صفحه 88 از 269 نخستنخست ... 38787980818283848586878889909192939495969798138188 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 871 تا 880 , از مجموع 2688

موضوع: ویزای بلند مدت (همراه، پیوست به خانواده یا همسر، ازدواج)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای بلند مدت (همراه، پیوست به خانواده یا همسر، ازدواج)

سلام دوستان چند سوال راجع به پر کردن فرم اقامت داشتم ممنون میشم راهنمایی کنین.
    1-بند7فرم (do you intend to maintain your permanet residence outside the federal republic of germany?) همسر من اقامت داره که با تموم شدن زمان پاسپورت ایرانیش باید دوباره برای اقامتش اقدام کنه و تمدید کنه. با این شرایط من این بند رو چی جواب بدم؟
    2-بند9 (I intend to stay no longer than twelve months in the federal territory and apply for a visa that covers the whole duration of my stay.) خب همسر من دانشجوی دکتراست و تا هر وقت شوهرم اونجا باشه میمونم و طبیعتا شوهرم برای اقامت مدام العمر اقدام خواهد کرد. این قسمت رو تیک بزنم یا نه؟
    3-بند12(intended duration of stay in germany) با توجه به شرایطم این رو چی باید جواب بدم؟
    4- بند13(what are your means of subsistence)?
    اگه بگیم که هدفمون فقط پیوستن به خانواده هست آیا میتونیم تو آلمان درس بخونیم؟ مشکل ایجاد نکنه؟
    ممنون از پاسختون

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دانشجویان متاهل، تمدید اقامت همسر، کار، تحصیل و سایر نکات مربوط به همسر

1-بند7فرم (do you intend to maintain your permanet residence outside the federal republic of germany?) همسر من اقامت داره که با تموم شدن زمان پاسپورت ایرانیش باید دوباره برای اقامتش اقدام کنه و تمدید کنه. با این شرایط من این بند رو چی جواب بدم؟
    2-بند9 (I intend to stay no longer than twelve months in the federal territory and apply for a visa that covers the whole duration of my stay.) خب همسر من دانشجوی دکتراست و تا هر وقت شوهرم اونجا باشه میمونم و طبیعتا شوهرم برای اقامت مدام العمر اقدام خواهد کرد. این قسمت رو تیک بزنم یا نه؟
    3-بند12(intended duration of stay in germany) با توجه به شرایطم این رو چی باید جواب بدم؟
    اگه بگیم که هدفمون فقط پیوستن به خانواده هست آیا میتونیم تو آلمان درس بخونیم؟ مشکل ایجاد نکنه؟
    ممنون از پاسختون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط shalaleh نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون
    سلام
    ۱- قطعا جواب شما بله خواهد بود و میخواهید اقامت دایم کشور ایران رو حفظ کنید! فقط گزینه بله رو تیک بزنید.
    ۲- چون شما میخواهید با همسرتان بمانیدء در بخش ۹ء family reunion رو فقط تیک میزنید و بخش بعدی (که گفته بیشتر از ۱۲ ماه در آلمان نخواهید ماند و ....) رو تیک نمیزنید اصلا.
    ۳- مدت زمانی که میخواهید آلمان باشید. یعنی مثلا اگر سه سال دیگه درس همسرتون تموم میشه در داخل کادر مینویسید:۱ جون ۲۰۱۵ تا ۱ جون ۲۰۱۸
    ۴- این سوال در آمد شما رو گفته که از کجا امرار و معاش میکنید. اگر همسرتون فاند و حقوق میگیرهء می نویسید از فلان جا در آمد داریم و مقدارش روء در غیر اینصورت میگید که خودتون تامین خواهید کرد.

در پایان شما به عنوان همراه همسر حق داریدء درس بخونیدء کار کنید و ... و مشکلی نیست. در صورتی که اقدام کنید برای درس خواندنء میتونید برای تغییر تایپ ویزا اقدام کرده و به دانشجویی یا کار تغییر بدید.

Junior Member persephone آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ارتباط تصویری دانشگاه تهران

نقل قول نوشته اصلی توسط arghavan86 نمایش پست ها
    سلام، 8000 یورو ،موجودی رو حتما میخوان،حتی اگر روز مصاحبه ازتون نگیرن بعدا میگن براشون بیارین،مگر اینکه همسر شما بورسی باشن که شامل حال شما هم بشه،در اونصورت مدرکی که این موضوع رو نشون بده،کافیه. مدرک زبان هم میگیرین اما بودن کسایی که ازشون نگرفتن، من مارچ مصاحبه داشتم از من گرفتن، همچنان هم منتظر جواب هستم، چک لیستی که باید تهیه کنیدو حتما نگاه کنید که همه مدارک رو داشته باشین. رزومه هم لازمه، که بخشی رو میتونین اختصاص بدین به شغلتون.
    سلام دوست عزیز. گفتین که 8000 موجودی رو بالاخره می خوان، از اونجاییکه از همسر من نگرفته بودن، می خوام ببینم دقیقا کی از ایشون می خوان؟ آیا موقع تحویل ویزا؟ یا ممکنه زنگ بزنن و بگن که بیاره؟ ممنون.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دانشجویان متاهل، تمدید اقامت همسر، کار، تحصیل و سایر نکات مربوط به همسر

سلام دوستان.نامزد من میخواد برای آلمان اقدام کنه به صورت job offer که بریم (من به صورت همراه).البته هنوز عقد نکردیم اما تا قبل مصاحبه عقد میکنیم.منم بعد ار اینکه رفتیم میخوام که ادامه تحصیل بدم.البته تا چند ماه دیگه ielts آزمون میدم.نگرانی من اینه که به من ویزا ندن! امکانش هست؟من آلمانی در حد اینکه اسمم رو بگم و سلام و رشته مو بگم بلدم.(چند تا درس اول A1)من اصلا با مراحل آشنا نیستم .میشه لطفا راهنمایی کنین؟مرسی ی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Sharif University of Technology

با سلام
    دو روز پیش از یکی از دوستانی که الان ساکن آلمان هست و همسرش برای پیوست به خانواده (همسر) اقدام کرده مطلع شدم که یک نکته خیلی عجیب در این مورد به من تذکر دادن. ایشون گفتن که جدیدا یه قانونی گذاشتن که باید از تاریخ عقد حداقل دو سال گذشته باشه تا به همسر ویزای پیوست به خانواده بدن؟؟!!! خودشون هم میگفتن کسایی هستن که برای جلوگیری از این مشکل به دفتر ثبت ازدواج میگن که تاریخ عقدشون رو زودتر (یعنی اگه امسال ازدواج میکنن تاریخ عقد رو 92 بزنن) ثبت کنه :| من واقعا تعجب کردم چنین چیزی شنیدم.
    خودم سایت سفارت آلمان رو چک کردم و مدارک پیوست به همسر رو دانلود کردم. درین مورد هیچ اشاره ای نشده بود!!!
    کسی تا بحال این رو شنیده؟ آیا چنین قانونی وجود داره؟
    ممنون میشم کسی راهنمایی کنه یا اگه نظری داره بگه....

Junior Member

اگر همسر طرف مقابل در آلمان دانشجو باشد و بعد از رفتن به آلمان ازدواج بکنند در آن صورت ۲ سال باید از تاریخ عقد بگذرد تا همسر بتونه ویزای پیوست به همسر دریافت بکنه. این مشکل برای یکی از دوستام اتفاق افتاد. ایشون با ویزای دانشجویی آلمان رفت بعد حین دانشجو بودن ازدواج کرد بعد دو سال از تاریخ عقد همسرش تونست ویزای پیوست به همسر بگیره!

نقل قول نوشته اصلی توسط Mozil نمایش پست ها
    با سلام
    دو روز پیش از یکی از دوستانی که الان ساکن آلمان هست و همسرش برای پیوست به خانواده (همسر) اقدام کرده مطلع شدم که یک نکته خیلی عجیب در این مورد به من تذکر دادن. ایشون گفتن که جدیدا یه قانونی گذاشتن که باید از تاریخ عقد حداقل دو سال گذشته باشه تا به همسر ویزای پیوست به خانواده بدن؟؟!!! خودشون هم میگفتن کسایی هستن که برای جلوگیری از این مشکل به دفتر ثبت ازدواج میگن که تاریخ عقدشون رو زودتر (یعنی اگه امسال ازدواج میکنن تاریخ عقد رو 92 بزنن) ثبت کنه :| من واقعا تعجب کردم چنین چیزی شنیدم.
    خودم سایت سفارت آلمان رو چک کردم و مدارک پیوست به همسر رو دانلود کردم. درین مورد هیچ اشاره ای نشده بود!!!
    کسی تا بحال این رو شنیده؟ آیا چنین قانونی وجود داره؟
    ممنون میشم کسی راهنمایی کنه یا اگه نظری داره بگه....

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای همراه (همسر و ...)

سلام،
    من فوق لیسانس مهندسی مکانیک تبدیل انرژی هستم. 29 ساله. من برای ازدواج با نامزد آلمانی خودم چه کار هایی رو از ابتدا تا انتها باید انجام بدم؟
    ممنون میشم دقیقأ راهنماییم کنید.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای همراه (همسر و ...)

اگر آلمان می خواهین ازدواج بکنین باید همسرتون یک دعوت نامه مخصوص ازدواج برای شما بفرسته. شما هم باید ایران مدرک A1 زبان آلمانی را داشته باشین. بقیه اطلاعات در سایت سفارت آلمان هست.

نقل قول نوشته اصلی توسط meyn نمایش پست ها
    سلام،
    من فوق لیسانس مهندسی مکانیک تبدیل انرژی هستم. 29 ساله. من برای ازدواج با نامزد آلمانی خودم چه کار هایی رو از ابتدا تا انتها باید انجام بدم؟
    ممنون میشم دقیقأ راهنماییم کنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Sharif University of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط seyfolah نمایش پست ها
    اگر همسر طرف مقابل در آلمان دانشجو باشد و بعد از رفتن به آلمان ازدواج بکنند در آن صورت ۲ سال باید از تاریخ عقد بگذرد تا همسر بتونه ویزای پیوست به همسر دریافت بکنه. این مشکل برای یکی از دوستام اتفاق افتاد. ایشون با ویزای دانشجویی آلمان رفت بعد حین دانشجو بودن ازدواج کرد بعد دو سال از تاریخ عقد همسرش تونست ویزای پیوست به همسر بگیره!
    ممنون از پاسختون. آخه یعنی چی؟ این قانون برای چی هست؟ دو سال از تاریخ عقد بگذره که مثلا چی رو ثابت کنن؟ خب دوست شما حتما دکتری پذیرش داشتن. یکی که مستر پذیرش داره، دوسال بگذره که درسش تموم شده. تکلیف اون چی میشه.
    این تبصره ها و قوانین چرا تو هیچکدوم پی دی اف های سایت سفارت نیست؟ چجوری میتونم اطلاعات بیشتری بگیرم به نظر شما؟

ببخشید انگار خیلی سوال کردم ... خودم پیگیر هستم ولی دلیل میخوام برای اینکار و دلم میخواد بدونم برای چی چنین چیزی هست و اینکه کسایی که به قول شما این مشکل رو داشتن عین دو سال صبر کردن؟ یا راه دیگه ای وجود داره (بجز دستکاری کردن تو تاریخ عقد)!!!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)