صفحه 2 از 269 نخستنخست 12345678910111252102 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 2688

موضوع: ویزای بلند مدت (همراه، پیوست به خانواده یا همسر، ازدواج)

پیش فرض پاسخ : ویزای همراه (همسر و ...)

نقل قول نوشته اصلی توسط banijamali نمایش پست ها
    سلام دوستان
    يه سئوال دارم... بحث همراه مي تونه حالتهاي متعددي داشته باشه...
    1- شما و همسرتون در تمام مدت تحصيل بخواهيد در آلمان باشيد.
    2- كسي كه پذيرش داره در آلمان باشه و همسر بتونه بصورت Multi Entry رفت و آمد كنه.
    آيا برخورد سفارت با هر دو مورد فوق يك جور هست؟ يعني پروسه اقدام براي گرفتن ويزاي همراه در هر دو مورد يكي هست؟ آيا راهي هست كه بشه ثابت كرد همسر براي مدتي مثلا 1 ماه در آلمان مي مونه و پس از يك ماه خاك اون كشور رو ترك مي كنه؟
    خب دو نوع ویزا داریم.یکی ویزا به قصد دیدار و یکی ویزای اقامت بلند مدت.دانشجوها برای دومی اقدام میکنن.حالا اگر همسر شما بعدا برای ویزای به قصد دیدار یا توریستی اقدام کنه اتوماتیک باید بعد از اتمام مهلت المان رو ترک کنه.اگر هم برای دومی اقدام کنه ویزا یک ساله هست(که امکان تمدیدش هم هست یعنی همه دانشجویانی که درسشون بیشتر از یک سال طول میکشه همین کار رو میکنن) که خب تا یک سال میتونن دایمی هم اونجا بمونن.پس فکر میکنم گزینه اول و دومی که شما فرمودید هر دو یکی هست.
    جواب سوال مشترک شما و دوستی که قبل از شما پرسیدن رو باید افرادی بدن که تجربه این کار رو دارن.یعنی باید دید اقدام همزمان بهتر هست یا خیر.البته اگه شما ابتدا اقدام کنید بدون همسر این نشون میده که انگیزه بیشتری برای بازگشت دارید و اصولا شانس ویزای شما بیشتر هست.از طرفی ممکنه همسر شما بعدا اقدام کنه و اصلا ویزا ندن.

Junior Member

سلام

لطفا من را راهنمائی کنید:

من دانشجوی PhDدر کشور آلمان هستم و می‌خواهم برای همسر خودم ویزا بگیرم،

۱) در صورت اقدام برای ویزای همراه چه مدت صدور آن طول می‌کشد و آیا من میبایست اجاره نامهٔ منزل داشته باشم یا همان نامهٔ بورس کافی‌ است؟

۲) همسر من اقامت ارمنستان را دارند آیا بهتر است برای ایشان از سفارت آلمان در ایران اقدام کنم یه در ارمنستان؟

۳) اینجا من از موسسه های زبان آلمانی‌ که پرسیدم دوره هأیی هست که می‌توان با ثبت نام در آنها نامه‌ای از موسسه گرفت برای سفارت جهت صدور ویزا این ویزا ۶ ماه است و با ثبت نامه مجدد تمدید میشود آیا از این روش را کسی‌ اطلاع خاصی‌ دارد؟ لطفا راهنمائی کنید.

ممنون

كسي از ويزاي همراه آلمان خبري داره ؟ من همسرم پذيرش داره ؟ آيا مي توونه من را هم با خودش ببره ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط INFO نمایش پست ها
    كسي از ويزاي همراه آلمان خبري داره ؟ من همسرم پذيرش داره ؟ آيا مي توونه من را هم با خودش ببره ؟
    طبق قانون آلمان همسر فردی که پذیرش گرفته نمی تونه به عنوان همراه باهاش بره. و دانشجو بعد از حدود 6 ماه یه دعوتنامه برای همسرش می فرسته. بازهم برای مطمئن شدن سایت سفارت آلمان رو ببینید.

أيا همراه بايد آلماني ياد بگيره ؟

آيا كسي بوده بره آلمان و همسرش بعدا براي ويزا اقدام كند و به همسر ويزا ندن ؟

ApplyAbroad Veteran
    reza.bahmaniar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Universität des Saarlandes, CS and CuK

آيا كسي بوده بره آلمان و همسرش بعدا براي ويزا اقدام كند و به همسر ويزا ندن ؟
    جالبه كسي تجربه هاش رو اينجا نميگذاره
    سلام

من چند نفر رو میشناسم که اومدن و به همسرشون هم بعدا ویزا دادن. و البته موردی رو هم میشناسم که اومدند و ویزای همسرشون در شرف رد شدن بود به دلیل ساپورت مالی. که الان در حال پیگیری هستند و احتمالا درست میشه.
    در مورد دوم هم تقریبا طبیعیه چون درصد دوستانی که این تجربه رو داشته باشن ( داشتن همسر ) تو فروم زیاد نیست.

موفق باشید
    دوستان یه مقدار خویشتن داری بیشتری در جواب دادن به دوستانمون تو انجمن داشته باشیم !!
    .

Junior Member

حاستون باشه که پولی رو که واسه همسر و فرزند نشون میدید یا بلوکه می کنید باید تمام مدت باقیمانده از اجازه اقامتتون رو بپوشونه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    گوتینگن

سلام
    دوستانی که لینک این مطلب رو دارن لطف کنن برای باقی دوستان بزارن
    من خودم هم بورس دارم هم دانشجوی دکتری هستم و میخوام خانمم بیاد اما میخوام جزئیات کار رو هم مطلع بشم
    ممنون
    نسیم وصل به افسردگان چه خواهد کرد
    بهار تازه به برگ خزان چه خواهد کرد
    به من که سوختم از داغ مهربانی خویش
    فراق و وصل تو نامهربان چه خواهد کرد

Junior Member

سلام. من 6 ماه پیش برای ویزا اقدام کردم به همراه همسرم . من پذیرش دارم و همسرم به عنوان پیوستن به خانواده هر دوبا هم اقدام کردیم. اونجا گیری ندادن که نمیشه، هنوز که ویزام نیومده اما یه نکته هست برای کسایی که هنوز واسه مصاحبه نرفتن. عقدنامه علاوه بر ترجمه باید به تایید سفارت هم برسه. روز قبل از وقت مصاحبتون برید این کارو بکنید. اصل عقد نامه و ترجمش. اصل شناسنامه های زوج

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)