صفحه 152 از 269 نخستنخست ... 52102142143144145146147148149150151152153154155156157158159160161162202252 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,511 تا 1,520 , از مجموع 2688

موضوع: ویزای بلند مدت (همراه، پیوست به خانواده یا همسر، ازدواج)

پیش فرض پاسخ : ویزای بلند مدت (همراه، پیوست به خانواده یا همسر، ازدواج)

نقل قول نوشته اصلی توسط sheimish نمایش پست ها
    سلام دوستان، شوهر من برای ویزای تحصیلی مستر داره اقدام میکنه و از اونجایی که من قصد ادامه تحصیل ندارم صرفا به عنوان همراه ایشون میخوام درخواست بدم. میخواستم ببینم به طور متوسط چه مدت بعد از اینکه ایشون میره آلمان منم بهش ملحق میشم. چند سال پیش شرایط ویزای پیوست خیلی سخت بوده و از اقوامی که حدود 8 سال پیش این روش رو میخواستن استفاده کنن، به ما گفتن که احتمال ریجکتی خیلی بالاس، و اگه هم اوکی بشه چند ماهی باید دور باشید از هم، که صادقانه بخوام بگم خیییلی مشکله. آیا الان روابط ایران و آلمان بهتر شده و حتما میشه روی ویزای پیوست حساب کرد؟ یا ممکنه اصلا ویزا ندن به همراه؟؟؟
    سلام
    ویزای پیوست در قانون کشور آلمان در نظر گرفته شده یعنی دولت نمیتونه زن و شوهر رو دور از هم نگه داره. پس احتمال رد شدن ویزا بسیار کمه مگر مشکل قانونی وجود داشته باشه. به طور مثال متوجه بشن که ازدواج صوری بوده.
    اگر فروم رو مطالعه کنید میبینید که همه با شرایط مشابه به شما اقدام میکنن. میتونید به طور همزمان اقدام کنید یا پس از اومدن همسرتون. هرکدوم مزایا و معایب خودش رو داره. در درجه اول باید شرایط خودتون و دوری رو درنظر بگیرید که اگر نمیتونید چند ماه دوری رو تحمل کنید پس همزمان اقدام کنید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط jahangir نمایش پست ها
    سلام
    ویزای پیوست در قانون کشور آلمان در نظر گرفته شده یعنی دولت نمیتونه زن و شوهر رو دور از هم نگه داره. پس احتمال رد شدن ویزا بسیار کمه مگر مشکل قانونی وجود داشته باشه. به طور مثال متوجه بشن که ازدواج صوری بوده.
    اگر فروم رو مطالعه کنید میبینید که همه با شرایط مشابه به شما اقدام میکنن. میتونید به طور همزمان اقدام کنید یا پس از اومدن همسرتون. هرکدوم مزایا و معایب خودش رو داره. در درجه اول باید شرایط خودتون و دوری رو درنظر بگیرید که اگر نمیتونید چند ماه دوری رو تحمل کنید پس همزمان اقدام کنید
    جهانگیر عزیز ممنون از پاسختون
    مشکل قانونی که وجود نداره و باتوجه به اینکه نه سال از ازدواجمون میگذره مشخصه که صوری هم نیست
    در بدبینانه ترین حالت فکر میکنید چقد زمان ببره تا ویزای بنده رو بعد از همسرم صادر کنند؟؟ چون چند جا توی فروم دیدم که ریسک درخواست همزمان ویزا بالاست و فکر کنم منطقی تره که بعد از ایشون من درخواست بدم.

جهانگیر عزیز ممنون از پاسختون
    مشکل قانونی که وجود نداره و باتوجه به اینکه نه سال از ازدواجمون میگذره مشخصه که صوری هم نیست
    در بدبینانه ترین حالت فکر میکنید چقد زمان ببره تا ویزای بنده رو بعد از همسرم صادر کنند؟؟ چون چند جا توی فروم دیدم که ریسک درخواست همزمان ویزا بالاست و فکر کنم منطقی تره که بعد از ایشون من درخواست بدم.
    طبق تجربه من نزدیک 2ماه و نیم زمان برد که البته در مقایسه با دوستان زمان خیلی خوبی بود البته تفاوت در اینجا بود که ما همزمان اقدام نکردیم. من 2سال اینجا بودم. مشکل اینه که این روند تابع چندتا پارامتره.یکیش فصلی که اقدام میکنید. اگر زمان درخواست شما با دانشجوها برخورد کنه میتونه روند ویزا رو کند کنه. اینکه کدوم ایالت همسرتون میره. بعضی ایالت ها به دلیلی شلوغی درخواست ها روند ویزا کند میشه. اینکه چقدر مدارکتون کامله. خوب نقصی مدارک هی کارتون عقب میندازه.
    در کل روند طبق آماری که دوستان توی این سایت دادن بین 2 تا حتی 5 ماه ممکنه طول بکشه.

Junior Member

سلام لطفا کسایی که به مصاحبه پیوست رفتن سوالی که به زبان آلمانی ازشون پرسیده شده چی بوده. ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamadima نمایش پست ها
    سلام لطفا کسایی که به مصاحبه پیوست رفتن سوالی که به زبان آلمانی ازشون پرسیده شده چی بوده. ممنون
    سلام
    سوال پرسیده نمیشه. فقط انتهای مصاحبه ازتون میخواد خودتون رو به آلمانی معرفی کنید. حالا بستگی داره چقدر بتونید این معرفی رو طولانیش کنیدد چوت افیسر چیزی نمیگه که کافیه یا کمه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamadima نمایش پست ها
    سلام دوست گرامی
    آفیسراز من خواست راجع به خودم به آلمانی توضیح بدم ، شروع کردم به حرف زدن و بین حرفام فاصله ننداختم و چند جمله که پشت سر هم گفتم آفیسر گفت اوکی و دیگه نخواست چیز بیشتری بگم

Junior Member

دوستان کسی اطلاع داره که اگه کسی با دعوتنامه ی کاری صوری بیاد آلمان و همسرش هم ویزای دانشجویی داشته باشه، آیا میشه بعد از مدتی در آلمان، ویزای کار رو به ویزای الحاق به همسر تبدیل کنه یا نه؟
    آیا برای تبدیل دوباره باید به ایران برگشت؟

سلام دوستان دیروز همسر من مصاحبه پیوست داشت.حواستون باشه دوسری کپی از شناسنامه و گذرنامه هردونفر(نفر اصلی و پیوست)همراتون باشه درباره سند ازدواج هم کپی هم اصل ترجمه باید به تاییدسفارت برسه.کپی ساده رو ازش قبول نکردند.واینکه همسرمن مدرک زبان ارائه نداد ولی چندتاسوال ساده به آلمانی ازش پرسیدن.درضمن ما گواهی محل سکونت روهم ارائه ندادیم و آفیسر چیزی دربارش نپرسیده بود.امیدوارم این چیزا بدردتون بخوره.موفق باشید

Junior Member

ممنون از اطلاعاتتون لطفا میشه بگید چه سوالای المانی پرسیدن

Senior Member bayazee آواتار ها

دوستان کسی اطلاع داره که اگه کسی با دعوتنامه ی کاری صوری بیاد آلمان و همسرش هم ویزای دانشجویی داشته باشه، آیا میشه بعد از مدتی در آلمان، ویزای کار رو به ویزای الحاق به همسر تبدیل کنه یا نه؟
    آیا برای تبدیل دوباره باید به ایران برگشت؟
    دعوتنامه کاری که همینطوری نیست! یکی دعوت بکنه مثل شینگن و فرد هم بره ویزا بگیره. پروسه خاص خودش رو داره که از تحصیلی خیلی سخت تره. یک شرکت باید فرد رو در رشته که اون فرد لیسانس گرفته و تخصص و سابقه کاری داره استخدام کنه. از اداره کار مجوز بگیره و هر ماه بیمه و مالیات پرداخت بشه. در حالت عادی حداقل حقوق ۵۰ هزار یورو در ساله. و برای برخی رشته های خاص ۴۰ هزار تا. برای یک فرد مجرد احتمالا ماهی ۱۵۰۰ الی ۲ هزار تا بیمه مالیات پرداخت می شه. احتمالا حداقل ۱۰۰۰ الی ۱۵۰۰ تا هم کارفرما باید مالیات اینا بده که اگر کار واقعی نباشه فرد باید پرداخت کنه. یعنی احتمالا حداقل ۱۰-۱۲ میلیون تومن ماهی فقط بیمه مالیات! حداقل ۴ میلیون تومن هم اگر خرج زندگی یک نفر بشه می شه ۱۵ میلیون تومن ماهی. به محض اینکه این پرداخت قطع بشه فرد ۳ ماه فرصت داره کار جدید پیدا کنه و یا باید برگرده. همینطور به خاطر جریمه های خیلی سنگینی که هست خیلی بعیده کارفرمایی حاضر بشه همچین کاری بکنه.

اگر همسر شما دانشجویی اقدام کردند شما چرا می خوایید همچین کاری بکنید؟ ویزای پیوست بگیرید که ظاهرا اجازه کار و تحصیل هم خواهید داشت.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)