صفحه 18 از 269 نخستنخست ... 891011121314151617181920212223242526272868118 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 180 , از مجموع 2688

موضوع: ویزای بلند مدت (همراه، پیوست به خانواده یا همسر، ازدواج)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای همراه (همسر و ...)

سلام دوستان..
    من و همسرم هر دو پزشکیم.و فرزند هم نداریم..3 ساله ازدواج کردیم...من تونستم از اونجا برای دوره تخصص پزشکی پذیرش بگیرم..ویزای ما پزشکان ویرای کار هست..پذیرش من زودتر از همسرم اومد برای همین با قرار داد من برای ویزا اقامت نوبت گرفتیم. و می خوام شوهرم هم همزمان با خودم با ویزای همراه ببرم. همسرم هم مدرک B2 داره و اونجا هم تو لیست یک بیمارستان هست تا جا خالی بشه براش...فعلا حقوق من ماهی 3400 یورو ناخالص هست ..که بیمارستان به من برای سفارت فیش حقوقمو داده که بتونم ارایه بدم.مدارکمون هم کامله..می خوام بدونم چقدر شانس دارم که همزمان ویزا بدن بهمون؟
    و اینکه ایا باز باید برای همسرم پول گرو بذاریم یا همون فیش حقوق من کافیه؟
    سوم اینکه همسر من هم اونجا قراره برای تخصص پذیرش بگیره و شنیدم اونجا باید ویزاشو از همراه بکنه ویزای کار..آیا این امکان از توی المان هست یا باید بیاد ایران؟
    آیا تو مصاحبه وقتی می گن می خوای بمونی یا برگردی بگیم می خوایم بمونیم بهتره یا برگردیم؟گفتن پزشکان باید بگن می خوایم بمونیم..؟؟!!!
    ایا بگیم همسرم هم اونجا یک پوزیشن داره که هنوز قراردادش نیامده یا اصلا حرفی از موقعیت آینده همسرم نزنیم؟
    راستش 2 هفته قبل با همین شرایط دوست ما همزمان هم خانم و هم بچه اش را برد و به من گفت هیچ مشکلی نیست و یکی دیگه از دوستانمون هم در المان ویزاشو با شرایط همسرم از همراه کرده ویزای کار و به ما گفت نیازی به ایران اومدن نیست..ما هم از اطلاعات سفارت پرسیدیم همینا رو گفت ولی من خیلی نگرانم...
    ممنونم منم راهنمایی کنید..

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط rsrs1380 نمایش پست ها
    سلام دوستان..
    من و همسرم هر دو پزشکیم.و فرزند هم نداریم..3 ساله ازدواج کردیم...من تونستم از اونجا برای دوره تخصص پزشکی پذیرش بگیرم..ویزای ما پزشکان ویرای کار هست..پذیرش من زودتر از همسرم اومد برای همین با قرار داد من برای ویزا اقامت نوبت گرفتیم. و می خوام شوهرم هم همزمان با خودم با ویزای همراه ببرم. همسرم هم مدرک B2 داره و اونجا هم تو لیست یک بیمارستان هست تا جا خالی بشه براش...فعلا حقوق من ماهی 3400 یورو ناخالص هست ..که بیمارستان به من برای سفارت فیش حقوقمو داده که بتونم ارایه بدم.مدارکمون هم کامله..می خوام بدونم چقدر شانس دارم که همزمان ویزا بدن بهمون؟
    سوم اینکه همسر من هم اونجا قراره برای تخصص پذیرش بگیره و شنیدم اونجا باید ویزاشو از همراه بکنه ویزای کار..آیا این امکان از توی المان هست یا باید بیاد ایران؟
    آیا تو مصاحبه وقتی می گن می خوای بمونی یا برگردی بگیم می خوایم بمونیم بهتره یا برگردیم؟گفتن پزشکان باید بگن می خوایم بمونیم..؟؟!!!
    ایا بگیم همسرم هم اونجا یک پوزیشن داره که هنوز قراردادش نیامده یا اصلا حرفی از موقعیت آینده همسرم نزنیم؟
    راستش 2 هفته قبل با همین شرایط دوست ما همزمان هم خانم و هم بچه اش را برد و به من گفت هیچ مشکلی نیست و یکی دیگه از دوستانمون هم در المان ویزاشو با شرایط همسرم از همراه کرده ویزای کار و به ما گفت نیازی به ایران اومدن نیست..ما هم از اطلاعات سفارت پرسیدیم همینا رو گفت ولی من خیلی نگرانم...
    فیش حقوقیتون کافیه.
    لزومی نداره همسرتون برای تبدیل ویزا بیاد ایران.
    در مورد آینده به نظر من حقیقت رو بگین!
    اگه بگین که همسرتون هم یه پوزیشن دارن به نظر من بهتره.

Junior Member sbr922 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط rsrs1380 نمایش پست ها
    سلام دوستان..
    در صورتی‌ که شما در آلمان اجازه یه کار داشته باشید (که دارید) همسرتون هم با همون ویزای الحاق به همسر که گرفته، میتون در آلمان تقاضای اجازه کار بکنه.

Junior Member

بله می تونید همزمان اقدام کنید فقط حتما باید اسم همسرتون تو پذیرشتون و یا دعوت نامه داتشگاه باشه

نقل قول نوشته اصلی توسط p_agoodboy نمایش پست ها
    سلام

اگر برای فرصت مطالعاتی برای آلمان اقدام کنم آیا می تونم برای همسرم به عنوان همراه ویزا بگیرم؟ باید همزمان اقدام کنیم یا خودم اول برم و بعد برای همسرم درخواست بدم؟

Junior Member

با سلام

من برای فرصت مطالعاتی 6 ماهه از آلمان پذیرش دارم و میخوام برا ویزای خودم و همسرم اقدام کنم چند سوال دارم میخواستم از راهنماییتون استفاده کنم

1. آیا مدرک زبان آلمانی برا خودم و یا همسرم لازمه ارائه بدم؟

2.این گواهی حساب که باید ارائه بدیم برای همسر، با توجه به این که ما تقاضای 6 ماهه داریم آیا باید معادل 8040 یورو(معمول برای یک سال) باشه یا معادل 4020=8040/2 یورو برای 6 ماه؟

3. اگه مجموع ساپورت مالی وزارت و دانشگاه آلمان در این شش ماه بیش از 8040 یورو و کمتر از 16080=8040*2 باشه(مثلا 11000 یورو) به نظرتون برای دو نفر در 6 ماه کافیه یا باید حساب بانکی دیگه ای هم بیاریم؟

منتظر پاسختون هستم
    با احترام

Member Jellyfish آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

سلام دوستان.
    من دانشجوی لیسانس هستم و واسه اکتبر 2013 از یکی از دانشگاه های آلمان پذیرش دارم. مشکل اینه که من 8000 یوروی اضافی واسه همراه بردن همسرم ندارم.
    -اگر من آلمان برم، با توجه به نبود 8000 یورو همسرم چطوری میتونه واسه دیدن من بیاد آلمان ( ویزا) و مدت این اومدن چند ماه در سال هست؟
    -بعد از رفتن من به آلمان راهی هست که بعد از دو ترم یا یک سال بتونم ایشون رو بیارم به عنوان همراه؟ منظورم اینه کاری پیدا بکنم که نشون بده میتونم هزینه ها رو تقبل کنم یا باز هم مشکل 8000 یورو تویه حساب بانکی وجود داره؟
    -علاوه بر اون، رشته همسرم جزو رشته های خاص هست، به نظرتون اگر بشه چند ماه بیاد آلمان، میتونه پذیرش بگیره؟
    اصلا راه حلی وجود داره که بشه همسرم رو بتونم ببرم آلمان بدون 8000 یورو اضافی؟ کسی چنین مشکلی داشته تا حالا؟

اگر راهنمایی کنین خیلی ممنونتون میشم

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط sehr نمایش پست ها
    با سلام

من برای فرصت مطالعاتی 6 ماهه از آلمان پذیرش دارم و میخوام برا ویزای خودم و همسرم اقدام کنم چند سوال دارم میخواستم از راهنماییتون استفاده کنم

1. آیا مدرک زبان آلمانی برا خودم و یا همسرم لازمه ارائه بدم؟

2.این گواهی حساب که باید ارائه بدیم برای همسر، با توجه به این که ما تقاضای 6 ماهه داریم آیا باید معادل 8040 یورو(معمول برای یک سال) باشه یا معادل 4020=8040/2 یورو برای 6 ماه؟

3. اگه مجموع ساپورت مالی وزارت و دانشگاه آلمان در این شش ماه بیش از 8040 یورو و کمتر از 16080=8040*2 باشه(مثلا 11000 یورو) به نظرتون برای دو نفر در 6 ماه کافیه یا باید حساب بانکی دیگه ای هم بیاریم؟

منتظر پاسختون هستم
    با احترام
    1- اگر دانشگاه ازتون آلمانی نمیخواد، سفارت هم نمی خواد. برای همسر هم، برای اقامت کمتر از یک سال نمی خواد.
    2- احتمالا معادل همون شیش ماه رو بخوان.
    3- اون مبلغی که حساب می کنن (چه شیش ماه، چه یه سال)، باید دقیقا به اندازه ی دو نفر داشته باشین. یعنی اگه گفتن برای شش ماه برای دو نفر باید 8040 تا بلوکه کنین، حتی اگه یه یورو کمتر باشه ساپورت مالیتون، باید مابه التفاوت رو بلوکه کنین و بهشون نشون بدین (البته توی بعضی از شهرها میگن نمی خواد اون مبلغ رو بلوکه کنی، فقط یه پرینت از بانک بگیر بیار نشون بده، کافیه)

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط Jellyfish نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من دانشجوی لیسانس هستم و واسه اکتبر 2013 از یکی از دانشگاه های آلمان پذیرش دارم. مشکل اینه که من 8000 یوروی اضافی واسه همراه بردن همسرم ندارم.
    -اگر من آلمان برم، با توجه به نبود 8000 یورو همسرم چطوری میتونه واسه دیدن من بیاد آلمان ( ویزا) و مدت این اومدن چند ماه در سال هست؟
    -بعد از رفتن من به آلمان راهی هست که بعد از دو ترم یا یک سال بتونم ایشون رو بیارم به عنوان همراه؟ منظورم اینه کاری پیدا بکنم که نشون بده میتونم هزینه ها رو تقبل کنم یا باز هم مشکل 8000 یورو تویه حساب بانکی وجود داره؟
    -علاوه بر اون، رشته همسرم جزو رشته های خاص هست، به نظرتون اگر بشه چند ماه بیاد آلمان، میتونه پذیرش بگیره؟
    اصلا راه حلی وجود داره که بشه همسرم رو بتونم ببرم آلمان بدون 8000 یورو اضافی؟ کسی چنین مشکلی داشته تا حالا؟

اگر راهنمایی کنین خیلی ممنونتون میشم
    همسر شما هر زمان که بخواد میتونه برای ویزای همراه اقدام کنه، لزومی نداره حتما با هم اقدام کنین. میتونین شما شیش ماه اونجا باشین، بعدا ایشون اقدام کنن. ساپورت مالی رو هم لزومی نداره حتما پول بلوکه کنین، اگر درآمدتون به اندازه ی کافی باشه میتونین اقدام کنین.
    برای ویزای دیدار هم باید ساپورت مالی نشون داد، دقیقا نمی دونم چند یورو. فکر میکنم ویزای دیدار سه ماهه است (ولی اصلا در مورد این قسمت مطمئن نیستم)
    در مورد پذیرش شخصا فکر نمی کنم با یکی دو ماه آلمان بودن بشه گفت که حتما پذیرش می گیرن. البته این یه نکته ی مثبته که وقتی به استاد ایمیل می زنین بگین که من الان آلمان هستم و در صورتی که لازمه میام با هم حضوری صحبت می کنیم ولی باید شانس بیارن اون زمان حتما استاد پوزیشن خالی داشته باشه. ولی در هر صورت برای پذیرش گرفتن اول باید ایمیل زد، نمیشه که یهویی برین پشت در اتاق استاد وایستین که! استاد اگر از رزومه ی شما خوشش بیاد جواب میده، وگرنه جواب نمیده. حالا فرقی نمی کنه شما آلمان باشین یا ایران.

متاسفانه راهی نیست که بشه بدون نشون دادن توانایی مالی به صورت قانونی رفت آلمان (چه برای همسر، چه برای خود دانشجو)

Junior Member

سلام،

من برای یک فرصت مطالعاتی 6 ماهه از آلمان دعوتنامه داشتم. همسرم از باجه اطلاعات سفارت پرسیده بود و بهش گفته بودند برای ویزای شش ماهه به همسر ویزای همراه نمی دهند. اینه که من می خواهم از میزبانم درخواست کنم دعوتنامه رو 9 ماهه یا یک ساله صادر کنند. با چند نفر از دوستان صحبت کردم و گفتند اصلا چنین چیزی رو نشنیده اند. ممنون می شم اگر کسی در مورد ویزای همراه برای فرصتهای کوتاه مدت اطلاعی داره در اختیار ما بگذاره.

Junior Member

سلام دوستان
    نتیجه ویزای همسر رو باید از کدوم قسمت سایت سفارت دنبال کرد؟ آیا تو همین قسمت اعلام میشه: "پاسخ مثبت درخواست های ویزای دانشجویی، دکترا، قرصت مطالعاتی و پژوهشی"

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)