صفحه 120 از 269 نخستنخست ... 2070110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130170220 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,191 تا 1,200 , از مجموع 2688

موضوع: ویزای بلند مدت (همراه، پیوست به خانواده یا همسر، ازدواج)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای بلند مدت (همراه، پیوست به خانواده یا همسر، ازدواج)

سلام دوستان. کسی میدونه برای پیوست به همسر نامه تمکن مالی چقدر کافی هست؟

Banned

سلام ehsan_57

منظورتون از پیوست به همسر اقدام برای ویزای دانشجویی هست؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan_57 نمایش پست ها
    سلام دوستان. کسی میدونه برای پیوست به همسر نامه تمکن مالی چقدر کافی هست؟
    یه کم قوانینش پیچیده است. به طور معمول همون 8000 تا کافیه. یعنی برای دو نفر 16000 تا لازمه.
    اما گاهی وقتا اجاره ی خونه تون روش تاثیر میذاره. مثلا یه نفر یه خونه گرفته فرض کنین ماهی 1000 یورو، بعد داره نامه ی تمکن میبره 16000 تا، یعنی دو نفری، ماهی 1300 تا. اون وقت اداره اقامت گاهی گیر میده که اگه اجاره خونه ات این قدره، این مبلغ کافی نیست برای دو نفر. اما معمولش رو بخواین، همون 8000 تا لازمه. یعنی شما خودتون که رفتین 8000 یورو نشون دادین. همسرتون هم که میرن همین مبلغ رو نشون میدن.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

Junior Member

يك سؤال دارم از متخصصين امر :
    منظور از كارت شناسايي و موقعيت أقامت همسر در مدارك پيوست به خانواده چيه؟ آيا منظور پاسپورت و كارت اقامت هست؟ آخه دوست من، پاسپورت و كارت أقامت دانماركي داره، اما بالغ بر ٢٠ سال ميشه كه تو آلمانه. اما پاسپورت آلماني نداره و كارت شناسايي آلماني هم چيز خاصي نداره، از سفارت دانمارك كه پرسيديم، ميگه شما از طريق سفارت آلمان بايد أقدام كنيد، سفارت آلمان هم كه مرتبا اشغاله، كه بپرسيم بابت مدارك چيكار بايد بكنيم.
    مدارك مربوط به محل سكونت ( اجاره نامه) و تمكن مالي رو كي بايد بديم. چون تو مدارك سفارت كه چيزي ننوشته، آيا بعد از بررسي پرونده، به دوستمون ميگن در آلمان تحويلشون بده، يا بايد با مدارك به سفارت تحويل بديم.
    و يك سؤال ديگه: تمكن مالي به چه صورته. بر خلاف ويزاي دانشجويي، براي ويزاي پيوست هيچ مبلغي گفته نشده كه به سفارت تحويل داده بشه، از دوستان، كسي ميدونه كه درآمد رو چقدر بايد اعلام كنيم. دوستم در هامبورگ مغازه داره و تنهاست. تازه با يه خانم ايراني ازدواج كرده و خانومش ميخواد ويزاي پيوست بگيره، ولي نميدونيم كه ميزان درآمد رو چقدر بايد بزنيم، و اين مبلغ رو چطور بايد إثبات بكنيم، چون خودش هم كارفرما و هم كارگره.
    ممنون ميشم راهنمايي كنيد. البته جواب سؤال قبل رو براي تمكن ديدم، اما متاسفانه ابهامم برطرف نشده.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط ramin_k نمایش پست ها
    يك سؤال دارم از متخصصين امر :
    منظور از كارت شناسايي و موقعيت أقامت همسر در مدارك پيوست به خانواده چيه؟ آيا منظور پاسپورت و كارت اقامت هست؟ آخه دوست من، پاسپورت و كارت أقامت دانماركي داره، اما بالغ بر ٢٠ سال ميشه كه تو آلمانه. اما پاسپورت آلماني نداره و كارت شناسايي آلماني هم چيز خاصي نداره، از سفارت دانمارك كه پرسيديم، ميگه شما از طريق سفارت آلمان بايد أقدام كنيد، سفارت آلمان هم كه مرتبا اشغاله، كه بپرسيم بابت مدارك چيكار بايد بكنيم.
    مدارك مربوط به محل سكونت ( اجاره نامه) و تمكن مالي رو كي بايد بديم. چون تو مدارك سفارت كه چيزي ننوشته، آيا بعد از بررسي پرونده، به دوستمون ميگن در آلمان تحويلشون بده، يا بايد با مدارك به سفارت تحويل بديم.
    و يك سؤال ديگه: تمكن مالي به چه صورته. بر خلاف ويزاي دانشجويي، براي ويزاي پيوست هيچ مبلغي گفته نشده كه به سفارت تحويل داده بشه، از دوستان، كسي ميدونه كه درآمد رو چقدر بايد اعلام كنيم. دوستم در هامبورگ مغازه داره و تنهاست. تازه با يه خانم ايراني ازدواج كرده و خانومش ميخواد ويزاي پيوست بگيره، ولي نميدونيم كه ميزان درآمد رو چقدر بايد بزنيم، و اين مبلغ رو چطور بايد إثبات بكنيم، چون خودش هم كارفرما و هم كارگره.
    ممنون ميشم راهنمايي كنيد. البته جواب سؤال قبل رو براي تمكن ديدم، اما متاسفانه ابهامم برطرف نشده.
    1- همون پاسپورت و کارت اقامت دانمارکیشونو نشون بدن اگه آلمانیشو ندارن دیگه. در مورد پاسپورت که خب اصلا لزومی نداره آلمانی باشه. اما اقامت رو نمیدونم به چه صورت هست. اگر با همون کارت اقامت قانونی داشته باشن تو آلمان، قاعدتا نباید مشکلی باشه.
    2- شما همون اول ببرین. من نمی دونم چرا همه میگن تو مدارک نمی خواد، ولی بعد هم از همه میخوان که این مدرکو بیارن! شما همون اول ببرین. نهایتش اینه که نمیگیرن ازتون دیگه. اما به نظر من اتفاقا برای شما به احتمال زیاد همون اول می گیرن، وگرنه چطوری قراره مشخص بشه که به چه دلیلی شما دارین میرین آلمان؟! طرف که آلمانی نیست، کارت اقامت آلمانو هم که نداره. خب لااقل یه اجاره نامه نشون بده که بفهمن داره تو آلمان زندگی می کنه.
    3- به هر حال درآمد ایشون مشخصه. معمولش اینه که سه فیش آخر حقوقی رو اداره اقامت میخواد که نشون بدن. درسته ایشون کارفرما و کارگر هستن، اما این دلیل نمیشه که درآمدشون مشخص نباشه. ایشون قطعا هر سال دارن آخر سال فرم مالیات پر می کنن و نشون میدن که چقدر درآمد دارن. پر کردن این فرما تو آلمان اجباریه. اگه تا الان هرگز پر نکردن (که بعید میدونم تو آلمان امکان پذیر باشه)، کارشون قانونی نبوده. برای پر کردن اون فرم ها هم آدم باید مدارک درآمدش رو نشون بده که معلوم بشه از دولت طلبکاره یا بدهکار. اونجا چه مدارکی ارائه دادن؟ چیزی شبیه همونو اینجا هم ارائه بدن.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

Banned

سلام ramin_k

ببخشید سوالات شما واضح نیست

منظور از کارت شناسایی یا پاس المانی یا کارت اقامت موقت یعنی کسی که وارد المان میشه برای اینکه دعوت نامه ای بستگی به نوع ویزا به شخصی بفرسته =

1. حداقل 6 ماه در المان سکونت داشته باشه
    2.معمولا یک کارت شناسایی یا کارت اقامت موقت پاس المانی داره (شرایط خاص خودش رادارد )
    3.اجاره نامه یا سند ملکی ادرس محل سکونت باید ارائه داده باشه تا ثبت در سیستم اداره مهاجرت المان برسه چون به محض ورود به المان اسم طرف برای پرداخت مالیات ثبت میشه حتی اگر یه کبریت هم بخریم از همه مالیات میگیرن

4..کسی که ویزا گرفته و به خاک المان وارد شده در اصل مدرکی ارائه داده تا ویزا گرفته این مدارک جهت نوع ویزا مثل =دیدار اقوام درجه 1- کنفرانس-دانشجویی-اجازه کار-تجاری-پیوست به خانواده و.... بستگی داره

حالا شما میفرمائید دوستتون با پاسپورت دانمارکی و کارت اقامت داره =پاس دانمارکی با کارت اقامت فرق داره=

پاس دانمارکی یعنی شهروند دانمارکی و به این راحتی نمیدن شرایط داره
    کارت اقامت یعنی کارت شناسایی موقت که مراحلی را گذرونده مثلا چند سال در دانمارک بوده و از لحاظ امنیتی وغیره صلاحیت داشته

وفرمودید 20 ساله در المانه و هیچ مدرک شناسایی نداره =
    این یعنی غیرقانونی درالمان هست چون بعد از ورود به المان باید به منطقه سکونت با ادرس سکونت به اداره مهاجرت المان مراجعه کنه و دلیل بیاره من میخوام در المان زندگی کنم

اینکه کسی با پاس دانمارکی یا کارت اقامت دانماک وارد المان بشه و بدون مراجعه به اداره مهاجرت محلی که هست در المان 20 سال زندگی کنه این غیر قابل قبول هست و برای کسی دعوتنامه بفرسته باید مدک شناسایی کشور محل زندگی را ارائه بده چون ازش میخوان شما از سفارت دانمارک پرسیدید اون ها هم گفتم به سفارت المان مراجعه کنید چون ارتباطی به سفارت دانمارک نداره دوستتون میخواد بره المان یا دانمارک ؟ مشخصه میخواد بره المان پس باید مدارک را به سفارت المان ارائه بده سفرا تالمان تلفنی سخت جواب میده باید حضوری برید وسوال کنید

دوستون باید زبان المانی A1 را داشته باشه

درمورد مدارک = اجاره خونه خیلی مورد قبول نیست
    این مدارک برای پیوست به خانواده =ابته پارسال این مدارک بود =

برگه درخواست پیوستن خانواده به همسر )و فرزندان همراه =
    لطفا هنگام تقاضای روادید، دو نسخه کامل از مدارک نام برده شده در ذیل را بطور جداگانه به همراه داشته
    باشید:
    1. ترجمه رسمی تایید شده توسط سفارت آلمان به زبان آلمانی یا انگلیسی توسط یک مترجم رسمی
    )لطفا به برگه راهنمای امور حقوقی- کنسولی > تایید و تصدیق مدارک دقت نمایید( و
    2. به اضافه یک نسخه کپی از کلیه صفحات ترجمه شده. ) توجه داشته باشید که از پشت صفحات و مهر تایید
    سفارت نیز کپی گرفته شود(
    توجه داشته باشید که مدارک را به ترتیبی که در ذیل می آید بطور جداگانه در دو بسته دسته بندی کنید:
    دو عدد فرم درخواست برای اقامت بلند مدت/روادید بلند مدت )در صفحه وبسایت ما قابل دریافت است(
    بصورت خوانا و کامل تکمیل و امضاء شود
    عکس گذرنامه ای
    دو عدد عکس رنگی )5.3 X 5،4 ( قدیمی تر از 6 ماه نباشد، زمینه سفید، بیومتریک
    گذرنامه معتبر
    دو عدد کپی از صفحات 2 و 3 گذرنامه با امضا و بدون ترجمه
    کارت شناسایی و موقعیت اقامت همسر شما در آلمان
    دو عدد کپی )نیازی به اصل مدرک نیست(
    سند ازدواج
    یک نسخه اصل ترجمه رسمی تایید شده توسط سفارت به همراه یک نسخه کپی از کلیه صفحات ترجمه شده )توجه
    داشته باشید که از پشت صفحات و مهر تایید سفارت نیز کپی گرفته شود. تاییدیه نباید قدیمی تر از یک سال باشد!(
    وکالت برای عقد ازدواج
    دو عدد کپی در شرایطی که یکی از طرفین هنگام عقد ازدواج، شخصا حاضر نباشد.
    • شناسنامه طرفین ازدواج
    • در صورتیکه سند ازدواج ایرانی نباشد، یک نسخه اصل و یک نسخه کپی کامل ا ز ترجمه رسمی شناسنامه
    ها که توسط سفارت تایید شده باشد، الزامی است.
    در صورت ازدواج های قبلی: سند طلاق/گواهی فوت
    یک نسخه اصل و یک نسخه کپی کامل ا ز ترجمه رسمی سند طلاق/گواهی فوت که توسط سفارت تایید شده باشد،
    الزامی است. )در صورتیکه سند طلاق/ گواهی فوت ازدواج قبلی در سند ازدواج فعلی ثبت شده باشد، نیازی به تایید
    ترجمه این مدارک نیست.(
    گواهی دال بر معلومات مقدماتی زبان آلمانی )د ر دو کپی (
    در سطح A1 ، صادر شده توسط مؤسسه ای با مجوز برگزاری امتحانات طبق استاندارد Association) ALTE
    (Europe in Testers Language ofکه دارای شعبه ای با حضور نماینده ای از مؤسسه اصلی خارجی
    باشد. در حال حاضر این گواهی در ایران تحت عنوان مدرک زبان "1 Deutsch Start" از مؤسسه آموزش
    زبان آلمانی تهران و "OSD des 1 Deutsch Grundstufe" از انجمن فرهنگی اتریش در تهران، ارائه می
    گردد )قابل ارائه حداکثر تا شش ماه پس از ارائه درخواست روادید(.
    بیمه درمانی مسافرتی با اعتبار 90 روزه )در دو کپی(
    به شرطی که پس از آن قرار داد بیمه ای در آلمان بسته شود و یا موجود باشد، هنگام دریافت روادید، ارائه شود.
    در صورتیکه فرزند/ان نیز با شما سفر می کنند، مدارک زیر را هم ارائه دهید:
    • شناسنامه فرزند/ان
    یک نسخه اصل و یک نسخه کپی کامل ا ز ترجمه رسمی شناسنامه فرزند یا فرزندان که توسط سفارت تایید شده
    باشد، الزامی است.
    • در صورتی که مطلقه هستید و می خواهید فرزندی را از ازدواج قبلی به همراه داشته باشید:
    یک نسخه اصل و یک نسخه کپی کامل ا ز ترجمه رسمی حکم دادگاه و یا موافقتنامه محضری هر یک از والدین
    )پدر یا مادر( که توسط سفارت تایید شده باشد، الزامی است.
    این مدرک باید حاوی تعیین وضعیت نهایی حضانت به همراه موافقت نامه پدر یا مادر که در اینجا می ماند در
    خصوص خروج و اقامت بلند مدت فرزند/ان در آلمان باشد.
    لطفا کلیه اصل مدارک را بطور جداگانه همراه داشته باشید!
    لطفا به نکات زیر دقت نمایید:
    مدارک ناقص و یا مدارکی که نادرست دسته بندی شده باشند پذیرفته نمی شوند.
    ارائه مدارک جعلی همواره باعث رد درخواست روادید می گردد و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.
    حتی در صورتی که شخص ثالثی در تکمیل درخواست روادید، شما را یاری نماید، شما به عنوان درخواست کننده،
    مسئول صحت اطلاعات ارائه شده در درخواست روادید و نیز اصالت و محتوای مدارک ضمیمه درخواست می
    باشید.
    ارسال درخواست روادید به اداره اتباع خارجی فوراً پس از ارائه درخواست روادید صورت نمی گیرد.
    رسیدگی کامل به درخواست روادید - شامل رسیدگی اداره اتباع خارجی آلمان - از زمان ارائه درخواست، 8 تا 10
    هفته زمان می برد. البته امکان نیاز به زمان بیشتر نیز وجود دارد. به محض این که در مورد درخواست روادید
    شما تصمیم گیری شود، بصورت تلفنی با شما تماس حاصل خواهد شد. پرسش ها در خصوص وضعیت در خواست
    پس از اتمام 10 هفته از زمان رائه درخواست، پاسخ داده خواهند شد .

بعد شما میفرمائید دوستتون درالمانه و بایک خانوم ایرانی ازدواج کرده و حالا میخواد بره المان مدارک پیوست خانواده را میخواد ارائه بده
    ببخشید دوستتون به چه صورت ازدواج کرده ؟
    ایا از المان به ایران سفرکرده و ازدواج کردن؟
    سند یا عقد نامه دارن؟
    چند مدت هست که ازدواج کردن؟
    ایا شخصی که در المانه به ایران اومده و عقد ی با دوسستون انجام داده یا ازدواج کرده بعد رفته المان و دعوت نامه فرستاده برای همسرش تا از طریق پیوست خانواده با المان بره؟
    شما میگید که
    دوستتون در ایران هست

کسی که در المان مغازه داره باید ادرس سکونت داشته باشه و مدرک شناسایی داشته باشه که تونسته مغازه بخره و باید مالیات هم بده و نامه مالیاتی هم به سفارت ایران ارائه بده

تمکن مالی هم نیاز هست و شرایط داره مثلا حساب بانکی 40 میلیون ارئه بده
    و باید مدارک شغلی -بیمه تامین اجتمائی -سابقه کار -سند ملکی یا مغازه ه نام خودش حداقل 3 سال به نام باشه - نامه اازه مرخصی سالیانه با تاریخ مرخصی -و غیره

به هرصورت اگر میتونید بیشتر توضیح بدید ممونون

Junior Member

سلام
    من پذیرش دکترا با فاند کامل از فرایبورگ آلمان دارم، هنوز برای ویزا اقدام نکردم، برگه پذیرشم هنوز نیومده و استادم گفته هنوز کمی این زمان میبره، نامزدم که هنوز عقد نکردیم نتونسته هنوز پذیرش بگیره، آیا اگر الان عقد کنیم و شوهرم باشه میتونه با ویزای همراه بامن به آلمان بیاد؟ یا باید اول من برم آلمان و بعد برای ویزای او اقدام کنیم؟ توی این سایت چیزای متفاوتی خوندم نمیدونم کدوم درسته، بعضی نوشتن باید دو سال از زمان عقد گذشته باشه، آیا این درسته؟
    من خودم مدرک B1 دارم و نامزدم آیلتس داره، آیا مشکلی از جهت زبان در سفارت برامون پیش میاد؟
    خرج زندگی در آلمان برای دونفر چقدر هست؟ ما ماهانه چقدر باید داشته باشیم؟ من هنوز نمیدونم چقدر قراره بهم پول بدن.
    ممنون میشم کسی بتونه زودتر جواب بده.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط pooya21 نمایش پست ها
    ممنونم از پاسخ کامل و سریعتون
    فقط سوال آخرم اینکه مدرک زبان رو شنیدم جدیدا نمیخوان
    از همسر شما A1 خواسته بودن؟
    ممنون
    سلام.
    بله از همسرم خواستن و روز مصاحبه هم ازش آلمانی چندتا سؤال ساده در حد A1 پرسیدن.

Junior Member

با سلام سوالم اینه درخواست پیوست به همسر کردم شوهرم دانشجو نیست و مدت 30ساله آلمانه و اقامت دایم آلمان رو داره ولی پاسپورتش ایرانیه چون قبلا قانون این بوده که پاس آلمانی اگر میخواست بگیره پاس ایران رو میگرفتن و فقط آلمانی میدادن ودر نتیجه واسه ایران اومدن باید ویزا میگرفت برای همین درخواست پاس آلمانی نداد ولی حالا دیگه این قانون رو برداشتن و حالا سوال من اینه که پاس شوهرمن ایرانی هست و اقامت دایم دآلمان رو داره حالا آیا واسه پیوست به همسرم سفارت ایرادی مییگیره آیا چون پاس شوهرم ایرانیه هنوز ؟؟؟؟؟ممنونم پاسخ بدین

Banned

سلام rosa1980

ببخشید شوهر محترم شما اقامت دایم براساس چه درخواستی داره؟

شما با چه مدارکی درخواست ارائه دادید ؟

اگر قانون برداشته شده پس میتونسته اقدام کنه

اگر شوهر شما پاس المانی نداره احتمالا کارت شناسایی یا کارت اقامت موقت یعنی هنوز تابعیت المان را نداره و شرایطی داره که به عنوان مثال زن وشوهری که در المان ازدواج میکنه باید 5 سال باهم زندگی کنن بعد ازمون شهروندی بدن اگر قبول شده تابعیت المانی میگیرن به این راحتی نیست
    بعد شما فرمودید که درخواست پیوست به خانواه یا همسر را کردم در قسمت بالا در همین صفحه
    دومورد مدارک ذکر شده =

1.
    کارت شناسایی و موقعیت اقامت همسر شما در آلمان

2. گواهی دال بر معلومات مقدماتی زبان آلمانی A1 که شما باید داشته باشید در مصاحبه از شما هم مدرک میخوان هم سوال به المانی مپیرسن وگرنه اداره مهاجرت منطقه المان به درخواست شما اوکی نمیده

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)