صفحه 123 از 269 نخستنخست ... 2373113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133173223 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,221 تا 1,230 , از مجموع 2688

موضوع: ویزای بلند مدت (همراه، پیوست به خانواده یا همسر، ازدواج)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای بلند مدت (همراه، پیوست به خانواده یا همسر، ازدواج)

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    شما همه چی رو خیلی پیچیده می کنین چرا؟
    1- بینین روند کار شما بسیار ساده است. شما یه آدم متاهل هستین که درخواست ویزا میدین و حق دارین بخواین برای همسرتون هم درخواست ویزای همراه بدین و تموم. اینجا عقد کنیم، اونجا عقد کنیم نداره. هر وقت دلتون می خواد، هر جا دلتون می خواد، عقد کنین. من هم آدمایی رو شنیدم که تازه عقد کردن و ویزا گرفتن، هم آدمایی که آقاهه آلمان بوده، برگشته ایران وسط درسش، عقد کرده، خانومش ویزای همراه گرفته و اومده. این حالتا که سفارت بخواد به شما گیر بده که چرا زودتر عقد نکردین نداریم. خب هر کسی یه زمانی با همسرش آشنا میشه و ازدواج می کنه دیگه. سفارت هم نمیگه مثلا کسی که تازه عقد کرده حق نداره بیاد آلمان!
    2- کلا به طور معمول، وقتی کسی ویزای دانشجویی میخواد، اول یه ویزای سه ماهه بهش میدن. بعد که میاد آلمان، میره اداره اقامت و تبدیلش می کنه به یه ساله. بعد شما هر سال هر سال باید استطاعت مالیتونو به اداره اقامت نشون بدین. در کل هم شما برای هر مدت زمانی که پول داشته باشین، همون قدر ویزاتونو تمدید می کنن. مثلا اگه شما به اندازه ی 10 ماه پول داشته باشین، اداره اقامت نمیگه پس پا شو برو خونه ات! میگه من ویزاتو برای ده ماه می زنم، بعدش باز دوباره بیا. استطاعت مالیتو نشون بده و دوباره تمدید کن. حالا شما هم سال اول برای هر کدومتون باید 8000 تا رو نشون بدین.
    اگر هم همسرتون ویزای دانشجوی گرفت، بازم تفاوتی تو نشون دادن تمکن مالی نداره. ایشون هر ویزای بگیرن (خودتون هم همین طور)، باید به اداره اقامت هر سال (مادامی که تو آلمان زندگی می کنن) نشون بدن که توانایی مالی زندگی تو آلمان رو دارن. البته طبیعیه که اگه قرارداد کاری داشته باشین یا بورسیه دیگه نیازی به خوابوندن پول نیست و همون برگه ی قرارداد یا بورسیه تون رو نشون میدین.
    اما محض اطلاعاتون بگم با ویزای همراه، همسر شما اجازه ی کار تمام وقت و همچنین تحصیل دارن. نیازی به برگشت به ایران و حتی همون تبدیل ویزا هم ندارن. اگر ایالت هایی هستن که الان قانونشون این طوری نیست، من اطلاعی ندارم. اما تو یه سری از ایالت ها که من اطلاع دارم که قانون این طوریه.
    ممنونم از پاسختون
    ولی خب پیچیده هست، آخه تو همین سایت شما و شخص دیگه که بهم جواب می دید دو مدل می نویسید من نمیدونم کدوم درست هست من فقط میخام با نامزدم الان عقد کنیم و دوتایی بریم آلمان، میشه واقعا؟تو روخدا راستش و بگید ما خیلی مشکل داریم، من الان با ویزای شینگن تو ایران نیستم برگردم میخایم عقد کنیم، همه چی درست میشه واقعا که باهم این بار آلمان بیایم؟

سلام دوستان.
    من تمام 123 صفحه این تاپیک را خوندم ولی همچنان دو سه مورد برام روشن نیست که خیلی ممنون میشم دوستانی که اطلاع دارند که الان روند چطوریه، راهنماییم کنند:
    1. من برای پذیرش دکترا می خوام اقدام کنم (نمی دونم فاند می تونم بگیرم یا نه) و ویزای دانشجویی بگیرم و شوهرم به عنوان همراه با من بیاد. سوالم اینه که این موضوع که در مورد ما، کسی ک ویزای همراه را درخواست میده، شوهر هست و من خودم ویزای اصلی میشم، در شانس ما برای گرفتن ویزای همراه تاثیر منفی داره؟ براشون فرق می کنه شوهر همراه باشه یا اصلی؟
    2. در روز مصاحبه، اگر از شوهرم بپرسند که در آلمان در این مدت می خواد چکار کنه ، علاوه بر اینکه بگه میخواد من رو همراهی کنه چه چیز دیگه ای بگه بهتره یا چه چیزی نباید بگه؟
    3. با خوندن مطالب دستگیرم شد ک در صورت اومدن ویزا، از سفارت تماس میگیرن ولی رد شدن را چطوری باید فهمید؟

خیلی ممنونم.

Banned

سلام sanazmoj

ببخشید شما در کدوم کشور هستید ؟ البته اگر خواستید جواب بدید

1. من که نگفتم شما دروغ میگید سفارت اصلا ایراد نمیگیره شما میتونید عقد کنید مشکلی نیست

2.شما میگیشوهرم به سفارت میگه میخواد با شما بره المان درسته؟ ببهنظر شما این منطقی هست؟ایا سفارت از شما مدارک پیوست به خانواده نمیخواد؟

اولین چیزی که میپرسه شوهر شما به چه دلیل با شما میخواد بیاد؟ خواهشن جواب سوال من را بدید؟
    شما منظورتون اینه با حرف شوهرم میخواد با شما بیاد المان سفارت قانع میشه و بعد میگه ویزا را بیا بگیر ؟
    به این راحتی نیست مدارک باید ارائه بده قانون داره دلیل همراه بودن باید طبق قوانین سفارت انجام بشه شوهر شما باید required documents داشته باشه

3.برای شما هم نیاز به حساب بانکی هست اما مقدار مبلغ سفر بلیط و غیره سفارت ازتون میخواد حساب بانکی شما باید اهزینه سفر را ارائه بدید

4. شما سه بار ویزا گرفتید و این امتیاز محسوب میشه چون قبلا پرونده سازی شده وچک امنیتی شده تا صلاحیت داشتید ویزا گرفتید االبته کپی صفحات پاس شما که مهر ویزا داره سفارت میخواد وازتون هم میپرسه و شوهر شما هم هیچ ویزایی نگرفته مهم نیست ارتباطی نداره میتونه اقدام کنه

5.میخواد بره المان وغیره باید نوع درخواست شوهرتون مشخص بشه اینکه شوهرتون به عنوان همرا میخواد باشما بره المان دلیل نمیشه قانون داره حالا من توضیحی میدم =

دو نوع ویزا داریم.یکی ویزا به قصد دیدار و یکی ویزای اقامت بلند مدت دانشجویی .دانشجوها برای دومی اقدام میکنن=

.حالا مثلا اگر شما بعداز رفتن به المان و6 ماه اقامت برای ویزای پیوست به خانواده شوهرتون ویزای به قصد دیدار یا توریستی اقدام کنید(با مدارک وشرایط ضمانت بازگشت وشغل و سند ملکی و....) اتوماتیک باید بعد از اتمام مهلت المان رو ترک کنه.اگر هم برای دومی دانشجویی اقدام کنه ویزا یک ساله هست(که امکان تمدیدش هم هست یعنی همه دانشجویانی که درسشون بیشتر از یک سال طول میکشه ) که خب تا یک سال میتونن دایمی هم اونجا بمونن.
    شما همزمان هم میتونید درخواست ویزا بدید اگر به شما ویزا بدن به شوهرتون هم ویزا صادر میشه

ضمنا باید مبلغی رو هم تو حسابش برای تمدید ویزا دونفر در ابتدای هر سال داشته باشه ( هر نفر در سال برای دانشجوها 8040 یورو ).

ضمنا فقط دانشجوی دکترا می تونه برای اقوام درجه یکش تقاضای ویزای شینگن بکنه نه مقطع دیگه ای. کلا دانشجوهای دکترای فاند دار خیلی تو این زمینه ها دستشون بازتره.

دردانشگاه کسی که میخواد کار(20ساعت در هفته ) دانشجویی کنه اگر درامد بالای 450 یورو داره بیمه دولتی باید بشه ومبلغ 50 درصد خود دانشجو و 50 درصد کارفرا ما پرداخت میکنه و جزء سابقه بازنشستگی میشه و مالیات هم کم میشه

Banned

سلام farzaneh94

1.برای گرفتن فاند بستگی به نمرات بالا و غیره داره که دانشگاه به شما فاند میده یا نه اینکه شما درخواست بدید و شوهرتون به عنوان همراه بیاد مشکلی نیست چون وقتی به شما ویزا بدن به شوهرتون هم ویزا تعلق میگیره اما شوهرتون باید دلیل درخواست پیوست به خانواده را ارائه بده که ایا شوهرتون به چه علتی میخواد با شما به عنوان همراه بیاد ؟ دانشجویی میخواد اقدام کنه که برای هزینه های زندگی یا اسکولارشیب یا فاند داشته باشه یا مبلغ 8040 یورو حساب بانکی برای یکسا ل اول را به سفارت ارائه بده اگر هم میخواد به عنوان دیدار بره المان که باید اول شما اقدام کنید و بعد از ویزا گرفتن ورفتن به المان و مدت 6 ماه از زمان اقامت شما گذشته باشه وبه اداره مهاجرت منطقه سکونت در المان مراجعه کنید بعد درخواست پیوست به خانواده برای شوهرتون کنید که با این درخواست شهوهرتون باید در مدت کوتاهی بیاد المان و برگرده البته شرایط داره و مدارک مثل سابقه کار
    - سند ملکی یا زمین -مغازه- باغ - به نامش حدودا 2سال باشه
    - سابقه بیمه تامین اجتماعی
    -نامه مرخصی سالیانه از شرکت که تاریخ مرخصی درج شده باشد
    -گردش حساب بانکی 3 یا 6 ماهه اخر حداقل 30 میلیون
    - سند ازدواج و یا عقد ترجمه شده (معمولا به المانی) چون اداره مهاجرت درالمان بررسی میکنه

و بعد از این مراحل ومصاحبه منتظر جواب ویزا می شید

اگر هم میخواد به عنوان دانشجو با شما بیاد( همراه) طبق مراحل باید اقدام کنه واینکه اول شما اقدام کنید یا شوهرتون بستگی داره در هر صورت ویزا داده شده ولی در کل باید مدارک وشرایط شما بررسی بشه تا اداره مهاجرت در المان ویزا صادر کنه

2.در روز مصاحبه سوالاتی که میپرسن بستگی به نوع ویزای شوهرتون داره اگر میخواد دانشجویی اقدام کنه که باید توضیح بده اگر هم به صورت دیدار میره که باید بگه به عنئان دیدار همسر میره و شغل و غیره را درایران توضیح بده و بگه برمیگردم در هر دو صورت باید بگه برمیگردم یا برای دانشجویی بگه بستگی داره

3. اگرویزا ریجکت یا رد شده باز بهتون اطلاع میدن که بیاد نامه رد شدن را بگیرید یا میگن به ادرستون پست یا ایمل میکنن

Banned

سلام rosa1980

1. اگر شوهر محترم شما پاس ایرانی داره یا کارت شناسایی مبنی به اینکه اقامت داره باید به اداره المان و به سفارت ایران نشون بده یا بفرسته مدارک را که اقامت درج شده مشکلی نداره باز شوهرتون میتونه از اداره مهاجرت منطقه سکونت سوال کنه چون برای درخواست ویزای پیوست به خانواده شوهرتونباید درالمان فرمی پرکنه واگر میخواد هزینه سفر شما وضمانت مالی برگشت قبلا به (ازای هر روز1500=25یورو بود )هم ارائه بده باید در المان بگه و و دعوت نامه ذکر میشه تائید شهرداری محل سکونت در المان میشه و میفرسته تا اینجا مشکلی نیست ودر ضمن چون مغزه دار هست باید نامه پرداخت مالیات هم ارائه بده
    اگر پاس المانی داشت که هزینه 6یورو را نمی دادید حالا ممکنه باز هم ازتون نگیرن بستگی داره و زبان المانی A1 هو دارید که امتیاز خوبی هست ولی کلا سفیر المان گفته بود که زبان A1 برای همسر کسانی که میخوا ن 3 سال اقامت داشته باشن در المان نیاز هست حالا دیگه سفارت میخواد
    وشما در ایران باید=
    1.فرم درخواست ویزای پیوست را پرکنید
    2.اگر شما شاغل هستید باید=
    3.سابقه کاری
    4.سابقه بیمه تامین اجتماعی
    5.نامه مرخصی سالیانه با ذکر تاریخ مرخصی از شرکت
    6.گردش 3 یا 6 ماهه حساب بانکی حدالق 20 یا 30 میلیون برای هزینه سفر (البته اگر شوهرتون ضمانت مالی ارائه داد که فقط هزینه سفر بلیط و غیره ارائه میدید )
    7.سند ملکی یا مغازه-زمین-باغ -برای ضمانت برگشت
    8.سند ازدواج یا عقد نامه (معمولا ترجمه به المانی باید باشه )
    9.شناسنامه شما وشوهرتون (البته ترجمه از از بعضیها خواستن واز بعضی ها نه )
    این هم چک لیست مدارک کامل برای پیوست به خانواده =
    http://s6.picofile.com/file/82584863...nload.pdf.html

برگه درخواست پیوستن خانواده به همسر )و فرزندان همراه =
    لطفا هنگام تقاضای روادید، دو نسخه کامل از مدارک نام برده شده در ذیل را بطور جداگانه به همراه داشته
    باشید:
    1. ترجمه رسمی تایید شده توسط سفارت آلمان به زبان آلمانی یا انگلیسی توسط یک مترجم رسمی
    )لطفا به برگه راهنمای امور حقوقی- کنسولی > تایید و تصدیق مدارک دقت نمایید( و
    2. به اضافه یک نسخه کپی از کلیه صفحات ترجمه شده. ) توجه داشته باشید که از پشت صفحات و مهر تایید
    سفارت نیز کپی گرفته شود(
    توجه داشته باشید که مدارک را به ترتیبی که در ذیل می آید بطور جداگانه در دو بسته دسته بندی کنید:
    دو عدد فرم درخواست برای اقامت بلند مدت/روادید بلند مدت )در صفحه وبسایت ما قابل دریافت است(
    بصورت خوانا و کامل تکمیل و امضاء شود
    عکس گذرنامه ای
    دو عدد عکس رنگی )5.3 X 5،4 ( قدیمی تر از 6 ماه نباشد، زمینه سفید، بیومتریک
    گذرنامه معتبر
    دو عدد کپی از صفحات 2 و 3 گذرنامه با امضا و بدون ترجمه
    کارت شناسایی و موقعیت اقامت همسر شما در آلمان
    دو عدد کپی )نیازی به اصل مدرک نیست(
    سند ازدواج
    یک نسخه اصل ترجمه رسمی تایید شده توسط سفارت به همراه یک نسخه کپی از کلیه صفحات ترجمه شده )توجه
    داشته باشید که از پشت صفحات و مهر تایید سفارت نیز کپی گرفته شود. تاییدیه نباید قدیمی تر از یک سال باشد!(
    وکالت برای عقد ازدواج
    دو عدد کپی در شرایطی که یکی از طرفین هنگام عقد ازدواج، شخصا حاضر نباشد.
    • شناسنامه طرفین ازدواج
    • در صورتیکه سند ازدواج ایرانی نباشد، یک نسخه اصل و یک نسخه کپی کامل ا ز ترجمه رسمی شناسنامه
    ها که توسط سفارت تایید شده باشد، الزامی است.
    در صورت ازدواج های قبلی: سند طلاق/گواهی فوت
    یک نسخه اصل و یک نسخه کپی کامل ا ز ترجمه رسمی سند طلاق/گواهی فوت که توسط سفارت تایید شده باشد،
    الزامی است. )در صورتیکه سند طلاق/ گواهی فوت ازدواج قبلی در سند ازدواج فعلی ثبت شده باشد، نیازی به تایید
    ترجمه این مدارک نیست.(
    گواهی دال بر معلومات مقدماتی زبان آلمانی )د ر دو کپی (
    در سطح A1 ، صادر شده توسط مؤسسه ای با مجوز برگزاری امتحانات طبق استاندارد Association) ALTE
    (Europe in Testers Language ofکه دارای شعبه ای با حضور نماینده ای از مؤسسه اصلی خارجی
    باشد. در حال حاضر این گواهی در ایران تحت عنوان مدرک زبان "1 Deutsch Start" از مؤسسه آموزش
    زبان آلمانی تهران و "OSD des 1 Deutsch Grundstufe" از انجمن فرهنگی اتریش در تهران، ارائه می
    گردد )قابل ارائه حداکثر تا شش ماه پس از ارائه درخواست روادید(.
    بیمه درمانی مسافرتی با اعتبار 90 روزه )در دو کپی(
    به شرطی که پس از آن قرار داد بیمه ای در آلمان بسته شود و یا موجود باشد، هنگام دریافت روادید، ارائه شود.
    در صورتیکه فرزند/ان نیز با شما سفر می کنند، مدارک زیر را هم ارائه دهید:
    • شناسنامه فرزند/ان
    یک نسخه اصل و یک نسخه کپی کامل ا ز ترجمه رسمی شناسنامه فرزند یا فرزندان که توسط سفارت تایید شده
    باشد، الزامی است.
    • در صورتی که مطلقه هستید و می خواهید فرزندی را از ازدواج قبلی به همراه داشته باشید:
    یک نسخه اصل و یک نسخه کپی کامل ا ز ترجمه رسمی حکم دادگاه و یا موافقتنامه محضری هر یک از والدین
    )پدر یا مادر( که توسط سفارت تایید شده باشد، الزامی است.
    این مدرک باید حاوی تعیین وضعیت نهایی حضانت به همراه موافقت نامه پدر یا مادر که در اینجا می ماند در
    خصوص خروج و اقامت بلند مدت فرزند/ان در آلمان باشد.
    لطفا کلیه اصل مدارک را بطور جداگانه همراه داشته باشید!
    لطفا به نکات زیر دقت نمایید:
    • مدارک ناقص و یا مدارکی که نادرست دسته بندی شده باشند پذیرفته نمی شوند.
    • ارائه مدارک جعلی همواره باعث رد درخواست روادید می گردد و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.
    حتی در صورتی که شخص ثالثی در تکمیل درخواست روادید، شما را یاری نماید، شما به عنوان درخواست کننده،
    مسئول صحت اطلاعات ارائه شده در درخواست روادید و نیز اصالت و محتوای مدارک ضمیمه درخواست می
    باشید.
    • ارسال درخواست روادید به اداره اتباع خارجی فوراً پس از ارائه درخواست روادید صورت نمی گیرد.
    رسیدگی کامل به درخواست روادید - شامل رسیدگی اداره اتباع خارجی آلمان - از زمان ارائه درخواست، 8 تا 10
    هفته زمان می برد. البته امکان نیاز به زمان بیشتر نیز وجود دارد. به محض این که در مورد درخواست روادید
    شما تصمیم گیری شود، بصورت تلفنی با شما تماس حاصل خواهد شد. پرسش ها در خصوص وضعیت در خواست
    پس از اتمام 10 هفته از زمان رائه درخواست، پاسخ داده خواهند شد .

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sMember نمایش پست ها
    سلام sanazmoj

ببخشید شما در کدوم کشور هستید ؟ البته اگر خواستید جواب بدید

1. من که نگفتم شما دروغ میگید سفارت اصلا ایراد نمیگیره شما میتونید عقد کنید مشکلی نیست

2.شما میگیشوهرم به سفارت میگه میخواد با شما بره المان درسته؟ ببهنظر شما این منطقی هست؟ایا سفارت از شما مدارک پیوست به خانواده نمیخواد؟

اولین چیزی که میپرسه شوهر شما به چه دلیل با شما میخواد بیاد؟ خواهشن جواب سوال من را بدید؟
    شما منظورتون اینه با حرف شوهرم میخواد با شما بیاد المان سفارت قانع میشه و بعد میگه ویزا را بیا بگیر ؟
    به این راحتی نیست مدارک باید ارائه بده قانون داره دلیل همراه بودن باید طبق قوانین سفارت انجام بشه شوهر شما باید required documents داشته باشه

3.برای شما هم نیاز به حساب بانکی هست اما مقدار مبلغ سفر بلیط و غیره سفارت ازتون میخواد حساب بانکی شما باید اهزینه سفر را ارائه بدید

4. شما سه بار ویزا گرفتید و این امتیاز محسوب میشه چون قبلا پرونده سازی شده وچک امنیتی شده تا صلاحیت داشتید ویزا گرفتید االبته کپی صفحات پاس شما که مهر ویزا داره سفارت میخواد وازتون هم میپرسه و شوهر شما هم هیچ ویزایی نگرفته مهم نیست ارتباطی نداره میتونه اقدام کنه

5.میخواد بره المان وغیره باید نوع درخواست شوهرتون مشخص بشه اینکه شوهرتون به عنوان همرا میخواد باشما بره المان دلیل نمیشه قانون داره حالا من توضیحی میدم =

دو نوع ویزا داریم.یکی ویزا به قصد دیدار و یکی ویزای اقامت بلند مدت دانشجویی .دانشجوها برای دومی اقدام میکنن=

.حالا مثلا اگر شما بعداز رفتن به المان و6 ماه اقامت برای ویزای پیوست به خانواده شوهرتون ویزای به قصد دیدار یا توریستی اقدام کنید(با مدارک وشرایط ضمانت بازگشت وشغل و سند ملکی و....) اتوماتیک باید بعد از اتمام مهلت المان رو ترک کنه.اگر هم برای دومی دانشجویی اقدام کنه ویزا یک ساله هست(که امکان تمدیدش هم هست یعنی همه دانشجویانی که درسشون بیشتر از یک سال طول میکشه ) که خب تا یک سال میتونن دایمی هم اونجا بمونن.
    شما همزمان هم میتونید درخواست ویزا بدید اگر به شما ویزا بدن به شوهرتون هم ویزا صادر میشه

ضمنا باید مبلغی رو هم تو حسابش برای تمدید ویزا دونفر در ابتدای هر سال داشته باشه ( هر نفر در سال برای دانشجوها 8040 یورو ).

ضمنا فقط دانشجوی دکترا می تونه برای اقوام درجه یکش تقاضای ویزای شینگن بکنه نه مقطع دیگه ای. کلا دانشجوهای دکترای فاند دار خیلی تو این زمینه ها دستشون بازتره.

دردانشگاه کسی که میخواد کار(20ساعت در هفته ) دانشجویی کنه اگر درامد بالای 450 یورو داره بیمه دولتی باید بشه ومبلغ 50 درصد خود دانشجو و 50 درصد کارفرا ما پرداخت میکنه و جزء سابقه بازنشستگی میشه و مالیات هم کم میشه

سلام
    من سوئیس هستم الان
    1. خب شما بگید شوهر من چی به سفارت بگه؟ بگه برا چی میخاد همراه من بیاد؟ میخاد این مدت اونجا چکار کنه؟ خب من بلد نیستم که اومدم اینجا میپرسم دیگه، اگر میدونستم که تو این سایت نبودم، ممنون میشم شما توضیح بدید برام که برای شوهرم باید درخاست چه نوع ویزایی کنیم؟ تو سفارت چی باید بگه؟ بگه چرا میخاد بامن بیاد؟
    2. کی برای شوهرم درخاست ویزا بدیم؟ با همدیگه درخاست بدیم؟
    3. حساب بانکی که برا من باز می کنیم باید چطور و چقدرباشه؟ مثل همین حساب بانکی که برای ویزای توریستی دادم؟ برای هر شب 500 هزار تومان؟ و تو یه بانک همینجور حساب سپرده معمولی؟ تازه پول و امروز ریختم حساب و مانده حساب از بانک گرفتم و فرداش هم حساب و خالی کردم، یه بانک تو خود ایران، هرچی، اینم همونجوره؟
    4. میشه طریقه جا گرفتن تو آلمان یا به قول شما گست هاوس گرفتن را برام توضیح بدید؟
    5. حسابی که برا شوهرم باز میکنیم از کجا میتونیم اقدام کنیم؟ از کدوم بانک و مثلا؟ و بگیم دقیقا چی میخایم؟ اینم میشه توضیح بدید لطفا؟
    6. شوهرم هم مدرک زبان آلمانی بگیره؟ start deutsch کافی هست؟ البته آیلتس هم داره

Banned

سلام sanazmoj

در مورد سوالات شما در همین صفحه و صفحه قبل توضیح دادم

اگر در سایت جستجو کنید سوالات احتمالا جواب داده شده

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط farzaneh94 نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من تمام 123 صفحه این تاپیک را خوندم ولی همچنان دو سه مورد برام روشن نیست که خیلی ممنون میشم دوستانی که اطلاع دارند که الان روند چطوریه، راهنماییم کنند:
    1. من برای پذیرش دکترا می خوام اقدام کنم (نمی دونم فاند می تونم بگیرم یا نه) و ویزای دانشجویی بگیرم و شوهرم به عنوان همراه با من بیاد. سوالم اینه که این موضوع که در مورد ما، کسی ک ویزای همراه را درخواست میده، شوهر هست و من خودم ویزای اصلی میشم، در شانس ما برای گرفتن ویزای همراه تاثیر منفی داره؟ براشون فرق می کنه شوهر همراه باشه یا اصلی؟
    2. در روز مصاحبه، اگر از شوهرم بپرسند که در آلمان در این مدت می خواد چکار کنه ، علاوه بر اینکه بگه میخواد من رو همراهی کنه چه چیز دیگه ای بگه بهتره یا چه چیزی نباید بگه؟
    3. با خوندن مطالب دستگیرم شد ک در صورت اومدن ویزا، از سفارت تماس میگیرن ولی رد شدن را چطوری باید فهمید؟

خیلی ممنونم.
    سلام
    1- هیچ تفاوتی نداره که زن همراه باشه یا مرد.
    2- خب هر کاری می خوان بکنن رو بگن. اگه قصد دارن بیان اونجا دنبال کار بگردن، همینو بگن. اگه قصد دارن تحصیل کنن، همینو بگن.
    3- رد شدن رو معمولا براتون نامه میاد درخونه.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط farzaneh94 نمایش پست ها
    سلام دوستان.

خیلی ممنونم.

سلام
    1- اون شخصی که دعوتنامه استاد آلمان داره میشه اصلی، و نفری بعدی میشه پیوست به خانواده (حالا دیگه اصلا مهم نیست کدوم همسره و کدوم شوهر)، هیچ تاثیری در ویزا دادن هم نداره که زن اصلی باشه یا مرد.
    2- هر کاری که قراره کنه بگه، تحصیل کار و یا فقط همراهی شما. فقط طوری توجیه کنه که قصد ماندن همیشگی ندارین آلمان. چون اگه حس کنن قصد ماندن همیشگی دارین احتمال صدور ویزا میاد پایین.
    3- شما بهتره بعد 8 هفته خودتون هفته ای 2 بار تماس بگیرید، چون ممکنه اومده باشه و زنگ نزنن و یا دیر بزنن. برای خانم خودم این اتفاق افتاد و ویزاشون اوده بود و زنگ نزدن و وقتی که خانمم تماس گرفت، اپراتور تعجب کرد که خودشون زنگ نزدن. زنگ که بزنید رد شدنشم میگه که بعد 2 هفته هم با نامه اطلاع میدن به شما.
    موفق باشید

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط sanazmoj نمایش پست ها
    ممنونم از پاسختون
    ولی خب پیچیده هست، آخه تو همین سایت شما و شخص دیگه که بهم جواب می دید دو مدل می نویسید من نمیدونم کدوم درست هست من فقط میخام با نامزدم الان عقد کنیم و دوتایی بریم آلمان، میشه واقعا؟تو روخدا راستش و بگید ما خیلی مشکل داریم، من الان با ویزای شینگن تو ایران نیستم برگردم میخایم عقد کنیم، همه چی درست میشه واقعا که باهم این بار آلمان بیایم؟
    با هم می تونین درخواست بدین. اما لزوما با هم ویزا نمی گیرین. پرونده های شما جدا بررسی میشن. هر کدوم مدارک لازم خودشو داره. معمولا هم مسئولای پرونده ها بر اساس حرف اول اسمتون تعیین میشه. بنابراین اگه فامیلیهاتون متفاوت باشه و مسئولای متفاوتی داشته باشین، کاملا زمان بررسی پرونده تون به این بستگی داره که مسئولتون کی سرش خلوت باشه و کی رسیدگی کنه.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)