صفحه 250 از 269 نخستنخست ... 150200240241242243244245246247248249250251252253254255256257258259260 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,491 تا 2,500 , از مجموع 2688

موضوع: ویزای بلند مدت (همراه، پیوست به خانواده یا همسر، ازدواج)

پیش فرض پاسخ : ویزای بلند مدت (همراه، پیوست به خانواده یا همسر، ازدواج)

سلام دوستان، من قراره ماه دسامبر امسال یعنی ۶ ماه دیگه با یه آقای آلمانی مقیم آلمان بریم ترکیه و اونجا ازدواج کنیم. دیدم که وقت سفارت خیلی طولانی شده جدیدا. میخام بدونم بهتر نیست که الان وقت بگیرم با اینکه هنوز ازدواج نکردیم. چه مدت طول میکشه تا وقت مصاحبه بدن برای پیوست به همسر؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mahsahmd65 نمایش پست ها
    سلام دوستان، من قراره ماه دسامبر امسال یعنی ۶ ماه دیگه با یه آقای آلمانی مقیم آلمان بریم ترکیه و اونجا ازدواج کنیم. دیدم که وقت سفارت خیلی طولانی شده جدیدا. میخام بدونم بهتر نیست که الان وقت بگیرم با اینکه هنوز ازدواج نکردیم. چه مدت طول میکشه تا وقت مصاحبه بدن برای پیوست به همسر؟
    سلام دوست عزیز
    حتما وقت بگیر، زمان های انتظار برای مصاحبه پیوست خیلی طولانیه من 9 ماه منتظر بودم تا ایمیل دوم اومد توی ایمیل دوم یک ماه بعدش نوبت سفارت من بود مجموعا 10 ماه طول کشید تا تازه برای مصاحبه رفتم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science - AmirKabir University of Technology

دوستان سلام
    اگر یک نفر که قرارداد کاری داره و ویزای کاری گرفته، تو مدتی که هنوز ایران هست همسرش برای ویزای پیوست اقدام کنه و بره سفارت مصاحبه، چی میشه؟ مدارکش چی؟ یا نهایتا به تازگی رفته باشه آلمان

خیلی ممنون از پاسختون، یه سوال دیگه، اگه موقع ایمیل دوم کنسل کنم و لغو بزنم میتونم مجددا وقت بگیرم ؟

Junior Member

دوستان سلام
    من چهارشنبه برای ویزای پیوست به همسر مصاحبه رفتم.
    شوهرم پناهنده ست.
    خواستم بدونم من روز مصاحبه نگفتم که میخواهم تمکن مالی ارائه بدم، آفیسر هم چیزی در این مورد نپرسید، الان اگر برگه تمکن رو داخل صندوق بندازم به نظرتون ایراد می گیرند؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط DAYAH نمایش پست ها
    دوستان سلام
    من چهارشنبه برای ویزای پیوست به همسر مصاحبه رفتم.
    شوهرم پناهنده ست.
    خواستم بدونم من روز مصاحبه نگفتم که میخواهم تمکن مالی ارائه بدم، آفیسر هم چیزی در این مورد نپرسید، الان اگر برگه تمکن رو داخل صندوق بندازم به نظرتون ایراد می گیرند؟
    سلام دوست عزیز
    برای پیوست به همسر که پاس آبی داره نیازی به ارائه تمکن مالی نیست .
    مگر اینکه خود سفارت از شما بخواد اون هم درصورتیه که همسر شما دانشجو در آلمان باشه.
    نیازی به ارائه تمکن مالی نداره .

Junior Member

خیلی ممنون از پاسختون، یه سوال دیگه، اگه موقع ایمیل دوم کنسل کنم و لغو بزنم میتونم مجددا وقت بگیرم ؟
    بله میتونید اما توجه داشته باشید که پروسه وقت سفارت خیلی طولانیه.
    موفق باشید

Junior Member

سپاس بابت راهنمایی تون.
    من یک بار ریجکت شدم. دلیلش هم درآمد پایین همسرم بود.
    شغلش طوریه که 8 ماه از سال میره سر کار با خالصی 1650 در هر ماه.
    در کنارش هم یک کار دیگه 12 ماهه با حقوق 450 یورو گرفته.
    ماهیانه هم 820 اجاره مسکن میده.
    نميدونم وضعیتمون نگران کننده ست یا نه؟ برای همین خواستیم تمکن مالی ارائه بدیم که مشکلمون حل بشه!
    به نظر شما چکار باید کرد؟

اگر ازدواج سوری هست این کارو نکنید احتمال به هدف رسیدن شما (( زندگی در المان )) کم هست . درباره نوبت سفارت برای ویزا پیوست به خانواده یا همسر کلا پروسه خیلی طولانی باید طی بشه و خیلی سفت و سخت مدارک رو چک میکنند
    بنده بارها شاهد چنین پروسه هایی بودم که زن و شوهر ازدواج قانونی هم کردن یا زن میخواسته به شوهرش بپیونده یا شوهر میخواسته به زنش بپیونده در المان روند خیلی طولانی طی شده و در بعضی مواقع حتی مشاهده کردم که با درخواستشون موافقت نشده و ریجکت شدن
    برای این نوع پرونده ها خیلی سخت گیری میکنن و تا ساپورت مالی از وضعیت فردی که در المان سکونت داره و نوع اقامتش و واقعی بودن مدارک بین دو طرف براشون ثابت نشه متاسفانه ریجکت میکنن دوستان خیلی هواستون باشه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط DAYAH نمایش پست ها
    سپاس بابت راهنمایی تون.
    من یک بار ریجکت شدم. دلیلش هم درآمد پایین همسرم بود.
    شغلش طوریه که 8 ماه از سال میره سر کار با خالصی 1650 در هر ماه.
    در کنارش هم یک کار دیگه 12 ماهه با حقوق 450 یورو گرفته.
    ماهیانه هم 820 اجاره مسکن میده.
    نميدونم وضعیتمون نگران کننده ست یا نه؟ برای همین خواستیم تمکن مالی ارائه بدیم که مشکلمون حل بشه!
    به نظر شما چکار باید کرد؟
    دوست عزیزم سلام ؛
    تو قانون پیوست به خانواده در آلمان، کسی که در آلمان ساکن است (همسر شما) باید توانایی پرداخت تمامی هزینه های شما اعم از بیمه، مدرسه و... را داشته باشه و حداقل هایی که مورد تایید اداره مهاجرت برای پیوست می باشد در آمد حداقل 1650 یورو( البته با کسر مالیات و بیمه این میزان) و قرارداد کاری حداقل 12 ماهه و منزل مسکونی با حداقل متراژ 55 متر (این قانون شامل همه ایالت ها نمیشه) از طرف همسرتون باید انجام بشه.
    تمکن مالی درصورتی قابل قبوله که شما و همسرتون به اداره اعلام کنید که شما تمامی هزینه های خودتون رو تقبل میکنید(به نظر من این وضعیت خیلی سخت میشه چونکه بعد از مدتی باید برای جبران هزینه های خودتون مشغول به کار بشید).حداقل 8600 تا 10000 یورو باید در حسابی به اسم خودتون باشه . البته بازهم بستگی به ایالتی که در اون ساکن هستید داره.
    به نظر من همسر تون اگه بتونن با کارفرماشون در این مورد صحبت کنن که میزان حقوق خالص و همچنین قرارداد کاری شون و تجدید نظر کنن خیلی بهتره.
    یک موردی که فراموش کردم بکم اینکه توی قراردادمنزل حتما اسم شما هم باید قید بشه که صاحب خونه در جریان اینکه شما هم قراره اونجا سکونت داشته باشید هست.
    امیدوارم به زودی مشکلتون رفع بشه .

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)