صفحه 252 از 269 نخستنخست ... 152202242243244245246247248249250251252253254255256257258259260261262 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,511 تا 2,520 , از مجموع 2688

موضوع: ویزای بلند مدت (همراه، پیوست به خانواده یا همسر، ازدواج)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای بلند مدت (همراه، پیوست به خانواده یا همسر، ازدواج)

سوال
    آیا اگر شخصی برای ویزای جستجوی کار رجیستر کرده باشد ( هنوز ایمیل دوم دریافت نشده ) می تواند برای ویزای پیوست به خانواده هم در خواست وقت کند ؟

Junior Member

پستهای منو ببینین توضیح دادم. از فوریه برای پیوست بلوکارت هک وقت اضطراری میدن. من خودم اینو روز مصاحبه هودم فهمیدم. هم.ن شب ایمیل درخواست وقت اضطراری پیوست دادم که فکر کنم 3 روز بعد جواب دادن و برای دو هفته بعد وقت رو دادن. چون ویزای من هم همون روز مصاحبه پیوست حاضر میشد و من هنوز نرفته بودم نه مدرک زبان خواستن و نه کارت اقامت و ویزا اگه میخواستیم یه جوری صادر میشد که بتونیم همزمان بریم. البته ما خودمون این کار رو نکردیم.

نقل قول نوشته اصلی توسط saba6363 نمایش پست ها
    سلام دوستان من و همسرم سال گذشته ماه آگوست در سایت سفارت آلمان جهت ویزای بیش از 90 روز با هدف گرفتن ویزای جستجوی کارثبت نام کردیم. احتمالاٌ ظرف حدود دو ماه آینده وقت سفارت ما برسه .

من من یک قراردادکاری امضا شده + نامه تایید اولیه اداره کار (BA Letter) دریافت کرده ام و قاعدتا در روز نوبتم به جای اینکه مدارک ویزای جستجوی کار رو با خودم ببرم مدارک مورد نیاز ویزای کار ( بلو کارت ) را همراه خودم می برم.

اما مساله در مورد همسرم است، دغدغه ما این است که همسرم بتواند همزمان با من ویزای پیوست به خانواده بگیرد ولی همونطور که می دانید سیستم وقت دهی ویزای جستجوی کار و پیوست به خانواده دو سیستم مجزا هستند و فکر می کنیم که همسر من در روز نوبتش نمی تواند مدارک پیوست به خانواده را به افیسر ارائه دهد.

دوستانی هستند اینجا که تجربه مشابهی داشته باشند ؟ چه کار کنیم که من و همسرم همزمان با هم بتونیم ویزا بگیریم؟

Junior Member

سلام به همه عزيزان
    من حدود ٣/٥ ساله با پارتنرم در ارتباطم و ايشون ١/٥ پيش از ابا ويزاي دانشجويي به آلمان رفت.ميخواستم بدونم ما اگه الان با هم ازدواج كنيم و وقت سفارت براي پيوست بگيرم شرايط به چه صورت هست؟حتما بايد اينجا ازدواج كنيم؟و اينكه حضور شخص در ايران نياز هست؟براي سفارت مدت زمانى كه از ازدواج گذشته مهمه؟

Junior Member

سلام به همگی
    ببخشید کسی در مورد امکان عدم ارائه مدرک A1 که سفارت از همسر برای ویزای پیوست میخواد، اطلاعی داره؟
    ظاهرا طبق ماده 22 بند 2 قانون اقامت آلمان و ارائه به موقع درخواست، امکان صرف نظر کردن از اون مدرک واسه همسر هست.
    مرسی

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط radme4627 نمایش پست ها
    سلام به همگی
    ببخشید کسی در مورد امکان عدم ارائه مدرک A1 که سفارت از همسر برای ویزای پیوست میخواد، اطلاعی داره؟
    ظاهرا طبق ماده 22 بند 2 قانون اقامت آلمان و ارائه به موقع درخواست، امکان صرف نظر کردن از اون مدرک واسه همسر هست.
    مرسی

باسلام به شما
    تنها درصورتی امکان پذیر است که قبل از سه ماه از مجوز اقامتی که همسرتون گرفتن برای پیوست اقدام کرده باشید.
    غیر از این باشه حتما باید مدرک داشته باشید

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط radme4627 نمایش پست ها
    سلام به همگی
    مرسی
    سلام
    کسی رو میشناسم که ازش مدرک نخواسته بودن و گفته بود کسی که مدرک دانشگاهی داره،‌ازش مدرک آلمانی نمی خوایم. نمی دونم چقدر عمومیت داره و نظر بقیه ی بررسی کننده ها چیه. اما این یکی این جوری بود.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط Moci_ نمایش پست ها
    سلام به همه عزيزان
    من حدود ٣/٥ ساله با پارتنرم در ارتباطم و ايشون ١/٥ پيش از ابا ويزاي دانشجويي به آلمان رفت.ميخواستم بدونم ما اگه الان با هم ازدواج كنيم و وقت سفارت براي پيوست بگيرم شرايط به چه صورت هست؟حتما بايد اينجا ازدواج كنيم؟و اينكه حضور شخص در ايران نياز هست؟براي سفارت مدت زمانى كه از ازدواج گذشته مهمه؟
    سلام
    مدت زمانی که ازدواج کردین مهمه و میگن باید ۲ ۳ سال بگذره تا برای شما ویزای همراه صادر بشه. البته فکر کنم این قانون در رو داره و مسئولایی که دوست داشته باشن، زودتر هم ویزا صادر می کنن. اما به هر حال،‌برای جلوگیری از ازدواج های صوری، اگر بخوان می تونن سخت گیری هم بکنن. محل ازدواجتون نمی دونم تاثیری داره یا نه.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

Junior Member

سلام دوستان محترم.
    همسرم کارشون موقت هست. 8 ماه متوالی در سال از طرف اداره شهرداری کار می کنند. 4 ماه بعدی رو هم جاب سنتر به دلیل پناهندگیشون بهشون حقوق میده.
    آیا برای پیوست شدن من به ایشان دچار مشکل خواهم شد؟
    اگر ميشه راهنمایی کنید.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای همراه (همسر و ...)

نقل قول نوشته اصلی توسط banijamali نمایش پست ها
    سلام دوستان
    يه سئوال دارم... بحث همراه مي تونه حالتهاي متعددي داشته باشه...
    1- شما و همسرتون در تمام مدت تحصيل بخواهيد در آلمان باشيد.
    2- كسي كه پذيرش داره در آلمان باشه و همسر بتونه بصورت Multi Entry رفت و آمد كنه.
    آيا برخورد سفارت با هر دو مورد فوق يك جور هست؟ يعني پروسه اقدام براي گرفتن ويزاي همراه در هر دو مورد يكي هست؟ آيا راهي هست كه بشه ثابت كرد همسر براي مدتي مثلا 1 ماه در آلمان مي مونه و پس از يك ماه خاك اون كشور رو ترك مي كنه؟

با سلام
    بله امکانش هست . شما توی فرم درخواست ویزای پیوست میتونید به این موارد و مدت زمان اقامت همسرتون اشاره کنید.
    اونها تمامی این موارد و بررسی میکنن.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط DAYAH نمایش پست ها
    سلام دوستان محترم.
    همسرم کارشون موقت هست. 8 ماه متوالی در سال از طرف اداره شهرداری کار می کنند. 4 ماه بعدی رو هم جاب سنتر به دلیل پناهندگیشون بهشون حقوق میده.
    آیا برای پیوست شدن من به ایشان دچار مشکل خواهم شد؟
    اگر ميشه راهنمایی کنید.
    با سلام
    اگر درصورتیکه فیش حقوقی همسرتون خالص دریافتی 1600 یورو به بالا باشه (البته با کسر اجاره خونه یعنی اجاره خونه هم از حقوقش کم بشه 1600 یورو دریافتی داشته باشه)هیچ مشکلی نداره. در غیر اینصورت حتما به مشکل میخورید. لطفا این موضوع رو حتما بررسی کنید و گرنه زمانی که برای پیوست بخواهیداقدام کنید حتما از سمت آلمان درخواستتون رد میشه .

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)