صفحه 107 از 269 نخستنخست ... 757979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117157207 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,061 تا 1,070 , از مجموع 2688

موضوع: ویزای بلند مدت (همراه، پیوست به خانواده یا همسر، ازدواج)

پیش فرض پاسخ : ویزای بلند مدت (همراه، پیوست به خانواده یا همسر، ازدواج)

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    1- می تونین با هم اقدام کنین. ایشون هم باید برای همون ویزای همراه اقدام کنن.
    2- با ویزای توریستی شنگن که نمی تونن این کارو بکنن. برای کشورای دیگه نمی دونم. ولی حدس می زنم که قوانین مشابهی داشته باشن.
    خیلی ممنونم دوست عزیز. منظورم از ویزای توریستی این هست که من خودم از این جایی که هستم ویزای المان رو میگیرم و دو ماه بعدش میرم سنگاپور و خانومم میتونه با ویزای توریستی بیاد سنگاپور. در واقع تللشم اینه از سفارت المان توی یه کشور ثالث بتونه برای ویزای همراهش اقدام کنه و از دوستانی که تجربه دارن میخوام بدونم که ایا میشه برای مثال وقتی خانومم با ویزای توریستی سنگاپور هست از اونجا برای ویزای همراه المان اقدام کنه؟

Junior Member

سلام دوستان
    من برای ویزای دانشجویی اقدام کردم و هنوز ویزام نیومده. الان برای همسرم وقت مصاحبه گرفتم.
    سؤالی که پیش میاد اینه که توی لیست مدارکی که سفارت برای ویزای همراه توی سایت گذاشته، کپی کارت شناسایی و موقعیت اقامت همسر در آلمان نیاز هست. الان با این شرایط که من هنوز نرفتم، همسرم باید چه چیزی رو ارائه بده؟
    سؤال دوم اینکه، بجز موارد قید شده در لیست سفارت، چیز دیگه ای ممکنه در زمان مصاحبه نیاز بشه. مثلاً مدرک تحصیلی همسرم یا چیز دیگه؟
    کسی از دوستان تجربه داره راهنمایی کنه؟ ممنون از لطفتون

نقل قول نوشته اصلی توسط ra121 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من برای ویزای دانشجویی اقدام کردم و هنوز ویزام نیومده. الان برای همسرم وقت مصاحبه گرفتم.
    سؤالی که پیش میاد اینه که توی لیست مدارکی که سفارت برای ویزای همراه توی سایت گذاشته، کپی کارت شناسایی و موقعیت اقامت همسر در آلمان نیاز هست. الان با این شرایط که من هنوز نرفتم، همسرم باید چه چیزی رو ارائه بده؟
    سؤال دوم اینکه، بجز موارد قید شده در لیست سفارت، چیز دیگه ای ممکنه در زمان مصاحبه نیاز بشه. مثلاً مدرک تحصیلی همسرم یا چیز دیگه؟
    کسی از دوستان تجربه داره راهنمایی کنه؟ ممنون از لطفتون
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------
    سلام دوست عزیز
    من حدود سه ماه و نیم پیش خودم و حدود 2 ماه و نیم پیش همسرم مصاحبه دادیم
    شما فقط باید کپی پاسپورت ایشون رو همراه داشته باشید و تحویل بدید
    ایشون هم برای مصاحبه باید تمام مدارک نوشته شده در سایت رو ارائه بدن
    مدارک تحصیلی همسرتون باید همراه خودشون باشه و شما نیازی ندارید اونها رو همراه ببرید
    اونقدرها که فکر میکنید دشوار نیست مصاحبه و روند مدارک
    البته اگر برابر لیست همۀ مدارک رو همراه داشته باشید، میتونید با خیال راحت همۀ مدارک مورد نیاز رو به آفیسر تحویل بدید
    همسرتون باید کپی پاسپورت شما رو تحویل بده و برای احتیاط برگۀ پذیرش مدارک شما رو که سفارت در روز مصاحبه و پس از تحویل مدارک به شما میده، همراهش ببره
    پیروز باشید

Junior Member

سلام دوستان عزیز، کسی میتونه راهنمایی کنه از زمانی که در آلمان نامه برای همسر میاد از اداره ی مهاجرت تا صدور ویزا در ایران چقدر حدودا طول میکشه؟ ممنونتون میشم ،

Junior Member

دوستان در ترتیب چیدن مدارک (برای پیوست به همسر) من متوجه نمیشم 2سزی کپی رو باید بعد از مدارک اصل بزارم یا توی یه سری جدید بچینم؟ pdf سفارت خیلی بد نوشته.
    میشه به زبان ساده ترتیب 2دسته مدارک رو بنویسید؟ممنون میشم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط einzig نمایش پست ها
    دوستان در ترتیب چیدن مدارک (برای پیوست به همسر) من متوجه نمیشم 2سزی کپی رو باید بعد از مدارک اصل بزارم یا توی یه سری جدید بچینم؟ pdf سفارت خیلی بد نوشته.
    میشه به زبان ساده ترتیب 2دسته مدارک رو بنویسید؟ممنون میشم
    منم موافقم... واقعن فرمول‌نویسی کردن ولی من مدارکمو این‌ مدلی چیدم...

دسته اول:
    فرم اقامت...
    یک قطعه عکس 3.5-4.5
    کپی پاسپورت...
    کپی کارت شناسایی همسر در آلمان...
    ترجمه اصل عقدنامه که توسط سفارت تایید شده
    ترجمه اصلی شناسنامه‌ها (اینجاشو شک دارم که درست یا غلط چون خود سفارت فقط نوشته شناسنامه زوجین)
    کپی مدرک زبان

دسته دوم:
    فرم اقامت
    یک قطعه عکس 3.5-4.5
    کپی پاسپورت
    کپی کارت شناسایی اقامت همسر در آلمان
    کپی ترجمه عقدنامه که باید از پشت صفحه‌ای هم که مهر تایید خورده کپی گرفته بشه
    کپی ترجمه‌ شناسنامه‌ها
    کپی مدرک زبان

امیدوارم درست چیده باشم... منم 23 فوریه وقت مصاحبه دارم ...

Junior Member

من از نگهبان بخش ویزا پرسیدم گفت باید ترجمه شناسنامه هاهم باشه.نمیدونم حالا درست گفت یا نه.

Junior Member

سلام دوست عزیز، کاملا اضطرابتون رو درک میکنم، ولی یه نکته رو میخوام بهتون بگم، وقتی با این همه مشکل تونستین وقت سفارت بگیرین دیگه جای هیچ شک و سوال و ابهامی رو در مورد مدارک پیش خودتون نذارین، وقتی به باجه ی مربوطه مراجعه میکنین اونا فقط دنبال یه بهانه هستن، باید طوری همه چی رو ردیف کنین که دیگه چیزی نخوان یا حداقل نقص مدارک بزنن براتون. اصل شناسنامه ی زوجین مورد نیازه ، کپی اونا و ترجمه و تایید ترجمه ی شناسنامه ها هم لازمه، بیشتر مدارک ببرین ضرر نمیکنین و کارتون سریعتر راه میفته، موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط RomRom نمایش پست ها
    منم موافقم... واقعن فرمول‌نویسی کردن ولی من مدارکمو این‌ مدلی چیدم...

دسته اول:
    فرم اقامت...
    یک قطعه عکس 3.5-4.5
    کپی پاسپورت...
    کپی کارت شناسایی همسر در آلمان...
    ترجمه اصل عقدنامه که توسط سفارت تایید شده
    ترجمه اصلی شناسنامه‌ها (اینجاشو شک دارم که درست یا غلط چون خود سفارت فقط نوشته شناسنامه زوجین)
    کپی مدرک زبان

دسته دوم:
    فرم اقامت
    یک قطعه عکس 3.5-4.5
    کپی پاسپورت
    کپی کارت شناسایی اقامت همسر در آلمان
    کپی ترجمه عقدنامه که باید از پشت صفحه‌ای هم که مهر تایید خورده کپی گرفته بشه
    کپی ترجمه‌ شناسنامه‌ها
    کپی مدرک زبان

امیدوارم درست چیده باشم... منم 23 فوریه وقت مصاحبه دارم ...
    دوستان عزیز چرا وقتی چیزی در خود سایت اعلام نشده شما میخواین اضافه کنید. با این صحبتهاتون بقیه رو هم به دردسر میندازین و نگران میکنید. هیچ جایی صحبتی از ترجمه شناسنامه نشده مگر اینکه "سند ازدواج" غیر ایرانی باشه. من 10 فوریه خانومم رفت مصاحبه و دقیقا مدارک نوشته شده در فرم سفارت خواستن و هیچ مشکلی نبود. 20 دقیقه هم بیشتر زمان نبرد. فقط اصل شناسنامه های دو طرف برده بود که ازش نخواستن. اما ابدا نیازی به ترجه شناسنامه ها نیست. در ماه نوامبر هم دستم رفته بود و از خانوم ایشان هم ترجمه نخواسته بودن.

جهت اطالاع دوستان کپی جمله دستورالعمل سفارت رو میزارم: "در صورتیکه سند ازدواج ایرانی نباشد، یک نسخه اصل و یک نسخه کپی کامل ا ز ترجمه رسمی شناسنامهها که توسط سفارت تایید شده باشد، الزامی است."

Lightbulb پاسخ : ویزای بلند مدت (همراه، پیوست به خانواده یا همسر، ازدواج)

مدارک ارائه شده توسط خانم بنده در تاریخ 10 فوریه و همسر دوستم در نوامبر 2015(همسر دوستم ویزاشون گرفتن):
    با کلیک بر روی "فرم دستورالعمل سفارت" میتوانید فرم را مشاهده نمایید.

1. دو سری فرم اقامت پر شده و امضاء شده
    2. دو عدد عکس
    3. دو سری کپی از صفحات 2 و 3 گذرنامه امضاء شده (حتما ابتدا گذرنامه را امضاء نمایید و سپس کپی بگیرید)
    4. دو سری کپی کارت شناسایی و مدرک اقامت همسر
    5. نسخه اصل ترجمه سند ازدواج که مهر تایید سفارت هم داشته باشد و یک سری کپی از اصل ترجمه (دقت شود در زمان کپی گرفتن از این مدرک حتما مهر سفارت هم کپی شود)
    6. شناسنامه دو طرف و دو سری کپی از تمامی صفحات آنها (همانطور که در دستورالعمل سفارت ذکر شده در صورتی که سند ازدواج ایرانی نباشد نیاز به ترجمه شناسنامه می باشد.)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)