صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 2688

موضوع: ویزای بلند مدت (همراه، پیوست به خانواده یا همسر، ازدواج)

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای همراه (همسر و ...)

دوستان عزيز
    بنده همسرم پذيرش در مقطع PhD داره و خودم پذيرش ندارم (مدركم ارشد هستش)
    ميخواستم ببينم كسي همزمان براي دو نفر اقدام كرده؟
    آخه من شنيدم اول دانشجو بايد بره آلمان و بعد استقرار همسرش رو ببره... ما ميخوايم با هم اقدام كنيم...
    كسي تجربه داره راهنمايي كنه؟
    مرسي

سلام دوستان
    يه سئوال دارم... بحث همراه مي تونه حالتهاي متعددي داشته باشه...
    1- شما و همسرتون در تمام مدت تحصيل بخواهيد در آلمان باشيد.
    2- كسي كه پذيرش داره در آلمان باشه و همسر بتونه بصورت Multi Entry رفت و آمد كنه.
    آيا برخورد سفارت با هر دو مورد فوق يك جور هست؟ يعني پروسه اقدام براي گرفتن ويزاي همراه در هر دو مورد يكي هست؟ آيا راهي هست كه بشه ثابت كرد همسر براي مدتي مثلا 1 ماه در آلمان مي مونه و پس از يك ماه خاك اون كشور رو ترك مي كنه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط banijamali نمایش پست ها
    سلام دوستان
    يه سئوال دارم... بحث همراه مي تونه حالتهاي متعددي داشته باشه...
    1- شما و همسرتون در تمام مدت تحصيل بخواهيد در آلمان باشيد.
    2- كسي كه پذيرش داره در آلمان باشه و همسر بتونه بصورت Multi Entry رفت و آمد كنه.
    آيا برخورد سفارت با هر دو مورد فوق يك جور هست؟ يعني پروسه اقدام براي گرفتن ويزاي همراه در هر دو مورد يكي هست؟ آيا راهي هست كه بشه ثابت كرد همسر براي مدتي مثلا 1 ماه در آلمان مي مونه و پس از يك ماه خاك اون كشور رو ترك مي كنه؟
    خب دو نوع ویزا داریم.یکی ویزا به قصد دیدار و یکی ویزای اقامت بلند مدت.دانشجوها برای دومی اقدام میکنن.حالا اگر همسر شما بعدا برای ویزای به قصد دیدار یا توریستی اقدام کنه اتوماتیک باید بعد از اتمام مهلت المان رو ترک کنه.اگر هم برای دومی اقدام کنه ویزا یک ساله هست(که امکان تمدیدش هم هست یعنی همه دانشجویانی که درسشون بیشتر از یک سال طول میکشه همین کار رو میکنن) که خب تا یک سال میتونن دایمی هم اونجا بمونن.پس فکر میکنم گزینه اول و دومی که شما فرمودید هر دو یکی هست.
    جواب سوال مشترک شما و دوستی که قبل از شما پرسیدن رو باید افرادی بدن که تجربه این کار رو دارن.یعنی باید دید اقدام همزمان بهتر هست یا خیر.البته اگه شما ابتدا اقدام کنید بدون همسر این نشون میده که انگیزه بیشتری برای بازگشت دارید و اصولا شانس ویزای شما بیشتر هست.از طرفی ممکنه همسر شما بعدا اقدام کنه و اصلا ویزا ندن.

Junior Member

سلام

لطفا من را راهنمائی کنید:

من دانشجوی PhDدر کشور آلمان هستم و می‌خواهم برای همسر خودم ویزا بگیرم،

۱) در صورت اقدام برای ویزای همراه چه مدت صدور آن طول می‌کشد و آیا من میبایست اجاره نامهٔ منزل داشته باشم یا همان نامهٔ بورس کافی‌ است؟

۲) همسر من اقامت ارمنستان را دارند آیا بهتر است برای ایشان از سفارت آلمان در ایران اقدام کنم یه در ارمنستان؟

۳) اینجا من از موسسه های زبان آلمانی‌ که پرسیدم دوره هأیی هست که می‌توان با ثبت نام در آنها نامه‌ای از موسسه گرفت برای سفارت جهت صدور ویزا این ویزا ۶ ماه است و با ثبت نامه مجدد تمدید میشود آیا از این روش را کسی‌ اطلاع خاصی‌ دارد؟ لطفا راهنمائی کنید.

ممنون

Junior Member

سلام من براى ويزاى الحاق به همسر اقدام كردم اخر سپتامبر از همسرم خواستن مدارك رو ببره دو روز بعدش ناه زدن و مدارك رو براشون پست كردن و ايرادى ازشون نگرفتن. وقتى من هفته پيش زنگ زدم گفتن احتمالا هفته ديگه با من تماس ميگيرن برا ويزا ديدم خبرى نشد مجددا تماس گرفتم گفتن كه براتون نامه زديم اگه عجله دارين بيا سفارت بگير وقتى با هزارتا بدبختى رفتم باجه اطلاعاتش گفت ما نميتونيم بگيم همكارم اشتباه كرده. احساس كردم خودشون هم نميدونن دارن چيكار ميكنن چون وقتى شماره پرونده رو دادم زنگ زد از يكى ديگه پرسيد. چند وقت طول ميكشه نامه بدستم برسه ؟ به نظرتون دليلش چى ميتونه باشه كه رد كردن؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Mot6 نمایش پست ها
    سلام من براى ويزاى الحاق به همسر اقدام كردم اخر سپتامبر از همسرم خواستن مدارك رو ببره دو روز بعدش ناه زدن و مدارك رو براشون پست كردن و ايرادى ازشون نگرفتن. وقتى من هفته پيش زنگ زدم گفتن احتمالا هفته ديگه با من تماس ميگيرن برا ويزا ديدم خبرى نشد مجددا تماس گرفتم گفتن كه براتون نامه زديم اگه عجله دارين بيا سفارت بگير وقتى با هزارتا بدبختى رفتم باجه اطلاعاتش گفت ما نميتونيم بگيم همكارم اشتباه كرده. احساس كردم خودشون هم نميدونن دارن چيكار ميكنن چون وقتى شماره پرونده رو دادم زنگ زد از يكى ديگه پرسيد. چند وقت طول ميكشه نامه بدستم برسه ؟ به نظرتون دليلش چى ميتونه باشه كه رد كردن؟
    شما همسرتون دانشجو اونجا یا مقیم ؟ چه مقطعی اگه دانشجو هست ؟ در کل اگه تهران باشید نامه 2 هفته تا 3 هفته ای میرسه شهرستان نمیدونم چقدر طول میکشه. ولی اگه یک ماه گذشت و نرسید میتونید مراجعه کنید باجه اطلاعات بگیرید دستی ولی الان بهتون نمیدن. ولی اولین باری که میبینم الحاق به همسر ریجکت شده چون فقط دی صورتی ریجکت میشه که یه مدرکی بخوان شما ارائه ندین ؟ لطفا نامه اومد دلیل بگید اینجا
    ویرایش توسط arash_gdc : October 4th, 2014 در ساعت 10:14 AM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط arash_gdc نمایش پست ها
    شما همسرتون دانشجو اونجا یا مقیم ؟ چه مقطعی اگه دانشجو هست ؟ در کل اگه تهران باشید نامه 2 هفته تا 3 هفته ای میرسه شهرستان نمیدونم چقدر طول میکشه. ولی اگه یک ماه گذشت و نرسید میتونید مراجعه کنید باجه اطلاعات بگیرید دستی ولی الان بهتون نمیدن. ولی اولین باری که میبینم الحاق به همسر ریجکت شده چون فقط دی صورتی ریجکت میشه که یه مدرکی بخوان شما ارائه ندین ؟ لطفا نامه اومد دلیل بگید اینجا
    همسر من اونجا مقيم هستن. مداركمون كامل بود و ازمون مدرك ديگه اى نخواستن. ميشه دليلش اين باشه كه همسر اقامت دايم يا پاس المانى ندارن؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Mot6 نمایش پست ها
    همسر من اونجا مقيم هستن. مداركمون كامل بود و ازمون مدرك ديگه اى نخواستن. ميشه دليلش اين باشه كه همسر اقامت دايم يا پاس المانى ندارن؟
    این ویزا کاملا بستگی به شرایط همسرتون و نوع اقامت ایشون داره البته من نمیدونم اگه این دو مورد رو ندارن و دانشجو هم نیستن نوع ویزا و شرایط اقامتشون چی هست. کسایی که اونجا دانشجو هم هستن همسرشون میتونه برای این نوع ویزا اقدام کنه و ویزا هم میدن مورد زیاد هست. یعنی حتما پاس آلمانی یا اقامت دائم نمیخواد ولی باید شرایط اقامت همسر تو آلمان واضح باشه.

Junior Member

دوستان كسي ميدونه كه ايا با ويزا توريستي ميشه تو كشور مقصد با كسي كه تابعيت اون كشور رو داره ازدواج كرد و همونجاًبمونه؟؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Hojatbgg نمایش پست ها
    دوستان كسي ميدونه كه ايا با ويزا توريستي ميشه تو كشور مقصد با كسي كه تابعيت اون كشور رو داره ازدواج كرد و همونجاًبمونه؟؟
    سلام
    شما با ویزای توریستی میتونید یه مدت بمونبد وبرگردید اما میشه دوباره در المان تمدید کرد وموند و چون شما میخواهید ازدواج کنید احتمال زیاد ویزا تبدیل میشه
    شما وارد کشور مقصد بشی اونجا راحت تر میتونید به هدف برسید چون اونجا میشه راحت تر اقدام کرد چون در تهران که ویزا بدن یعنی مشکل خاصی از لحاظ امنیتی و... نداشتید

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)