صفحه 46 از 269 نخستنخست ... 36373839404142434445464748495051525354555696146 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 451 تا 460 , از مجموع 2688

موضوع: ویزای بلند مدت (همراه، پیوست به خانواده یا همسر، ازدواج)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای همراه (همسر و ...)

من 3 ماه که که منتظر هستم.. هنوز ویزام نیومده.. کسی هست از این بیشتر هم طول کشیده باشه؟

Junior Member

برای اینکه اعلام کنن ویزای همسر اومده زنگ میزنن یا تو سایت اعلام میکنن؟

Junior Member

سلام
    یکی به من راهنماییی کنه واسه ویزای همراه همسرم چکار کنم من دانشجوی دکتری تو برلین هستم و تازه اومدم ثبت نامم تو دانشگاه حدود 1.5 طول میکشه. چه مدارکی لازمه واسه همراه؟کی وقت بگیرم؟یکی راهنماییی کنه لطفا

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط tiabeh نمایش پست ها
    من 3 ماه که که منتظر هستم.. هنوز ویزام نیومده.. کسی هست از این بیشتر هم طول کشیده باشه؟
    نگران نباشين، همسر برادر من که پارسال ميخواست بره آلمان اون هم چندين ماه ويزاش طول کشيد، ولی مياد بالاخره
    فکر ميکنم زنگ بزنن، درست يادم نيست، ولی ميتونين به همسرتون بگين از اون ور هم پيگيری کنه،

دوستان کسی هست که مطمئن باشه برای ویزای همسر باید وقت جداگانه گرفت؟؟
    و این که ایا مدرک زبان همسر رو میشه دیرتر هم تحویل داد؟؟
    من دارم برای ویزای دانشجویی اقدام میکنم و همسرم به عنوان همراه میخواد بیاد

نقل قول نوشته اصلی توسط moonlight19 نمایش پست ها
    دوستان کسی هست که مطمئن باشه برای ویزای همسر باید وقت جداگانه گرفت؟؟
    و این که ایا مدرک زبان همسر رو میشه دیرتر هم تحویل داد؟؟
    من دارم برای ویزای دانشجویی اقدام میکنم و همسرم به عنوان همراه میخواد بیاد
    مطمئنم من که باید وقت جدا برای همسر بگیرید!
    مدرک زبان همسرر رو هم روز دریافت ویزا می تونید بدهید.
    قبلا در همین فروم بارها تکرار شده و در سایت سفارت هم نوشته

در مورد اجاره کار همسر در آلمان کسی خبر داره از کجا میشه اطلاعاتی کسب کرد؟؟

این " وضعیت اقامت همسر درآلمان" که جز مدارکی هست که همراه باید به سفارت ارائه کنه چیه؟؟؟

Junior Member

سلام دوستان من ديروز سفارت وقت مصاحبه داشتم.
    پذيرش و بورس دكترى من از ماكس پلانك و همچنين متاهل هستم. فكر كردم تجربه ام به خصوص از بابت ويزاى همراه بتونه براى دوستان مفيدباشه.

اولين نكته كه خدا رو شكر باجه دانشجويى كلا باجه ١ هست كه معمولا كارمنداى خوش اخلاق و با حرصله اى داره. خاتومى كه ديروز بود واقعا مهربون با حوصله بود. اين اولين خبر خوب! براى من و همسرم پرونده جداتشكيل شد( البته بگم كه حتما هم بايد دوتا وقت جدا و ترجيحا تو يه روز داشته باشين). من اول رفتم باجه ١ و نيم ساعتى مداركم بررسي شد و پرونده تشكيل شد، بعد همسرم رو گفتن بره باجه ٦ كه مخصوص درخواست اقامت و پيوستن به همسر هست. ايشون هم اونجا مدارك رو ازش گرفتن و بهش شماره پرونده دادن و بعد من شماره پرونده ايشون رو به مسئول پرونده خودم اعلام كردم. پس مصاحبه هامون كاملا جدا انجام شد. و قاعدتادو تا ٦٠ يورو هم ميگيرن. البته من چون بورس ماكس پلانك بودم قبضم رو صفر يورو زد و خودم پولى ندادم!!! اينم گفتم دوستان مشابه حواسشون باشه!!

اما مدارك:
    مدارك من دقيقا عين موار اعلام شده درسايت سفارت بود. شما دوسرى كپى و يك سرى ترجمه تاييد شده رو حتما ببريد... ولى يه سرى كپى تون بخشيش استفاده ميشه...
    توجه .... كپى حتما پشت و رو ترجه ها كه مهر سفارت داره رو بگيريد. اون عبارت " ترجمه و كپى تاييد نشده" كه تو سايت گفته گيجتون نكنه! كلا يه سرى كامل ترجمه تاييد شده و كپى از پشت و رو و مهر سفارت.
    فرم امنيتى هم كه پر ميكنيد... يك صفحه پرينت توضيح پروژه هم حتى اگه ارشد هستين همراهتون باشه...كه ضميمه فرم بشه.
    بقيه مدارك دانشجو هم مشخص است طبق ليست... سوالى بود بگين.

اما همسرم كه مدارك لازم براى اون واقعا مبهم بود.
    مهمتربن مدرك ترجه عقدتامه با مهر تاييد سفارت هست. كه براى تاييد اين حتى با پذيرش ١٢٠ هزار تومن بايد بدين!
    كپى پشت و روى اين ترجمه هم كه لازمه.
    ما احتياطا ترجمه مدرك تحصيلى همسرم رو البته بدون تاييد برده بوديم و خواست.. يعنى خود كارمنده پرسيد داريد؟ و خوشبختانه بود.
    حساب بانكى هم برديم البته به ريال كه به يورو ببريد بهتره...گرچه با بورس ١٣٦٠ يورو دو نفر پوشش ميشن و الزامى نيست ولى كمك كننده هست.
    اما زبان كه بزرگترين نگرانى همسرم بود! مدرك نخواستن ازش. فقط پرسيد آلمانى بلدى يا انگليسي و همسر بنده هم گفتن انگليسي و همونجا ازش خواست يه چند دقيقه خودش رو و كارشو معرفى كنه. و رد شد اينم!!!
    رزومه و اينا هم كه داد بهشون. اصلا هم نپرسيد ميخواى برى اونجا چه كار و اين حرفا...
    كلا هر چى توضيح كمتر بدين بهتره. نفر قبل من اونقدر از خودش تعريف كرد كه كارمنده بهش گفت اصلا تو ميخواى برى اونجا درس بخونى كه چى بشه؟!
    ولى براى من كلا اوكى بود و حاشيه هم نرفت!

سوالى بود در خدمتم...
    موفق باشيد

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط moonlight19 نمایش پست ها
    این " وضعیت اقامت همسر درآلمان" که جز مدارکی هست که همراه باید به سفارت ارائه کنه چیه؟؟؟
    اين براى كسانى هست كه همسرشون اقامت داره... براى ما همون پذيرش و دعوتنامه دانشگاه كافيه چون شماره پرونده شما تو پرمونده همسرتون ثبت ميشه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)