صفحه 12 از 269 نخستنخست ... 234567891011121314151617181920212262112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 2688

موضوع: ویزای بلند مدت (همراه، پیوست به خانواده یا همسر، ازدواج)

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : ویزای همراه (همسر و ...)

نقل قول نوشته اصلی توسط genius نمایش پست ها
    اگر بورستون بالای 1350 یورو در ماه است دیگه لازم نیست برا همسرتون هم پول بزارین. در غیر این صورت مابه التفاوتش رو به ازای 12 ماه باید بزارین.
    بله می شه بعد از گرفتن گواهی حساب رو خالی کرد اما بالاخره ممکنه هنگام ورود به آلمان ازتون این پول رو بخوان. اونجا باید نقد دستتون باشه
    شاید الان قانونا تغییر کرده باشه ولی من خودم شخصا این روش رو پرسیدم از سفارت آلمان تو ایران گفت نمیشه ماه به التفاوت گذاشت. گفت باید حتما بورس به اندازه ی هر دو نفر باشه.
    البته برای تمدید ویزا توی آلمان میشه مابه التفاوت رو به ازای 12 ماه حساب کرد و گذاشت تو حساب.

ApplyAbroad Hero OMID-313 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    معلومه فرومو خوب نخوندین!!
    1- بله، به ازای هر نفر باید جدا نشون بده که هزینه ی تحصیلش رو داره. البته اگه بورس شما کافی باشه یعنی بیش از (2 *670) فکر میکنم می تونین همونو به سفارت نشون بدین.
    2- اگر از روش 8000 یورو استفاده کنین، چهار بار این پولو لازم دارین:
    الف) موقع نشون دادن به سفارت
    ب) موقع گرفتن ویزا از سفارت
    ج) موقع رفتن از کشور (موقع خروج از کشور ممکنه بگن پولاتو ببینم، چون وقتی با این روش ویزا میگیرین، مشخص شده که ویزای شما مشروط به داشتن 8040 یورو همراهتون هست).
    د) موقع تمدید ویزا توی آلمان شما دوباره باید نشون بدین که هزینه ی زندگیتونو دارین، و باید 8040 یورو رو توی یه حساب (به احتمال زیاد) بلوکه کنین. بلوکه شدن یا نشدنش بستگی به ایالت داره ولی اکثر ایالت ها برای ویزای سال اول بلوکه می کنن
    خیلی خیلی ممنون از راهنمایی های شما و همچنین genius عزیز
    به نظر شما بهترین راه برای بدست آوردن این مقدار فاند ( حدود 1400 یورو در ماه ) چیه !!!؟
    صحبت با خود استاد ؟ یا اقدام از بورس دااد ؟ یا موقعیت خالی دانشگاه !؟ یا راه دیگه !!!؟

خیلی ممنون
    .You can either have results or excuses; not both

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    برق کنترل-خواجه نصیر،اتوماسیون بولونیا،برق واشینگتن

1- اگر زن و شوهری هردو نفر اپلای کنن ولی فقط یکی از اونا یعنی فقط مرد یا فقط زن پذیرش بگیرن و بخوان برای ویزا اقدام بکنن ویزای دانشجو و همسرش از طرف دولت آلمان از چه نوعی میشه؟
    2 - حالا من میخوام بدونم اگر نفر دوم در اون سال نتونسته باشه پذیرش بگیره میتونه به امید ادامه تحصیل پس از ورود به آلمان (ورود به همراه همسرش)،در ترم بعد یا سال بعد برای دانشگاه های آلمان اپلای کنه یا باید در طول تحصیل همسرش خانه نشین بشه؟ کلا همسر با این ویزا اجازه تحصیل و کار داره؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadpashaei نمایش پست ها
    1- اگر زن و شوهری هردو نفر اپلای کنن ولی فقط یکی از اونا یعنی فقط مرد یا فقط زن پذیرش بگیرن و بخوان برای ویزا اقدام بکنن ویزای دانشجو و همسرش از طرف دولت آلمان از چه نوعی میشه؟
    2 - حالا من میخوام بدونم اگر نفر دوم در اون سال نتونسته باشه پذیرش بگیره میتونه به امید ادامه تحصیل پس از ورود به آلمان (ورود به همراه همسرش)،در ترم بعد یا سال بعد برای دانشگاه های آلمان اپلای کنه یا باید در طول تحصیل همسرش خانه نشین بشه؟ کلا همسر با این ویزا اجازه تحصیل و کار داره؟
    1- ویزای دانشجو که دانشجوئه، اون یکی ویزای همراهه
    2- با ویزای همراه، فرد اجازه ی کار و تحصیل رو نداره. ولی میتونه اپلای کنه بعد بره ویزاش رو عوض کنه و تبدیل به دانشجویی کنه.

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    برق کنترل-خواجه نصیر،اتوماسیون بولونیا،برق واشینگتن

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    1- ویزای دانشجو که دانشجوئه، اون یکی ویزای همراهه
    2- با ویزای همراه، فرد اجازه ی کار و تحصیل رو نداره. ولی میتونه اپلای کنه بعد بره ویزاش رو عوض کنه و تبدیل به دانشجویی کنه.
    صحت و اطمینان این موضوع برای من خیلی خیلی مهمه !پس مشکلی پیش نمیاد و همسر می تونه برای ترم یا سال بعد اپلای کنه و( مثل آمریکا) نوع ویزا رو تغییر بده؟فقط من موندم اونجا چجوری مدارک اپلای رو جور کنه؟از اینجا مدارک کامل برای اپلای رو باید با خودش ببره؟

Junior Member

باسلام
    همسر من از یکی از دانشگاه های آلمان برای دوره دکترا بورسیه شده و رشته ایشون جز رشته های خاص به حساب میاد. قرار بر اینه که من هم به عنوان همراه ایشون برای ویزا همزمان اقدام کنم. مدرکم فوق لیسانس فیزیک از دانشگاه شریف و خودم برای ادامه تحصیل اقدامی نکردم.
    **اولین سوالم اینه که نیازی هست من زبان آلمانی بلد باشم؟در حالیکه یکی از دوستان من که الان آلمان گفته که با توجه به اینکه من فوق لیسانس دارم و همسرم بورسیه است نیازی نیست که آلمانی بلد باشم
    **چقدر احتمال داره که کار ما درست بشه و احتمالا چقدر باید منتظر بمونیم؟
    ممنمون میشم اگه کمکم کنید

سلام،
    نگران نباشید. انشا الله درست میشه. شما سعی کنید A1 المانی بگیرید. برای شما نباید بیش از 2 ماه وقت ببره که اماده بشید.
    تحقیق کنید، که نوع ویزای درستی رو انتخاب کنید، فکر میکنم اگر ویزای همسر بگیرید نمیتونید در المان درس بخوانید. پس در مورد نوع ویزا حتما مشاوره بگیرید.

نقل قول نوشته اصلی توسط baharf65 نمایش پست ها
    باسلام
    همسر من از یکی از دانشگاه های آلمان برای دوره دکترا بورسیه شده و رشته ایشون جز رشته های خاص به حساب میاد. قرار بر اینه که من هم به عنوان همراه ایشون برای ویزا همزمان اقدام کنم. مدرکم فوق لیسانس فیزیک از دانشگاه شریف و خودم برای ادامه تحصیل اقدامی نکردم.
    **اولین سوالم اینه که نیازی هست من زبان آلمانی بلد باشم؟در حالیکه یکی از دوستان من که الان آلمان گفته که با توجه به اینکه من فوق لیسانس دارم و همسرم بورسیه است نیازی نیست که آلمانی بلد باشم
    **چقدر احتمال داره که کار ما درست بشه و احتمالا چقدر باید منتظر بمونیم؟
    ممنمون میشم اگه کمکم کنید

Junior Member

سلام
    شرایط من مشابه شرایط شماست. برای شما چه مدت طول کشید تا جواب ویزاتون مشخص بشه؟ جز رشته های خاص بودید؟
    من و همسزم هر دو جز رشته های خاص هستیم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط asyouwish نمایش پست ها
    سلام،
    نگران نباشید. انشا الله درست میشه. شما سعی کنید A1 المانی بگیرید. برای شما نباید بیش از 2 ماه وقت ببره که اماده بشید.
    تحقیق کنید، که نوع ویزای درستی رو انتخاب کنید، فکر میکنم اگر ویزای همسر بگیرید نمیتونید در المان درس بخوانید. پس در مورد نوع ویزا حتما مشاوره بگیرید.
    ممنونم از راهنماییتون. فعلا تقاضای ویزای همراه را می دم چون همسرم باید اول ژانویه اونجا باشن فکر نمی کنم تا اون موقع بتونم پذیرش بگیرم.
    یه سوال دیگه.....
    ویزای ما همزمان میاد یا اینکه امکان داره برای من دیرتر بیاد؟

با ویزای "familienzussamenfuerung" یا همون همسری، همراه به لحاظه قانونی‌ هنگامی اجازه یه کار پیدا می‌کنه که همسرش اجازه کار داشته باشه، (بنابر این برای دأشجوین مستر این موضوع صدق نمی‌کنه و همسرشون اجازه کار نداره)
    از نظر تحصیل شرطی که وجود داره و به نظر مسخره هم میاد اینه که همراه فقط اجازه داره که در شهری که همسرش در اونجا دانشجو هستش تحصیل کنه. اگه شهر‌ها یکی‌ باشه هیچ مشکلی‌ وجود نداره
    اما اگه بخواد در شهر دیگه یی تحصیل کنه، باید مجددا از ایران برای یه ویزای دانشجویی‌ یه مجزا اقدام کنه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)