صفحه 51 از 269 نخستنخست ... 414243444546474849505152535455565758596061101151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 501 تا 510 , از مجموع 2688

موضوع: ویزای بلند مدت (همراه، پیوست به خانواده یا همسر، ازدواج)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای همراه (همسر و ...)

سلام..
    الان از سفارت تماس گرفتن گفتن 4 شنبه بیا ویزاتو بگیر..یعنی از زمانی ک ویزا از المان صادر میشه ..2 روز طول میکشه تا از سفارت ایران تماس بگیرن ...

دوست عزیز ایا مطمئنید که شناسنامه وکارت ملی هم باید ترجمه بشه؟؟ دوستانی که قبلا رفتند گفتند فقط سند ازدواج باید ترجمه و تایید بشه ، شناسنامه هم اصل فارسیش کافیه

نقل قول نوشته اصلی توسط zhv نمایش پست ها
    سلام
    شماباید شناسنامه خودتون و همسرتونو با کارتهای ملی و سند ازدواج ترجمه کنید..ولی فقط سند ازدواج لازمه که تایید سفارت بشه..همسرتون هرچی مدرک داره اسکن کنه واستون و ببرین کارت دانشجویش این چیزا.. این بنظرم ممطمئن ترین کاره.از اجاره خونه تا متراژخونه و تاییدیه مالی خودتون و بیمه ک باید تهیه کنید.اگه ناقص جواب دادم ببخشید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    pharmacology dusseldorf

نقل قول نوشته اصلی توسط moonlight19 نمایش پست ها
    دوست عزیز ایا مطمئنید که شناسنامه وکارت ملی هم باید ترجمه بشه؟؟ دوستانی که قبلا رفتند گفتند فقط سند ازدواج باید ترجمه و تایید بشه ، شناسنامه هم اصل فارسیش کافیه
    دوستم همانطور که دوست خوبم zhv گفتن بله لازم هست البته کارت ملی رو از من نخواستن ولی جالب اینجاست شناسنامه خودم ترجمه ش رو نخواستن تو روز مصاحبه هفته بعد زنگ زدن که ترجمه و کپی از تمام صفحات حتی مهر سفارت رو بیار تحویل سفارت بده توصیه من اینه دوستانی که ازشون نمیخوان مثل من برای اینکه بعدا دچار مشکل نشن همون روز به خانمه تذکر بدین که ترجمه شناسنامه رو نگرفتین

آخه ببینید تو چک لیست مدارک برای ویزای اقامت نوشته شناسنامه ننوشته ترجمه شناسنامه؟؟ و کارت ملی هم که اصلا حرفشم نزده و آخرشم نوشته در صورت همراهی همسر آخرین مدرک تحصیلی و رزومه

نقل قول نوشته اصلی توسط shengaberi نمایش پست ها
    دوستم همانطور که دوست خوبم zhv گفتن بله لازم هست البته کارت ملی رو از من نخواستن ولی جالب اینجاست شناسنامه خودم ترجمه ش رو نخواستن تو روز مصاحبه هفته بعد زنگ زدن که ترجمه و کپی از تمام صفحات حتی مهر سفارت رو بیار تحویل سفارت بده توصیه من اینه دوستانی که ازشون نمیخوان مثل من برای اینکه بعدا دچار مشکل نشن همون روز به خانمه تذکر بدین که ترجمه شناسنامه رو نگرفتین

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    pharmacology dusseldorf

نقل قول نوشته اصلی توسط moonlight19 نمایش پست ها
    آخه ببینید تو چک لیست مدارک برای ویزای اقامت نوشته شناسنامه ننوشته ترجمه شناسنامه؟؟ و کارت ملی هم که اصلا حرفشم نزده و آخرشم نوشته در صورت همراهی همسر آخرین مدرک تحصیلی و رزومه
    بصورت کلی اول مدارک نوشته سایر مدارک لطفا اصل و دو برگ کپی ارائه گردد لطفا توجه فرمایید مدارک فارسی باید همراه ترجمه رسمی المانی/انگلیسی ارائه گردد
    البته عرض کردم از من هم کارت ملی نخواستن ولی از اونجا که سفارت قانون مشخصی در این موارد نداره امکان داره بخوان اونا کاری به چک لیست ندارن خودشونم تو سایت سفارت گفتن در موارد استثنا مدارک دیگه ای غیر از چک لیست احتمال داره بخوان

Junior Member

سلام در پاسخ به
    shengaberi همسر من برای PHD المان اقدام کرده بود که پاسخ ویزاش طولانی شد و هر چقدر به سفارت ایمیل میزدیم میگفت مدارک ارسال شده اما المان جواب نداده استادش از اونجا پیگیری کردن بعد دو روز پاسخ دادن و سفارت ایمیل زد بیاین ویزاتون بگیرین برای من هم که الحاق به خانواده بودم همینطور بود با پیگیری از طرف دانشگاه سریع پاسخ دادن، میخوام بگم به رسیدن مدارک خیلی دلتون خوش نکنین اگر امکانش هست کسی از اونجا واستون پیگیری کنه حتی در حد یک تلفن، برای ما هم در حد تلفن زدن بود نه اینکه استاد پاشه بره دنبال کار ما.
    الان سه ماهه که اینجاییم فهمیدیم اروپا هم فرقی با ایران نداره دنبال کارت راه نیافتی بری هیچکس پیگیرش نیست اینجا هم مداااااام باید گیر دقیقا گیر داد و کار پیگیری کرد تا سریع جواب بدن

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ttf نمایش پست ها
    سلام ببخشید برای ویزای همراه حتما مدرک زبان آلمانی می خوان؟ چون جز مدارک اعلام کردن. و برای همراه پرینت مالی جز مدارک نیست. آیا واقعا همراه پرینت مالی نمی خواد؟ یعنی فقط همسرم که دانشجو هست باید پرینت مالی 7905 یورویی بده؟
    سلام حتما حتما شما هم باید پول تو حسابتون باشه من ویزا پیوست اقدام کردم 8000 یورور تو حسابم بود اینجا اومدیم یکی از بچه های پی اچ دی که تازه اومده میگفت 4000 تا کلفیه اما سفارت به خانومش ویزا نداد و به متراژ خونه هم گیر دادن برای هر نفر باید 12 متر متراژ باشه کمتر باشه ویزا نمیدن ودیدم که ندادن تا طرف رفته خونه عوض کرده و با متراژ مورد نظر قرارداد جدید به سفارت دادن تا ویزا بهشون دادن

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط yosoufe نمایش پست ها
    با پذیرش ارشد می شه ادم همسرشو همزمان با خودش ببره؟ یا باید سه ماه صبر کنه اقامتش بیاد، بعد برای همسرش اقدام کنه؟
    سلام من کسایی که اینجا دیدم ارشد دارن میخونن همسرشون بعد اومد اما من هم که همسرم واسه پی اچ ی اقدام کرده بود جلو سفارت به ماگفتن نمیتونین با هم برین!!!!!! اما ما با هم در یک روز وقت گرفتیم و رفتیم و ویزا من هم چند هفته بعد همسرم اومد که منطقی هم بود کمی دیرتر بیاد چون اول باید واسه اون میومد بعد من به لون الحاق میشدم با هم هم اومدیم و مشکل خاصی نبود، از من میشنوین شما همزمان اقدام کنین یا میشه یا نمیشه اما 8000 یورو برای هر کدوم جدا در حسابهاتون، مدرک زبان A1 الزامیه البته ما اجاره نامه متراژ نداشتیم و کسی هم بهمون گیر نداد شاید چون پول هر دو کافی بود اما این میدونم و مطمینم اگر اول همسر بره خونه اش زیر 24 مترباشه برای دونفر ویزا شما نمیدن تا خونه حداقل 24 متری داشته باشین در کل وقتی همسر میاد بعد واسه خانومش اقدام میکنه انگار دقیقتر مساله بررسی میکنن.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ms_engineer نمایش پست ها
    دوستان امروز یکی به من گفت اگر همسرم روز مصاحبه با من اقدام کرده بود برای ویزا
    ازش مدرک زبان المانی نمی خواستند ولی الان که یک ماه بعد از من اقدام میکنه پرونده ی جدا براش تشکیل میدن و مدرک زبان لازم داره
    ایا این حرف درسته؟
    سلام خیر من همزمان با همسرم اقدام کردم و در یک روز وقت داشتیم و از من هم مدرک زبان خواستن و گفتن تا زمان تحویل ویزا باید مدرک زبان ارایه بدم به هر جهت میخوان و اینو هم بگم الان مه اومدم میفهمم چقدرررر واسم همین زمان کوتاه زبان المانی خوندن مفید بود و ارزش داشت مطمین باشین به نفع همسرتونه و بعد ارزشش میفهمین

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط havva نمایش پست ها
    برای دکتری
    ویزا نیومده و در انتظاریم ولی دوستان قبلیم که همینطور بودن ویزاشون اومده و الان المان هستن.
    منظورم کپی پاسپورت و پذیرش از دانشگاهت و اگه فاند داری کپی نامه ی فاندت و ترجمه تایید شده سند ازدواج و یه کلام هر چیزی داری کپی جهت اطمینان بده پیشش باشه.
    سلام همونجور که دوستمون گفتن اصلا روال همینه و بازم همونطور که دوستمون گفتن همه مدارک همراهش باشه من ترجمهمهر سفارت خورده اخرین مدرک تحصیلیم حکم کارگزینیم و مدرک زبان تافلم حتی برده بودم خانوم مسوول باجه اول گفت لازم نیست تحویل بدی بعد که رفتم یه ربع تو حیاط بودم بعد برگشتم یه سوال ازش بپرسم گفت خوب شد برگشتی میخواستم بهت زنگ بزنم همه اون مدارک بده!!!!! یعنی هر چی فکر میکنن بدرد میخوره ترجمه کنین و حتی مدارک تحصیلی مهر سفارت بزنین بعدا نتیجه اش معوم میشه مثلا من مدرکم ارایه دادم اینحا بهم با وبزا الحاق کار نامحدود دادن، در حالیکه من از هر کی پرسیدم تو همین شهر و ایالت بعد یک یا دو سال اونم با درخواستهای مکرر و پر کردن فرم و هزینه اجازه کار بهشون دادن

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)