صفحه 27 از 269 نخستنخست ... 17181920212223242526272829303132333435363777127 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 261 تا 270 , از مجموع 2688

موضوع: ویزای بلند مدت (همراه، پیوست به خانواده یا همسر، ازدواج)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای همراه (همسر و ...)

نقل قول نوشته اصلی توسط amir2047 نمایش پست ها
    در مورد ویزای دیدار این مشکل برای همه هست.
    ولی دانشجو مورد نظر اگر شرایط مالی و اسکان را حل کنه ، اگر شما برای اقامت دائم اقدام کنید مشکلی نیست .
    یکی از دوستان من با دوبچه همراه با خانمش که دانشجوی دکتری هست اقدام کرد و امد المان .
    در مورد فاصله بین ریجکت و درخواست جدید ، چیزی نمیدونم ولی شما همین حالا اگر وقت بگیرید دو ماه دیگه نوبتتون میشه .
    سلام
    منظورتون چیه؟ چه زمانی این مدارک رو می خوان؟ و دقیقا چه چیزی باید ارائه بشه؟ (شرایط مالی و اسکان)

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Bufalo نمایش پست ها
    سلام
    منظورتون چیه؟ چه زمانی این مدارک رو می خوان؟ و دقیقا چه چیزی باید ارائه بشه؟ (شرایط مالی و اسکان)
    بهترین جواب برای شما خود سایت سفارت هست..شما اگر قسمت قوانین ویزا را مطالعه نمایید جواب اکثر سئوالهاتون را خواهید یافت
    http://www.teheran.diplo.de/Vertretu...timmungen.html
    http://www.teheran.diplo.de/contentb...aDauerMBDL.pdf

با سلام

من برای دکتری از آلمان پذیرش گرفته ام. و چند تا سوال داشتم.
    1- مدارک لازم برای ارائه به سفارت برای ویزای همراه چیست؟
    2-آیا نیاز به ترجه عقد نامه هست؟ و یا اینکه صرفا شناسنامه که نام همسر ذکر شده باشد کافی است؟
    3-آیا برای همراه ترجمه آخرین مدرک تحصیلی ایشان نیز لازم است؟

با تشکر

من هم سئوالات دوست بالایی رو دارم به انضمام اینکه نمره زبان A1 برای همسر لازم هست یا خیر هر کی یک چیزی میگی کلافه شدم

سلام،همسره من مقیمه آلمان هستش،من برای ویزای پیوست به خانواده اقدام کردم ،آیا امکانش هاست انجا برای دکترا اقدام کنم؟

من در حاله حاضر دوری فوقه لیسانسه محیط زیست رو تموم کردم ولی مدراکمو نگرفتم هنوز ،میخواستم بدونم از اینجا اپلای کنم واسه دکترا یا برم اونجا و این کارو بکنم

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsenzn نمایش پست ها
    با سلام

من برای دکتری از آلمان پذیرش گرفته ام. و چند تا سوال داشتم.
    1- مدارک لازم برای ارائه به سفارت برای ویزای همراه چیست؟
    2-آیا نیاز به ترجه عقد نامه هست؟ و یا اینکه صرفا شناسنامه که نام همسر ذکر شده باشد کافی است؟
    3-آیا برای همراه ترجمه آخرین مدرک تحصیلی ایشان نیز لازم است؟

با تشکر

بله. حتما نیاز به ترجمه عقدنامه هستش. 2 نسخه باید ترجمه بشه. یکی رو سفارت می گیره و یکی رو باید واسه اداره مهاجرت شهرتون ببرید.
    مدارک لازم رو توی سایت سفارت زده. دقیقا هم همونا رو می خواد.
    ترجمه آخرین مدرک تحصیلی هم ضروری هستش.

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_mahmoodi نمایش پست ها
    بله. حتما نیاز به ترجمه عقدنامه هستش. 2 نسخه باید ترجمه بشه. یکی رو سفارت می گیره و یکی رو باید واسه اداره مهاجرت شهرتون ببرید.
    مدارک لازم رو توی سایت سفارت زده. دقیقا هم همونا رو می خواد.
    ترجمه آخرین مدرک تحصیلی هم ضروری هستش.

درود بر شما. متشکرم دوست عزیز به خاطر جوابتون. من سایت سفارت و چک لیستو دانلود کردم و اصلا تو چک لیست هیچ اشاره ای به عقد نامه برای سفارت و یا ترجمه آخرین مدرک تحصیلی همسر اشاره نشده. فقط گفته آخرین مدرک تحصیلی همیر و رزومه ایشان!!!! من فایل دیگه ای مبنی بر مدارک مورد نیاز همسر نتونستم پیدا کنم. میشه لطفا لینک رو به من بدهید.
    سواله دیگه اینه که نیازی هست وقت سفارت جداگانه هم برای ایشان گرفته شود؟ و اون فرم سفارت بایستی بطور جداگانه برای ایشان پر شود؟

با تشکر از راهنمای شما

Senior Member mor121 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical (Power) Eng., Tafresh University

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsenzn نمایش پست ها
    درود بر شما. متشکرم دوست عزیز به خاطر جوابتون. من سایت سفارت و چک لیستو دانلود کردم و اصلا تو چک لیست هیچ اشاره ای به عقد نامه برای سفارت و یا ترجمه آخرین مدرک تحصیلی همسر اشاره نشده. فقط گفته آخرین مدرک تحصیلی همیر و رزومه ایشان!!!! من فایل دیگه ای مبنی بر مدارک مورد نیاز همسر نتونستم پیدا کنم. میشه لطفا لینک رو به من بدهید.
    سواله دیگه اینه که نیازی هست وقت سفارت جداگانه هم برای ایشان گرفته شود؟ و اون فرم سفارت بایستی بطور جداگانه برای ایشان پر شود؟

با تشکر از راهنمای شما
    سلام دوست عزیز،

والا من جزء مجردین هستم و تجربه ای در این زمینه ندارم اما حداقل به محتویات سایت سفارت آشنایی خوبی دارم. می خواستم زودتر این پست را بنویسم، اما گفتم کسانیکه تجربه داشتند شاید بهتر بتونند کمک کنند. اما فکر می کنم می شه مستدل در این مورد صحبت کرد. اگر هم اشتباه بکنم زود مشخص می شه و موضوع از ابهام خارج.

در راهنمای درخواست ویزای اقامت، و قسمت "ویزا به منظور پیسوتن به خانواده" مهمترین مدارک مورد نیاز برای پرونده اقامت بصورت زیر اعلان شده است:

1- اصل سند ازدواج همراه با ترجمه رسمی تایید شده سفارت

2- درصورت ازدواج قبلی که طلاق آن در سند ازدواج فعلی درج نشده باشد: اصل طلاقنامه همراه با ترجمه رسمی تایید شده توسط سفارت
    چنانچه طلاق در آلمان ثبت شده باشد، ارائه کپی آن کفایت می کند.

3- اصل شناسنامه زوجین و دو نسخه کپی از هر کدام

4- فتوکپی از وضعیت اقامت زوج یا زوجه در آلمان

5- مدرک پایه زبان آلمانی A1، صادره از موسسه زبان سفارت آلمان در تهران و یا مرکز فرهنگی اتریش در تهران (این مدرک را می توان در طی مدت بررسی پرونده ارائه داد.)

6- اصل شناسنامه فرزند یا فرزندان همراه با ترجمه رسمی تایید شده توسط سفارت

همینطور در چک لیست مربوط به ویزای اقامت آمده است:

در صورت همراهی همسر: کپی آخرین مدرک تحصیلی و زندگینامه (رزومه) وی

(اگر اشتباهی رخ داده، بگویید تا اصلاح کنم)
    عاقبت دست بدان سرو بلندش برسد هر که را در طلبت همت او قاصر نیست

نقل قول نوشته اصلی توسط mor121 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز،

والا من جزء مجردین هستم و تجربه ای در این زمینه ندارم اما حداقل به محتویات سایت سفارت آشنایی خوبی دارم. می خواستم زودتر این پست را بنویسم، اما گفتم کسانیکه تجربه داشتند شاید بهتر بتونند کمک کنند. اما فکر می کنم می شه مستدل در این مورد صحبت کرد. اگر هم اشتباه بکنم زود مشخص می شه و موضوع از ابهام خارج.

در راهنمای درخواست ویزای اقامت، و قسمت "ویزا به منظور پیسوتن به خانواده" مهمترین مدارک مورد نیاز برای پرونده اقامت بصورت زیر اعلان شده است:

2- درصورت ازدواج قبلی که طلاق آن در سند ازدواج فعلی درج نشده باشد: اصل طلاقنامه همراه با ترجمه رسمی تایید شده توسط سفارت

5- مدرک پایه زبان آلمانی A1، صادره از موسسه زبان سفارت آلمان در تهران و یا مرکز فرهنگی اتریش در تهران (این مدرک را می توان در طی مدت بررسی پرونده ارائه داد.)

دقیقا همه اینهایی که اشاره کردین رو می خوان به اضافه یک کپی از پذیرش همسر.
    همچنین باید یک وقت جداگانه و فرم جدا گرفته بشه.
    در ضمن اگر فاند همسر به اندازه هر دو نباشه باید مدارک مالی ارایه داد. هرچندکه فاند من برای دو نفر کافی بود, ولی اقای مالکی گفت یک پرینت حساب همسرم رو در حد سه چهار هزار یورو ببرم.

نقل قول نوشته اصلی توسط mor121 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز،

دروود بر شما دوست عزیز. تمامی مدارکی که شما می فرمایید درسته برای پیوستن به خانواده. (البته از نظر من). این مدارک برای کسایی هست که همسر بخواد به شوهرش در آلمان بپیوندد. از آنجایی که ما می خواهیم با هم برای ویزا اقدام کنیم و با هم برویم. بنابراین فکر می کنم که قسمت آخر صحبت شما برای ما صحیح تر هستش. یعنی مدارک پایین چک لیست مربوط به "کپی آخرین مدرک تحصیلی و زندگینامه (رزومه) وی" که هیچ اشاره ای به ترجمه مدرک همراه نیست (البته ظاهرا). حتی نگفته ترجمه شناسنامه همسر!!!! ولی باز هم برای من گنگ هست که نیازی به گرفتن وقت و تشکیل پرونده جداگانه برای همراهی همسر هست یا خیر؟؟؟
    ولی در مورد غقد نامه یک نسخه ترجمه شده تایید شده برای بیمه خانواده در آلمان قطعا مورد نیاز هست. باز هم اگر شما نظری دارید در این مورد بگویید که ما هم استفاده کنیم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)