا مدارکی مبنی بر ازدواج شما لازم دارن یا نه. اگه قرارداد کاری داشته باشین، حقوق متاهل با مجرد فرق داره. پس باید بگین که مالیات کمتری ازتون کم بشه. اگه پولی که می گیرین اسکولارشیپه، بازم بعضی اسکولارشیپا برای متاهلین و مجردین تفاوت قائل میشن، باید بگین که در نظر بگیرن این موضوع رو. اما بعد از عقدتون باید این کارو بکنین. یعنی هر وقت مدارک ازدواجتون رو داشتین، بهشون بگین آیا این مدارک رو لازم دارین یا نه؟
    2- خیر. پول جداگانه ای داده نمیشه. قضیه همونه که بالا گفتم. حقوق خودتون هست که متفاوت میشه. البته اگه بچه داشتین، برای بچه ها پول جداگانه ای داده میشه.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

Banned

سلام sanazmoj

1. بله متوجه شدم که شما که می خواهید برید و اقدام کنید تفاوتی نداره منتهی من مسائلی که درمورد شرایط که شما ونامزدتون داره نوشتید منم پیشنهاد دادم اگر نامزدتون اول اقدام کنه شانسی هم دارید
    2.شما مثل اینکه متوجه شرایط ویزا نشدید شما میگید نامزدم به عنوان همرا بیاد و در المان بتونه پذیرش بگیره =
    اولا نامزد شما به چه علت با شما می خواد بیاد ؟
    منظورتون این هست که شما اول ویزای دانشجویی بگیرید بعد به عنوان همراه نامزدتون را ببرید سفارت که به همراه به این راحتی ویزا نمیده باید شرایط داشته باشه مدارک ارائه بده به عنوان پیوست به خانواده
    شما اول باید تصمیم بگیرید نامزدتون را با چه شرایطی میخواهید ببرید پذیرش میخواهید بگیره =
    ایا میخواهید جداگانه اقدام کنید؟
    یا میخواهید هردو نفر با هم اقدام کنید که باید در فرم سفارت مشخصات نامزدتون و دلیل همرا بودن را بنویسید بعد طبق اون مدارک را پیوست کنید
    یا میخواهید شما برید المان وبعد 6 ماه اقامت اجازه پیوست خانواده را درخواست بدید

3. شما میگید چقدر مبلغ بابت همراه باید ضمانت برای سفارت ارائه بدید این بستگی به نوع ویزای همراه داره
    مثلا با پذیرش نامزدتون باید 8040 یورو در بانک حساب بذاره اونم بانک هایی که تحریم هستن سفارت قبول نمیکنه بعد ممکنه یورو قیمتش کم و زیاد باشه و سفارت ازتون بابت کم بودن کسری حساب پرینت حساب را قبول نکنه و این پول را باید با خودش ببره حتی شده در فرودگاه المان از بعضی ها پلیس فدرال مبلغ را خواسته باید در سفرت و فرودگاه نامه تعهد مالی امضائ کنید که بیشتر از 10000 یورو اجازه ندارید با خودتون ببرید در ضمن این مبلغ برای سال اول هست شما بقیه مدت تحصیل را میخواهید چی کار کنید ایا برای سفارت دلیلی داری؟
    از اون پول میتونید استفاده کنید پول خودتون هست و بلوکه میشه در بانک و(مبلغ حدودا 650 یا 670 یورو بهتون میدن برای یک نفر )منتهی برای ثبت نام دانشگاه در المان باید حساب بانکی و غیره ارائه بدید وگرنه دانشگاه ثبت نام نمیکنه کلی داستان داره
    4. در سایت نوشته همراه نیازه اجاره خونه یا خوابگاه به سفارت ارائه بده =
    اولا= کلا سفارت اجاره خونه را قبول نمیکنه مگر برای ویزای دانشجویی خود شخص و همرا که ادرس خونه یا خوابگاه دانشگاه مشخص بشه چون دانشجو که دیگه نمیخواد برای مدتی برگرده
    دوم= کسی که به عنوان همراه میخوادبره اگر درخواست ویزای همرا از نوع غیر مدت دار که باید ضمانت برگشت داشته باشه سند ملک -و مغازه -و زمین-باید حداقل 3 سال به نام شخص باشه و سابقه کار با بیمه -اجازه مرخصی سالیانه با تاریخ ذکر شده - اقدام که

5.درامد ماهیانه فاند بیشتر از اسکولار شیپ هست اونجا مشخص میشه
    6. در سایت سفارت نوشته=
    7. منظور دوستتون کسی هست که به المان رفته و 6ماه اقامتش گذشته ودرخواست ویزای همراه بده
    8.شما خودتون هم میتونید بگیرید و احتیاجی نیست

این مدارک برای پیوست به خانواده =ابته پارسال این مدارک بود =

برگه درخواست پیوستن خانواده به همسر )و فرزندان همراه =
    لطفا هنگام تقاضای روادید، دو نسخه کامل از مدارک نام برده شده در ذیل را بطور جداگانه به همراه داشته
    باشید:
    1. ترجمه رسمی تایید شده توسط سفارت آلمان به زبان آلمانی یا انگلیسی توسط یک مترجم رسمی
    )لطفا به برگه راهنمای امور حقوقی- کنسولی > تایید و تصدیق مدارک دقت نمایید( و
    2. به اضافه یک نسخه کپی از کلیه صفحات ترجمه شده. ) توجه داشته باشید که از پشت صفحات و مهر تایید
    سفارت نیز کپی گرفته شود(
    توجه داشته باشید که مدارک را به ترتیبی که در ذیل می آید بطور جداگانه در دو بسته دسته بندی کنید:
    دو عدد فرم درخواست برای اقامت بلند مدت/روادید بلند مدت )در صفحه وبسایت ما قابل دریافت است(
    بصورت خوانا و کامل تکمیل و امضاء شود
    عکس گذرنامه ای
    دو عدد عکس رنگی )5.3 X 5،4 ( قدیمی تر از 6 ماه نباشد، زمینه سفید، بیومتریک
    گذرنامه معتبر
    دو عدد کپی از صفحات 2 و 3 گذرنامه با امضا و بدون ترجمه
    کارت شناسایی و موقعیت اقامت همسر شما در آلمان
    دو عدد کپی )نیازی به اصل مدرک نیست(
    سند ازدواج
    یک نسخه اصل ترجمه رسمی تایید شده توسط سفارت به همراه یک نسخه کپی از کلیه صفحات ترجمه شده )توجه
    داشته باشید که از پشت صفحات و مهر تایید سفارت نیز کپی گرفته شود. تاییدیه نباید قدیمی تر از یک سال باشد!(
    وکالت برای عقد ازدواج
    دو عدد کپی در شرایطی که یکی از طرفین هنگام عقد ازدواج، شخصا حاضر نباشد.
    • شناسنامه طرفین ازدواج
    • در صورتیکه سند ازدواج ایرانی نباشد، یک نسخه اصل و یک نسخه کپی کامل ا ز ترجمه رسمی شناسنامه
    ها که توسط سفارت تایید شده باشد، الزامی است.
    در صورت ازدواج های قبلی: سند طلاق/گواهی فوت
    یک نسخه اصل و یک نسخه کپی کامل ا ز ترجمه رسمی سند طلاق/گواهی فوت که توسط سفارت تایید شده باشد،
    الزامی است. )در صورتیکه سند طلاق/ گواهی فوت ازدواج قبلی در سند ازدواج فعلی ثبت شده باشد، نیازی به تایید
    ترجمه این مدارک نیست.(
    گواهی دال بر معلومات مقدماتی زبان آلمانی )د ر دو کپی (
    در سطح A1 ، صادر شده توسط مؤسسه ای با مجوز برگزاری امتحانات طبق استاندارد Association) ALTE
    (Europe in Testers Language ofکه دارای شعبه ای با حضور نماینده ای از مؤسسه اصلی خارجی
    باشد. در حال حاضر این گواهی در ایران تحت عنوان مدرک زبان "1 Deutsch Start" از مؤسسه آموزش
    زبان آلمانی تهران و "OSD des 1 Deutsch Grundstufe" از انجمن فرهنگی اتریش در تهران، ارائه می
    گردد )قابل ارائه حداکثر تا شش ماه پس از ارائه درخواست روادید(.
    بیمه درمانی مسافرتی با اعتبار 90 روزه )در دو کپی(
    به شرطی که پس از آن قرار داد بیمه ای در آلمان بسته شود و یا موجود باشد، هنگام دریافت روادید، ارائه شود.
    در صورتیکه فرزند/ان نیز با شما سفر می کنند، مدارک زیر را هم ارائه دهید:
    • شناسنامه فرزند/ان
    یک نسخه اصل و یک نسخه کپی کامل ا ز ترجمه رسمی شناسنامه فرزند یا فرزندان که توسط سفارت تایید شده
    باشد، الزامی است.
    • در صورتی که مطلقه هستید و می خواهید فرزندی را از ازدواج قبلی به همراه داشته باشید:
    یک نسخه اصل و یک نسخه کپی کامل ا ز ترجمه رسمی حکم دادگاه و یا موافقتنامه محضری هر یک از والدین
    )پدر یا مادر( که توسط سفارت تایید شده باشد، الزامی است.
    این مدرک باید حاوی تعیین وضعیت نهایی حضانت به همراه موافقت نامه پدر یا مادر که در اینجا می ماند در
    خصوص خروج و اقامت بلند مدت فرزند/ان در آلمان باشد.
    لطفا کلیه اصل مدارک را بطور جداگانه همراه داشته باشید!
    لطفا به نکات زیر دقت نمایید:
    • مدارک ناقص و یا مدارکی که نادرست دسته بندی شده باشند پذیرفته نمی شوند.
    • ارائه مدارک جعلی همواره باعث رد درخواست روادید می گردد و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.
    حتی در صورتی که شخص ثالثی در تکمیل درخواست روادید، شما را یاری نماید، شما به عنوان درخواست کننده،
    مسئول صحت اطلاعات ارائه شده در درخواست روادید و نیز اصالت و محتوای مدارک ضمیمه درخواست می
    باشید.
    • ارسال درخواست روادید به اداره اتباع خارجی فوراً پس از ارائه درخواست روادید صورت نمی گیرد.
    رسیدگی کامل به درخواست روادید - شامل رسیدگی اداره اتباع خارجی آلمان - از زمان ارائه درخواست، 8 تا 10
    هفته زمان می برد. البته امکان نیاز به زمان بیشتر نیز وجود دارد. به محض این که در مورد درخواست روادید
    شما تصمیم گیری شود، بصورت تلفنی با شما تماس حاصل خواهد شد. پرسش ها در خصوص وضعیت در خواست
    پس از اتمام 10 هفته از زمان رائه درخواست، پاسخ داده خواهند شد .

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sMember نمایش پست ها
    سلام sanazmoj

1. بله متوجه شدم که شما که می خواهید برید و اقدام کنید تفاوتی نداره منتهی من مسائلی که درمورد شرایط که شما ونامزدتون داره نوشتید منم پیشنهاد دادم اگر نامزدتون اول اقدام کنه شانسی هم دارید
    2.شما مثل اینکه متوجه شرایط ویزا نشدید شما میگید نامزدم به عنوان همرا بیاد و در المان بتونه پذیرش بگیره =
    اولا نامزد شما به چه علت با شما می خواد بیاد ؟
    منظورتون این هست که شما اول ویزای دانشجویی بگیرید بعد به عنوان همراه نامزدتون را ببرید سفارت که به همراه به این راحتی ویزا نمیده باید شرایط داشته باشه مدارک ارائه بده به عنوان پیوست به خانواده
    شما اول باید تصمیم بگیرید نامزدتون را با چه شرایطی میخواهید ببرید پذیرش میخواهید بگیره =
    ایا میخواهید جداگانه اقدام کنید؟
    یا میخواهید هردو نفر با هم اقدام کنید که باید در فرم سفارت مشخصات نامزدتون و دلیل همرا بودن را بنویسید بعد طبق اون مدارک را پیوست کنید
    یا میخواهید شما برید المان وبعد 6 ماه اقامت اجازه پیوست خانواده را درخواست بدید

3. شما میگید چقدر مبلغ بابت همراه باید ضمانت برای سفارت ارائه بدید این بستگی به نوع ویزای همراه داره
    مثلا با پذیرش نامزدتون باید 8040 یورو در بانک حساب بذاره اونم بانک هایی که تحریم هستن سفارت قبول نمیکنه بعد ممکنه یورو قیمتش کم و زیاد باشه و سفارت ازتون بابت کم بودن کسری حساب پرینت حساب را قبول نکنه و این پول را باید با خودش ببره حتی شده در فرودگاه المان از بعضی ها پلیس فدرال مبلغ را خواسته باید در سفرت و فرودگاه نامه تعهد مالی امضائ کنید که بیشتر از 10000 یورو اجازه ندارید با خودتون ببرید در ضمن این مبلغ برای سال اول هست شما بقیه مدت تحصیل را میخواهید چی کار کنید ایا برای سفارت دلیلی داری؟
    از اون پول میتونید استفاده کنید پول خودتون هست و بلوکه میشه در بانک و(مبلغ حدودا 650 یا 670 یورو بهتون میدن برای یک نفر )منتهی برای ثبت نام دانشگاه در المان باید حساب بانکی و غیره ارائه بدید وگرنه دانشگاه ثبت نام نمیکنه کلی داستان داره
    4. در سایت نوشته همراه نیازه اجاره خونه یا خوابگاه به سفارت ارائه بده =
    اولا= کلا سفارت اجاره خونه را قبول نمیکنه مگر برای ویزای دانشجویی خود شخص و همرا که ادرس خونه یا خوابگاه دانشگاه مشخص بشه چون دانشجو که دیگه نمیخواد برای مدتی برگرده
    دوم= کسی که به عنوان همراه میخوادبره اگر درخواست ویزای همرا از نوع غیر مدت دار که باید ضمانت برگشت داشته باشه سند ملک -و مغازه -و زمین-باید حداقل 3 سال به نام شخص باشه و سابقه کار با بیمه -اجازه مرخصی سالیانه با تاریخ ذکر شده - اقدام که

5.درامد ماهیانه فاند بیشتر از اسکولار شیپ هست اونجا مشخص میشه
    6. در سایت سفارت نوشته=
    7. منظور دوستتون کسی هست که به المان رفته و 6ماه اقامتش گذشته ودرخواست ویزای همراه بده
    8.شما خودتون هم میتونید بگیرید و احتیاجی نیست

این مدارک برای پیوست به خانواده =ابته پارسال این مدارک بود =

برگه درخواست پیوستن خانواده به همسر )و فرزندان همراه =
    لطفا هنگام تقاضای روادید، دو نسخه کامل از مدارک نام برده شده در ذیل را بطور جداگانه به همراه داشته
    باشید:
    1. ترجمه رسمی تایید شده توسط سفارت آلمان به زبان آلمانی یا انگلیسی توسط یک مترجم رسمی
    )لطفا به برگه راهنمای امور حقوقی- کنسولی > تایید و تصدیق مدارک دقت نمایید( و
    2. به اضافه یک نسخه کپی از کلیه صفحات ترجمه شده. ) توجه داشته باشید که از پشت صفحات و مهر تایید
    سفارت نیز کپی گرفته شود(
    توجه داشته باشید که مدارک را به ترتیبی که در ذیل می آید بطور جداگانه در دو بسته دسته بندی کنید:
    دو عدد فرم درخواست برای اقامت بلند مدت/روادید بلند مدت )در صفحه وبسایت ما قابل دریافت است(
    بصورت خوانا و کامل تکمیل و امضاء شود
    عکس گذرنامه ای
    دو عدد عکس رنگی )5.3 X 5،4 ( قدیمی تر از 6 ماه نباشد، زمینه سفید، بیومتریک
    گذرنامه معتبر
    دو عدد کپی از صفحات 2 و 3 گذرنامه با امضا و بدون ترجمه
    کارت شناسایی و موقعیت اقامت همسر شما در آلمان
    دو عدد کپی )نیازی به اصل مدرک نیست(
    سند ازدواج
    یک نسخه اصل ترجمه رسمی تایید شده توسط سفارت به همراه یک نسخه کپی از کلیه صفحات ترجمه شده )توجه
    داشته باشید که از پشت صفحات و مهر تایید سفارت نیز کپی گرفته شود. تاییدیه نباید قدیمی تر از یک سال باشد!(
    وکالت برای عقد ازدواج
    دو عدد کپی در شرایطی که یکی از طرفین هنگام عقد ازدواج، شخصا حاضر نباشد.
    • شناسنامه طرفین ازدواج
    • در صورتیکه سند ازدواج ایرانی نباشد، یک نسخه اصل و یک نسخه کپی کامل ا ز ترجمه رسمی شناسنامه
    ها که توسط سفارت تایید شده باشد، الزامی است.
    در صورت ازدواج های قبلی: سند طلاق/گواهی فوت
    یک نسخه اصل و یک نسخه کپی کامل ا ز ترجمه رسمی سند طلاق/گواهی فوت که توسط سفارت تایید شده باشد،
    الزامی است. )در صورتیکه سند طلاق/ گواهی فوت ازدواج قبلی در سند ازدواج فعلی ثبت شده باشد، نیازی به تایید
    ترجمه این مدارک نیست.(
    گواهی دال بر معلومات مقدماتی زبان آلمانی )د ر دو کپی (
    در سطح A1 ، صادر شده توسط مؤسسه ای با مجوز برگزاری امتحانات طبق استاندارد Association) ALTE
    (Europe in Testers Language ofکه دارای شعبه ای با حضور نماینده ای از مؤسسه اصلی خارجی
    باشد. در حال حاضر این گواهی در ایران تحت عنوان مدرک زبان "1 Deutsch Start" از مؤسسه آموزش
    زبان آلمانی تهران و "OSD des 1 Deutsch Grundstufe" از انجمن فرهنگی اتریش در تهران، ارائه می
    گردد )قابل ارائه حداکثر تا شش ماه پس از ارائه درخواست روادید(.
    بیمه درمانی مسافرتی با اعتبار 90 روزه )در دو کپی(
    به شرطی که پس از آن قرار داد بیمه ای در آلمان بسته شود و یا موجود باشد، هنگام دریافت روادید، ارائه شود.
    در صورتیکه فرزند/ان نیز با شما سفر می کنند، مدارک زیر را هم ارائه دهید:
    • شناسنامه فرزند/ان
    یک نسخه اصل و یک نسخه کپی کامل ا ز ترجمه رسمی شناسنامه فرزند یا فرزندان که توسط سفارت تایید شده
    باشد، الزامی است.
    • در صورتی که مطلقه هستید و می خواهید فرزندی را از ازدواج قبلی به همراه داشته باشید:
    یک نسخه اصل و یک نسخه کپی کامل ا ز ترجمه رسمی حکم دادگاه و یا موافقتنامه محضری هر یک از والدین
    )پدر یا مادر( که توسط سفارت تایید شده باشد، الزامی است.
    این مدرک باید حاوی تعیین وضعیت نهایی حضانت به همراه موافقت نامه پدر یا مادر که در اینجا می ماند در
    خصوص خروج و اقامت بلند مدت فرزند/ان در آلمان باشد.
    لطفا کلیه اصل مدارک را بطور جداگانه همراه داشته باشید!
    لطفا به نکات زیر دقت نمایید:
    • مدارک ناقص و یا مدارکی که نادرست دسته بندی شده باشند پذیرفته نمی شوند.
    • ارائه مدارک جعلی همواره باعث رد درخواست روادید می گردد و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.
    حتی در صورتی که شخص ثالثی در تکمیل درخواست روادید، شما را یاری نماید، شما به عنوان درخواست کننده،
    مسئول صحت اطلاعات ارائه شده در درخواست روادید و نیز اصالت و محتوای مدارک ضمیمه درخواست می
    باشید.
    • ارسال درخواست روادید به اداره اتباع خارجی فوراً پس از ارائه درخواست روادید صورت نمی گیرد.
    رسیدگی کامل به درخواست روادید - شامل رسیدگی اداره اتباع خارجی آلمان - از زمان ارائه درخواست، 8 تا 10
    هفته زمان می برد. البته امکان نیاز به زمان بیشتر نیز وجود دارد. به محض این که در مورد درخواست روادید
    شما تصمیم گیری شود، بصورت تلفنی با شما تماس حاصل خواهد شد. پرسش ها در خصوص وضعیت در خواست
    پس از اتمام 10 هفته از زمان رائه درخواست، پاسخ داده خواهند شد .

ممنونم از پاسختون
    1. نه من گفتم ما الان عقد کنیم ؟ تا روزی که من میرم سفارت برای ویزا متاهل باشم و نامزدم هم به عنوان همراه من بیاد، اینجور بهتره، درسته؟ یعنی همون اول دوتامون باهم مدارک و به سفارت تحویل بدیم؟
    2. ما میخایم نهایتا یک سال ویزای همراه به نامزدم بدن اولش و فقط هم برای یک سال پول برای ضمانت بذاریم، بعد اون امید داریم خودش بتونه پذیرش بگیره و برگرده ایران و دوباره با ویزای دانشجویی خودش بیاد آلمان، اینجور ممکنه؟ سفارت از ما چه توضیحی میخواد؟ خب میخواد همراه من بیاد چون شوهرمه، دلیل دیگه ای باید بگیم؟ یا که پول چند سال و باهم باید بذاریم اولش؟

Banned

سلام sanazmoj

دوستانی که قصد مهاجرت دارن خواهشن قدم درست را در مسیر انتخاب کنن که ریجکت نشن تا ثبت سفارت خانه ها تا 6 یا 8 ماه بشه وقتی شما برای مصاحبه میرید کسی که از شما مصاحبه میکنه روانشناسی خونده کارش همینه یعنی میفهمه به قول معروف طرف چند مرده حلاج هست دقت کنید

ببخشید شما با این اطلاعات ممکنه ریجکت بشید بنده نمیدونم این اطلاعات اشتباه و در مورد سفارت و کشور المان کی به شما گفته به این راحتی نیست من دیدم کسی دوبار شینگن گرفته رد شده ویکی شینگن حدود14 سال پیش گرفته به سفارت نگفته و رد شده یه حالا ما بریم بعدا ببینیم چی میشه این اشتباهه در المان خبری نیست بهرحال قدم درست مرحله اول است

1. اگر شما عقد کنید الان عقد کنید ممکنه سفارت بهانه کنه که چرا قبلا عقد نکردید و از عقد شما مدتی نگذشته البته احتمال داره
    دوتاتون هم میتونید مدارک بدید ولی چه مدارکی؟
    نامزدتون میخواد درخواسته چی بده ؟
    درخواست پذیرش دانشکاهی یا غیره؟

2. کی به شما گفته ویزای یکساله سفارت میده ویزای دانشجویی سه ماهه است و بعد ورود به المان طبق مراحل به یکساله تبدیل میشه ببخشید سفارت ویزای یکساله نمیده ویزای دانشجویی 3 ماهه هست ویزای دیدار اقوام و توریستی یک ماهه هست و غیره...
    شما میخواهید پول یکسال برای همراه را برای چی ضمانت بگیرید برای دانشجویی 8040 یورو باید نفری در حساب بانک پرینت بانکی برای سفارت ارائه بدید هر کدوم جدا گانه باشه
    من متوجه نشدم شما میگید خودش پذیرش بگیره بعد برگرده ایران دوباره برای دانشجویی اقدام کنه ؟
    اگر میخواد پذیرش بگیره خوب الن هم میتونه بگیره در ایران چرا المان بره بعد پذیرش بگیره
    نخیر اینطوری نیست شما اشتباه متوجه شدی
    سفارت از شما مدارک میخواد و بررسی مکیکنه به اداره مهاجرت المان منطقه مربوطه میفرسته تا اونها تصمیم بگیرن ویزا صادر بشه یا نه
    دلیل دیگه ای نداره اون بستگی به نوع ویزا که درخواست مید ی داره
    پول چند سال بستگی به نوع ویزا ی شما دو نفر داره

توصیه میکنم که مسیر را اشتباه نرید دقت کنید به درخواستی که میدید این طور که شما میفرمائید به مشکل برمیخورید

ممنون

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط sanazmoj نمایش پست ها
    ممنونم از پاسختون
    1. نه من گفتم ما الان عقد کنیم ؟ تا روزی که من میرم سفارت برای ویزا متاهل باشم و نامزدم هم به عنوان همراه من بیاد، اینجور بهتره، درسته؟ یعنی همون اول دوتامون باهم مدارک و به سفارت تحویل بدیم؟
    2. ما میخایم نهایتا یک سال ویزای همراه به نامزدم بدن اولش و فقط هم برای یک سال پول برای ضمانت بذاریم، بعد اون امید داریم خودش بتونه پذیرش بگیره و برگرده ایران و دوباره با ویزای دانشجویی خودش بیاد آلمان، اینجور ممکنه؟ سفارت از ما چه توضیحی میخواد؟ خب میخواد همراه من بیاد چون شوهرمه، دلیل دیگه ای باید بگیم؟ یا که پول چند سال و باهم باید بذاریم اولش؟
    شما همه چی رو خیلی پیچیده می کنین چرا؟
    1- بینین روند کار شما بسیار ساده است. شما یه آدم متاهل هستین که درخواست ویزا میدین و حق دارین بخواین برای همسرتون هم درخواست ویزای همراه بدین و تموم. اینجا عقد کنیم، اونجا عقد کنیم نداره. هر وقت دلتون می خواد، هر جا دلتون می خواد، عقد کنین. من هم آدمایی رو شنیدم که تازه عقد کردن و ویزا گرفتن، هم آدمایی که آقاهه آلمان بوده، برگشته ایران وسط درسش، عقد کرده، خانومش ویزای همراه گرفته و اومده. این حالتا که سفارت بخواد به شما گیر بده که چرا زودتر عقد نکردین نداریم. خب هر کسی یه زمانی با همسرش آشنا میشه و ازدواج می کنه دیگه. سفارت هم نمیگه مثلا کسی که تازه عقد کرده حق نداره بیاد آلمان!
    2- کلا به طور معمول، وقتی کسی ویزای دانشجویی میخواد، اول یه ویزای سه ماهه بهش میدن. بعد که میاد آلمان، میره اداره اقامت و تبدیلش می کنه به یه ساله. بعد شما هر سال هر سال باید استطاعت مالیتونو به اداره اقامت نشون بدین. در کل هم شما برای هر مدت زمانی که پول داشته باشین، همون قدر ویزاتونو تمدید می کنن. مثلا اگه شما به اندازه ی 10 ماه پول داشته باشین، اداره اقامت نمیگه پس پا شو برو خونه ات! میگه من ویزاتو برای ده ماه می زنم، بعدش باز دوباره بیا. استطاعت مالیتو نشون بده و دوباره تمدید کن. حالا شما هم سال اول برای هر کدومتون باید 8000 تا رو نشون بدین.
    اگر هم همسرتون ویزای دانشجوی گرفت، بازم تفاوتی تو نشون دادن تمکن مالی نداره. ایشون هر ویزای بگیرن (خودتون هم همین طور)، باید به اداره اقامت هر سال (مادامی که تو آلمان زندگی می کنن) نشون بدن که توانایی مالی زندگی تو آلمان رو دارن. البته طبیعیه که اگه قرارداد کاری داشته باشین یا بورسیه دیگه نیازی به خوابوندن پول نیست و همون برگه ی قرارداد یا بورسیه تون رو نشون میدین.
    اما محض اطلاعاتون بگم با ویزای همراه، همسر شما اجازه ی کار تمام وقت و همچنین تحصیل دارن. نیازی به برگشت به ایران و حتی همون تبدیل ویزا هم ندارن. اگر ایالت هایی هستن که الان قانونشون این طوری نیست، من اطلاعی ندارم. اما تو یه سری از ایالت ها که من اطلاع دارم که قانون این طوریه.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

Junior Member

[COLOR=rgba(0, 0, 0, 0.701961)]با سلام، ببخشيد توي فرم وقت آنلاين براي پيوست، غير اطلاعات شخصي،دو تا سوال هم تو فرم ميپرسه، كسي ذهنيت داره كه اون دو تا سوال چيه؟[/COLOR]
    [COLOR=rgba(0, 0, 0, 0.701961)] يك گزينه هم براي تيك زدن داشت، كه فكر كنم براي تاييد اطلاعات فرم بود. كه بايد حتما تاييد كنيم. درسته؟[/COLOR]

Banned

سلام sanazmoj

کلا جهت اطلاع دوستان مینویسم

دو نوع ویزا داریم.یکی ویزا به قصد دیدار و یکی ویزای اقامت بلند مدت.دانشجوها برای دومی اقدام میکنن.حالا مثلا اگر همسر شما بعدا برای ویزای به قصد دیدار یا توریستی اقدام کنه اتوماتیک باید بعد از اتمام مهلت المان رو ترک کنه.اگر هم برای دومی اقدام کنه ویزا یک ساله هست(که امکان تمدیدش هم هست یعنی همه دانشجویانی که درسشون بیشتر از یک سال طول میکشه همین کار رو میکنن) که خب تا یک سال میتونن دایمی هم اونجا بمونن. شما همزمان هم میتونید درخواست ویزا بدید

ضمنا باید مبلغی رو هم تو حسابش برای تمدید ویزا دونفر در ابتدای هر سال داشته باشه ( هر نفر در سال برای دانشجوها 8040 یورو ).

ضمنا فقط دانشجوی دکترا می تونه برای اقوام درجه یکش تقاضای ویزای شینگن بکنه نه مقطع دیگه ای. کلا دانشجوهای دکترای فاند دار خیلی تو این زمینه ها دستشون بازتره.

دردانشگاه کسی که میخواد کار(20ساعت در هفته ) دانشجویی کنه اگر درامد بالای 450 یورو داره بیمه دولتی باید بشه ومبلغ 50 درصد خود دانشجو و 50 درصد کارفرا ما پرداخت میکنه و جزء سابقه بازنشستگی میشه و مالیات هم کم میشه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sMember نمایش پست ها
    سلام sanazmoj

دوستانی که قصد مهاجرت دارن خواهشن قدم درست را در مسیر انتخاب کنن که ریجکت نشن تا ثبت سفارت خانه ها تا 6 یا 8 ماه بشه وقتی شما برای مصاحبه میرید کسی که از شما مصاحبه میکنه روانشناسی خونده کارش همینه یعنی میفهمه به قول معروف طرف چند مرده حلاج هست دقت کنید

ببخشید شما با این اطلاعات ممکنه ریجکت بشید بنده نمیدونم این اطلاعات اشتباه و در مورد سفارت و کشور المان کی به شما گفته به این راحتی نیست من دیدم کسی دوبار شینگن گرفته رد شده ویکی شینگن حدود14 سال پیش گرفته به سفارت نگفته و رد شده یه حالا ما بریم بعدا ببینیم چی میشه این اشتباهه در المان خبری نیست بهرحال قدم درست مرحله اول است

1. اگر شما عقد کنید الان عقد کنید ممکنه سفارت بهانه کنه که چرا قبلا عقد نکردید و از عقد شما مدتی نگذشته البته احتمال داره
    دوتاتون هم میتونید مدارک بدید ولی چه مدارکی؟
    نامزدتون میخواد درخواسته چی بده ؟
    درخواست پذیرش دانشکاهی یا غیره؟

2. کی به شما گفته ویزای یکساله سفارت میده ویزای دانشجویی سه ماهه است و بعد ورود به المان طبق مراحل به یکساله تبدیل میشه ببخشید سفارت ویزای یکساله نمیده ویزای دانشجویی 3 ماهه هست ویزای دیدار اقوام و توریستی یک ماهه هست و غیره...
    شما میخواهید پول یکسال برای همراه را برای چی ضمانت بگیرید برای دانشجویی 8040 یورو باید نفری در حساب بانک پرینت بانکی برای سفارت ارائه بدید هر کدوم جدا گانه باشه
    من متوجه نشدم شما میگید خودش پذیرش بگیره بعد برگرده ایران دوباره برای دانشجویی اقدام کنه ؟
    اگر میخواد پذیرش بگیره خوب الن هم میتونه بگیره در ایران چرا المان بره بعد پذیرش بگیره
    نخیر اینطوری نیست شما اشتباه متوجه شدی
    سفارت از شما مدارک میخواد و بررسی مکیکنه به اداره مهاجرت المان منطقه مربوطه میفرسته تا اونها تصمیم بگیرن ویزا صادر بشه یا نه
    دلیل دیگه ای نداره اون بستگی به نوع ویزا که درخواست مید ی داره
    پول چند سال بستگی به نوع ویزا ی شما دو نفر داره

توصیه میکنم که مسیر را اشتباه نرید دقت کنید به درخواستی که میدید این طور که شما میفرمائید به مشکل برمیخورید

ممنون
    سلام مرسی
    ولی من متوجه نشدم شما چی گفتید!!
    1. خب ما الان عقد میکنیم چون قبلا پدر من اجازه نمی داد. تازه راضی شده. خب ما که دروغ نداریم بگیم واقعیت و میگیم و ممکنه سفارت ایراد بگیره؟
    2. نامزدم الان مدرک همراه شدن بامن را فقط تحویل سفارت میده، و میگه چون شوهر من هست میخواد باهام بیاد نه هیچ چیز دیگه.
    3. برای من که نیاز به پول خابوندن نیس چون من دانشجوی دکترا و با فاند حساب میشم برای شوهرم فقط باید پول بخوابونیم. درسته؟
    4. من سه بار ویزای شینگن گرفتم که با آخریش همین الان تو ایران نیستم، ولی اینکه ویزای تحصیلی نیس ویزای توریستی هست، این توی روند ویزای تحصیلی گرفتن تاثیر داره؟ شوهرم اما تا حالا هیچ ویزایی نداشته.این فرقی داره؟
    5. خب میخایم بیاد اینجا حضوری بره استادا رو ببینه آخه از راه دور به میلا جواب نمیدن و شانسش کمتره از دور، اما اگر بامن بیاد تند تر میتونه جایی پذیرش بگیره، درسته؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)