صفحه 5 از 269 نخستنخست 12345678910111213141555105 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 2688

موضوع: ویزای بلند مدت (همراه، پیوست به خانواده یا همسر، ازدواج)

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : ویزای همراه (همسر و ...)

نقل قول نوشته اصلی توسط raheleh نمایش پست ها
    سلام
    میشه بگید اگه کسی ویزای همراه بگیره که گرفتنش راحتتر از ویزای دانشجویی است(چون رشته ام جزو رشته های خاص است) میتونه بره المان و کنار همسرش توی دانشگاه کار تحقیقاتی بکنه؟ لطفا هر کی میدونه کمک کنه؟
    خیر نمی تونه! با ویزای پیوست به همسر نه می تونه کار کنه و نه میتونه درس بخونه.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط sorkhpost1357 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    کسی می دونه ویزای همراه در داخل آلمان قابل تبدیل به ویزای دانشجویی هست یا نه؟
    من یادمه یه بنده خدایی اومده بود آلمان با همسرش و بعد دانشجو شده بود، من ازش پرسیدم برای اینکه ویزای دانشجویی بگیری باید برگردی ایران و بعد درخواست بدی، گفت نه! فکر میکنم بشه ولی چه جوریش رو نمی دونم!

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    من یادمه یه بنده خدایی اومده بود آلمان با همسرش و بعد دانشجو شده بود، من ازش پرسیدم برای اینکه ویزای دانشجویی بگیری باید برگردی ایران و بعد درخواست بدی، گفت نه! فکر میکنم بشه ولی چه جوریش رو نمی دونم!
    حالا آدم مطمئن باشه که میشه ویزا رو عوض کرد راهشم پیدا می کنه

Junior Member

سلام .اگر دوستان تجربه ای دارند ممنون هستم راهنمایی کنند:

بنده 29 ساله و در شرف اقدام برای ویزای آلمان به همراه همسر و با دعوتنامه از طرف دایی ام هستم .دارای جواز کسب - حساب بانکی با میانگین گردش (بدهکاری -بستانکاری ) 40 تومانی و مانده حدود 20تومان +سپرده بانکی 20 تومنی از دو سال پیش + 5 سال سابقه بیمه (همسر تحت تکلف) + ویک حساب بانکی 10 تومانی دو ماهه برای همسر+ سه سند ملکی + و گواهی دانشجویی همسر و بدون فرزند .
    1- آیا بدلیل همراهی با همسر برای ویزا , اگر شانسی برای بنده باشد احتمال کم شدن شانس صدور ویزا برای بنده می باشد ؟ ویا اینکه ربطی ندارد و یا اینکه خود دلیل محکمی است که حتما به خانم ویزا ندهند چون می ماند و به من بدهند چون می دانند که برمیگردم ! (این مورد بنده را در دوراهی قرار داده است که آیا ریسک کنم با همسرم برم یا برای اینکه اعتبار بشه خودم تنها اقدام کنم و اگر به من ویزا دادند مسافرت را انجام بدهم و سال بعد هر دو دوباره اقدام کنیم ؟)
    2- با توجه به تجربه و احیانا تجربه ای که دیگران داشته اند چند درصد امید داشته باشیم ؟ اگر احیانا نکته ای در روز مصاحبه یا توصیه ای دارید سپاسگزار هستم .

Junior Member

سلام. من دو سال پيش با شرايط تقريباً مشابه شما واسه ويزاي توريستي اقدام كردم. مصاحبه خيلي ساده بود. كي هستي؟ كارت چيه؟ واسه چي مي خواهي بري؟ خانواده ات چندنفرند و چه كاره اند و .... از اين حرف ها. همسرم هم مثل خودم مصاحبه شد اما راستش كمي سخت ويزا مي دهند نه اينكه بگن نه، بايد مطمئن بشوند كه بر مي گرديد. مثل ما كه رفتيم و برگشتيم. شايد: بهتره خودتون اول بريد بعد از يك كشور ديگه مثل يونان واسه شنگن همراه با خانواده اقدام كنيد.
    موفق باشيد.

Junior Member

سلام دوستان
    من همه نوشته های این انجمن و خوندم ولی آخرشم متوجه نشدم بالاخره به همسر کسی که برای مقطع مسترپذیرش گرفته هم ویزا می دن یا نه؟
    منظورم اینه که اگه از همون اول بخواییم با هم اقدام کنیم امکانش هست که بتونیم با هم ویزا بگیریم.
    کسی بوده که مدارکشون و با هم داده باشن و هر دو ویزا گرفته باشن؟
    من نتونستم جایی رو تو سایت سفارت پیدا کنم که اطلاعاتی راجع به ویزای همسر به عنوان همراه داده باشه.

ممنون می شم اگه کسی بتونه راهنماییم کنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط akbarimehr نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من همه نوشته های این انجمن و خوندم ولی آخرشم متوجه نشدم بالاخره به همسر کسی که برای مقطع مسترپذیرش گرفته هم ویزا می دن یا نه؟
    منظورم اینه که اگه از همون اول بخواییم با هم اقدام کنیم امکانش هست که بتونیم با هم ویزا بگیریم.
    کسی بوده که مدارکشون و با هم داده باشن و هر دو ویزا گرفته باشن؟
    من نتونستم جایی رو تو سایت سفارت پیدا کنم که اطلاعاتی راجع به ویزای همسر به عنوان همراه داده باشه.

ممنون می شم اگه کسی بتونه راهنماییم کنه.
    داریم کسانی که با همسرشون درخواست دادن و ویزا هم گرفتن اما خوب یکیشون برا دکترا داشته می رفته. فکر می کنم که دانشجوی ارشد نمی تونه برای همسرش هم درخواست ویزای بلند مدت(اقامت) بده. باید حداقل دانشجوی دکترا باشین. اما بعد از اینکه رفتین هر سال 3 ماه همسرتون می تونن با ویزای دیدار بیان پیش شما. اگه اشتباه می کنم دوستان اصلاح کنند منو.

Junior Member

سلام.
    کسی میدونه که همسر حتما باید آلمانی بلد باشه در حد A1؟
    آخه خود من از دانشگاه تو رشته انگلیسی زبان پذیرش گرفتم، خودم آلمانی بلد نیستم! همسرم واسه اومدن با من باید آلمانی بلد باشه؟ کسی دقیقا میدونه؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط erno007 نمایش پست ها
    سلام.
    کسی میدونه که همسر حتما باید آلمانی بلد باشه در حد A1؟
    آخه خود من از دانشگاه تو رشته انگلیسی زبان پذیرش گرفتم، خودم آلمانی بلد نیستم! همسرم واسه اومدن با من باید آلمانی بلد باشه؟ کسی دقیقا میدونه؟
    بله باید بلد باشه، حتی اگه شما بلد نباشین!
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    IAU

چند نکته:
    همسر دانشجو برای همراهی همسرش در آلمان "باید" مدرک زبان آلمانی A1 رو داشته باشه حتا اگه نخواد کار کنه یا درس بخونه. ضمنا باید مبلغی رو هم تو حسابش برای تمدید ویزاش در ابتدای هر سال داشته باشه (فکر کنم دوازده هزار یورو در سال که برای دانشجوها 8040 یوروه). فلسفه این دو قانون اینه که ممکنه دو نفر بعد از ورود به آلمان از هم جدا بشن (امر شنیع طلاق!) پس همسر دانشجو هم باید زبان المانی بلد باشه و هم باید تو حسابش پول داشته باشه تا یک وقت رو دست جمهوری فدرال آلمان نمونه!!.

همسر دانشجو اگه بخواد بعد از ورود به آلمان تو دانشگاه تحصیل کنه باید برگرده ایران و از ایران درخواست ویزای دانشجویی بکنه (البته شنیدم میتونه تو ایران به یکی وکالت بده و بدون بازگشت به ایران تقاضای ویزای دانشجویی بکنه از سفارت المان در تهران). ویزا گرفتن همسر دانشجوی با پذیرش فوق لیسانس خیلی سخته (نمیخوام نومیدتون کنم ولی مواظب باشید!)ولی گرفتن ویزا برای همسر دانشجوی دکترا نسبتا آسونتره مخصوصا اگه فاند هم داشته باشه. کلا "به نظر می رسه" اگه دانشجو اول بره و بعد برای همسرش درخواست ویزا بکنه راحتتر از حالتی هست که هر دو با هم درخواست ویزا کنن (چون شک می کنن که میخوان بمونن و برنگردن، حالا بیا ثابت کن!). البته تو حالت اول هم ممکنه ویزای الحاق به همسر دانشجو تا چندین ماه طول بکشه (حتی تا یه سال!).

ضمنن فقط دانشجوی دکترا می تونه برای اقوام درجه یکش تقاضای ویزای شینگن بکنه نه مقطع دیگه ای. کلا دانشجوهای دکترای فاند دار خیلی تو این زمینه ها دستشون بازتره. حالا باز بگید خرخونی بده!!

در مورد کار کردن همسر دانشجو هم تا اونجایی که می دونم اجازه کار کردن داره. بیشتر این اطلاعاتو از آفیسر سفارت گرفتم.
    ویرایش توسط parsab : June 12th, 2012 در ساعت 08:17 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)